Skocz do zawartości

Zdjęcie

Farmer - opinie [Połączone]

343 odpowiedzi na ten temat

#181 Share damaxyz

damaxyz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:informatyka, góry, rolnictwo, sport, elektronika

Napisany 02 marzec 2011 - 06:10

Farmer - opinie [Połączone] Witam,

Człowieku ja tylko napisałem ile mam mth i że nie mam awarii dla Twojej informacji - lepiej jak bym pewnie nic nie pisał. Tak przy okazji masz John Deere'a z tego co wiem - No to ostatnio w JD koledze miesiąc po skończeniu gwarancji rozleciał mechanizm różnicowy. Także nie wszystko złoto co się świeci.

Pozdrawiam,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Farmer - opinie [Połączone] Dzisiaj, 12:31
  •  

#182 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 07:05

Farmer - opinie [Połączone] Dyskusja jeszcze sie nie zaczęła a Ty już się denerwujesz :D -nic nie napisałem na temat tego cobyś nie pisał czy coś tam-po prostu śmiesznym mi się wydaje pisanie o bezawaryjności czegoś tam (cokolwiek by to nie było)-przy tak niskim przebiegu.Z góry też zaznaczasz że (Twoim zdaniem) nie ma sensu przepłacać itd.-to ja Ci powiem-przed laty kupiliśmy pierwszego w okolicy Zetora 7211 i też sąsiedzi pukali się w głowę (no bo po co przepłacać ?:D )-jak myślisz co z perspektywy lat i przepracowanych godzin było lepszym zakupem-droższy Zetor czy tańszy Ursus ?

#183 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 02 marzec 2011 - 07:31

Farmer - opinie [Połączone] To ja odpowiem... <_< z punktu widzenia komfortu na pewno zetor - z punktu widzenia awaryjności, bez różnicy - mam c360 3p z 1989 r i odpukać bezproblemowy sprzęt - mam c330 z 1992 r i również odpukać bezproblemowy sprzęt - wszystko zależy jak się dba i jak się trafi. I najważniejsze - nie każdego stać aby kupić ciągnik z wyższej, czy też najwyższej półki - a robotę zrobi i ten tańszy - fakt faktem o komforcie pracy nie wspominam bo oczywistym jest, że nie ma czego porównywać - komfort po prostu kosztuje...

#184 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 08:48

Farmer - opinie [Połączone] Nie brałem komfortu pod uwagę a jedynie awaryjność-mam przecież też C-360 i jest niestety bardziej awaryjna od Zetora-zresztą kto ma Zetora i Ursusa może sie wypowiedzieć.

#185 Share damaxyz

damaxyz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:informatyka, góry, rolnictwo, sport, elektronika

Napisany 02 marzec 2011 - 10:04

Farmer - opinie [Połączone] Mam c-330 ciągnik pracuje bezawaryjnie od 1991 roku. Potem kupiliśmy ciągnik C-360 3P i od razu zrobiony miał remont kapitalny w profesjonalnym zakładzie (nie u pierwszego lepszego) i do tej pory tzn. 10 lat pracy bezawaryjnej. Teraz mamy Farmera - jak pisałem narazie ok. Owszem jeśli chodzi o komfort to w tych ciągnikach (może oprócz Farmera bo tutaj w porównaniu pozostałymi ciągnikami jest o niebo lapiej) jest go brak ale bezawaryjna praca tych maszyn jest dla mnie ważniejsza.

#186 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 10:14

Farmer - opinie [Połączone] a ile tymi pozostałymi ciągnikami pracujesz? dużo więcej jak Farmerem?

#187 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 02 marzec 2011 - 10:59

Nie brałem komfortu pod uwagę a jedynie awaryjność-mam przecież też C-360 i jest niestety bardziej awaryjna od Zetora-zresztą kto ma Zetora i Ursusa może sie wypowiedzieć.

Czyli mam rozumieć, że pomimo, iż moje ursusy są bezawaryjne to wprowadzimy pojęcie sprzęty bardziej bezawaryjne... :D

#188 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 12:01

Farmer - opinie [Połączone] Chyba zawsze pisałeś żeby nie uogólniać ?-więc nic nie uogólniałem tylko napisałem że moja C-360 jest bardziej awaryjna niż mój Zetor 7211-zresztą powiem tak, zrób ankietę na temat najbardziej niezawodnych ciągników (obojętnie czy krajowych czy z importu)-no i sprawdź jak wypadnie Zetor (stary).

#189 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 12:35

Farmer - opinie [Połączone] Chciałem Ci powiedzieć przez to co napisałem, że nie muszę mieć zetora, aby porównywać awaryjność tych ciągników ponieważ nie mam awarii w swoich ursusach więc nawet jeśli miałbym do porównania zetora to powiedziałbym, że pod tym względem są jednakowe bo nie powiem, że coś jest bardziej bezawaryjne...

#190 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 20:46

Farmer - opinie [Połączone] Witam. Mam takie pytanie czy ktoś z użytkowników Farmera ma skrzynie 24x24 z rewersem i półbiegami załączanymi hydraulicznie? Chciałbym się dowiedziec jaka jest zasada działania tej skrzyni.

Edytowany przez sebastian264, 20 marzec 2011 - 20:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 09:13

Farmer - opinie [Połączone] panowie ma ktoś farmera f2 8248 pe może się wypowiedzieć ktoś na jego temat ponieważ w toku drożejących maszyn wraca koncepcja zakupu farmera :)

#192 Share Pawel26

Pawel26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 20:19

Farmer - opinie [Połączone] czy ma farmera f4 6258 jakie wrażenia prosze o opinie uzytkowników? , jest nowa seria F5 z silnikiem Iveco od ilu mocy do ilu i czy jest juz sprzedaży ? czy farmer wprowadzi na rynek o mocy od 130km do 180km i jakimi silnikami czy bedzie to MMZ czy JOHN DEERE i w którym roku jak ktoś wie prosze o wypowiedż ?

#193 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 29 kwiecień 2011 - 14:50

Farmer - opinie [Połączone] @Rutek to innych marek nie ma? Co z tego, że kupisz taniej jak potem zapłacisz, a czasu i nerwów to już nikt Ci nie zwróci. Skoro mechaniczne modele już są awaryjne, to co będzie z bardziej skomplikowanymi konstrukcjami? Seria F5 ma mieć moc ok 100-130km, te wielkie to już 4 lata wprowadzają, coś im nie wychodzi. :) A jak tak bardzo chcecie Farmerki to już niedługo mój będzie "wolny", to ciągnik z historią, może ktoś kiedyś o nim książkę napisze.

Deere power!
KPK - Ochrona

#194 Share Pawel26

Pawel26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 29 kwiecień 2011 - 20:35

Farmer - opinie [Połączone] to kupisz ok 110km ciągnik jelonka czy pume lub kolorze błękit a może wolno obrotowy czy też zaszalejesz i fenda seri 300vario

#195 Share Janek102

Janek102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 11 maj 2011 - 09:29

czy ma farmera f4 6258 jakie wrażenia prosze o opinie uzytkowników? , jest nowa seria F5 z silnikiem Iveco od ilu mocy do ilu i czy jest juz sprzedaży ? czy farmer wprowadzi na rynek o mocy od 130km do 180km i jakimi silnikami czy bedzie to MMZ czy JOHN DEERE i w którym roku jak ktoś wie prosze o wypowiedż ?

Ja mam FARMERA f4, sprawdza sie jako pomocniczy do pracy z turem, ma 61 km i tyle mu wystarcza. Kupilem go w zeszłym roku i narazie ma zrobione ok 200 mtg. Ciagnik jak każdy inny silnik john deere z carraro. Przy zakupie kierowalem się raczej tym co ma zamontowane a nie marka producenta. Jak narazie jestem zadowolony.

#196 Share Pawel26

Pawel26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 04 czerwiec 2011 - 14:47

Farmer - opinie [Połączone] Do Janek102 to jest dobry czy wiesz czy można zamontować opony na tył 12.4-32 a przód ..... taki żeby układu przedniego napędu nie uszkodzić jak i skrzyni biegów ?ogólnie jak najwąsze opony do Farmer f4 6258 około 30 cm szerokości tylna.

#197 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 20:06

Farmer - opinie [Połączone] Witam
Farmer nówka zapowietrza się badziew co z nim robić, rano nie można odpalić i po dłuższej przerwie w pracy bez przepompowania ani rusz. Poza tym szybkozłącza ciekną szyba tylna wypadła jak oni składają te traktory.

#198 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 20:22

Farmer - opinie [Połączone] Chłopie - jak masz nowy sprzęt to dzwoń po serwis, a nie się zastanawiasz co z nim zrobić... ;)

#199 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 07:24

Farmer - opinie [Połączone] Zastanawiam się bo serwi s to …….. w zasadzie się nie znają na tym co robią byli podmuchali i pojechali nic temu nie radząc. Ciekawi mnie jedno czy pompka zasilająca jest taka sama w mtz. Można by kupić za parę groszy i zamontować nową . Dodam że silnik MMZ.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 12:58

Witam
Farmer nówka zapowietrza się badziew co z nim robić, rano nie można odpalić i po dłuższej przerwie w pracy bez przepompowania ani rusz. Poza tym szybkozłącza ciekną szyba tylna wypadła jak oni składają te traktory.

Jeżeli masz pompkę wspomagającą tłoczkową. Zobacz w pompie wspomagającej zaworki, jeżeli to silnik MMZ to pasować będą od 60, oryginalne robią z masła. Wystarczy je wymienić i po problemie.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"