przemas8595

Farmer - opinie [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

"jaro30" Urwane tylne koło to też "choroba wieku dziecięcego", nie o takich przypadkach to nigdy nie słyszałem, skąd taki pomysł ?.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Te skrzynie to psełdo CARRARO .Ktoś kupił licencje od tej firmy i tłucze je gdzieś w chinach pod nazwo tej firmy.Do FarmerF10244C1 zaproś do siebie jakoś gazetę rolniczą niech opiszą ten wynalazek .Miałem przyjemność grzebać przy tym ciągniku więc wiem co to za maszyna NP.wymiana tarczy sprzęgłowej po 180 mtg,dodam że ciągnik nie posiada tura.

 

Oczywiście jeśli Farmera części klepią gdzieś w Chinach (choć tego niewiem)to jest to szajs, ale jeśli JD całego klepią gdzieś w Chinach to jest to zarombisty ciągnik... ;) Żal mi Was ludzie...

Oczywiście żeby nie było, że twierdzę, że Farmer jest lepszy od JD... :)

 

Jeśli chodzi o urwane koło to po prostu trzeba umieć jeździć ciągnikiem i od czasu do czasu sprawdzić czy jakieś śruby nie popuściły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

jd nh farmer farmtrac i wiele innych wszystko jest możliwe ja powiem kupiłem dęntke debicą orginał i co się okażało że była gorsza od tej starej nie była przebita o powietrza nie trzymała ja byłem w jd ciągniki nie zachwycają a cena odstrasza nh tak samo jedyny wybór to farmer lub farmtrac lub belarusa pronar też ale niektóre modele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie zachwycają? Co mają takiego te najgorsze ciągniki-prócz ceny- dobrego? Porównaj sobie ciągniki o podobnym wyposażeniu tych słabych marek i tych lepszych marek. Dużej różnicy nie będzie.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Tylko pamiętaj, że nie każdy chce za "bajery" płacić bo nie każdemu są one do szczęścia potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

teraz liczy się jak najtaniej składać a kasa idzie do firm głownych co są same biura np jd składa 6 krajów starego kontynetu a mianowićie seri M , R i 6000 tak samo jest z nh serie td w Turcji Claas w Jugosławi tylko niewiem jakie modele Dutez fahr cała grupe Chorwacja , Rosja , Finladia i w Niemczech i we Włoch ale niektóre serie i pod zamuwienie jest GLOBALIZACJA już jest tak np że CNH wybierasz kolor i cene bo wszystko jest to samo tylko w kabinie inna elektronika i wykończenia i wiele firm się łączy ale na nie korzyć nas rolników bo cena się nie amniejsza tylko o kilka % wzrosty!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Ja nie wypowiadam się na temat farmera bo nigdy się nim nie interesowałem, ale za to moge Ci polecic ciągnik pol-mot h . O tym ciągniku moę Ci troche powiedzieć bo niedługo sam go kupuje. Polmot H to nic innego jak valtra A z silnikiem perkinsa. Jest produkowany w fabryce valtry na tej samej lini produkcyjnej. Cały tylny most, skrzynia biegów i przeniesienie napędu jest identyczne jak valtrze A. nawet dzwignie zmiany biegów, pedały oraz zegary są takie same. Natomiast silnik to orginalny perkins od MF. Za ciągnik podejrzewam że zapłacisz nawet mniej niż za farmera. Moim zdaniem najlepsza oferta na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Widzisz ale to nie jest temat o polmocie, chwalisz go bo go kupujesz, i to nie jest to samo co valtra, kiedyś pamietam było zdjęcie rozebranego polmota i było coś z hydrauliką nie tak, i własciciel fotki pisał ze podnosnik jest inny jak w valtrze - tak mi sie przypomina

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Ta awaria kolego to ciężko uznać za awarię bo rozwalili pół traktora a przyczyną usterki był brudny filtr oleju. Żeby konkretnie powiedzić coś o Polmotach serii H trzeba poczekać aż będzie się mógł ktoś o nich wypowiedzieć chociaż po roku użytkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
...i wiele firm się łączy ale na nie korzyć nas rolników bo cena się nie amniejsza tylko o kilka % wzrosty!!!
I dojdzie do tego że będziemy remontować stare poczciwe ursusy i zetory serii UR2 ;)

 

 

 

 

jaro30 - ile masz lat?

Pytam bo:

Te skrzynie to psełdo CARRARO. Ktoś kupił licencje od tej firmy i tłucze je gdzieś w chinach pod nazwo tej firmy.Do FarmerF10244C1 zaproś do siebie jakoś gazetę rolniczą niech opiszą ten wynalazek .Miałem przyjemność grzebać przy tym ciągniku więc wiem co to za maszyna NP.wymiana tarczy sprzęgłowej po 180 mtg,dodam że ciągnik nie posiada tura.

To nie pomysł tylko fakt ałtentyczny.

autentyczny a nie ałtentyczny

pseudo a nie psełdo

nazwą a nie nazwo

Zdaję sobie sprawę, że polska język trudna język ale dla Kalego z "W pustyni i w puszczy" a nie Polaka który umie posługiwać się komputerem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Kolego ale ja wyrażnie napisałem że od waltry jest tylni most, skrzynia biegów i przeniesienie napędu a o podnośniku nic nie pisałem. A gdyby Cię to zainteresowało to hydraulika w polmocie jest firmy bosch a na tą firme chyba nikt nie narzeka... Ale nawet najlepsza hydraulika nie wytrzyma jeżeli ktoś nie dba o olej tylko leje byle co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Kolego ale ja wyrażnie napisałem że od waltry jest tylni most, skrzynia biegów i przeniesienie napędu a o podnośniku nic nie pisałem. A gdyby Cię to zainteresowało to hydraulika w polmocie jest firmy bosch a na tą firme chyba nikt nie narzeka... Ale nawet najlepsza hydraulika nie wytrzyma jeżeli ktoś nie dba o olej tylko leje byle co...

 

Kolego temat jest o Farmerze !!! Zauważyłem, że dokładnie to samo o Polmocie piszesz w każdym możliwym temacie... :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer2011    0

Mam taki problem, posiadam farmera 8244 c2 2008r. i w czasie pracy silnika wszystko sie trzesie,przez co juz 3 razy urwal sie tlumnik, filtr paliwa, odkrecaja sie sruby od maski. CO to moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nic-po prostu trafił Ci się jedyny wadliwy egzemplarz w historii tej jakże zasłużonej sokólskiej firmy... zaraz się okaże że wypowie się tu paru wieloletnich użytkowników tego ciągnika i wyjdzie na to że największą awarią jaka im się przydarzyła było oderwanie się uchwytu na napoje (a i to w tylko jednym egzemplarzu) a w ogóle to sie nie znasz a nawet takiego ciągnika nie posiadasz :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11
Napisano (edytowany)

Do NIKITA BENNET- mój wiek jest większy 2 razy niż kolegów co piszą na forum -może nie wszystkich. Pisownia nie była nigdy moją dobrą stroną więc polonistyki nie studiowałem ale za to skończyłem politologie i zostałem rolnikiem. Zawsze miałem problemy z poprawną pisownią mimo to staram się tego unikać ale jak widać nie zawsze wychodzi.Pozdrawiam!!!

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5
Napisano (edytowany)

jaro

Widze że napawasz do tej marki optymizmem :o .Nie karzdego stać tak jak Ciebie na JD i muszą sobie jakoś radzić lepiej czy gorzej .Co to marki Farmer dla jednego kojarzy się źle dla drugiego lepiej .Wedle uznania.My za cene Jd np.6430 kupiliśmy dwa ciągniki Farmera i Zetora Proxime 85 i jakoś nie płacze z tego powodu . B) .Irytuje jedynie mnie to że ludzie nie mający wogóle do czynienia z Farmerem podsycają atmosfere i piszą pierdoły bo sąsiada niedoszły szwagier ma Farmera i to złom ;)Krew człowieka zalewa :rolleyes:

Edytowano przez kamil900830

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jakbyś zadał sobie trudu i poczytał moje wcześniejsze posty to zauważyłbyś że pisałem swoje opinie na podstawie konkretnych przypadków-3 Farmery w okolicy i wszystkie miały sporo awarii .

A zresztą-porównaj sobie Zetora z Farmerem (chociaż Proxima nie ma najlepszej opinii...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

jaro

Ok .Mój błond.

Według kogo Proxima nie ma dobrej opinii :blink: ,wiesz jak ktoś porównuje Zetora do np.Fendta to moge się zgodzić chociaż nigdy nie miałem okazji nim jeździć <_< .Znam kilku właścicieli którzy mają Proxime i byli zadowoleni chociaż jeden miał spore problemy skrzynia biegów :( ale to wina operatora który u niego pracuje (dorabia)nie dał bym mu miotły :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Chodziło mi o to że jeżeli masz i Farmera i Proximę to możesz je bezpośrednio porównać-a co do owej opinii o Proximie to jednak ponoć jakością nie dorównuje ona starszym Zetorom i jest to chyba (niestety) prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Zetorów, to u mnie w okolicy posiadacze starszych i nowszych widzą dużą różnicę w wykonaniu.

@farmer od początku tak było? Jak rozumieć to, że sie wszystko trzęsie? Takich objawów to nawet nasz nie miał.

Co sądzicie o napisaniu petycji do Farmera, żeby w wyposażeniu standardowym był mechanik(a w opcji lina...)?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6
Napisano (edytowany)

@ Jaro jak zwykle złośliwy... <_< , przykro mi kolego, pomyliłeś chyba Farmera z JD bo ten pierwszy nie posiada uchwytu na napoje... :lol:

I nadal piszesz o tych trzech pierwszych egz. Farmera... to już takie nudne... <_<

A tak na poważnie to nieźle musi tym Farmerem szarpać - skoro się, aż tłumik urwał - kolego @farmer 2011 napisz coś więcej o tym, czy to na wolnych obrotach, czy wysokich również, czy tak od nowości masz...

Edytowano przez zbych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter70
      Zastanawiam się nad kupnem ładowacza czołowego tur 2b firmy wolmet do Zetora 5245 chodzi mi o to czy tur nie będzie haczył o przednie błotniki i jak sprawuje się ten tur czy jesteście zadowoleni?
    • Przez bramka127
      Posiadam:
      Model odlewu korpusu przedniego mostu do ciągnika Farmer F 10244 C1 
      korpus został wzmocniony w miejscu w którym zazwyczaj pękał.
      sam obecnie jestem po rocznym teście tego wzmocnionego projektu
      zapraszam do kontaktu posiadam wszelkie dane techniczne, rysunki jak i sam model który jest wielorazowego użytku, 
      Wiem jak ciężko taka cześć kupić właściwie jest to niemożliwe.
       
      nr tel do kontaktu 697159618
       


    • Przez ddaarr
      mam problem z kupnem docisku sprzęgła i obudowy do farmera c1 jakieś pomysły
    • Przez damian123141
      szukam sprzęgła do farmera c1 10224 czy ktoś wie gdzie to kupić? kompletne sprzęgło do ciągnika ma ktoś namiary . potrzebne na już bo się rozsypało
    • Przez bajno158
      Witam. Czy jest możliwość dostania tego rozdzielacza z pokretlem pod siedzeniem w Farmerze 8244 c2? czy mozna to jakos obejsc lub cos innego zamontowac? Bo raczej wstawienie zwyklego trojnika nie pomoze...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj