Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u???

129 odpowiedzi na ten temat

#101 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 24 luty 2010 - 23:32

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? zdecyduj się dziecko, czy piszesz o kredycie komercyjnym , czy preferencyjnym z dopłatami, bo PROW się z tym drugim wyklucza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Dzisiaj, 21:44
  •  

#102 Share adas323

adas323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 25 luty 2010 - 11:15

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Po raz drugi próbowałeś zrozumieć i nie udało Ci się. Z tym kredytem z agencji dałem Ci przykład że jednak istnieją kredyty na niski procent a nie jak Ty twierdzisz że to wszytko to zakłamanie. Może pierw zorientuj się co do tych dopłat fabrycznych a potem wysnuwaj swoje teorie niczym potwierdzone.

#103 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 25 luty 2010 - 11:26

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? adas323 kolego nie denerwuje się ale dałeś sobie wcisnąć kit...bogdan próbuje to delikatnie wytłumaczyć ale ty się pienisz i obrażasz... żyj w świadomości że spłacasz oprocentowanie w wysokości 2%, gratulacje... zazdroszczę bardzo takiego kredytu...
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share hans334

hans334

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 25 luty 2010 - 12:58

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? jest kwota inwestycji np 200 tys netto ktos zaciaga pozyczke na 5 lat gdzie koszt wyniesie 20 tys - czyli nawet 110% wartosci inwestycji ale zeby nie bylo tak rozowo 50% dostal z agencji wiec kredyt dotyczy tylko 100 tys - 20 tys odsetek a to nie jest nic innego jak 8% w skali roku - pierwszy lepszy kalkulator kredytowy...............

#105 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 25 luty 2010 - 13:22

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? i tak jest. ale kolega @adas323 ściemnia że kredyt wynosi w skali roku 2% w co nie wierzymy...
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#106 Share adas323

adas323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 25 luty 2010 - 18:49

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? I tak nie jest jak to kolega podaje ponieważ biorąc jak podajesz 200tyś i po zwrocie 50% z agencji wpłacam to do pożyczkodawcy bądź nie wszystko zależy od umowy raty tzn. kapitał i odsetki maleją tak samo o 50% bo pozostaje to spłaty 100tyś więc niewiem z kąd Ty z tym kalkulatorem wyskoczyłeś. A co do tych 2% to jeżeli byś czytał moje posty wyżej byś wiedział że nie twierdze że jest to tylko 2% ponieważ dochodzą do tego wszystkie koszta związane z kredytem (opłaty manipulacyjne, wykup maszyn i bóg wie co jeszcze) i de fakto oprocentowanie zawsze będzie wyższe, więc to wy spróbujcie zrozumieć na czym to polega, a ja się nie denerwuje tylko jeżeli korzystam z takiej oferty to jednak coś wiem i mogę przedstawić harmonogram, bądź umowę. I jeszcze raz napisze że bardzo dobrze wiem że cudów nie ma z oprocentowaniem...

#107 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 25 luty 2010 - 18:54

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u???

...dochodzą do tego wszystkie koszta związane z kredytem (opłaty manipulacyjne, wykup maszyn i bóg wie co jeszcze)...

to w końcu jest to kredyt czy leasing?

#108 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 25 luty 2010 - 18:55

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? no to napisz ile wyniesie Cię koszt zakupu maszyny... błagam napisz konkretnie, bo ja jestem tak tępy, że do tej pory oprócz tych 13% w ciangu 7 lat, oraz 1,6% kredytu fabrycznego marki Claas słynącej z działalności dobroczynnej, niczego innego nie odczytałem. Proszę napisz mi ...

#109 Share adas323

adas323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 25 luty 2010 - 19:45

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Podam wartości mniej więcej koszt zakupu 244,620zl netto spłata końcowa 294,680zl. Jest to juz spłata po konwersji lesingu który był w CHF na pożyczke juz w Polskiej walucie.

#110 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 25 luty 2010 - 19:51

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? a więc był to leasing na początku a tu sprawa oprocentowania trochę inaczej wygląda
jaka była wpłata początkowa i czy została wliczona w koszty, na jaki okres był leasing, i w jaki sposób zamieniłeś leasing na pożyczkę? czy poprzez wykup maszyny za kasę z pożyczki czy inaczej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share adas323

adas323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 25 luty 2010 - 20:01

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Między lesingiem a pożyczką jest niewielka różnica oprocentowania coś koło 1%, wpłaty początkowej nie było. Leasing był na 7lat, po prostu jak piszesz wykupiłem ciągnik od nich za pożyczkę bo musiałem składając na PROW być właścicielem ciągnika.

#112 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 25 luty 2010 - 20:04

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? ile leasingu było spłacone przed wykupem?? na jaką kwotę (czy na te 244tys) była pożyczka i na jaki okres? i czy leasing i pożyczka była w jednej firmie??

#113 Share adas323

adas323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 25 luty 2010 - 20:28

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Leasing byl splacany przez rok czasu ile spłacone to już bym musiał sięgnąć po papiery... a ta suma 244tyś to jest wartość ciągnika po okresie spłacania tego leasingu i to wszystko było w jednej firmie tylko została dokonana konwersja i pożyczka pozostała na tych samych warunkach.

#114 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 25 luty 2010 - 20:37

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? aha, czyli pożyczka na 6 lat, koszt jej to z tego co podałeś to ok 20%, a w stosunku rocznym z tego co podałeś na 6 lat to jest 6,3344% przy założeniu że raty równe miesięczne, albo 6,7281% jeżeli raty malejące miesięczne

#115 Share hans334

hans334

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 25 luty 2010 - 21:10

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? a ten rok leasingu to for free ???????????

#116 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 25 luty 2010 - 21:29

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? z tego co łapie to kolega qazi go wliczył ;)

#117 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 25 luty 2010 - 21:36

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? leasing sobie odpuściłem, bo z tego co zrozumiałem to leasing był spłacany przez pierwszy rok, a potem był wykup maszyny za pożyczkę 244tys i łącznie z leasingiem (1 rok) cała spłata na 7 lat (czyli pożyczka na 6 lat), i zakładam że ów maszyna kosztowała więcej jak te 244tys

#118 Share tom04

tom04

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 25 luty 2010 - 21:40

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Zkredytami jest tak:
BGŻ dugło przećiąga i za nim zalatwisz to ci sie odechce tle żądają paperow ale sa w miarę konkurencyjni jeśli masz u nich konto, podobny jest BS
WBK, PARIBA, CZY simens, jesli o nich syszłeś dzialaja na podobnej zasadzie
najlepiej popytć u sprzedawcy to napewno ci poleci kogoś tak jak jest u nas, przyjedzie do ciebieprzedstawiciel i wyliczy ci wszystk na miejscu,wszystkie różnia sie napewno prowizja

u nas wpożo jest simens zwaszcza jesli nie masz na wklad wlasny i masz problem w innych bankach tam na pewno przejdzie.
wszystko zalezy od przedstawiciela jak sie tobą zajmne.
Wszskie banki robią kożyczke z odroczonymi terminami platnosci tylko trzeba popytac

ja polecam simens najpierw
kolega najpierw miał leising a pózniej jak podpisał umowe przerobił na na pozyczkę i jest wszysko ok.

#119 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 25 luty 2010 - 21:43

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? to pewnie całkowity koszt kupna tego ciągnika wyszedł coś koło 138% czyli standard(oczywiscie jesli był prow to może być mniej)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share tom04

tom04

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 25 luty 2010 - 22:14

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? nie oszukujmy sie nikt nie daje kasy za darmo,
Trzeba policzyc odsetki i prowizja a w tedy wyjdzie gdzie najtaniej.
liczyliśmy z kolega i wyszło troszke taniej jak w BGŻ i nie było tyle zachodu wdomu wszystko pokserowali i było ok.

A jesli ktos teraz bieze ZETORA to tylko finansowanie fabryczne wyjdzie ze 2% taniej niż w kazdym innym.