Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u???

129 odpowiedzi na ten temat

#61 Share JoHnyDD

JoHnyDD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 20:25

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? A ktoś z was ubezpieczał w jakiś sposób kredyt? Np na wypadek zmiany stóp procentowych? Wiecie coś o tym?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Dzisiaj, 05:45
  •  

#62 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 22:03

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? jak oprocentowanie jest znienne na poziomie powiedzmy 9% to jak się zgodzisz na stałe to niezależnie od wachań wiboru bedziesz je miał na stałym poziomie ok 11%

natomiast drogi jurku i xemit macie racje po cześci. chyba każdy by wolał się nie bawić w kredyty, ale jest jak jest i kredyty to normalna rzecz. oczywiście bym wolał ta kase co przeznaczyłem na maszyny przeznaczyc najpierw na powiekszenie areału, tylko pojawia się mały szczegoł (cene ziemi poruszac nie będę, narazie o niej zapomnijmy) ziemie mogę kupić jutro, pojutrze i za 5 lat też, natomiast na zakup sprzętu na prow mieliśmy ograniczony badzo czas, i jakby ktoś mi w styczniu tamtego roku powiedział że bedę miał nowy sprzęt bym się roześmiał i powiedział że głupi jest. czasy sa niepewne, długi obecnie duże, ale trzeba się rozwijać, pomoc z uni jest spora dlatego to jest pewnego rodzaju szansa na rozwój... mam nadzieje że za 5 lat to forum bedzie istnieć i wrócimy do tej rozmowy i ja powiem że udało się :)
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#63 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 21 styczeń 2010 - 11:51

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Witam rozmawialem wczoraj z baba z siemensa na temat kredytu i jak sie jej zapytalem czemu w jej ofercie nie ma podane 10% tylko 4,2% i pytalem o wklad wlasny to podala 0% a teraz sie okazalo ze potrzeba 10 lub20% i zaczela cos krecic ze to nie od niej zalezy i takie tam az mi przeszla ochota na ten bank.Wszyscy tak kreca zeby tylko rolnika wykiwac macie jakis bank godny zaufania? prosze o opinie tych ktorzy splacaja kredyty

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 11:55

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? pomijając biurokrację, podwójne zabezpieczenia, to najtaniej chyba wychodzi w BGŻ :lol:

#65 Share Joachim

Joachim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 18:02

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Witam!
Jutro na mailu powinienem mieć ofertę z BGZtu, to dam znać co i jak, w rozmowie powiedzieli ze to wyjdzie 5-6% (mam nadzieje że to nie takie procenty co w siemensie:)). Jeden problem w BGZ to taki ze oni kredytują kwotę netto i trzeba mieć 20% wkładu własnego. Chociaż stwierdził koleś że może uda się zejść do 10% wkładu. To niby też jest na zasadzie pożyczki leasingowej w której oni mają 50% udziałów a druga połowa należy do kogoś innego. Nikt nie pisze o tym że praktyczne w każdym kredycie należy ubezpieczyć sprzęt mniej więcej wychodzi to 1% wartości w pierwszym roku, a nie wiadomo jak w następnych.
Pozdrawiam

#66 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 18:35

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? oprocentowanie w BGŻ będziesz miał coś około 7-8%, Vat skredytują Ci w rachunku bieżącym, a ubezpieczenie musi być do wysokości niespłaconego kredytu

#67 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 21 styczeń 2010 - 18:39

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? ale ile 1% do wartosci tego niesplaconego kredytu??
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#68 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 18:41

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? to już zależy od ubezpieczyciela :lol: U jednego będzie to 0,5% u drugiego 3% W Uinqa maszyny rolnicze są w stawce 0,45%, przyczepa i ciągnik to już normalne AC

#69 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 18:46

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? powiem ci tak jak bedziesz brał w bgż-cie to zaznacz chcesz miec wszystkie warunki,które wynegocjowałes na umowie wpisane, oprocentowanie, prowizja itp

Małorolny jestem. (106ha)

#70 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 18:48

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? w umowie jest wszystko :lol: Ważne jest to aby wiedzieć co się wynegocjowało i co się podpisuje :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 21 styczeń 2010 - 18:52

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? normalne ac na ciagnik to przy maxymalnej znizce wyjdzie ze 6tysiecy...
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#72 Share Joachim

Joachim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 19:05

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Dlatego niewiem czy najtaniej nie wyjdzie najprostszy agro expres w BGZ (mam taki w tej chwili uruchomiony na 50 tys zł) W nim oprocentowanie wynosi na dzień dzisiejszy 8,2% + 1,5% prowizji i nikogo nie interesuje na co go przeznaczasz, nikt nie nakaże opłacać ci ubezpieczenia AC i innych dupereli. Jest on uruchomiony na zasadzie debetu wiec odsetki są liczone od aktualnego zadłużenia, czyli jak dzisiaj dostane zwrot z PROWU to od dzisiaj mam mniejsze odsetki, jak sprzedam pszenice i kasa za nią poleży na koncie miesiąc lub więcej to za ten okres już nie płace odsetek, a jak masz normalny kredyt to masz harmonogram i od odsetek nie uciekniesz a tutaj każdą kasę którą masz wpłacasz na konto co przekłada się na zmniejszenie odsetek

#73 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 19:57

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u???

normalne ac na ciagnik to przy maxymalnej znizce wyjdzie ze 6tysiecy...

niekoniecznie aż tyle, na przyczepę AC zapłaciłem 800zł za 40tyś z tym że nie miałem zniżki, bo promocja w uniqa nie obowiązuje na przyczepy. Na ciągnik na starcie jest -60% czyli za 160000zł było by niecałe 2000zł
@Joachim masz rację jeśli ktoś ma dużo własnej ziemi bez hipoteki to agroexpres wystarczy na sfinansowanie wielu rzeczy i jest bardzo korzystny, można by rzec że najbardziej :lol: Sam też z tego dobrodziejstwa skorzystałem :D

#74 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 20:42

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? przy takim dużym kredycie, maszyna należy ubezpieczyć, bo jakby coś się stało to leżysz i płaczesz

#75 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 07 luty 2010 - 23:47

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Miał ktoś do czynienia z bankiem Paribas ??? Chciałbym wziąść kredyt ok. 120 000 zł na 2lata na maszyny z PROW stąd pytanie który bank udziela najniższy procent ???
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#76 Share MANIEK416

MANIEK416

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO, MOTORYZACJA, TECHNIKA itp.

Napisany 22 luty 2010 - 17:10

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Witam dołączam się do tematu, również jestem bardzo ciekawy czy ktoś korzystał z oferty finansowej BNP PARIBAS i jak się z nimi wam układało, a przede wszystkim ile to kosztowało.
Przyznam się ze umówiłem się wstępnie z przedstawicielem PARIBAS i zobaczę jaką ofertę mi przedstawią.
Pozdrawiam i czekam na posty.

#77 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 22 luty 2010 - 22:08

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? ja już w paribasie spłacam ratki i jak na razie spoko... współpraca z obu stron... nawet mnie miło zaskoczyli...chyba niespodzianka... polecam

#78 Share MANIEK416

MANIEK416

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO, MOTORYZACJA, TECHNIKA itp.

Napisany 22 luty 2010 - 23:22

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? A możesz mi powiedzieć jak wychodzi oprocentowanie, i czy w trakcie umowy nie zmnieniają warunków i oprocentowania?

#79 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 23 luty 2010 - 08:03

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? 0% wkładu własnego, oprocentowanie 9%, 1% prowizji....

wynegocjowałbym lepsze warunki jakbym miał wpłatę własną, a ja po prostu musiałem brać jeszcze przed sprzedażą towaru na dużą sumę dlatego wychodziły w grę banki co finansowały 100% inwestycji...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 23 luty 2010 - 09:02

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? mogł by mi ktoś podac namiary na jakiegoś przedstawiciela z tego PARIBAS w woj śląskim albo jakiś LINK.