Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u???

129 odpowiedzi na ten temat

#41 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 08:03

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? niektore banki kredytują 100% inwestycji inne udzielają tzw. kredytów pomostowych, obrotowych na vat, po 2 miesiącach masz vat na koncie idziesz i spłacasz kredyt i problemu nie ma. a na takim kręceniu jak ty mówisz tu 20% wiecej tu tak tu siak to można cztery litery zmoczyć ;)
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Dzisiaj, 13:16
  •  

#42 Share JoHnyDD

JoHnyDD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 08:13

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Zrobiłbym tak jak mówisz ale...mojej znajomej przydarzyła się sytuacja, że dogadała się z dealerem że to on poczeka na te 20% dopóki przyjdzie VAT a było to coś koło 300k. US napisał do niej pismo, że ze względu na kryzys ekonomiczny w kraju musi poczekać na zwrot VAT-u i tak się zeszło ponad pół roku, mało dealer z torbami nie poszedł ;) A co jak zdarzyłoby się tak mając kredyt w banku? Oddaj wtedy 30 tys do banku na odsetki ;) Poza tym planowałem akurat za VAT dokupić jałówek żeby od razu zapełnić nowy budynek :P

#43 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 16:05

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? jak to ze wzgledu na kryzys?? powariowali w tym urzedzie?? jak kumpel spóźnił się 3 dni z kasą do US, to miał już komornika na głowie... ja tam mam narazie dobry kontakt z US i nienarzekam, kasa zawsze na czas

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 17:02

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? witam wszystkich mam pytanko co to jest za interes na rolnictwie żeby tylko robić na kredyty czy nie lepiej iść do roboty.proszę nie zamykac tematu.pozdrawiam

#45 Share Joachim

Joachim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 19:42

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Witam!
Nikt z was nie miał styczności z firmowym kredytem zetora? pisałem o tym parę dni temu i nikt nic nie wie?
Pozdr

#46 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 20:35

witam wszystkich mam pytanko co to jest za interes na rolnictwie żeby tylko robić na kredyty czy nie lepiej iść do roboty.proszę nie zamykac tematu.pozdrawiam

nie!!!!!!! lepiej robic na kredyty i mieć za***isty sprzet w garażu i być panem prezesem u siebie i przy tym co się lubi niż być popychaczem u kogoś... ty wolisz byc chłopcem na posyłki u kogoś to twój wybór, ten temat powstał dlatego że my się nie zastanawiamy czy lepiej iść do pracy jak ty, my juz wybraliśmy i rozmawiamy tu o kredytach bo na wzięcie ich jesteśmy zdecydowani... a po za tym to z pewnością bys miał racje gdyby nie pomoc UE. ona sporo daje ale prawdziwą kase zgarniają banki i składnice maszyn ale i tak pozwala to na spełnienie marzeń przynajmiej w moim przypadku... a reszta co na to??

#47 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 styczeń 2010 - 21:26

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Niestety,sprzęt będzie nasz dopiero po spłacie kredytu.Do tego czasu jest własnością banku,co nie przeszkadza się nim cieszyć i wyobrażać sobie że jest własnym.

#48 Share JoHnyDD

JoHnyDD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 21:31

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Ja na to jak na lato :) Na kredyty i owszem trzeba zarabiać ale zawsze coś dla siebie zostaje. A myślisz że mając firmę w jakiejś innej branży nie jedziesz na kredytach? Jak chcesz się rozwijać to kredyty były, są i będą. Ja tam wcale nie marzę o czasach kiedy spłacę wszystko co mam na minusie. Utrzymanie kredytów to po prostu pewne koszta ponoszone przez gospodarstwo ale zawsze coś dla siebie się urywa i jest za co żyć a powiem nawet że poziom życia się podnosi. A jeżeli ktoś woli dorabiać kogoś innego to proszę bardzo niech żyje za 1200zł i na starość utrzyma się z 600zł renty, i tacy na świecie są potrzebni :)

@aadams7 co do US to niestety prawdziwy przypadek z tym wstrzymaniem ale co poradzić że w takim kraju przyszło nam żyć :)

#49 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 styczeń 2010 - 09:41

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Niestety wiele wskazuje na to że każdy kto pracuje poza rolnictwem może liczyć na większą emeryturę jak rolnik i z tym 600 zł,to przesadziłeś,bo na taką sumę możemy liczyć My-rolnicy.Co do 1200 zł, to owszem taka jest płaca minimalna,jednak jak zauważają forumowicze większość ziemi rolnej nabywają dzisiaj osoby nie związane z rolnictwem,>95% pozwoleń na budowę domów dostają nie rolnicy,kupno nowych samochodów i mieszkań to również teren dla ludzi nie związanych z rolnictwem.Wobec tego jaka jest nasza płaca?Kto u kogo jest parobkiem i kto właściwie kogo dorabia?A ze jest się u siebie prezesem,to prawda,podobnie jak prezesem jest zbieracz złomu, obwożny sprzedawca sznurka lub lokalny sklepikarz.Piszę to dlatego by młodzi ludzie, zanim wezmą się za rolnictwo po trzy razy się zastanowili i wzięli pod uwagę każdą alternatywę,hurra-optymizm to zły doradca.Rolnictwo to piękny zawód,dający wolność,lecz jak mówi przysłowie"miłością kapusty nie okrasisz" i dlatego nie jest to takie proste rozpoczynając dzisiaj od zera, lub poziomu bliskiemu zeru.

#50 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 18 styczeń 2010 - 12:04

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Witam bral ktos kredyt w siemensie bo ostatnio dostalem oferte i wyszlo oprocentowanie ok 4,2% na okres 6 lat przy kwocie 100 tys czy brac taki kredyt czy to jakas podpucha?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 12:55

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? jeśli jest to kredyt na zakup maszyn z PROW to nie ma kredytu z realnymi kosztami mniejszego niż 7-7,5% rocznie. Niższa stawka oznacza ukryte opłaty, prowizje, ubezpieczenia itp

#52 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 13:55

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? zgadzam się z bogdanem, masz tam koszty ukryte, xemit co ty mówisz jest w tym troche racji, fakt czasy sa ciężkie i bardzo niepewne, ale to co siedzieć i nic nie robic, czekac tylko na dopłaty i próbować załapać się na niskotowarowke?? czy może probować coś robić, brać kredyt, inwestować?? ja wybieram ta 2 opcje. fakt jednego roku dokłądasz, drugiego też, w 3 roku wychodzisz na zero, a w czrawtym bierzesz kase... ale jesteś kowalem swojego losu i robisz to co lubisz, kochasz, jeszcze jedno jestem młody i narazie trzymam się swoich poglądów, jak bedę miał tyle lat co ty byc może będe mowił tak jak ty... bo mądrość życiową zbobywa się całe życie a i tak głupim się umiera...

#53 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 styczeń 2010 - 14:02

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Wzrost inflacji ponad prognozowany poziom w grudniu,stwarza szanse na podniesienie stóp procentowych przez RPP.Kredyty mają zmienną stopę procentową,a ta dzisiejsza jest najniższa od 20lat,ale idylla może się skończyć.Tym bardziej że spadający kurs Euro,powinien obniżać ceny sprzętu zalegającego na placach,natomiast nam pozostanie spłacanie drogiego kredytu,za sprzęt kupiony po wysokim kursie.Drugim niebezpieczeństwem jest to iż do ceny kredytu np.5%,należy wkalkulować możliwą przecenę naszego produktu, ze sprzedaży którego finansujemy spłatę kredytu.I jeśli spadek cen będzie wyrażny,można popaść w niezłą "kałabanię".
P.S.
W roku 1990 kupiłem Bizona,wpłacając 60% ceny,a pozostałą kwotę zasiliłem kredytem bankowym.Kredyt miałem spłacić w ciągu roku, w dwóch ratach.Potrzebowałem na tą spłatę pracować sezon na usługach i sprzedać zboże powiedzmy z 10ha(mając 20) i przy cenie z kwietnia,było to do zrealizowania.
Nie przewidziałem jednak że by mieć chętnych do koszenia muszę obniżyć cenę w stosunku do byłego SKR,oraz zawiści ludzi którzy nie korzystali z moich usług(nowy Bizon robił wtedy wrażenie większe jak dzisiaj JD).Co gorsze zboże staniało po zniwach ze 100 tyś,na 60tyś,a odsetki sięgały 40% rocznie.Tylko cud sprawił że udało się wyjść obronna ręką z problemu,jednak pieniądze na to nie pochodziły z rolnictwa i dlatego staram się być ostrożny,ale wtedy miałem 26 lat.

#54 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 16:41

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? to jest rolnictwo właśnie!! nie wierz co jutro cię czeka, ale powiedz sam xemit że mimo tych trudności w tych latach 90 i tak byś bizona kupił, bo starałeś się coś robić, i my tez się staramy, co do ceny euro to jest loteria, ja kupowałem maszyny jak było 4,2 dziś jest troche lepiej niż 4, jakiś czas temu chyba rok było 4,8, dwa lata temu 3,2zł... nie utrafisz, a jakbys miał czekac aż spadnie na 3,5 to się możesz zdziwć jak bedzie 4,5zł... loteria... jak fakturowałem ciągnik było 4,2 jak go odbierałem było 4.35zł hehehehe

#55 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 16:51

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Drodzy koledzy zanim się weźmie kredyt na nową maszynę to trzeba się dobrze zastanowić czy będzie ona efektywnie wykorzystana i czy mamy do niej maszyny towrzyszące. Nowy traktor żeby zarobił na siebie i na procenty bankowe musi pracować w sezonie co najmniej kilka godzin bo inacze to nie ma sensu ekonomicznego, bo co kupimy go na kika dni orki troschę agregatownia i transportu i do garażu ? Kredyt będziemy spałacać co najmniej kilka lat i trzeba pomysleć o tym że może przyjśc okres dekoniunktury i co wtedy ? Bank nie poczeka jak spłata sie przeciąga traktor ląduje spowrotem u dilera w komis. Także trzeba się dobrze zastanowic czy na swoim gospodarstwie jest potrzebny nowy sprzęt czy może warto najpierw powiększyć areał lub hodowle aby był odo czego kupic nowe maszyny ?Może warto na początek kupić coś używanego ale tańhszego i też się tym zrobi co trzeba w polu. Aadams7 pisze "fakt jednego roku dokłądasz, drugiego też, w 3 roku wychodzisz na zero, a w czwartym bierzesz kase... ale jesteś kowalem swojego losu i robisz". Aadam a co będzie jak 3 roku na zero i 4 z małym zyskiem i trzeba oddać kapitał plus odsetki a na na życie ci wystarczy na ewentualnie naprawy, nie wspomne o serwisie bo przecież gwarancja się szybko skończy. Niektórzy z moich kolegów w trakcie dołka świńskiego poodawali nowe traktory do dilera i do ARiMR dofinasowanie lub wyjechali za granice zarobić na kredyt i co wtedy nie byli chłopcami na posyłki u niemieckiego farmera byli panami swojego losu ?
Piszę to to bez żadnej satysfakcji że oddawali sprzęt gdyż nato ciężko zapracowali i chcieli mieć lepszy sprzęt. Do czego zmierzam - do tego że trzeba się najpierw zastanowić czy mnie stać na nowy sprzęt czy moje gospodarstwo jest na tyle duże że będzie miało na czym pracowac ? Z reguły kredyty trzeba spłacać kwartalnie i wtedy trzeba wywież żywiec lub zboże do skupu bez względu na to czy są dobre ceny czy nie. I co wtedy zgrzytasz zębami i jedziesz z towarem bo jak nie nie to zaraz odsetki w górę i pytam się i to jest wolność i "prezesowanie".
Moi młodsi koledzy czytając ten post pewnie myślą - pewnie mu szkoda że nie ma nowych maszyn i teraz wydziwia, pewnie że mi trochę szkoda ale zdaję sobie sprawę że przy moim areale i dochodach narazie mnie nie stać na nowe maszyny. Mogę powiedzieć że w ramach SPO zrobiłem dwa wnioski na używane maszyny i jestem z nich bardzo zadowolony i mi służą a żadne kredyty na mnie nie obciązają.
Być może jak koniunktura się poprawi to kupię sobie coś nowego ale nie teraz. Kończąc mogę powiedzieć koledzy mierzcie siły na zamiary i dobrze przmyślcie zanim zakopiecie się w kredycie i czy stać was będzie utrzymać takie maszyny. Pozdrawiam Jerzy

#56 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 styczeń 2010 - 17:14

to jest rolnictwo właśnie!! nie wierz co jutro cię czeka, ale powiedz sam xemit że mimo tych trudności w tych latach 90 i tak byś bizona kupił, bo starałeś się coś robić, i my tez się staramy, co do ceny euro to jest loteria, ja kupowałem maszyny jak było 4,2 dziś jest troche lepiej niż 4, jakiś czas temu chyba rok było 4,8, dwa lata temu 3,2zł... nie utrafisz, a jakbys miał czekac aż spadnie na 3,5 to się możesz zdziwć jak bedzie 4,5zł... loteria... jak fakturowałem ciągnik było 4,2 jak go odbierałem było 4.35zł hehehehe

Tylko że nowy Bizon kosztowal 76 mln z kabiną.Świnie sprzedawałem wtedy za ok 1mln szt,a zboże w momencie kupna było po ok 103tys/q,czyli stanowił równowartość ok.73 ton zboża.Podobnie ziemię uprawną, w obrocie prywatnym w roku 95 kupowałem po 1000zl/ha,a cena jęczmienia była 420zl/t.Takie były czasy,można było robić "dzidę" i do przodu.Dzisiaj jak widzę gospodarstwo 18-22ha które zadłuża się lekką ręką na wartość 10 letniej produkcji brutto,kupując sprzęt,którym jak wspomina Jerzy pracuje parę dni,przechodzą mnie ciarki.Co,najgorsze po pierwszych doświadczeniach z tym nowym np.ciągnikiem dochodzi się do wniosku,że bywa iż ma uciąg gorszy jak np.sprzedany za grosze 1014,często więcej pali,pory pełne strachu by nic nie nawaliło,a jedynie poczucie komfortu i przyjemność z eksploatacji zupełnie inna.Czy warta wyrzeczeń?To jest ten dylemat.Podobnie jak w życiu,fajnie by pobzykać Pamelę Anderson,tylko niestety koszty utrzymania wyższe jak Teresy Kowalskiej,a czasem i luzy większe :) ,dlatego jak kogo nie stać niech Pamelę powiesi na plakacie w podwórkowym kiblu.

#57 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 18 styczeń 2010 - 18:55

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? jest jakis bank w ktorym mozna wziasc kredyt pod PROW bez wplaty wlasnej i jaki byscie polecili

#58 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 styczeń 2010 - 19:27

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Z tym może być problem.Sprzęt który wyjedzie za bramę jest już tańszy od tego na placu i dlatego wymagany jest wkład własny,który zrekompensuje utraconą przez sprzęt wartość.Jeśli znajdziesz jakiś Bank,który będzie skłonny udzielić Ci taki kredyt,nie obejdzie się od dodatkowych zabezpieczeń.np.poręczenie.Polityka kredytowa jest obostrzona, ale jeśli masz zdolność kredytowa i i będzie ona wiarygodna dla banku masz szansę.

#59 Share Joachim

Joachim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 19:53

jest jakis bank w ktorym mozna wziasc kredyt pod PROW bez wplaty wlasnej i jaki byscie polecili

Siemens financial daje kredyt na 100% wartości, również na Vat, ale oprocentowanie dla kredytu w złotówkach wynosi 10%, a dla kredytu we frankach 6%, mi takie warunki zaproponowali ale dalej szukam coś tańszego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 20:03

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? witam ja z miesiąc temu bramem kredyt na maszyny które były brane na prow i najlepszą oferte dostalismy z bgż oprocentowanie 8 zero prowizji ale jest jeden chaczyk jak chcemy spłacic wczesniej to za kazdą wpłate nie uwzglednioną w charmonogramie musimy płacic 500zł ubezpieczenie maszyn na początku nic nie gadali jak co do czego musielismy ubezpieczyc ciagnik wiadomo mus ale nawed wały musielismy ubezpieczyc i reszte maszyn poprostu niby wszystko pieknie na poczatku ale juz załuje ze wziełem w bgż

Małorolny jestem. (106ha)