Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u???

129 odpowiedzi na ten temat

#21 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 12 grudzień 2009 - 07:27

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Czy ktoś korzystał z kredytu same deutz fahr lamborghini kupując ciągnik z tej stajni?Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Dzisiaj, 19:03
  •  

#22 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 12 grudzień 2009 - 16:29

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? No to tylko pogratulować takiego BS ;) . Ja jak brałem kredyt na krowy to niedość, że załatwiałem go ok 1,5 miesiąca, musiałem mieć wkład własny,zapłaciłem złodziejską prowizję yo jeszcze w dniu podpisania umowy dowiedziałem się, że zabezpieczeniem musi być hipoteka , gdzie wcześniej mowa była tylko o poręczycielu i cesji na krówki. Druga fajna sprawa to to, że wnioskowałem go na 15lat a dali na 10. W uzasadnieniu napisali, że to dlatego, że jestem młody i napewno dam sobie radę, to Ja się pytam po co im ta hipoteka. Nigdy więcej BS, poszedłem do nich bo miałem najbliżej i dotego pracują tam znajomi ludzie, zawsze miałem tam konto, ale od tego kredytu jedyny mój kontakt z nimi to jak spłacam ratę.

#23 Share home72

home72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 grudzień 2009 - 14:19

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? a czy brał ktoś kredytw cnh i co się stanie gdy rolnik nie udzwignie rat a zabezpieczeniem jest ciągnik lub maszyny ,co wtakim przypadku zrobi agencja

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 13 grudzień 2009 - 20:57

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? home72 a więc:)jeśli kredyt będzie powiązany z agencją i jeśli w zastaw będzie ciągnik i maszyny i rolnik nie udzwignie rat, to myśle , że wezmą maszyny pod licytacje , żeby ściągnąć dług jeśli naprawde nie udźwignie ani troche, a z drugiej strony agencja sie przypidoli ,,gdzie są nasze pieniądze" ich sie nie da wykołować nijak , sąsiat wziął 40 tysi na płyte gnojową i kupił sobie golfa trójke a reszte przepił, i musiał niestety wiecej oddac niż wziął;) z czegoś muszą żyć złodzieje:)

#25 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 21 grudzień 2009 - 14:30

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? panowie a na ile lat mozna dostac taki kredyt i czy jest jakas karencia w spłacie no i oczywiście spłata rat kredytu odbywa sie miesiecznie czy kwartalnie.a i był bym bardzo wdzienczny jak by mi ktoś napisał jakie płacicie raty od kredytu np 50 tys.

#26 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 16:21

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? w Siemens spłacasz co miesiąc odsetki a raty możesz sobie zaplanowac kwartalnie, ja w paribacie mam wszystko w 2 ratach półrocznych (odsetki i spłata kapitału) wszystkie warunki możesz dogadać. długośc okresu spłąty jest różny w różnych bankach do 7 albo 8 lat
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#27 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 21:41

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Mi w pariba banku zaproponowali kredyt na 2 lata, pierwsze 6 miesiecy po 7 tysiecy,a do konca po 160zł,i jeszcze jakieś lewe prowizjeDodany obrazek ale nie skorzystałem, bo nie byli szczerzy od początku. Naprawde nikt nie korzystał z kredytu sdf finance?Dodany obrazek

#28 Share hans334

hans334

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 21:54

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? ja mam w de lage 110 tys i place 60 rat po nie cale 2200zł

#29 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 22 grudzień 2009 - 21:58

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? focus: sdf finance to paribas z dopłatą SDFu ;), rozmawiałem z nimi, wygląda to nie najgorzej.

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#30 Share kubuso87

kubuso87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 12:46

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Witam! Jestem pracownikiem firmy ROLSAD. Jestem odpowiedzialny za finansowania maszyn przy współpracy z Paribas. Jeżeli ktoś jest zainteresowany kupnem maszyn pod PROW bądź normalnie jestem w stanie załatwić wszystko od wypisania wniosku po podpisanie umowy bez wychodzenia klienta z domu. Warunek jest taki że maszyny nuszą być zakupione u Nas w firmie. W razie pytań proszę pisać na mail.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 19:18

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? yacenty ja też rozmawiałem z ich przedstawicielemDodany obrazek nie spodobało mi sie to, bo najpierw mówił ,że to na 2% , później sie okazało , że na3,5%, a tak naprawde to nie wiadomo ile wyjdzie, pariba ma chyba najtańsze ubezpieczenie oc, ac, nw , bo mają 70% zniżki, korzystałeś z tego kredytu:)???byłem u dealera lamborghini i tam dyrektor sprzedarzy nie mógł zorjentować sie gdzie oni mają haczyk , bo na początek dają niesamowicie duże ratyDodany obrazek

#32 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 20:43

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? umiesz liczyc? to sobie policz, wez wszystkie oplaty zsumuj i bedziesz widział, ja tylko rozmawiałem z przedstawicielem i przeliczyłem dokładnie jego kalkulację. u mnie nomninalnie było 3.5% ale po kilku moich zabiegach wyszło 2.5% efektywnie, więc jesli miałbym brać nowy ciągnik to brałbym to jako ciekawą opcję

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#33 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 21:19

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Witam panowie tak cudownie to niejest z tym procenten na 2,5% bo jak ja dostane kredyt na 2,5% to wrzuce go na lokate i zarobie natym wiec nie wieszcie w bajki przedstawicieli niech ci wydrukuje kakretny charmonogram spłat .Sam stoje przed wyborem kredytu na zakup na prow byli juz umie z Paribas Siemens WBK i tak wszystko pieknie ładnie do póki nie pokazał mi charmonogramu spłat i wyszedt ten chaczyk ta dopłata z arimr + moja wpłata co ja wpłace to najpier spłace odsetki z całego okresu kredytowania a wiadomo przez 7lat od sumy 130tys troche tego jest a kapitał to tak naprawde za wiele sie nie splaca Ja jednak wezne chyba w BGŻ wiecej papierów ale jak mi powie ze 8% to 8 % i mam przejzyste warunki chłopaki nie wieszcie w cuda na 2,5% nikt kredytu ci nie udzeli to zwykły chwyt bo oni licza nie procent roczny tylko procent od całego okresu tylko jak w moim przypadku 70% spłacam w pierszym roku wiec jak na trzezwo to przeliczyłem to wyszło przeszło 10% niewiem mi tak wyszło moze jestem w bledze ale mam przed soba symulacje i tak mi wychodzi
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#34 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 21:35

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? umiesz liczyć - licz na siebie, ja już kilka kredytów przerobiłem, takich na kilka tys złotych czy takich na setki. wiem jak to mniej wiecej dziala. umiem liczyc z harmonogramów i wiem co wybiore. powodzenia w wyborze

#35 Share avant98

avant98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 20:13

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Powiem tak mam w paribasie Same i oprocentowanie 3% bo reszte dopłaca producent ciagnika mam jeszcze deszczownie ale już na 5% bo nioe mają umowy z producentem. Rat sa bardzo dogodnie ułozone według zyczenia. Pierwsza rata była po 3 miesiacach kiedy dostałem vat. Nastepna rata miała byc jak ARiMR dokona zwrotu kosztów. Po tych spłatach przyszedł nowy harmonogram na spłatę reszty kwartalnie i wszystko pieknie.

Ostatnio chce dokonać nowej inwestycji i byłem w moim BS a dokładniej to jest Mazowiecki Bank Regionalny
i kredyt powiedzieli ze spox dadzą. 1% prowizja udzielą tylko w 80% kwoty netto reszta wkład własny oprocentowanie 3,2-3,5 % zależnie jak sie zmienia stopa procentowa + 3% .

Moje doświadczenie pokazuje ze z Paribasem jest dużo lepiej pomagają wszystko załatwić układają sie do potrzeb klienta i niższe koszty.

#36 Share JoHnyDD

JoHnyDD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 22:59

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Pytałem w BS o kredyt na budowę obory na kwotę ok 1,5 mln. Mogą mi udzielić kredytu na ok 1,5% ale chcą kredytować tylko 80% inwestycji. Skąd w takiej sytuacji wziąć pozostałe ok 300tys? Bo z kieszeni raczej żaden rolnik takiej kwoty nie wyciągnie ;) Kredytować na 8%? zjedzą mnie odsetki. Kombinować z fakturami? trochę niebezpieczne...Co proponujecie?

#37 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 23:18

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? po co wy ludzie bierzecie te kredyty na te maszyny.tylko banki sponsorujecie

#38 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 23:27

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? bo my w przeciwieństwie do ciebie probujemy coś robić, a nie tylko na dopłaty czekac i narzekać
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#39 Share Joachim

Joachim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 21:01

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Witam!
Stoję przed tym samym problemem, jaki wziąć kredyt kupując ciągnik na PROW. Wczoraj dostałem ofertę z Simens Financial. I wygląda to tak że oni niby sprytnie ukrywają oprocentowanie pisząc że koszt roczny wynosi 3,12% przy 150tys na 6 lat, a tak naprawdę jest to równiutkie 10%, czyli bardzo dużo, a we frankach wychodzi 6%. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to mogę taki harmonogram przesłać na maila. A teraz moje pytanie odnośnie firmowego kredytu zetora (bo będe brał Proxime), Czy ktoś z was miał styczność z tym kredytowaniem? Babka przez telefon zapewniała mnie że jest to około 4,5%(0,5 procent prowizji+ 4 oprocentowanie bo zetor do tego dopłaca. Mam nadzieję że nie jest to tak jak siemensie, a w rzeczywistości okaże się ponad 10%. Jak ktoś miał styczność z tym kredytem to bardzo proszę o informację.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share JoHnyDD

JoHnyDD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 21:05

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? mam rozumieć że nikt z was nie miał problemu ze znalezieniem tych 20% własnych środków? Zapraszam do dyskusji. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że jeden z gospodarzy w mojej okolicy miał wyłożyć również te 20% więc dogadał się z pewnym dealerem sprzętu żeby wystawił na fakturze kwotę większą o te 20% i zaniósł ją do banku, potem dealer wystawił korektę faktury i kwota została pomniejszona o te 20%. Niby by tak można, ale słyszałem też że zdarzył się kiedyś przypadek, kiedy pracownicy banku przyjechali do takiego dealera i prosili o ujawnienie dokumentacji pewnego rolnika, na szczęście dealer się nie zgodził...