Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u???

129 odpowiedzi na ten temat

#1 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 20:29

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Czy ktoś coś wie o kredytach na kupno maszyn z prow-u?? czy są jakieś kredyty na to?

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Dzisiaj, 23:54
  •  

#2 Share xmen

xmen

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 20:49

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? idziesz do banku i pytasz o kredyt pomostowy, którego zabezpieczeniem będzie umowa z ARiMR, BGŻ ma taki kredyt...

Edytowany przez brzozak2, 10 grudzień 2009 - 21:15.

#3 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 20:52

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? no np. jak kolega mówi fakt że tam trzeba trochę więcej na wkład własny ale szczerze odradzam instytucje typu siemens finance i podobne które można porównać bo providenta ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 20:59

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Iron a co możesz więcej powiedzieć o siemens finanse?, miałeś z nimi doczynienia, że ich odradzasz?

#5 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 21:07

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? a Ty miałeś styczność z Providentem?? nie?? to dlaczego u nich kredytu nie bierzesz??;)
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#6 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 21:10

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? niestety mam.wszystko było dobrze do póki agencja nie spóżniła sie z wypłatą pieniędzy.gdy wiedziałem że na pewno agencja sie spóżni pani z odziału miała zmienić harmonogram spłat, i powiedziała że trzeba czekac na decyzję dyrekcji miałem jeszcze ok 20 dni do wpłaty pieniędzy.no i czekałem jeszce po jakimś czasie zadzwoniłem do niej a ona mi powiedziała że widocznie jeszcze nie ma decyzji.agencja przysłała pieniądze prawie miesiąc pózniej a oni mi wysłali monit i 17 000 odsetek,zadzwoniłem do warszawy i mówie jakim prawem a oni na to że w odziałach pracują niekompetentni ludzie i że trzeba do warszawy pisac ;) :D ale wkońcu powiedziałem że to nie moja wina przecież i mi anulowali te odsetki i przez tępą panią ich pracownicę nie mogę już zmienic harmonogramu i jestem u nich w grupie zwiekszonego ryzyka

#7 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 21:16

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? No to masz pecha tylko, że niekompetenti pracownicy mogą się znaleźć wszędzie, ja miałem taki przypadek w bgż, no i agencji, ale tam to norma. Chodziło mi bardziej o sam koszt finansowania w tej instytucji, czy wychodzi to lepiej czy gorzej od np banków. Pytam bo mam zamiar wziąć leasing w siemensie.

#8 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 21:24

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Tak jak pisał Xmen pytaj w BS lub w BGŻ.Wiem że dają kredyt bez wkładu własnego,ten kredyt pomostowy jest na ponad 8% plus prowizja dla banku.
Powodzenia! ;)

#9 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 10 grudzień 2009 - 21:40

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? no ja właśnie pytałem w BS a kumpel w BGZcie i wyszło że idzie dostać kredyt pomostowy bez wkładu własnego, na VAT potrzebny komercyjny/gotówkowy.
Mam nadzieję że jak skompletuję dokumenty do kredytu to nic się nie zmieni ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#10 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 21:40

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? ja już ten temat mam za sobą. nie polecam złodziejskich banków spółdzielczych nie dośc że prowizja na pozimie 2% to jeszcze zastawem całe gospodarstwo(co jest trzykrotnością tych maszyn), to jeszcze wszystkie maszyny i kase z agencji łapią, byłem w BGŻ spoko, WBK też w Siemensie i Paribasie. Siemens i paribas zapropomowali nam najlepsze warunki. Simens odpadł tylko i wyłącznie z tego powodu że tam raty były co miesiąć a w rolnictwie nie ma miesięcznych dochodów (przynajmiej u mnie) tylko sezonowe. wybór padł na piribas i narazie współpraca się uklada zobaczymy co biedzie dalej...
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share szary35

szary35

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 10 grudzień 2009 - 22:26

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Witam jestem nowy na forum.Odnośnie kredytu ,ja wziąłem teraz w BGŻ plan -agro.Można na całość inwestycji bez wkładu własnego.

#12 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 22:40

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Z BSami to bywa tak że jedne są złodziejskiea jedne nie.

Jakie masz oprocentowanie w tym paribas?
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#13 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,wymyślanie wynalazków i udoskonaleń maszyn,KPK Kumurun team

Napisany 10 grudzień 2009 - 23:32

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? A my wzieliśmy niedawno u nich taki kredyt bez prowizji bez wpłaty własnej na 6 lat i na 7 procent SG Equipment Leasing Polska Sp. z o.o.

#14 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 07:56

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? My wzieliśmy w siemens 2 kredyty w tym roku i jakoś narazie ta współpraca się układa. Pierwszy był na sieczkarnie i my go wzięliśmy we frankach i narazie dobrze na tym wychodzimy. Drugi był na Deutza ale PROW nam dopiero rozpatrzą na niego. On też był we frankach ale na nim już tak dobrze nie wychodzimy.

#15 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 11 grudzień 2009 - 08:29

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Porównywałem oferty BGŻ, BZWBK, BS, Volkswagen leasing i Pariba. Najlepiej wypadła Pariba kredyt bez prowizji oprocentowanie na podobnym poziomie jak w banku, tylko BS miał najwyższe. 2% prowizji to moim zdaniem złodziejstwo i dlatego wygrał pariba. A i co ważne to ilość dokumentów do wypełnienia i dostarczenia najmniejsza. Brałem John Deera a oni maja umowę o współpracy, więc kontaktują się też z dealerem, co do danych kupowanego sprzętu. Udzielają też kredytu pomostowego na VAT. W BGŻ wymyślili tyle dokumentów biznes planów, przychodów, bilansów itd. jak bym miał brać z 5 mln kredytu na niewiadoma jak ryzykowną produkcję. Niestety, ale banki doją rolników równo, bo firma jak by usłyszała 2 % prowizji to by zwinęła konto z banku. I jeszcze co ważne przedstawiciel dokuementy przywiózł do domu i z umową do podpisu także przyjechał do domu, jak coś brakowało mogłem wysłać mailem.

#16 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 09:50

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? hmm - bgz to wiem że tak robi i papierów mają tyle że głowa mała bo jak kumpel miał brać suszowy to chiał mnie na żyranta, przemęczyłem się z papierami a on i tak kredytu nie dostał bo sam zwątpił.

W moim BSie chcą tylko abym kilka kartek wypełnił (dane osobowe, co mam, jakie mam kredyty i ile chcę kredytu oraz na co - zwykły wniosek), zaśw. z UG i KURS o niezaleganiu, umowa z arimr+wniosek co składałem na wiosnę (aby wiedzieli że co kupuję i za ile), decyzję o dopłatach, polisę gospodarstwa i jedynie zabezpieczenie mnie martwi bo odpis z KW chcą i nic więcej, wkładu własnego też nie trzeba mieć i nie muszę myśleć o żyrantach.
Zobaczymy jak to wyjdzie, na nieszczęście prywatny ROR mam w BGZcie więc tam kredytu nie wezmę ze względu na papierkowość którą trzeba wypełnić a kolejnego konta nie mam zamiaru utrzymywać, więc pewnie pozostanie kredyt w BSie.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#17 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 10:08

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u???

no ja właśnie pytałem w BS a kumpel w BGZcie i wyszło że idzie dostać kredyt pomostowy bez wkładu własnego, na VAT potrzebny komercyjny/gotówkowy.
Mam nadzieję że jak skompletuję dokumenty do kredytu to nic się nie zmieni ;)

W BGŻ można wsiąść na Vat kredyt obrotowy w rachunku, spłacony zaraz po zwrocie z US, oprocentowanie poniżej 8%, prowizja coś koło 1%.
Papierków w BGŻ mnóstwo, ale za to koszt kredytu w porównaniu do lokalnego BS był na przestrzeni 8 lat dla kwoty kredytu 160000zł o 25000zł mniejszy

#18 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 16:18

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Podobno w banku spółdzielczym biorą dodatkowo 3tysie za udzielenie kredytu pomostowego , a w pko nie, czy ktoś potwierdzi to?Dodany obrazek czy może pko też ma tylko to sie później ujawniDodany obrazek ?

#19 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 11 grudzień 2009 - 20:15

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? panowie a w jakim banku najlatwiej o kredyt bo jak w bgz powiedzialem ze mam bede mial 20ha swojego i zadnej produkcji zwierzecej to mi powiedzieli ze nie ma mozliwosci kredytu 400tys na prow...no zenada moim zdaniem...
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 22:34

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Wziąłem kredyt w BS -340 tyś.Kredytują 100% inwestycji brutto,oprocentowani 8,2%
prowizja 1,7%-prawie lichwa ale papiery załatwiłem w jeden dzień i mniej wymagali niż pisał Nikita Bennet.Na decyzje czekałem 4 dni ale dlatego że był weekend.W BS-ie tanio nie jest ale kredyt moge spłacić wcześniej bez dodatkowych kosztów co w innych bankach jest obciążone opłatą "za stracone zyski".jedynym zabezpieczeniem tego kredytu są maszyny które kupiłem i cesja ubezpieczenia.