Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u???

129 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Walet

Walet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 27 luty 2010 - 19:08

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Wszystkie kredyty i tak realnie muszą kosztować min 8% i więcej. W większości przypadków wraz z marżą jest to 9-10%. Instytucje parabankowe - lepiej sprawdzić, czy istnieje możliwość wcześniejszej spłaty - powiedzą tak, ale odsetki i tak musisz zapłacić .....
Jeśli w banku na lokacie można uzyskać teraz z 5 procent, nikt nie da kredytu na np 6%.
ja w BSie 8% + 2% marża - można było z 1 % zaoszczędzić, jednak tutaj wniosek to po prostu 3 strony druku i załatwione. Kredyt na 3 lata pod PROW - zamierzam spłacić go w żniwa (kasa z rzepaku, który rośnie a już sprzedany w terminówce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Dzisiaj, 19:34
  •  

#122 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 15:43

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Kredyt pomostowy w Banku spoldzielczym w Wysokiem Mazowieckiem wyniosl nas, prowizja 1,5% a oprocentowanie na podatawie wiboru i w dniu podpisania umowy wynosil 7,15% i oprocentowanie jest stale. Chyba dosc dobry kredyt bo nigdzie taniej nie moglismy znalesc...

#123 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 12:24

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? ale pewnie zastawiasz nie tylko maszyny ale całe gospodarstwo??
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 12:36

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Jakis kawalek ziemi zostal wziety pod hipoteke nie pamietam juz ile ha. W zeszlym roku bralismy tez tam kredyt na maszyny i w tym roku tez tam wzielismy i poprostu dopisali nam ten kredyt pod zalozona hipoteke. Chcieli wziac ciagnik pod zabezpiecznienie ale mowili ze to dodatkowe koszta dla nas i poszlo pod hipoteke. W zeszlym roku prowizja wynosila 1% a teraz juz podniesli na 1,5% :(

#125 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 07:39

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? z bankami spółdzielczymi bywa różnie, tzw. dużo zależy od sposobu podejścia do klijęta, mam np. zaproponowali zastaw całego gospodarstwa, co stanowiło ok. trzykrotną wartośc inwestycji, plus udział własny i całą dodacja od razu oni "łapią" ale to akurat nie stanowiło problemu.
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#126 Share zibik1

zibik1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 13:26

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Załóżmy że chciałbym kupić ciągnik za 100 tyś. zł.+ vat z MGR a nie mam nic pieniędzy ,może trochę .Czy jakiś bank udzieli mi kredytu na cały ciągnik a jestem vatowcem ?Jak to wygląda panowie? Proszę o odp.

#127 Share figo

figo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 14:40

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Zibik. No pewnie że ci udzieli bank jakiegoś kredytu albo leasing, my bieżemy teraz sprzęt za 150 tys oczywiście mamy wkład własny ok. 60% a reszta z bz wbk leasing i gościu zrobił nam super oferte, mamy tam konto były brane kredyty itd. Popytaj w swoim banku i oczywiście dobrze się targuj z nimi o oprocentowanie i prowizję. poz

#128 Share Tomalok

Tomalok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 21:53

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? Koledzy mam pytanko do tych co brali kredyt pod PROW w PNB PARIBAS ? Jak Wam się układa współpraca? Polecacie ich? Ja właśnie stoję przed taką decyzją, zaproponowali mi najlepsze warunki tylko nie wiem czy nie ma w tym jakiegoś tzw. haka? Pozdrawiam

#129 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 09 kwiecień 2011 - 12:59

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? mogł by mi ktoś podac namiary na jakiegoś przedstawiciela z tego PARIBAS w woj śląskim albo jakiś LINK

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#130 Share mati2311

mati2311

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 17:36

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u??? kredyt fabryczny NH.
Kwota kredytu 100tyś , okres 7 lat , kwota do oddania po 7 latach z odsetkami 142.800pln.

1700zł miesięcznie przez 7 lat .

Znajomy brał kredyt w BS na prow , kwota ok 350tys , oprocenotwanie 8% +/- 0.5% , utargował z nimi ,że prowizji pobiorą 0.5% tak jakby z tej kwoty 1700zł.