Skocz do zawartości

Zdjęcie

Chwytak do bel

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Markmajster

Markmajster

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 20:20

Chwytak do bel Witam w najbliższym czasie planuje kupić tura i nie wiem jak jaki chwytak wziąć z 1 czy z 2 siłownika. Kupuje w tej firmie Hydramet Jeśli mógł by ktoś podać wszystkie wady i zalety do obu chwytaków. I jeszcze czy to prawda że w chwytaku z 1 siłownikiem najpierw zamyka się jedna część potem 2.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Chwytak do bel Dzisiaj, 18:24
  •  

#2 Share Pablorolnik

Pablorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja, Sport, Przebudowy i Udoskonalenia

Napisany 10 grudzień 2009 - 20:29

Chwytak do bel Na jeden siłownik to masz takie zalety jak szybciej zamyka się chwytak a wady to że jest ciężejszy, a na dwa siłowniki wady take jak zamyka się wolniej i zalety że jest lżejszy.A do jakiego ciągnika ten tur? ;)
Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

#3 Share Markmajster

Markmajster

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 20:30

Chwytak do bel belarus 920.1 tur t16
A to prawda żę nierówno się zamykają w jednym bo ktoś mi tak mowił?

#4 Share Pablorolnik

Pablorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja, Sport, Przebudowy i Udoskonalenia

Napisany 10 grudzień 2009 - 20:34

Chwytak do bel Chyba nie.
Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

#5 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 20:47

Chwytak do bel Jeden czy dwa nie ma różnicy- zależy od wprawy operatora i techniki ustawiania ;) . Ja użytkuje z jednym siłownikiem- działa to tak jak jeden ścisk ma lżej to on pierwszy się zacznie zamykać ale jak już dotkie beli oba razem idą (poprostu co ma lżej to idzie). Tu bardziej chodzi o układ siłowników. Zazwyczaj jeden jest tak umiejscowiony że nie będzie przeszkadzał w układaniu bel, a dwa (zazwyczaj umieszczone są z boku ścisków i podczas bliskiego układania bel można podziurawić sąsiednią. Z jednym silownikiem nie ma takiego problemu u siebie gdy układam bele to nawet bokiem ścisku dotykam beli a to co mam ją w ściskach otwieram (tu dochodzi to że jednen ścisk stoi w miejscu-ten co dotyka beli dajmy na to z lewej strony- bo nie ma jak się odsunąć, a drugi (z prawej) odchyla się a później tylko powoli do tył i bele na styk koło siebie stoją

#6 Share Markmajster

Markmajster

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 20:49

Chwytak do bel Wielkie dzięki Biorę na jeden.

#7 Share xmen

xmen

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 20:54

Chwytak do bel

Jeden czy dwa nie ma różnicy- zależy od wprawy operatora i techniki ustawiania ;) . Ja użytkuje z jednym siłownikiem- działa to tak jak jeden ścisk ma lżej to on pierwszy się zacznie zamykać ale jak już dotkie beli oba razem idą (poprostu co ma lżej to idzie). Tu bardziej chodzi o układ siłowników. Zazwyczaj jeden jest tak umiejscowiony że nie będzie przeszkadzał w układaniu bel, a dwa (zazwyczaj umieszczone są z boku ścisków i podczas bliskiego układania bel można podziurawić sąsiednią. Z jednym silownikiem nie ma takiego problemu u siebie gdy układam bele to nawet bokiem ścisku dotykam beli a to co mam ją w ściskach otwieram (tu dochodzi to że jednen ścisk stoi w miejscu-ten co dotyka beli dajmy na to z lewej strony- bo nie ma jak się odsunąć, a drugi (z prawej) odchyla się a później tylko powoli do tył i bele na styk koło siebie stoją

dobrze gadasz, widać że pare belek przerzuciłeś, heheh

#8 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 20:57

Chwytak do bel my mamy od 5 lat chwytak na 2 siłowniki i żadna bela się z tego powodu nie uszkodziła, czyli kwestia użytkowania i sposobu ustawiania

#9 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 21:12

Chwytak do bel Całoś tkwi pod jakim kątem podjeżdżasz ;) . W przypadku chwytaka z dwoma siłownikami musisz poprostu pod większym kątem podjechać niż w przypadku z jednym siłownikiem :D - u mnie osobićie nie sprawdził by się z dwoma bo mam wąski a długi plac na bele :D

#10 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 21:15

Chwytak do bel dokładnie, wszystko zależy od kątu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Markmajster

Markmajster

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 21:28

Chwytak do bel u mnie małe podwórko i trochę ciasne to raczej bardziej mi na jeden pasuje

#12 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 21:35

Chwytak do bel możliwe, my do dużego tura też kupimy pewnie na 1 siłownik

#13 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 23:07

Chwytak do bel Hydramet Sp. Z o.o. - ładowacze, maszyny rolnicze, konstrukcje stalowe
Na dole jest napisane ze do mniejszych bel z jednym siłownikiem a do większych 2 słownikowe ;) I ogólnie robiłem tylko z 2 słownikowym chwytakiem i wiem że dzięki temu ze ten chwyt się rusza lepiej można złapać bele a te z 1siłownikiem jak sie nie myle ten chwyt maja sztywny.
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#14 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 23:10

Chwytak do bel masz taki chwytak jak w linku?? nie gną Ci się te ramiona od łap bo jeden znajomy ma chwytak tego typu tyle że sipmy i mu się łamią te ramiona

#15 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 11 grudzień 2009 - 14:15

Chwytak do bel mocne chwytaki Metal-technik za 2500 zł brutto foto wyślę na e-mail

#16 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 15:56

Chwytak do bel Nie wiem jakiej firmy jest chwytak w tym mtzecie(zdjęcie w galerii) Ja przerzuciłem nim niewiele bel bo może z 20 tak wiec wiem niewiele o tym chwytaku.

#17 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 11 grudzień 2009 - 20:05

Chwytak do bel Do tura z hydrametu, mam chwytak na 1 siłownik z mandamu i go polecam - w rzeczywistości wygląda solidniej niż na tych zdjęciach.
P.P.H. MANDAM S.p. z o.o. - producent maszyn rolniczych
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#18 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 20:24

Chwytak do bel Autorowi proponuje zmienić nazwę tematu bo literówka jest:) Pozdrawiam Ps próbował ktoś kiedyś podnosić przód ciągnika na chwytaku do bel?? ;)

#19 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 20:26

Chwytak do bel Najważniejsze w chwytaku to aby na ściskach (z boku od zewnętrznej strony) nie było pierdułek typu jakiś mocowań czy wystającego czegoś. @klejus co rozumiesz przez pojęcie sztywny? Ten link z chwytakiem tej firmy jest dobry bo nic nie wystaje co by przeszkadzało, ale bym się przyczepił do ramion ścisków- są zbyt wąskie i troche wystają. Ten chwytak pokazany przez @wiesaw jest dużo lepszy gdyż tam po bokach dosłownie nic nie ma tylko ciekawe jak z wycofywaniem się od beli, bo według mnie te ściski są za mocno wygięte

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Markmajster

Markmajster

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 20:32

Chwytak do bel

Autorowi proponuje zmienić nazwę tematu bo literówka jest:) Pozdrawiam Ps próbował ktoś kiedyś podnosić przód ciągnika na chwytaku do bel?? ;)

dopiero zauważyłem sory za bląd i propo jak zmienić tę nazwę a co do tematu to u mnie bedzie chyba
ten który jest tu na zdjięciuMój odnośnik