Skocz do zawartości

Zdjęcie

[polączone] Czy u914/1014 podoła 4 obrotowej

197 odpowiedzi na ten temat

#81 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 21:14

[polączone] Czy u914/1014 podoła 4 obrotowej Określenie "bardzo zwrotny" w stosunku do 1014 jest chyba zbyt optymistyczne ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[polączone] Czy u914/1014 podoła 4 obrotowej Dzisiaj, 00:11
  •  

#82 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 21:22

Określenie "bardzo zwrotny" w stosunku do 1014 jest chyba zbyt optymistyczne ;)

no wiesz w porownaniu do 1214 :D
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#83 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 21:42

[polączone] Czy u914/1014 podoła 4 obrotowej Aaa, chyba że tak ;)

#84 Share MaxiKing

MaxiKing

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 09:58

co masz do starogardzkiej bardzo dobra wodka, piles ja kiedys czy od kolegow uslyszales ze to gowno????

Piłem piłem NIESTETY :/ ciezko wchodzi

#85 Share MaxiKing

MaxiKing

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 10:00

OT
Dajcie spokój @MaxiKid - owi :angry: :( . Bo mi go już żal :rolleyes: :rolleyes: . EOT
Cytuję @MaxiKid:
fakt ze mam wszystkie seryjne cięzarki ale nawet jak bym nei miał to gwarantuje ze bez problemu dałby rade z 4 obrotówka obojetnie jaka by ona nie była ."
Obojętnia jak by nie była - a parę postów niżej pisze - jeśli piszesz o obrotówce z największymi skibami to zapomnij.
Aha zakład ja przecinam i mogę udostępnić swój pług do zakładu (czwórka obrotowa 1950 kg, ponad 4m długości).

Najpierw czytaj potem jeszcze raz ze zrozumieniem i wtedy pisz . Naprawde to ci pomoze :(

#86 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 09 styczeń 2008 - 19:41

[polączone] Czy u914/1014 podoła 4 obrotowej Ja bym brał 1224 bo nie dość że jest dużo tańsza to jeszcze ma więcej koni, no i ten dźwięk... Muzyka dla uszu!!! A spalanie to w cięższej robocie wyjdzie podobne.

#87 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 styczeń 2008 - 19:54

[polączone] Czy u914/1014 podoła 4 obrotowej Ja na twoim miejscu bym brał 1224. Posiada 6 cylindrów, większa moc. Na sześciu cylindrach silnik już inaczej chodzi. A co do pługa u nas mają szóstkę i pług 4 skibowy Kvernelannd, starszy typ pługa i jest on bardzo ciężki. Podczas jazdy przód nie drgnie.

#88 Share mietek180

mietek180

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 23:22

[polączone] Czy u914/1014 podoła 4 obrotowej Mam pytanie mam 1012 i ziemie różne ale nie ma az takich wielkich gór a ziemia jak powiedziałem różna . Myśle na przyszłość o ibisie L 3+1 taki lekki 4 myśle ze poradzi bo nie jest ciężki jakby co zaloże troche obciazenia na przód chociaz mam troche seryjnego co o tym sądzicie

#89 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 00:54

[polączone] Czy u914/1014 podoła 4 obrotowej Moim zdaniem da radę, pług ten waży (L 3+1) 1050kg...Ursus 1012 ma udźwig podnośnika 5500kg...pług ma zapotrzebowanie mocy 90-100KM, Ursus 1012 ma 95KM...więc trochę przód dociążyć i śmiało można w pole jechać... ;) :P

#90 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 01:04

[polączone] Czy u914/1014 podoła 4 obrotowej @MaxiKid
Tobie już nic nie pomoże.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share mietek180

mietek180

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 12:40

[polączone] Czy u914/1014 podoła 4 obrotowej no dzięki za pomoc tak myśle bo 3 troche nie dobrze orać nie zabira i wogóle jezeli bedzie mozliwosc to zawsze mozna skrócić albo rozszerzyc

#92 Share MaxiKing

MaxiKing

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 15:57

@MaxiKid
Tobie już nic nie pomoże.

Widzisz :P kto tu nerwy stracił ;) hahah Naprawde nie musisz ublizac :D ja wiem swoje ty swoje i spox widocznie róznice charakteru :)
a i jeszcze jedno nie kazdego stac na takie cudne sprzety jak ty masz naprrawde (prawie 2 tony ) wow no ty masz w domu agro show normalnie :) hahaha

#93 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 22:01

[polączone] Czy u914/1014 podoła 4 obrotowej @MaxiKing
Nie pisz posta pod postem, używaj opcji edit.

Btw. to źle że @deer dorobił sie dobrego sprzętu w gospodarstwie? Poza tym przeczytaj jeszcze raz co napisałeś odnośnie tych pługów...

#94 Share MaxiKing

MaxiKing

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 22:08

[polączone] Czy u914/1014 podoła 4 obrotowej Bardzo przepraszam was wszystkich ze pisze posty pod postami swoimi ale mam internet sieciowy i jest bardzo wolny :/ niestety Sorry jak swinie pójda do góry to moze sie dorobie lepszego a co do pługu to czy ja pisałem ze to ma byc najciezszy pług .NIe wydaje mi sie ale cóż jezeli ktos chce to niech tak to interpretuje . POZDRO

#95 Share MaxiKing

MaxiKing

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 22:53

OT
Dajcie spokój @MaxiKid - owi :angry: :P . Bo mi go już żal ;) :D . EOT
Cytuję @MaxiKid:
fakt ze mam wszystkie seryjne cięzarki ale nawet jak bym nei miał to gwarantuje ze bez problemu dałby rade z 4 obrotówka obojetnie jaka by ona nie była ."
Obojętnia jak by nie była - a parę postów niżej pisze - jeśli piszesz o obrotówce z największymi skibami to zapomnij.
Aha zakład ja przecinam i mogę udostępnić swój pług do zakładu (czwórka obrotowa 1950 kg, ponad 4m długości).

Dobra sory ze pisze po raz kolejny ale musze bo nie wytrzymam naprawde .
deer chłpoie na mysl przychodzi mi tekst ze szkoły " ty sie chwalisz czy zalisz ze ten twój pług ma prawie 2 tony ?????
Skoro Jest pytanie czy 1014 da rade z takim pługiem to raczej ktos ma watpliwosci czy da rade i chce sie dowiedziec co my o tym sadzimy . Raczej logiczne jest ze nie ma co podjezdzac pod duzy pług ale napewno 4*30 lub nawet lekka 4*40 da rade .
Pytanie do deera czy ty masz 1014 ???? bo nie wydaje mi sie Naprawde sory za te posty po postami :/ sam sie wkurzam na tego neta i wyzywam gosci co mam go od niego ale nic to nei daje trzeba zainwestwac w netie :)

#96 Share yarpen12

yarpen12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 22:55

[polączone] Czy u914/1014 podoła 4 obrotowej Ja miałem 1014 z 97r. 1500 mth. Sprzęt dobry, nigdy nie zawiódł. Ciągałem nim 4*40 zagonówkę czasami z cambellem. Nigdy nie było problemów z uciągiem, 4 polowa i do przodu, nawet 2 szosową dawał radę z samym pługiem. Gdy podłączyłem go do pługa kverneland EG 85 variomat 12-20" to z podniesieniem nie było problemu, ciągnik jednak tracił sterowność, za małe obciążenie z przodu choć miałem komplet obciążników. W polu to nigdy z takim obciążeniem nie pracował. 3 polową ledwie co dał radę jechać. Szybko ciągnik byłby zakatowany gdyby miał długo tak pracować. Dobre rozwiązanie do takiego ciągnika to moim zdaniem 3*50 najlepiej z pakomatem, lub jakaś lekka 4 do 1 tony, nie za długa i max 4*40.

#97 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 00:20

[polączone] Czy u914/1014 podoła 4 obrotowej Ja moim 1014 orałem Kvernelandem obrotowym 4x14" (35cm) i 1 szosowa szedł wszędzie. To co pisze kolega wyżej na temat obciążenia to się zgadza że rzuca ciągnikiem, dopiero jak zapodałem klocka o wadze ponad 200kg to było ok. Moim zdaniem te ciągniki nie nadają się do pługów obrotowych przynajmniej 4 skibowych, powód taki że podnośnik szybko klęknie i co najgorsza podejrzewam że po dłuższej eksploatacji nie wytrzymałyby korpusy od skrzyni biegów i skrzyni pośredniej.

#98 Share ml78

ml78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:ogólnie maszyny rolnicze i nie tylko, budownictwo mieszkaniowe i przemysłowe

Napisany 22 styczeń 2008 - 21:10

[polączone] Czy u914/1014 podoła 4 obrotowej Znajomy w zeszłym roku kupił zagona 4*40 Kvernelanda ciągał go 914 w pierwszych kilku dniach niemógł dojść co jest wcześniej ciągał rosyjski płóg 4*40 od deta i było lekko po ustawieniu w najszerszym położeniu złamał mu się prawy uchwyt w ciągniku póżniej zmienił ustawienia na węższe ale i tak ledwo szedł 2 terenowa max fakt glina i zaje............. górki ale zdziwiony był bo wcześniej śmigał w rabe werk 3*45 w obrocie i niemiał żadnych problemów oprócz tego że 2 razy leżał na boku ( obrót na pochyle).
Ostatnie orki zeszłym roku wykonał zetorem 8540 w najszerszym ustawieniu i stwierdził, że zetor jest dużo silniejszy bo orka szła mu dużo szybciej.
Moim zdaniem 914 może i da czy daje radą 4 obrotowej ale to jest katowanie ciągnika ( bardzo dużo zależy od ziemi jaką uprawia i od kształtu terenu). ;)
Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

#99 Share at_horses

at_horses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 21:24

[polączone] Czy u914/1014 podoła 4 obrotowej może nie na temat pługa ale podnośnika w 1014. znajomy kupił taki ciągnik do lasu, do niego założył płyte z wciągarką a że przód był za lekki to założył na niego komplet obciążników z tylnych kół. jak zapiął do niego za dużo i chciał na siłe wytargać to wyrwało mu całe mocowanie podnośnika razem z podnośnikiem... u mnie w zetorze 12 są powyrywane wszystkie śruby mocujące podnośnik bo poprzedni właściciel jak zepsuł 16 przy orce(też padał podnośnik) to tego zapinał... tylko nie wiem z jakim pługiem chodził... chyba 4 orotowe ale nie jestem pewien...
mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 24 styczeń 2008 - 16:40

Znajomy w zeszłym roku kupił zagona 4*40 Kvernelanda ciągał go 914 w pierwszych kilku dniach niemógł dojść co jest wcześniej ciągał rosyjski płóg 4*40 od deta i było lekko po ustawieniu w najszerszym położeniu złamał mu się prawy uchwyt w ciągniku póżniej zmienił ustawienia na węższe ale i tak ledwo szedł 2 terenowa max fakt glina i zaje............. górki ale zdziwiony był bo wcześniej śmigał w rabe werk 3*45 w obrocie i niemiał żadnych problemów oprócz tego że 2 razy leżał na boku ( obrót na pochyle).
Ostatnie orki zeszłym roku wykonał zetorem 8540 w najszerszym ustawieniu i stwierdził, że zetor jest dużo silniejszy bo orka szła mu dużo szybciej.
Moim zdaniem 914 może i da czy daje radą 4 obrotowej ale to jest katowanie ciągnika ( bardzo dużo zależy od ziemi jaką uprawia i od kształtu terenu). :)

A może ta 914 była trochę schorowana :P Bo trochę nie chcę mi sie wierzyć... Sąsiad ma C385 (74') i ciąga 3 ATLASA . Co prawda jak podjedzie w stronę łąk to 80 ma naprawdę hardcorową robotę ale daje rady....
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."