1014tojestto

[polączone] Czy u914/1014 podoła 4 obrotowej

Polecane posty

kris14    267
Dlaczego nie ma obrócić?

Chodzi o to, że ciągnik za nisko podosi i może podczas obrotu tył zachaczyć o podłoże i wtedy nici z obrotu pługa :( .

Mój sąsiad miał taki sam problem w 1614 z 4 obrotówką z Uni, dopiero po kupieniu dłuższych cięgieł i podkręceniu wieszaka na max. może spokojnie obracać pług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Zagonowy 4x40 uciągnie, a obrotówki nie :( . Wszędzie ta sama szerokość robocza, tylko różnią się wagą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Jeśli bdzie ważył koło 1t to też będzie miał problemy. Jak kupiliśmy talerzówkę to z rampy prowadziłem ją zaczepioną. Ważyła 940 czy 960 kg. Ramiona trochę opadały i jak ciągnik je poprawiał na odpowiednią wysokość to aż silnik przygasał.

Bo 4x40 powinna na średnich glebach uciągnąć. tylko z podniesieniem i obrotem mogą być problemy. Mój pług obrotowy z UNI 4x48 na zabezpieczeniach kołkowych ma bite na tabliczce 1350kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

@wojtus - masz racje - oba tematy polączyłem


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Najlepiej by było gdybyś kupił pług 3+1- gdyby były trudne warunki odkręcasz jedną odkładnicę i jazda w pole!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

dokladnie zestawem 1014 i unia 3+1 robi moj kumpel na srednich ziemiach i mowi ze w jednym miejscu glinach jest tylko ciezko ma wzmocnoina hydraulike wiec o problemach z podnoszeniem nie ma mowy pozdro


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam90    0

Mam Ursusa 1014 i pług uni 3+1 obracalny, to górka nie górka idzie jak czołg, problem jest jeden co ma prawie kazdy ursus, czyli problem z podnoszeniem, ale moj jak narazie to nie sprawial tyle problemów z podnoszeniem i obracaniem. Ostatnio pozyczylem plug od takiej spólki Kvernelanda 4x50, to mial problem z uniesieniem,a po za tym nic więcej, moj ursus jak oral tym kvernelandem miał ciśnienie w silniku tylko 1 ale turbina robi swoje, orałem 914 plugiem uni to ledwo co szedl, jakas górka odrazu trzeba żółwia bo staje. 1014 to jest sprzet jak cholera. mowie wam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
miał ciśnienie w silniku tylko 1 ale turbina robi swoje

:D

no tak, nieźle dorżnięty ciągnik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

te jego ciagniki wszystkie dorzniete a ten pług uni to on nawet rowno z kolem nie bierze,a z tym oranie kvernelanda to on nie orał 1014 tylko deutzem agrotonem 130 , w spólce kolo mnie maja takie dwa plug kvernelanda ciągaja je 1614 jezdza dwójaka na żółwiu maja 155km ale i tak one maja ciezko ,t oco do dopiero 1014 który ma prawie sto koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Ja już kiedyś pisałem w którymś tam podobnym temacie że po sąsiedzku spółdzielnia posiada pług kvernelanda 4xbodajże50(ten największy) :) i do tego agregat doprawiający.Ciągną ten zestaw ursusem 1614 i ma cholernie co robić,ciągnik jest bardzo zadbany z roku 84 i nie miał robionego remontu silnika!Skrzynie ma 3 biegową a i traktorzysta też tylko jeden i ten sam. :D Pisanie że 1014 uciągnie taki pług to można sobie opowiadać przedszkolakom. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

Ja powiem, mój sąsiad ma 4-obrotke do 914 i mowi ze idzie ostro tylko lekki problem z podnoszeniem ale ciagnik w orce idzie z nia niezle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

A ja też mogłem zrobić zdjęcie tego pługa z tym traktorem w pracy. :)

Ten pług jakby nie było to zabiera 2 metry i do tego ciężki wał doprawiający,drugie tyle więc opór jest nie mały.

PS. sam posiadam 914 nie od dziś to wiem co on potrafi. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

koło mnie spółka ma 11 ursusów 1614 i ma cztery z nowymi maskami maja 2 pługi kverneland 4 skibowe zawieszane i orali nimi 2 tys hektarów. 1614 jak byo mokro to miał za swoje w orce teraz kupili tez pług kvernelanda tylko 5 skib półzawieszany i tez ciagaja go 1614.W tej spółce maja polskie tylko ursusy cenia se ich ^_^ cenne i prostote nie chca zagranicznych ciagnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

@przemek99 kolo mnie tez jest taka społka do tego lata podobnie jak u Ciebie mieli same ursusy, kirowce i kupili na wiosne nowego ursusa 1614, ta spolka byla znana ze nie kupowali nowego sprzetu od 10 lat nic nie kupili a teraz zaczeli wymieniac stare polskie maszyny na zagranicze w ciagu 3 miesiecy sciagli 3 john deere uzywane o mocy 110-280km w ostatnim tygodniu przywiezli opryskiwacz john deera a do nastepnych zniw maja zamiar sciagnac jeszcze 2 john deere. Ale nie tu problem, nasuwa mi sie myśl dlaczego odrazu zaczeli zmieniac polskie ursusy na inny sprzęt!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

a w tej spólce koło mnie za nic nie chca zagranicznych ciągników.Jak by mieli robic remont zagrnicznego ciagnika to by se pewnie za to kupili nowke polskieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORION1    1

Siemanko B) Mam pytanie co lepsze do pługa obrotowego 4 skibowego. Ursus 1224 czy 1014 zależy mi na zwrotność ciągnika. I podstawowe pytanie czy da rade pompa . Proszę o pomoc ten ciągnik będzie wykonywał tylko orkę na 50 ha ziemie jest 4-6 klasy. Proszę o pomoc użytkowników tych ciągników.A ceny nie są bardzo zróżnicowane . Z góry wielkie dzięki

 

Jeszcze zapomniałem dopisać ile palą ?????

 

Nie pisz posta pod postem...następnym razem opcja edit..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Jesli zależy ci na zwrotności to lepdszy będzię 1014,ale będzie tu prawdopodobne podrywać przód,Jesli chodzi o stabilność lepszy będzie 1224 ale zwrotność kiepska,pompa sobie poradzi,jesli chodzi o spalanie to mogę wypowiedzieć sie o 1224 spali 15-20l/ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Jesli zalezy na zwrotnosci to 1014,ale czy przy orce najwazniejsza jest zwrotnosc??Mi sie wydaje,ze nie. Ja wzialbym 1224,jak bedzie pracowal glownie w orce to napewno bedzie lepszy. A przy duzym obciazeniu to moze okazac sie ekonomiczniejszy od 1014.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Zależy jak oddalone te pola czy długie czy krótkie, ale 6stka to z 10l/godz na biegu jałowym pali, 4t jest dużo oszcędniejsze, a na 6tą klasę to z uciągiem nie będzie problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz100
      Witam chciałbym zmienić paski klinowe od napędu alternatora wentylatora w ursusie 1614 rocznik 1999 ten ze ściętą maską. Stare są strasznie rozciągnięte. Tata wymieniał je kiedys lecz uważam ze sa za małę nie do końca to co powinno być choć nie wiem tego. oznaczenie tych starych to Z1250 ld10x1226. Moje pytanie czy takie powinny tam być czy inne? ktoś moze podpowie? Znalazłęm te mocnijsze z morgi na necie oznaczenie ich to SPA- 1257 ich szerokosć to prawie 13mm a te stare maja 10mm czy to jest duża różnica i będzie to pasować ? Jakie tam orginalne paski były montowane? Czy te co posiadam są dobre czy jednak zbyt małe? Wydaje mi sike że są zbyt bardzo wciete w koła pasowe choc możę ze starości już sie wytarł nie wiem. Dodam iż mam alternator i koło pasowe od wentylatora na dwa paski są tam dwa paski nie jeden.
    • Przez TwojaBabcia
      Witam
      Jaka ilość oleju silnikowego wchodzi do ursusa c385 by była prawidłowa na bagnecie. ?
      Pytam ponieważ u mnie według mojego bagnetu prawidłowy stanu oleju wynosi 15 litrów. po wymianie 
      Mechanik mówi że to o wiele za dużo , i mam dylemat, i chciałbym spytać  się innych użytkowników c385, jaka jest u nich odpowiednia ilosc oleju silnikowego.  
      Pozdrawiam Artur 
    • Przez ArthuR34
      Witam wszystkich,
      wybaczcie jeśli pisze w nie tym dziale- jeśli tak to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu, dziękuję.
      Mój ojciec jakiś czas temu nabył Ursusa 902 i chciałbym się was doradzić w kwestii wspomagania kierwolnicy, nieposiadania przedniego napędu, miękkie przednie zawieszenie.
      Otóż w wyżej wymienionym traktorze jest fabryczne wspomaganie które bardzo ciężko wspomaga (czasem trzeba dużo gazu dać), zaczynają się pojawiać spore wycieki z serwomechanizmu. Dowiedziałem się od znajomego że nieopłaca się tego regenerować ponieważ już to przerabiał i po roku znowu miał problemy- zastąpił to gotowym zestawem zastępczym jaki można kupić w internecie (siłownik, pompa itp.) i po tym zabiegu może paluszkiem kręcić kierownicą a nie tak jak wcześniej.
      czy już ktoś to przerabiał z was lub wie co i jak taki zabieg przeprowadzić ? Jaki produkt wybrać ? czy oferowane w internecie gotowe zestwy są tej samej jakości/trwałości bo jest lekka rozbieżność cenowa?
      czy moglibyście polecić dobry produkt który będzie służył i pieniądze nie pójdą w błoto?
      czy jestem w stanie zamontować to razem z ojcem?
      Następna sprawa to biegi.
      strasznie ciężko wchodzą (wszystkie cztery- prawa dźwignia) - lewa dźwignia od wstecznego i biegów bolowo-szosowych chodzi bez zarzutu. 
       
      i kolejna sprawa to hamulce, hamulce działają ale wydaje mi się że lewe koło chyba trzyma ponieważ prawe koło zaczęło boksować na trawie podczas ruszenia z miejsca i lekko (20cm) się wkopał w ziemię, ogólnie to w środę kiedy szykowałem traktor na strajk to chciałem nim troszkę pojeździć po wsi ponieważ nie jeździłem jeszcze takim traktorem tylko czasami 60-tką więc musiałem ogarnąć biegi i troszkę się do niego przyzwyczaić ale po tych wszystkich usterkach które w nim zalegają dałem sobie spokój, ale na strajku we Wrocławiu byłem, od początku do końca:)
      pozdrawiam
    • Przez Porfavor
      Witam, planuje obecnie remont silnika w swoim Ursusie 385 i myślałem nad dodaniem do niego turbiny. Wiem, że były już tutaj takie tematy ale te najpopularniejsze które znalazłem mają już swoje lata więc chciałem się spytać dziś jak to powinno waszym zdaniem wyglądać. Ursus 385 jest z rocznika 1976 i z tego co sie orientuje ma w sobie silnik z7501. Na youtube itd widziałem sporo doładowanych turbiną c385 i stąd też taki pomysł by dodać mu trochę mocy. Co by było trzeba powymieniać i czy wgl jest sens tak naprawdę? planowałem dodać na pewno wtedy intercooler i rozumiem, że trzeba by było wymienić wtryskiwacze, słyszałem jeszcze o różnicy na ilości pierścieni na tłokach. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, w zimę będę najprawdopodobniej malował felgi w c385, i pytanie ile litrów farby około pójdzie na przednie felgi z dwóch stron i tylnie od zewnątrz (środek jest zakonserwowany). może ktoś malował i się wypowie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj