Skocz do zawartości

Zdjęcie

Reforma rynku cukru

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1858 postów

Napisany 09 maj 2007 - 13:01

Reforma rynku cukru Co o tym sądzicie?

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/okopowe/buraki/komisja_europejska_mniej_cukru,c1fd79ac3ac2bdaf78d2.html

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/okopowe/buraki/co_z_tym_cukrem_,2b9d114be5d09a789be5.html

Bo jak na moje za jakiś czas z burakami zrobi się nie ciekawie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Reforma rynku cukru Dzisiaj, 19:42
  •  

#2 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 09 maj 2007 - 14:23

Reforma rynku cukru Takie cięcia, a w moich okolicach wszystkie cukrownie zamknięte. Ze Wschowy wszystko na złom poszło, bo jakiś Niemiec ją wykupił żeby zamknąć.

#3 Share Marcin

Marcin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 09 maj 2007 - 14:24

Reforma rynku cukru Jasne że zrobi się nie ciekawie. Polska nie jest przewidziana do produkcji cukru z buraków cukrowych. Polsce ucina się limity a francji zwiększa... Na takich warunkach na jakich komuchy nas "oddały" do unii eurpoejskiej na takich jesteśmy...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 09 maj 2007 - 21:07

Reforma rynku cukru jakby nie patrzec gdyby nie UE to sytuacja producentów byłaby o wiele gorsza, zanim ceny skupu korzeni spadną do poziomu sprzed wstąpienia do Unii to nastąpi kolejna reforma rynku, gdyż zwiększy się produkcja biopaliw a restrukturyzacja cukrowni sprawiła, iż rentownośc netto w branży cukrowniczej w roku 2006 wyniosła 8,02% jest to drugi wynik w przemyśle spożywczym (rentownośc branży piwowarskiej 14,87%) także proponuję rolnikom zwiększenie udziałów w spółkach tych branż i wtedy wszyscy będą zadowoleni

#5 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1858 postów

Napisany 10 maj 2007 - 09:12

Reforma rynku cukru My w tym roku dokupiliśmy trochę limitu. Ale jak po 2010 mają zabierać bez żadnej rekompensaty to chyba sprzedamy limit cukru. Bo przy wydajności na naszych ziemiach to odpadniemy na samym początku. Chyba że ruszy się coś z biopaliwami. Podobno cukrownie w Żninie chcą przerobić...

#6 Share szczupak

szczupak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 10 maj 2007 - 10:28

Reforma rynku cukru taa już u mnie cukrownie przerobili... :blink: została tylko paczkarnia a był to zakład który przerabiał największą ilość cukru w Polsce... :D
,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

#7 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 10 maj 2007 - 13:58

Reforma rynku cukru Hvb3000 a z kąd ty jestes ?? :blink: bo ja niedaleko wschowy mieszkam i tez tam woziłem buraki. :D a terasz szwedzi wykupili cukrownie i zrobili tam zakłada przetwórstwa złomu czy cos takiego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 10 maj 2007 - 14:39

Reforma rynku cukru

My w tym roku dokupiliśmy trochę limitu. Ale jak po 2010 mają zabierać bez żadnej rekompensaty to chyba sprzedamy limit cukru. Bo przy wydajności na naszych ziemiach to odpadniemy na samym początku. Chyba że ruszy się coś z biopaliwami. Podobno cukrownie w Żninie chcą przerobić...

Na co chcą przerobi tę cukrownie? A z tym limitem to jego sprzedaż się na razie nie opłaca, gdyż nadwyżka z produkcji buraków (przez te cztery sezony) kilkukrotnie powinna przewyższyc dzisiejszą wartośc rynkową limitu. Jednak gdy stanowisko nie jest najlepsze to musisz sobie obliczyc co bardziej Ci się opłaca.

#9 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 10 maj 2007 - 15:03

Reforma rynku cukru Jestem z okolic Włoszakowic. Jak istniała ta cukrownia to ze starszym braliśmy korzenie i tą sieke po produkcyjną, jeździliśmy przez Zbarzewo, a skąd ty jesteś ?

#10 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1858 postów

Napisany 10 maj 2007 - 16:50

Reforma rynku cukru My odstawiamy do innej cukrowni. A tą w żninie chcą przerobić na probukcję biopaliwa z buraków cukrowych.
Po takiej cenie jak była to jeszcze opłaci mi się siać buraki. Ale jak za dwa lata cena będzie 23 Euro minus 2,5 euro na załadunek i transport, i jeszcze 0,7 euro na jakieś składki to zbytniego zysku w tym nie widzę. A i jeszcze za dwa lata o ilę wzrosną koszty produkcji?!
Jak będziemy mieli sprzedać to na pewno jak będą płacić 520 euro od tony. No chyba że zrobią jakąś nową reformę :/

#11 Share Axial

Axial

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 10 maj 2007 - 17:21

Reforma rynku cukru A ja mam inne pytanie ale również związane z reformą rynku cukru.
Czy ktoś z Was wydzierżawił w roku 2006 limit buraczany i ma teraz problem z odzyskaniem płatności cukrowej ?
Bo ja mam taki problem... :angry:
Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

#12 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 11 maj 2007 - 21:49

Reforma rynku cukru ja od wschowy to w storne leszna 19km:) wiele lat woziłem buraki do cukrowni do wschowy. a teraz jest tam złomowisko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1858 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 13:57

Reforma rynku cukru I wniosek o rezygnację złożony :rolleyes: . A wiecie że tym którzy zrezygnują z produkcji cukru będą jeszcze do 2010r wypłacać dopłatę cukrową :) .