Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy da sie przystosowac siewnik punktowy do buraków do siewu kukurydzy

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bracinio

bracinio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 19:44

Czy da sie przystosowac siewnik punktowy do buraków do siewu kukurydzy Proszę państwa mam w posiadaniu 6-rzędowy siewnik punktowy do buraków i chciałbym go dostosować do siewu kukurydzy .Myslałem aby nawiercić większe oraz głębsze otwory w tarczkach wysiewających a także napawać redlice aby ziarno trafiało na większą głębokość lecz nie wiem czy mi sie to sprawdzi,szerokość międzyrzędzi jest regulowana i gęstość wysiewu także .Chodzi mi o siew kukurydzy na ziarno.Czy ktoś z państwa robił coś takiego jeśli tak to prosze o dorade a jeśli to możliwe nawet zdjęcia z takimi przeróbkami z góry dziękuje :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy da sie przystosowac siewnik punktowy do buraków do siewu kukurydzy Dzisiaj, 05:06
  •  

#2 Share nickfrey

nickfrey

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe

Napisany 09 grudzień 2009 - 20:22

Czy da sie przystosowac siewnik punktowy do buraków do siewu kukurydzy wydaje mi się. że jest możliwość przerobienia takiego siewnika gdyż już kilka razy wykonywano mi siew kukurydzy siewnikiem do buraków i wyglądało to nie najgorzej :lol: ale nie mam pojęcia jakie przeróbki trzeba wykonać :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy da sie przystosowac siewnik punktowy do buraków do siewu kukurydzy Dzisiaj, 05:06
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 09 grudzień 2009 - 22:14

Czy da sie przystosowac siewnik punktowy do buraków do siewu kukurydzy

wydaje mi się. że jest możliwość przerobienia takiego siewnika gdyż już kilka razy wykonywano mi siew kukurydzy siewnikiem do buraków i wyglądało to nie najgorzej :lol: ale nie mam pojęcia jakie przeróbki trzeba wykonać :)

drodzy koledzy po pierwsze to trzema zmienic tarcze wysiewające pio drugie przestawic trybki do wysiewania w odpowiedniej ilości a po trzecie głębokosci sie nie zmienia bo takie siewniki sa uniwersalne pozdrawiam

Dodaj odpowiedź