Skocz do zawartości

Zdjęcie

,,Bieda" na wsi

51 odpowiedzi na ten temat

#41 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1114 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 10 grudzień 2009 - 16:44

,,Bieda" na wsi Bieda jest zjawiskiem dziedzicznym, tzn dzieci obserwując swój dom rodzinny widzą że ich rodzice nie pracują a żyje im się całkiem przyzwoicie i sami idą w ich ślady. Od najmłodszych lat nie chcą się uczyć, potem dochodzi alkohol i koło się zamyka. Zadaniem państwa powinno być przygotowanie do życia w normalnym pracującym społeczeństwie a nie tylko dawanie zapomóg bo to moim zdaniem droga donikąd.Mam w swojej okolicy taką patologiczną wielodzietną rodzinę, kiedy by się ich nie słyszało to narzekają jaka u nich bieda a ojciec z matką po 2 paczki fajek dziennie wypalają, każdy ma komórkę i to nie byle jaką, najstarszy syn śmiga co trochę nowym skuterem, jak gmina zasiłek wypłaci to balanga ze 3 dni ale od roboty jak najdalej. Skąd więc kasa na to wszystko ano państwo daje i co żle takim? I jak mają w przyszłości żyć ich dzieci skoro mają taki przykład od rodziców? odp. Tak samo. A co do bogatych którzy pobierają zasiłki czy zapomogi to tak jak ktoś wyżej napisał w tym jest rola pracowników gminy aby racjonalnie rozporządzać takimi środkami.
pozdrawiam

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
,,Bieda" na wsi Dzisiaj, 23:46
  •  

#42 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 16:54

,,Bieda" na wsi bez przesady nie wszystkie dzieci z patologicznych rodzin "idą" dalej w patologię chciaż różnie to się im w życiu układa, ale z tymi fajkami to racja znam taką rodzinę matka 8mioro dzieci a mąż w semaracji dostała mieszkanie socjalne a dzieci od 12sto latka w górę każde faja w zębach, no ale to ich wybór i ich życie najgorsze w tym wszystkim jest to że tacy ludzie nie mają wogóle szacunku i jakiegoś uznania dla ludzi ciężko pracujących

#43 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 18:48

,,Bieda" na wsi według mnie dane osób pobierających zasiłki powinny być ujawnione choćby i w internecie. dane o dopłatach unijnych są. oni utrzymują się z naszych podatków to dlaczego nie miałbym wiedzieć kto z tego korzysta. gdyby było to ogólnie dostępne liczba osób starających się o taką pomoc na pewno by zmalała. a co do tych darów. dzisiaj przechodziłem obok tego magazynu i obejrzałem sobie te kartony. są na nich napisy banku żywności , jakaś unijna flaga i coś tam o unijnym wsparciu i jeszcze jeden emblemat :agencji rynku rolnego.skoro agencja macza w tym paluchy to może chyba sprawdzić gdzie ta pomoc trafia, i jak taki iksinski ma trzysta tysięcy kwoty mlecznej( i ją wykorzystuje) i gospodarzy na pięciu hektarach ziemi to chyba u kogoś powinna zapalić się lampka ostrzegawcza. albo ktoś kogoś robi w konia albo ma super wydajne gospodarstwo. w stanach to miałby już taki klient urząd skarbowy na głowie i jeszcze inne organy ścigania

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 19:05

,,Bieda" na wsi 1 ha przeliczeniowy to może być nawet 20ha 6tej klasy, w niektórych gminach, na ogół jest to 10ha, więc jeśli gospodarstwo ma w przewadze 6tą i 5tą klasę to może mieć i 30ha i z 5 przeliczeniowych, ale to nie wszystko wystarczy że ktoś ma ziemie w 2 gminach to nikt nigdy nie wymaga do celów socjalnych zaświadczenia z innej gminy, naj śmieszniejesze jest to w mieście gdy mieszczuchy muszą brać zaświadczenie z gminy że nie posiadają ziemi i związanego z tym dochodu, idąc dalej każdy kto przedstawia zaświadczenie do celów socjalnych powinien z każdej gminy w całej polsce przedstawić zaświadczenie!!!, więc pewnie wiele osób kożsyat na tym że ma ziemie w 2 gminach ;)

#45 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 19:29

,,Bieda" na wsi w naszej gminie szóstej klasy to ze świecą szukać. (chyba że pod lasem). ale do dopłat to nie ważne czy 1 czy 6 klasa

#46 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 20:11

,,Bieda" na wsi no a co do tego dopłaty mają??? wydaje się albo przez niektórych użytkowników przemawia coś w rodzaju zazdrości... ktoś może mieć 100 krów ale bardzo trudną sytułację finansową np. dużo kredytu, za mało paszy itd to niby dlaczego ma nie dostać lepiej dać takiemu co chce coś osiągnąć niż takiemu co nic nie robi takie moje zdanie a tych wszystkich nierobów to bym do zamiatania ulic wysłał sprzątania szkół itd wysłał a dopiero potem dał zasiłek a nie on za nic dostanie kaskę i się śmieje że człowiek zapierdziela dzień i noc a i tak gówno ma

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 20:32

,,Bieda" na wsi Do kopania rowów!!! Rów odmulić rolnikom to gmina nie ma kasy a na zasiłki ma, do kopania rowów i już!!!

#48 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 21:56

,,Bieda" na wsi ciekawe czy chcielibyscie sie zamienic z tymi'biednymi'
znajoma dala mi taka kasze z pomocy-musze sprobowac jak smakuje bieda.tyle dostaje darow ze nie przejedza w 7 osob tylko rozdaje.
nikt nie zna odpowiedzi na pytanie czy byt krztaltuje swiadomosc czy swiadomosc byt.
do gminy trzeba przyniesc mnostwo zaswiadczen,oswiadczen-takze takie ze w innej gminie posiada sie grunt.jesli ktos oszukuje to jego sprawa.
do kopania rowow to musi byc zatrudniona firma,zrobiony przetarg,kierownik robot itp. widziales kiedys jak bezrobotni kosza rowy lub waly[jeden mnie wynajal kosiarka,bo pracowal i nie mial kiedy a odebrali by mu zasilek]to jest parodia pracy,pracuja pol godziny a dwie odpoczywaja,lamia kosy niszcza wykaszarki,trzeba im dac ubranie robocze zawiesc i przywiez ,zaplacic wynagrodzenie i skladki-szkoda nerwow i pieniedzy,moj znajomy w gminie sie tym zajmuje.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#49 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 10 grudzień 2009 - 22:24

,,Bieda" na wsi To trzeba ich przypilnować na na łąkach też mam zamulone rowy to teraz jak jest trochę wolnego czasu to sami udrażniamy.
Pozdrawiam
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#50 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 00:32

,,Bieda" na wsi Hmm bym się nie zdziwił jak by tak oczyszczali te rowy ze kawałek np 5 metrów zajoby im cały dzień;) Niestety tak to już bywa w życiu i w Polsce. Zobaczymy jak to będzie jak moje pokolenie dojdzie do władzy. Bo obserwując też młodsze pokolenia boje sie tego co będzie za te 20lat. Przypatrzcie się na tych młodych (13lat i młodsi) piją palą przeklinają hip-hop na pełen regulator bujają się tak ze cały chodnik ich a i jeszcze z drogi im zejdź no bo jak on pierwszeństwo ma. Sporo jest takiego pokolenia teraz i dlatego myślę ze ta patologia się pogłębi z czasem.
Ps kiedyś słyszałem o tych podwyżkach ze koniec świata sie zbliża bo wódka i papierosy maja zdrożeć (a wypowiadali się tu Ci biedni co na chleb nie mają) I nie martwią się tym że chleb zdrożeje czy coś tylko ze wódka i papierosy.... wiec jaki tu sens? Ja już bym wolał zeby te dary dostała osoba której naprawdę źle sie wiedzie i stara sie jakoś wychować rodzinę itd i nawet Ci bogaci ale Ci którzy np pomagają komuś i gdy sie ich poprosi o pomoc to pomogą a nie jak Ci "biedni" którzy wszystko maja gdzieś i kasę chlapią z państwowego a gdy dajesz im szanse na zarobek to Cię wysmieją.
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#51 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 19:31

,,Bieda" na wsi jak by z metra dostawali to by i kilometr rowu oczyścili. jak by wiedzieli że kasy nie dostaną jak nie zrobią to robili by jak trzeba a tak to i tak wiedzą że dostaną to po co robić a o młodszych rocznikach to się wypowiadać mi nie wypada bo sam jeszcze bardzo młody jestem ale widzę nawet u nas w szkole idzie sobie człowiek korytarzem i idą pierwszaki i nie ma bata że ci po normalnemu dadzą minąć tylko się jeszcze bardziej nastawiają...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#52 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 20:20

,,Bieda" na wsi No ale zobacz ty jestes w podobnym wieku ja stary nie jestem ale te prawie 20lat mam postura moja jest tez taka w miare wzrost 2.02 a taki gowniwarz z gimola idzie i myśli ze mu z drogi zejdę no kuźwa co to ma być. Pyskaci tacy jak cholera i co ma z nich wyrosnąć? A co do tych rowów to masz racje jak by dostawali za metr to by było inaczej ale ja to wiedze tak. Nawet jak by im brakowało na chleb to by nie poszli do takiej roboty i mieli by to głęboko w poważaniu że ktoś daje im szanse zarobić.
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)