Skocz do zawartości

Zdjęcie

,,Bieda" na wsi

51 odpowiedzi na ten temat

#21 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 20:51

,,Bieda" na wsi

ja widziałem też akcje jak przyszła taka jedna też po żywność oczywiście przyjechała Audi A4 a to już nie byle jaki wóz :lol: poszła po tą żywność do gminy a ta co ją wydawała mówi do niej "Pani to jest biedna z tych bogatych" uśmiałem się wtedy :)

U mnie też była niedawno podobna akcja, bo opowiadała to urzędniczka moim rodzicom.
Gość podjechał jakąś nowszą bryką a urzędniczka do niego, że ,,jak Pana stać na taki samochód to chyba Pan nie powinien otrzymać pomocy" a gość do niej z pełną kulturą ,,gó.no to Panią obchodzi"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
,,Bieda" na wsi Dzisiaj, 03:32
  •  

#22 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 09 grudzień 2009 - 21:05

,,Bieda" na wsi u mas w akademiku nie ma. Ale i tak trzeba tylko podpisać oświadczenie, że na głowę jest poniżej 602zł i ma się akademik
Pozdrawiam
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#23 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 09 grudzień 2009 - 21:07

,,Bieda" na wsi ciekawa sprawa - niestety w mojej okolicy jest podobnie z tym że ja zauważam pewną zależność - że po takie właśnie dopłaty do gminy czy dary z Caritasu ustawiają sie w kolejke ludzie którzy są poprostu leniwi i żyją jeszcze mentalnie w PRL-u twierdząc że im się coś należy (noleży jak to jeszcze mówią dosadnie) ale są i ludzie którzy napewno bardziej tego typu pomocy potrzebują ale nie stawiają się w kolejce - we wsi był nawet taki przypadek że jedna rodzina wielodzietna nie zgłosiła się po odbiór produktów z Caritasu bo się poprostu wstydzili a wiem że sytuacja jest u nich naprawde trudna - co ciekawsze daje się zauważyc taką zależnośc że w tych naprawde biednych i p[otrzebujących rodzinach wszystkie dzieciaki w miare dobrze się uczą i kończą chociażby dobre szkoły zawodowe żeby w przyszłosci mieć szanse na dobrą prace a tam gdzie się coś "należy" są egzemplaże ktróe nie potrafia w wieku 14-15 lat po kolei wymienić miesięcy w kalendarzu (może sie to wydawać straszne ale takie przypadi się zdarzają)
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#24 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 09 grudzień 2009 - 21:22

,,Bieda" na wsi Zgadzam się z tobą, naprawdę potrzebujący się wstydzą, a chciwi biorą ile się da. Co zrobić takie, życie.
Pozdrawiam
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#25 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 21:37

,,Bieda" na wsi za ten cały burdel odpowiada system jest to poprostu marnotrawienie pieniędzy. moim zdaniem takie dawanie pieniążków za nic tylko pogłębia patologie społeczną! ktoś pisał że nie ma pracy dla ludzi młodych a guzik prawda roboty jest tylko robić nie ma komu bo teraz młodzież to byle jakiej roboty się nie czepnie odrazu chcieli by po 4 tys zarabiać.

#26 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 22:10

,,Bieda" na wsi damian mylisz sie troszeczke nie chodzi o to zeby zarabiac po 4tys byle by iec te 1000-1100 po co wiecej mlodemu czlowiekowi ktory nie musi utrzymywac rodziny. Robota jest zgadzam sie ale dla ludzi z doswiadczeniem a gdzie mlody zdobedzie doswiadczenie jak go nikt nie chce zatrudnic. Jedenym ratunkiem są znajomosci albo jakies praktyki szkolne w jakims zakładzie a jesli sie nie obijasz to masz szanse na etat (osobiscie znam taki przyklad chłopaczek ok 16-17 lat dzieki wlasnie praktykom dorabia w wolne chwile w warsztacie. Sam szukam pracy i w cale nie mam wygorowanych żądań co do płacy (bo nie potrzebuje) byle by jakies pieniadze sobie odlozyc i nie marnowac wolnego czasu (zwlaszcza w martwym okresie na gospodarstwie (zima).
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#27 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 22:14

,,Bieda" na wsi Nie wiem na jakim etapie jesteście w temacie bo nie chce mi się go na razie czytać. Ale w pewnej wiosce jest tak ze ksiądz jak ma dary to rozdaje je osobom(i bogatym i biednym) ale na takiej podstawie że:
-potrzebna jest pomoc przy koście zeby cos zrobić to oni to olewają(biedni) a są tacy biedni ze cale dnie moga siedzieć pod sklepem i pic wóde jabole itd to im nic nie daje bo na prośbę o pomoc zostaje wyśmiany
-osoby bogade (jak to na wies oczywiście nie mówie tu o ludziach co maja merce nowiutkie ciągniki itd:P) które mu pomagają i to bez żadnego "ale" dostają te dary ale w ramach podziękować a nie zapomogi.
Niestety polacy to taki narod że jak cos trzeba zrobić to olewaja to i wola robić co innego.
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#28 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 22:18

,,Bieda" na wsi Ja jestem zdania które jest aktualne w jednych z krajów dalekiego wschodu : "kto nie pracuje ten nie je, dlatego wszyscy mają pracę i są najedzeni"
Znam przypadki że pracownikom opieki kupuje się paralizatory żeby miały się czym bronić przed rozwścieczonymi "nierobami" bo za mało im przynieśli.
Cóż zrobić.......................

#29 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 09 grudzień 2009 - 22:49

,,Bieda" na wsi No niestety taka jest smutna prawda że człowiek który na prawdę potrzebuje pomocy wstydzi się po nią sięgnąć a ludzie którzy biednych udają nie mają wstydu i biorą ile się da.Mama pracuje w GOPSie i ma z tym do czynienia na co dzień

No ale u Nas też jest taka polityka.Byłą możliwość w szkole uzyskania stypendium, no ale się nie załapałem bo przekroczyło mi 4zł a były takie przypadki, że ojciec z matką siedzą za granicą kasę trzepią a dziecko dostaje stypendium. Nie jestem łapczywy na pieniądze, niech mają ale to nie jest chyba sprawiedliweDodany obrazek.
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#30 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 22:52

,,Bieda" na wsi No to doczytałem temat i hmm co do pracy zgadze sie ze ciężko z nią. Wystarczy na necie poszukać ofert to wszędzie jest taki magiczny napis "wymagane doświadczenie xx czasu" i taki człowiek po szkole to jakie ma doświadczenie?? żadne. I zgodzę sie również że młodzież jest taka że na dzień dobry chcą 2tyś min. Znam kumpla który znalazł prace w poznaniu za 2tyś miesięcznie to powiedział ze za grosze robić nie będzie i hmm szczegół jest taki ze pochodził 2 lata do technikum i rzucił szkolę i właśnie po tym znalazł prace (wykształcenie podstawowe jak by ktoś nie zauważył) i gdzie tu rozum? Na dzień dzisiejszy bez układów i o drobinie szczęścia można liczyć na wypłatę 1000zł - 1400zł Dla jednego mało dla drugiego dużo zależy jaką ma sytuacje. Pozdrawiam
Ps prorok naucz sie jednego w zyciu nic nie jest sprawiedliwe. I Im szybciej sie tego nauczysz tym lepiej na tym wyjdziesz wierz mi.
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mizgus

mizgus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 22:53

,,Bieda" na wsi U nas niestety jest podobnie a najśmieszniejsze sytuacje są gdy gościu gdzie stado krów w oborze targa kartony z mlekiem , "trochę" to mija się z logiką i z celem ale dużo czasu musi upłynąć nim to się zmieni!

Bardzo dobrze że powstał taki temat być może taki jeden z drugim przeczyta sobie co inni myślą na ten temat i następnym razem pójdą tylko ci którzy naprawdę potrzebują pomocy.

#32 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 09 grudzień 2009 - 23:01

,,Bieda" na wsi Ps prorok naucz sie jednego w zyciu nic nie jest sprawiedliwe. I Im szybciej sie tego nauczysz tym lepiej na tym wyjdziesz wierz mi.
[/quote]

Ja o tym dokładnie wiem, ale denerwuje mnie to i chyba nie tylko mnieDodany obrazek
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#33 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 06:54

,,Bieda" na wsi

U nas niestety jest podobnie a najśmieszniejsze sytuacje są gdy gościu gdzie stado krów w oborze targa kartony z mlekiem , "trochę" to mija się z logiką i z celem ale dużo czasu musi upłynąć nim to się zmieni!

Bardzo dobrze że powstał taki temat być może taki jeden z drugim przeczyta sobie co inni myślą na ten temat i następnym razem pójdą tylko ci którzy naprawdę potrzebują pomocy.

kolego tak jakbyś widział wczorajsze rozdawanie darów pod naszą gminą. żona największego dostawcy mleka we wsi(kilkadziesiąt tys. litrów miesięcznie) targa z roześmianą gębą do nowego samochodu karton mleka uht. w tym czasie są rodziny gdzie na pewno ledwo starcza im na chleb. zapewne są ludzie na wsiach którzy potrzebują takiej pomocy i im się należy , no ale ktoś powinien zadbać o to czy dary trafiają do osób potrzebujących czy nie. znam rodzinę która widać że żyje skromnie lecz ma za dużo ziemi nie kwalifikuje się na zasiłki. może to nie zaradność życiowa . ciężko pracują ale efekt mizerny. zboże koszą snopowiązałką podczas gdy inni "biedacy" nie wiedzą już co to za maszyna.

#34 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 10 grudzień 2009 - 08:29

,,Bieda" na wsi W mojej ginie większość biednych to rodziny popegerowskie i patologiczne alkoholicy jedno lub dwoje rodziców. W tym całym systemie pomocy to najwięcej szkody zrobił moim zdaniem śp Kuroń chciał pomóc, lecz rozdawnictwo zasiłków tylko pogorszyło sprawę. Nie powinno być żadnych darowizn. Jeśli chcemy pomóc proszę bardzo w gminie do zrobienia jest sporo i najczęściej są to prace porządkowe nie wymagające specjalnych umiejętności. Zapomogi wypłacane są za odpracowanie określonej liczby godzin. Kasa za darmo tylko pogłębiła demoralizacje, że praca jest dla frajerów itd. lepiej od czasu do czasu dorobić, coś ukraść, wziąć zapomogę i jakoś leci. Druga sprawa to niekompetencja urzędników pomocy społecznej, siedzą całymi dniami w biurach przed kompami i zadowoleni, że wypłatę biorą. Taki urzędnik powinien mieć pracę w terenie gdzie codziennie sprawdza rodziny zgłaszające się po zasiłki, na co wydają kasę jak żyją, czy pracują itd. i skończyłoby się rozdawnictwo kasy dla podjeżdżających samochodami, których wartość jest większa od 1 tys zł.

#35 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 10 grudzień 2009 - 08:34

,,Bieda" na wsi

wszędzie tak jest że temu co nie trzeba to dadzą a ten co potrzebuje to nie pódzie bo sie wstydzi albo myśli że sobie poradzi

To jest chyba najtrafniejsze podsumowanie tego wątku.
W temacie już chyba wszystko zostało powiedziane. Więc ja dodam tylko kolejny przykład. Handel darami w postaci kaszy, cukru czy mąki to w moich stronach praktyka dośc powszechna. A nawet więcej, "biedni" którzy dostali kaszę, sprzedaja ją "bo nikt w rodzinie nie lubi kaszy" ;) . Pamiętam opowiadania mojego Śp. dziadka, który przeżył wojnę i mówił mi, gdy był prawdziwy głód to ludzie jedli wszystko - łącznie z korą z drzewa. Więc taka kasza dla osoby naprawdę potrzebującej to powinnien byc chyba rarytas?
Na koniec jeszcze lepsze. Oprócz darów "spożywczych" Caritas rozdaje też ubrania, środki czystości itp. Więc na mojej ulicy są ludzie, którzy dostają tego tak dużo, że przestali już prac, dostają ubrania -> brudzą je -> następnie wyrzucają i biorą następne. Zaznaczam, że przez dziury w dachu można zobaczyc pewnie spory kawałek nieba. Na pytanie, czy chcieliby w żniwa przyjśc do pracy i zarobic trochę, mój tata usłyszał kiedyś od tego człowieka, cytuję: kto ma, niech zapierd*la".
90% przypadków biedy w moich stronach wynika z lenistwa.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#36 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 08:35

,,Bieda" na wsi Panowie w niektórych przypadkach trochę przesadzacie, to że dziecko dostaje kartonik z mlekiem a rodzice mają krowy to jak cała klasa dostaje te kartoniki, to dlaczego dziecko ma nie dostać jako jedyne w klasie, zapomogi z gminy, nigdy nie brałem chociaż z racji tego że w większości mam ziemię 6tej kl to by mi się należała, ale stypendium na studiach nie podaruje nigdy, bo co niektórzy wyczyniali, np. meldowali się u 2giego rozwiedzionego rodzica co ma mniejszy dochód itp. cuda, a też niektórym przeszkadzało że mam największe stypendium socjalne i tyle ha, ale jak na 4-5tym roku na zaocznych znajomi poszli do pracy, i to dbrze płątnej a dalej brali najwyższe stypendia bo liczył się dochód z poprzedniego roku, no ale jeśli chodzi o pomoc gminy to przypadek gościa o tym samym imieniu i podobnym nazwisku przez pomyłkę dostał decyzję ojciec no to na 5kę dzieci świątecznej zapomogi miał więcej jak wypłaty za mleko a do tego jeszcze pracował,
jeszcze ciekawsza jest pomoc zakonnic, siostra sąsiada jest zakonnicą no a sąsiadowi całkiem dobrze się powodzi, nawet ponad stan można okreslić, a zakon ufundował nowe okna, zakon daje paczki na święta co roku i co się tylko da to funduje, wiadomo "kto ma księdza w grodzie tego bieda nie ubodzie"

#37 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 10 grudzień 2009 - 08:42

,,Bieda" na wsi @Ferdek, to pewnie nie byli ludzie z gminy, tylko jacyś "oszuści". Czyli drudzy w hierarchi -zaraz po nierobach.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#38 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 09:36

,,Bieda" na wsi ferdek - nie chodzi mi o mleko rozdawane w szkole tylko rozdawane w litrowych kartonach przez gops

#39 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 10 grudzień 2009 - 10:09

,,Bieda" na wsi Dla darmowej kasy ludzie zdolni są do różnych rzeczy. Mamy taką rodzinę, czy biedna, raczej przez własne lenistwo. Mają w domu pięciu rencistów, dwie to wójek i ciotka mieszkali oni w mieszkaniu w bloku spółdzielni mieszkaniowej ale takiej pgerowskiej. Ci ich namówili żeby wykupili mieszkanie na własność a jak było spłacone to je sprzedali i zabrali wójków do siebie. W tej chwili mają już tzw. dodatki pielęgnacyjne a to kawał kaski jest. Zasiłki z gminy biorą bo mają tu 5ha ale w sąsiedniej już 25ha(dzierżawia z ANR) i o tym nasza gmina nie wie. Po pomoc żywnościową i inne też chodzą i biorą ze sobą siostre z przyznaną rentą inwalidzką, prowadząć ją pod ręce ale widziałem jak jej dziecko(matka samotnie wychowująca dziecko) na podwórku uciekało to podbiegła i wzięła na ręce żeby poza podwórko nie wyszło. Do rodziny w stanach piszą listy i pieniądze i paczki też dostają. Mają taką modę że w południe po obiedzie cała rodzina idzie spać i tu ciekawie bo siano zawsze i przez to zmoknie(w tym roku suszyli je 3 tygodnie). Przez to zwierzaki nie rosną i upadki mają. Z trzodą podobnie jak się maciora prosi to nie dopilnują i dużo zagnieceń mają właśnie przez to spanie.
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 10:34

,,Bieda" na wsi A co się dzieje z naszymi podatkami pewnie cześć idzie na zapomogi prosty przykład w mojej wsi jest rodzina która oddała wszystko w dzierżawę rodzina wielodzietna bierze zasiłki oczywiście góruje alkohol a dzieci np: w ferie czy wakacje jeżdżą na ferie i wakacje za free a fundował to KRUS wiem ponieważ siostra odrabiała staż w Gminie. Jak ja bym chciał pojechać na dwa tygodnie na takie wakacje musiałbym zapłacić 1000zł, i gdzie sprawiedliwość ja muszę pracować cały dzień na gospodarce, a osoby które biorą zasiłki śmieją się że pracujemy, kiedyś ojciec taką sytuację że zadzwonił koleś właśnie takiego pokroju że wozimy obornik i zaśmiecam drogę oraz że mu śmierdzi to ojciec powiedział policjantowi niech pojedzie do człowiek który to zgłosił i zobaczy że on mieszka w oborze i jemu nie śmierdzi gliniarz znał ów pana roześmiał się i pojechał.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa