Skocz do zawartości

Zdjęcie

Powrót Perkinsa

73 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 17:10

Powrót Perkinsa Damian ale walnales jak tekstem, hehe elketronika nie ma przyszlosci, hehe to dlaczego piszesz tu z nami na forum?? bo elektronika i cala technologia poszla tak do przodu ze jest to mozliwe. nie wiem czy czytales na forum moje wypowiedzi ale pisalem ze u nas ciagniki robi taki mechanik co pracuje w gospodarstwie co maja tam nowe ciagniki a on naprawia tam te wszystkie maszyny, za naprawe skrzyni w MFie 3690 podszedl bez zadnych oporow, tyle ze przy rozbieraniu pozaznaczal sobie kabelki a przy skladaniu tylko je zlaczal. a jezeli kupisz nowy ciagnik to ma on pracowac conajmniej 10 tys mtg bez zadnej awarii a watpie ze wyrobisz tyle w 5 lat. ja bym tyle wyrobil pewnie w 10 lat a po takim czasie mozna ten ciagnik sprzedac i kupic inny. sa produkowane modele McCormicka G-max co niby nie maja zadnej elektroniki, w co w ogole nie wieze. troche na pewno elektroniki tam jest. taki co nigdy nie pracowal na ciagnikach z nawet minimalna iloscia elektroniki zawsze bedzie mowil ze elektronika jest nie potrzebna.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Powrót Perkinsa Dzisiaj, 04:47
  •  

#42 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 19:22

Powrót Perkinsa Wiesz nie mam stycznosci na co dzien z praca w polu ale wiem ile to jest roboty bo czesto jezdze bo lubie pomagac u kuzyna i wujka w gospodarstwie, moze i masz racje nie pracowalem z ciagnikiem nawaszerowanym elektornika wiec moze dlatego tak mowie.

Lukasz jak ktos ma 800ha to on ma to w tyle czy bedzie klima czy nie bo na niego ludzie robia a on tylko siedzi zadko kiedy rusza w pole a jak wusza to sobie kupia full opcje a ci co robia beda prostymi maszynami smigac bez dogodzen. Co do klimy to wiesz moze byc a nie musi, jedyne co to ten rewers madra rzecz szczegolnie jak sie jezdzi po pryzmie to sie przydaje.

#43 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 19:44

Powrót Perkinsa Ale czy klima to elektronika??? Wątpię...

A odnośnie typowej elektroniki, ciekawe jak w jakimś sterowniku coś się popsuje itp..., który odpowiada zarządzające pracą silnika i innych podzespołów... wątpię czy ktokolwiek poradzi sobie wtedy gdy wyjdzie napis error.. i serwis musisz wołać bo sam nic nie zrobisz...

Ps. wątpię by to było takie dobre...;p

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

#44 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 19:53

Powrót Perkinsa a jak coś ci z pompą wtryskową się stanie to sam naprawiasz czy nie?

#45 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 19:57

Powrót Perkinsa

a jak coś ci z pompą wtryskową się stanie to sam naprawiasz czy nie?

Zależy o co Ci chodzi... się coś stanie...

#46 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 20:02

Powrót Perkinsa no nie wiem powiedzmy że przestanie działać z niewiadomej przyczyny

#47 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 20:07

Powrót Perkinsa to naprawię.. bynajmniej u mnie do ciągników żadnych "majstrów" się nie sprowadza... Wiadomo że jak sekcje będa wyjechane to trzeba nową kupić lub dać do regenaracji... lecz to pierwsze, że lepiej kupić nowa jest lepsze rozwiązanie, bo nie znam żadnego zakładu który dobrze regeneruje pompy. Wszyscy tylko dużo mówią...

#48 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 10 grudzień 2009 - 20:11

Powrót Perkinsa Nic się z niewiadomych przyczyn nie dzieje, wszystko zależy od użytkowania maszyny, a myśli że moduł od klimy to co hydraulika? też jest elektronika
Pozdrawiam
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#49 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 20:13

Powrót Perkinsa a z pompą rozdzielaczową co byś robił jakby ci na każdy cylinder nierówno dawała paliwo badz na jeden nie dawała

#50 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 20:18

Powrót Perkinsa qazi a co to eliminacje do Wielkiej Gry???

temat zupełnie o czym innym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 10 grudzień 2009 - 20:18

Powrót Perkinsa Może większość osób które mają około 800ha nie jeździ w pole ale znam takie osoby, rewers rzecz święta to racja szczególnie jak ktoś ma hodowlę, chodzi mi na przykład o rolnictwo precyzyjne, po ostatnich zakupach powiększyły mi się działki. Dzięki czemu mam możliwość jego zastosowania przy opryskach i nawożeniu. Dodatkowo Systemy zarządzania mocą też są przydatne. Co do pompy to bym sprawdził jej szczelność wewnątrz czy równo pompuje.
Pozdrawiam
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#52 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 20:24

Powrót Perkinsa sama raczej nie zacznie dawać nie równo... a jeśli już to na konkretnych sekcjach można trochę podkręcić... przy drabince trochę pogrzebać i coś wyjdzie...

A jeśli mówimy o modułach sterujących klimą... to chyba już bardziej zaawansowanymi... np klimatronikiem itp. Już kiedys myślałem by założyć sobie klimę od jakieś starego samochodu... bo z tego co wiem to tam nie ma żadnych wielkich komputerów przekaźników sterowników itp. a jeśli by cos w tym stylu się znalazło to można to łatwo ominąć... a obecnie przy samochodach to już jest to bardziej skomplikowane.

#53 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 20:41

Powrót Perkinsa

qazi a co to eliminacje do Wielkiej Gry???

temat zupełnie o czym innym.

wiem że temat nie o tym ale chciałem się dowiedzieć czy @DominikPocisk naprawił by sam pompę pozbawioną elektroniki czy oddal ją do jakiegoś serwisu pomp aby porządnie to zrobił

a tak swoją droga jak chcesz podkręcić sekcję w pompie rotacyjnej

#54 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 22:32

Powrót Perkinsa elektronika raczej nie nawala tak czesto jak sie wam wydaje, no chyba ze w kabinie macie "chlew" czyli pelno kurzu i wody. o nowe ciagniki trzeba dbac a nic wtedy nie powinno sie stac. ja bym wolal wezwac serwis do zepsutej elektroniki niz do nawalonego silnika czy skrzyni biegow. wiadomo, naprawa bedzie tansza. koniec glupich dogaduszek ze elektronika jest zbedna. KONIEC OT!!!!

wracamy do ursusa. juz nawet w ursusach jest elektronika a nikt tego nie zauwazyl i dalej rolnicy kupowali ciagniki z EHR, klima faktycznie to zawsze jakas elektronika. no i w Polsce zadna firma nie zrobi porzadnie elektroniki w ciagniku. elektronika od zarzadzania hydraulika czy wtryskiem paliwa musi byc porzadnie zrobiona a wtedy mozna mowic o bezawaryjnej pracy.

#55 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 22:42

Powrót Perkinsa może i jest w Polsce jakaś firma która by zrobiła porządną elektronikę do ciągnika, tyle że pewnie byłoby to droższe jak zakup sprawdzonych rozwiązań np boscha, bo bosch produkuje to na masową skalę, ma już wszystko co niezbędne do takiej produkcji i ma już wdrożoną produkcję od wielu lat, o zapleczu badawczo rozwojowym już nie wspomnę, a po 2 pewnie są już patenty na rozwiązania typu EHR więc dochodzą jeszcze koszty związane z zakupem patentu i robi się drogo

#56 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 22:56

Powrót Perkinsa no wlasnie, wiec lepiej sprowadzac gotowe czesci lub podpisac kontrakt i tylko skladac u nas. tak jak juz ktos pisal Fendty tez sa skladane z "nieswoich" czesci. teraz juz maja swoja skrzynie ale kiedys np. w modelach serii 300 i 500 siedzialy skrzynie ZF (jesli sie myle to mnie poprawcie), a silniki Deutz'a (nie mylic z Deutz-Fahrem) MWM, hydraulika Bosha, a jednak byly i nadal sa to bardzo wytrzymale i solidne ciagniki a na dodatek dalej dobrze sie sprzedaja i trzymaja wysoka cene. jezeli ursus "zakontraktowalby sie" z ZF to to by bylo najlepsze posuniecie. jak narazie hydraulika Bosh w modelach 16xx jest bardzo dobra wiec nie ma na co narzekac. tylko ta hydraulika w malych modelach (70-100 KM)... ;) to powinni zmienic i do wszystkich malych modelow montowac standardowo kabiny SPS06 albo chociaz K07. te pierwsze maja super "design" jak na ursusa i pasuja do tej maski.

#57 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 11:34

Powrót Perkinsa moim zdaniem lepiej zeby caly ciagnik robili u nas i wszedzie pisalo Made in Poland a nie Made in China. mowicie ze Bosch to tlyko pisze ze to Bosch a wszystko z Chin, wiec nie wiem czy lepiej dac troche wiecej kasy za krajowy produkt niz za jakis chinski co? a a sprowadzajac bedziemy dorbaiac zachod a tak jak bysmy sami produkowali kazdy podzespol w kraju to by zarabialy Polskie Firmy. Ktos wypisal kilka firm z polski ktore by mogly sie tym zajac

#58 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 11:49

Powrót Perkinsa nie da się tak niestety

Edit
a tak swoją drogą to jestem ciekaw czy na samochodach z pod znaku opla czy tez z grupy VW-Audi montowanych w Polsce jest napisane Made in Poland czy może Made in UE

#59 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 14:03

Powrót Perkinsa a sa to Polskie samochody? chyba nie no wlasnie i pewnie gdzies tam pisze ale nikt tego nie przeczyta. a Ursus to Polski produkt wiec powinno pisac made in Poland.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 14:08