Skocz do zawartości

Zdjęcie

Powrót Perkinsa

73 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Poke912

Poke912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 09 grudzień 2009 - 13:25

Powrót Perkinsa Jak myslicie czy jak Ursus w roku 2010 podpisze już ta umowę na silniki perkinsa zacznie się drugi okres swietnośći ursusa ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Powrót Perkinsa Dzisiaj, 23:25
  •  

#2 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 14:04

Powrót Perkinsa Ja wychodzę z innego założenia. Ursus powinien w końcu wziąć się do roboty i stworzyć coś sam a nie jechać ciągle na jakiś licencjach. Przez to nie mamy w ogóle żadnych pojazdów rodzimych... ciągników... samochodów... czy motocykli...
Może że i gdy zapożyczą znowu coś z Perkinsa to się ożywią... ale na jak długo....??

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

#3 Share Poke912

Poke912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 14:11

Powrót Perkinsa Podobno tylko na rok.
Czytałem też że ktoś chciał wykupic połowe udziałów w Ursusie ale nie chcieli im sprzedać wiec coś tam kreca i widocznie nie maja problemów wiec mogą nas czym zaskoczyć ale co bedzie nie widaomo

#4 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 14:13

Powrót Perkinsa Ursus jest państwową fabryką tak czy go sprywatyzowali? może głupie pytanie ale w tym nie siedze

#5 Share Poke912

Poke912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 14:23

Powrót Perkinsa Ursus Sp. z.o.o Chcieli go sprywatzyować ale cos im nie wyszło

#6 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 15:01

Powrót Perkinsa I to dlatego tak ciężko im idzie. jakby ktoś pomysłowy i zaradny wziął by w prywatne ręce to może jeszcze by Ursus dogonił inne marki.

#7 Share Poke912

Poke912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 15:04

Powrót Perkinsa Zdaje sie że Ursus jest bardzo nisko w tabeli ciągników w europie a ku naszmu zaskoczeniu mianuje sie na 7.
W wypowiedzi prezes powiedział że podniosą produkcję ciągników z 600 na 7500 ciagników rocznie i chcą zmiescić się w pierwszej 5 za rok.

#8 Share Paweuch

Paweuch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 16:01

Powrót Perkinsa Gdyby Ursus poszedł w prywatne ręce to długiej kariery mu nie wróże. Wszystkie firmy Państwowe w mojej okolicy po przejsciu w prywatne ręce chulą się ku upadkowi, dlaczego? Bo komuś zależy na zniszczeniu konkurencji i wykupieniu majątku firmy za grosze. Tej marce życze jak najlepiej :lol:

#9 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 882 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 16:04

Powrót Perkinsa Hehe 7500 ciekawe gdzie oni chcą to sprzedać? Będą musieli zrobić naprawdę duży krok do przodu zmienić silniki,skrzynię,tylny podnośnik, kabinę komfortową i sprzedawać to w niskich cenach. Bo jeśli za wiele nie zmienią to MTZ będzie według bardziej atrakcyjny niż Ursus bo może i nie szokuje komfortem i i wyposażeniem ale jest tani. A jeśli dużo rzeczy zmienią to może im się uda nawet Zetora prześcignąć ale muszą robić na jakość a nie na ilość bo inaczej wylecą na zawsze z rynku. Fajnie by było gdyby w swoim Ursusie miał do wyboru silnik Deutza albo Perkinsa, skrzynia ZF z dużą ilością biegów i półbiegów pod obciążeniem (albo jakaś polska myśl techniczna), tylny podnośnik tak z 6000kg wydajna hydraulika no i żeby maska była w końcu atrakcyjna bo o ile w dużych wygląda ładnie to w małych jest okropna.Może kiedyś sen się spełni... Oczywiście Ursusowi życzę jak najlepiej i wolałbym żeby to czerwono było od Ursusów a nie od Zetorów a swoją drogą ciekawe jakby wyglądały ursusy jakby je robili w kolorze żółtym tak jak kiedyś co o tym sądzicie??xD

#10 Share Poke912

Poke912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 16:15

Powrót Perkinsa Hmmmmm.... No fajnie by się to komponowało:D
Sory nie 7500 tylko 750.
Ciekawe czy jakby wejść na ich stronę firmową i napisac kilka propozycji czy by to rozpatrzyli:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 16:17

Powrót Perkinsa znając ursusa za taki ciągnik ok 80KM chcieli by pewnie ok 200tys zł

#12 Share Poke912

Poke912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 16:23

Powrót Perkinsa Musza sobie jakoś radzić.
No ale jak oni cos zrobią to pochodzi pare ładnych lat (np. c360 c330 c385)

#13 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 16:38

Powrót Perkinsa Poke912 nie patrz na stare ciągniki bo one na pewno więcej wytrzymują od tych nowych. I hmm wątpię by coś dało napisanie do nich. Na moje to powinni zrobić bardzo szczegółowe badanie rynku przez neta jak i w plenerze i się dowiedzieć czego oczekują rolnicy wybrać najlepsze pomysły i dać inżynierom do pomyślenia. Ale wątpię by tak było. Wiec pewnie zrobią ciągniki typu farmer mtz tylko troszkę bardziej wygodne i sprzedać będą to chcieli za 2 razy taka kasę. Mam nadzieje że tak nie będzie ale zobaczymy.
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#14 Share Poke912

Poke912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 16:43

Powrót Perkinsa Może coś sie zmieni z nadejściem roku 2010.

#15 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 17:04

Powrót Perkinsa Nom zmieni pozostaną tylko 2 lata do końca świata hahaha
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#16 Share Poke912

Poke912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 17:13

Powrót Perkinsa HahaxD
I tak nikt w to nie wiezy;p
A co do ursusów to oni powninni zajrzeć do swoich starych modeli
i starych kampani reklamowych może powinni go w TV reklamowac to by sie głosniej zrobiło o nim

#17 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 grudzień 2009 - 17:53

Powrót Perkinsa Wg mnie 1 rzecz która by mogła przyciągnąć klientów to tylko i wyłącznie cena. Obecna zdecydowanie jest zbyt wygórowana...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#18 Share Poke912

Poke912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 17:56

Powrót Perkinsa Też tak uwazam.

#19 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 19:14

Powrót Perkinsa Jak by sprywatyzowlali URSUSA to w ciagu kilku lat by nie istanial ta firam nie daleko mnie jest zakadl ELANA kiedys taka duza firma i co a teraz juz tylko czastka tego pracuje a reszte rozbieraja a kupiona byla za gorsze, niech lepiej URSUSa ma panstwo to chociasz nie upadnie tak szybko tylko zeby cos robili w nim i roziwijali go. A mozna wiedziec jaki jest ten ranking ciagnikow.

a co do polskich samochodow to Leopard jest robiony w polsce ale nie znam szczegolow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 19:25

Powrót Perkinsa ktos napisal ze ursus powinien produkowac swoje silniki, tylko warto pamietac ze juz nie ma tej odlewni ktora byla bodajze w Lublinie i nie maja gdzie produkowac swoich odlewow np. blokow do silnikow czy skrzyn biegow. ursusowi zostala tylko ta jedna duza hala montazowa na ktorej montuje sie tylko sprowadzane silniki. nie wiem jak to jest ze skrzyniami, czy maja jeszcze zapasy, czy gdzies je produkuja albo sprowadzaja. moje zdanie jest takie ze pierwszym krokiem powinno byc opuszczenie cen kazdego modelu o jakies 30 tys zl. moze sie wydawac ze fabryka by na tym stracila, ale wrecz przeciwnie, wzroslo by zainteresowanie ciagnikami, a zwlaszcza nowymi modelami 5524 i tymi wiekszymi 1674 bo jesli sie nie myle to mozna dolozyc 30k i kupi sie NH T6050. cena powinna byc troche nizsza niz za zetora oczywiscie chodzi o odpowiadajaca moc. mysle ze wtedy sprzedaz by wzrosla do tej granicy ktora chcial by osiagnac prezes, a potem to juz by bylo tylko z gorki, no albo chociaz wyszli by na prosta i sciagneli/wyprodukowali lepsze skrzynie bo do silnikow nie ma sie co przyczepic, moze i troche stara konstrukcja z MFow ale normy spalin spelniaja. moze by podpisali jakis kontrak z jakas odlewnia i produkowali modele tylko z krajowych czesci.

z reszta nie ma sie co czepiac ursusa bo jeszcze nie dawno temu wszyscy wrozyli koniec fabryce ursusa a on dalej wytwarza nowe modele.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Dodaj odpowiedź