Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny nowych rozrzutników obornika

253 odpowiedzi na ten temat

#181 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 07 luty 2013 - 12:14

ze swojego doświadczenia nie polecam wapnowania rozrzutnikiem do obornika
przeciętna dawka wapna to od 3 do max 8 ton/ha, a rozrzutnikiem do obornika to się nie zejdzie poniżej 15 ton żeby porownywalna dawka była na całej powierzchni, chyba że jakies nieużytki wapnujesz lub masz stare ( zbrylone ) wapno to możesz rozrzytnikiem do obornika

Jak są tarcze przy pionowym wałku i klapa zasuwana to dokładność zbliżona do rcw. Ja moim rozsiewałem i 2 tony na ha bez problemu, jedynie posów odpowiedni, klapa zasunieta na tą samą wysokość i prędkość dostosowana. Dużym plusem jest to że nic się nie może zapchać przy rozrzutniku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nowych rozrzutników obornika Dzisiaj, 00:07
  •  

#182 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 07 luty 2013 - 18:15

Ceny nowych rozrzutników obornika Dziękowac kolego za dobra rade Wiesz mam w planach kupic nowy rozrzutnik na pionkowych walkach tylko nieiwem jaka firme wybrac?.A ma byc do gnoju i wapna.

#183 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 08 luty 2013 - 16:49

Ceny nowych rozrzutników obornika Ja mam Tytana 11 na 2 pionowych wałkach. ZA bardzo ich niby ludzie nie chwalą. Ale na dwóch wałkach to rozwala ładnie. Jest taka sieka na polu równomierna, aż się zdziwiłem za pierwszym wyjazdem. I do wapna też całkiem przyzwoicie. Ale muszą być dwa duże wałki. Na czterech marny efekt.

#184 Share adi29

adi29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 08 luty 2013 - 20:46

Ceny nowych rozrzutników obornika ja tez mam tytana 11 , na dwoch wałkach i bardzo sobie to chwale!!!!w dwalata wywiozłem 2tys ton i bez zarzutu!!!!polecam ten rozrzutnik!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

#185 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 08 luty 2013 - 22:01

Ceny nowych rozrzutników obornika Mi zaproponowali Fliegla Aps 100 (9 ton) za 84 tys netto na jednej osi duze kola i dwa walki pionowe i niema łancucha tylko jakas płyete co pcha wszysko na raz.Niewiem co to jest bo neiwidzialem tego.Myslicie ze warto???

#186 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 08 luty 2013 - 22:36

Ceny nowych rozrzutników obornika Sprzęt super, cena też jak na taki rozrzutnik 9 tonowy. Ale za pięknie by było. Te rozrzutniki w oznaczeniu mają skrót od masy całkowitej. Waży koło 4 ton więc ładowność ma jakieś 6. A wtedy to już ta cena taka fajna się nie wydaje, choć napewno 9 ton też go nie zerwie.

#187 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 10 luty 2013 - 08:16

Ceny nowych rozrzutników obornika Kolego @PawelWlkp ten rozrzutnik ma miescic 9 do 10 ton materialu a nie tylko troszke:)Cene jaka mi zaproponowali jest okolo 10 tys tansza niz u 3 innych firm handlujacych tymi rozrzutnikami.Bede mial go okolo Maja i wtedy sie okaze co jest wart:)Mialem brac polskie ale wolalem dolozyc i miec na lata Maszynke:)

#188 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 10 luty 2013 - 09:12

Ceny nowych rozrzutników obornika Wymiary skrzyni wyjaśnią wszystko, chyba je znasz lub masz w prospekcie, gdybyś je podał był bym wdzięczny bo sam szukam co prawda używanego ale tak jak twój; duże koła, dwa pionowe wałki itp.
Wszedłem na ich strone http://www.fliegl-ag...cuments.id=2146 i niestety @Pawelwlkp ma rację, pojemność 9 m3 to nie 9 t tylko ok, 6

Edytowany przez ptaszyna, 10 luty 2013 - 09:59.

#189 Share 8piotrek6

8piotrek6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 10 luty 2013 - 11:32

Kolego @PawelWlkp ten rozrzutnik ma miescic 9 do 10 ton materialu a nie tylko troszke:)Cene jaka mi zaproponowali jest okolo 10 tys tansza niz u 3 innych firm handlujacych tymi rozrzutnikami.Bede mial go okolo Maja i wtedy sie okaze co jest wart:)Mialem brac polskie ale wolalem dolozyc i miec na lata Maszynke:)

no co do tego sprzętu to trzeba było od razu zamówić sobie tylną bortę bo nadaje się nie tylko do obornika, ale i kiszonki, ziarna (nawet rzepaku) bez dodatkowych uszczelnień. Mam dobry przykład na 3 dużych trzy osiowych pracujących na gospodarstwie w sąsiedztwie, ok 30tys ton obornika rocznie, ziarna z 2000ha, kukurydzy z 300ha. No a jak pszenicą zasypali do pełna to na wadze okazało się że ma 40 ton ładunku.
Mają je od 4 lat i nadal w idealnym stanie co ciekawe :)

Mi zaproponowali Fliegla Aps 100 (9 ton) za 84 tys netto na jednej osi duze kola i dwa walki pionowe i niema łancucha tylko jakas płyete co pcha wszysko na raz.Niewiem co to jest bo neiwidzialem tego.Myslicie ze warto???

ADS100 ma 9m3 czyli teoretycznie jest mozliwość załadunku 9 t, ale to 9t o których Ty piszesz to dopuszczalna masa całkowita gdzie jego masa to przeszło 4t :/

ze swojego doświadczenia nie polecam wapnowania rozrzutnikiem do obornika
przeciętna dawka wapna to od 3 do max 8 ton/ha, a rozrzutnikiem do obornika to się nie zejdzie poniżej 15 ton żeby porownywalna dawka była na całej powierzchni, chyba że jakies nieużytki wapnujesz lub masz stare ( zbrylone ) wapno to możesz rozrzytnikiem do obornika

no to źle myślisz dzisiejsza technika poszła tak do przodu że rozrzutnikiem mozna tonę wapna tlenkowego rozsiać bez kłopotu :)

#190 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 10 luty 2013 - 11:48

Ceny nowych rozrzutników obornika Czyli wsadze na niego mowicie tylko 6 ton nic wiecej?? Kurcze to malutkoo a wydaja sie duzee .Ja mam do rozwalenia rocznie 1000 tona obornika i z 200 ton wapna i mysle ze mi wystarczy taki .Co myslicie ??Zboze mysle tez nim powoze jak zdejme adapter Jeden zbiornik mi tam wejdzie pewnie:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 10 luty 2013 - 14:08

Ceny nowych rozrzutników obornika Dł. skrzyni 4 m, to mało większy model ma 5 m, jak możesz to zamień na większy bo przy twoim JD ten rozrzutnik będzie wyglądał jak zabawka.

Edytowany przez ptaszyna, 10 luty 2013 - 14:09.

#192 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 10 luty 2013 - 19:51

Ceny nowych rozrzutników obornika Kolego @ptaszyna wlasnie na dniach ma mi przyjsc nowy 5100R i bedzie taki w sam raz do niego mysle:) wezme ten wiekszy jak mi kasy starczy :)

#193 Share maslak88

maslak88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 22 luty 2013 - 08:50

Ceny nowych rozrzutników obornika Unia Apollo 6 + zasuwa - cena 59 000 netto

#194 Share reno82

reno82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 20:07

Ceny nowych rozrzutników obornika Unia Tytan 10 T Premium -52 tyś netto

#195 Share lukasz01044

lukasz01044

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 27 marzec 2013 - 21:03

Ceny nowych rozrzutników obornika Unia Apollo 10 cena ok 75-80tyś brutto

#196 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 21:18

Ceny nowych rozrzutników obornika Metal Fach N292 'Sikorka' 3,5t, adapter poziomy ślimakowy, hydrauliczny posuw, drewniana podłoga- 20tys netto ;)

#197 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 12:29

Ceny nowych rozrzutników obornika Apollo 11 zasówa blotniki adapter do wapna 69 tys netto super cena

#198 Share michu1694

michu1694

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:wszystko co zwiazane z rolnictwem i motoryzacją

Napisany 04 kwiecień 2013 - 22:01

Ceny nowych rozrzutników obornika Mam pytanie co do rozrzutników apollo jak one sie spisuje na tych dużych kołach raczej lżej idą niż tandem no nie tylko gorzej jak bedzie mokro i ktoś sie wtopi to już bedzie go ciężko wyciągnąć
:D

#199 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 19:10

Ceny nowych rozrzutników obornika Kolego na takich kolach ciezko Ci bedzie sie utopic:) Ja mambeczke 16 tys litrów na 1 osce i idze przez mokre bez klopotu:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share piot13579

piot13579

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 21:10

Ceny nowych rozrzutników obornika witam poszukuje dobrego a taniego rozrzutnika 6 lub 8t (może być polski) byle by miał pionowe wałki może wiecie jaki moge kupić (mam rocznie do wywiezienia ok 200t obornika)

Dodaj odpowiedź