Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor K 25

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Wojtek1693

Wojtek1693

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 08 grudzień 2009 - 20:53

Zetor K 25

Witam W czwartek prawdopodobnie zakupie zetora k 25 i prosze o wasze opinie na temat tego ciągnika, jakie ma zalety, wady itp. Zetor który kupuje jest w dosyć dobrym stanie rocznik to 1958 troche stary ale nie wygląda jak na tak spory wiek. 10 lat temu miał kapitalke i praktycznie od tego czasu tylko pracował przy sianie. Licze na waszą pomoc laugh.gif

Edytowany przez Wojtek1693, 25 styczeń 2015 - 11:20.

Zetor Power !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor K 25 Dzisiaj, 22:21
  •  

#2 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 21:02

Zetor K 25 Stroje.Bazos.sk - Inzercia stroje - zetor 25
tu masz więcej .

#3 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Motoryzacja.

Napisany 08 grudzień 2009 - 21:36

Zetor K 25 Mój dziadek miał bociana- K25 ale sprzedał bo pękła mu głowica, podobno to częsta przypadłość tych ciągników ale bardzo sobie go chwalił. ten był z 57 roku podobno orka z orginalnym pługiem szła dużo szybciej i lepiej niż c 330 ale w bronach się grzał i nie dawał rady, orginalna kosiarka do trawy listwowa była szeroka i miała dużą wydajność i nie zapychała się jak osy, ale są problemy z częściami to w końcu już zabytek.Sprzęt warty polecenia ale zależy do jakiej pracy miał by być wykorzystywany :lol:

#4 Share Wojtek1693

Wojtek1693

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 22:02

Zetor K 25 Zetor będzie głównym ciągnikem do transportu i prac polowych ale będe go kupował od kolegi więc znam zetorka od wielu lat.
Zetor Power !!!

#5 Share szark93

szark93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 22:05

Zetor K 25 A ja mam pytanie odnośnie tego zetorka ? Ile on ma dokładnie koni ? Jak bedzie sobie radził w orce na V - VI klasie oraz innych pracach polowych ?

#6 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 22:08

Zetor K 25 Z wszystkim da radę tylko odpowiednie maszyny trzeba dostosować nie zapominajmy że one są na emeryturze, lepiej go nie przeciążać bo jak się zepsuje to z częściami ciężko.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#7 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 22:12

Zetor K 25 Zwróć największą uwagę na głowicę, ewentualnie podpytaj właściciela czy coś przy niej robił bo tak jak powiedział przedmówca to największy kłopot w tych ciągnikach. Jeżeli przy pracującym silniku co i raz słychać takie nienaturalne strzelanie w wydech to oznacza uszkodzoną głowicę. Poza tym to bardzo prosty konstrukcyjnie ciągnik np. w porównaniu do większego brata Zetora 50 i wiele rzeczy się tam nie psuje. Na allegro, ale także w składnicach części pojawiają się zestawy naprawcze do silnika z resztą jest problem pozostaje ratowanie się używanymi zamiennikami alebo dorabianie części.

Co do pracy tym ciągnikiem to trzeba go trzymać na obrotach np. przy orce bo jak spadnie z nich to już się nie podniesie, silnik dużo wolniej wchodzi na obroty niż c-330.

#8 Share szark93

szark93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 22:24

Zetor K 25 A za ile można kupić jakiegoś w lepszym stanie ? Szukałem ale nic ciekawego nie znalazłem .

#9 Share dwojtek01

dwojtek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 grudzień 2009 - 22:32

Zetor K 25 Witam . @jozin ma rację musisz zwrócić uwagę na głowicę bo bardzo często są popękane , a ciężko będzie ci dostać drugą . Sam mam bociana też z pękniętą głowicą idzie mi olej do wody, no ale umnie leży w zapasie nowiutka głowica tylko niemam czasu na remont .Mam do niego jeszcze kosiarkę listwową i cerpadło .No oprócz 25 K mam jeszcze dwa zetory 50 super i 6245 do kompletu brakuje mi tylko proximy na podwórku .Trzeba pilnować stanu wody w układzie chłodzenia , gdyż zbyt mała jej ilość powoduje że głowice pękają .

Jazda takim ciągnikiem to duża frajda .
@szark93 zetor 25K ma 25KM ale dzięki dobrze dobranym przełożeniom w skrzyni biegów wykonywał unas wiele dość ciężkich prac , nawet potrafił ciągnąc 6 pól bron 16 z nowymi cynkami .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Wojtek1693

Wojtek1693

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 17:05

Zetor K 25 Dziś dokonałem zakupu Zetora niestety są w nim bardzo duże luzy w kierownicy. Czy u was też wyje tak skrzynia biegów szczególnie na 6 biegu ;)
Zetor Power !!!

#11 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 18:58

Zetor K 25 Jak masz luzy w kierownicy to 6 nie wkłada bo to nie złe zasuwa

#12 Share dwojtek01

dwojtek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 grudzień 2009 - 19:44

Zetor K 25 Luzy możesz wykasować .Na drążku wzdłużnym po obu końcach są zawleczki , trzeba je wyciągnąć idokręcić miseczki od czoła drążka tylko nie zamocno ,a potem zabezpieczyć . No ale przed regulacją powinieneś wszystkie drążki przesmarować, a i niezapomnij smarować łożyska wyciskowego i dźwigni sprzęgła bo to jest też ważne jak będziesz go często używał.Co do wycia skrzyni to u mnie niemam z nią problemów .

#13 Share Wojtek1693

Wojtek1693

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 17:09

Zetor K 25 Prosze o pomoc a mianowicie jaki kolor najbardziej by pasował waszym zdaniem do zetorka. Ja chciałbym pomalować silnik na czarno, błotniki maske itp. na czerwono. Licze na waszą pomoc :unsure:
Zetor Power !!!

#14 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 17:32

Zetor K 25 Zgodzę się z Tobą ale czerwony nie taki zwykły, coś w tym stylu
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#15 Share rogus

rogus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 22:43

Zetor K 25 witam mam zetorka 25 z 1960 r mam problem z jazdą zimą bo szybko gotuje się woda a dół chłodnicy zamarza

#16 Share saperstary1

saperstary1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 10:29

Zetor K 25 Wiesz u mnie też kiedyś zamarzało ale ja miałem na dole łączony wąż od dołu rurką metalową i to był ten problem a u ciebie może być słaba drożność pozdrawiam.

Koledzy nie wiecie kto by chciał kupić mojego Zetorka?pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share ZetorK25

ZetorK25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 16:43

Zetor K 25 JA ale ruine i za 1000zł jeżeli cena cię interasuje pisz na GG:32589562 :rolleyes:

Dodaj odpowiedź