Skocz do zawartości

Zdjęcie

Światła awaryjne w ciagniku

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 09 maj 2007 - 06:02

Światła awaryjne w ciagniku Światła awaryjne w ciagniku,co o tym sądzicie???
Nieraz musze się zatrzymać itd bo cos się stało -zwykłe podswietlenie wizualnie nie wskazuje na problem.Mam opracowane rozwiązanie -elektroniczny układ świateł awaryjnych-jesli temat bedzie interesujący-dyskusja przedstawie rozwiazanie.
Tradycyjnie prawie zaden ze starych ciągników tego niema ,dodatkowo męczyć jeden przerywacz -bimetal wiele czasu nie wytrzyma

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Światła awaryjne w ciagniku Dzisiaj, 02:18
  •  

#2 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 09 maj 2007 - 06:05

Światła awaryjne w ciagniku 3512 rok 1992 miał już awaryjne , no ale niestety już nie działają

#3 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 09 maj 2007 - 08:12

Światła awaryjne w ciagniku u mnie działają:blink: ale ja tylko je wykorzystuje gdy obcinam rotacyjno rów przy drodze

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 09 maj 2007 - 08:16

Światła awaryjne w ciagniku w moich ciągnikach działają od nowości:) oprócz c330 bo tam nie ma :blink: :D

#5 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 09 maj 2007 - 08:21

Światła awaryjne w ciagniku u nas także :blink: na razie chodzą i nie ma problemów.ale mało kiedy takie coś uzywamy.
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#6 Share robcio3dz

robcio3dz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Dziewczyny, AF, %, i jazda wszystkim co ma kola:)

Napisany 09 maj 2007 - 14:25

Światła awaryjne w ciagniku U mnie w C-330M dzialaja wszystko dziala tylko sa tam jakies kontrolki ale nie swieca bo nie dzialaja ale raczej jak cos jest nie tak z ciagnikiem.
URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

#7 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 09 maj 2007 - 14:29

Światła awaryjne w ciagniku Mam tylko w Ursusie 4514, a w pozostałych niestety nie. Możesz przedstawić jak zrobić światła awaryjne w starym ciągniku. No właśnie, jeden przerywacz to długo nie będzie chodził, a zwłaszcza jak podamy jeszcze awaryjne na przyczepy.

#8 Share Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka, mechanika.

Napisany 09 maj 2007 - 14:32

Możesz przedstawić jak zrobić światła awaryjne w starym ciągniku. No właśnie, jeden przerywacz to długo nie będzie chodził, a zwłaszcza jak podamy jeszcze awaryjne na przyczepy.

Mnie też to ciekawi jak zrobić te światełka awaryjne, przedstaw rozwiązanie.
:)

#9 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 09 maj 2007 - 15:14

Światła awaryjne w ciagniku Uwazam ze to dobra sprawa i ja w swoich ciągnikach Mf 255 i Proxime 8441 mam juz awaryjne ale w Zetorze 8011 nie , i dlatego w najbliższej przyszłości mam zamiar kupić do wszystkich ciągników "Koguty" ostrzegawcze dlatego lepiej kupic te koguty niz robic awaryjne.

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#10 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 maj 2007 - 15:52

Światła awaryjne w ciagniku jak stoisz z 2 przyczepami na poboczu co maja 3 metry wysokosci to zaden kogut nic nie da, a wole wlaczyc awaryjne i siedziec sobie spokojnie w kabinie niz sie cisnieniowac
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 09 maj 2007 - 16:40

jak stoisz z 2 przyczepami na poboczu co maja 3 metry wysokosci to zaden kogut nic nie da, a wole wlaczyc awaryjne i siedziec sobie spokojnie w kabinie niz sie cisnieniowac

No właśnie, chyba, że ten kogut będzie na jakimś dłuuugim wysięgniku hehe :blink:. Jak jak już miałem awarię na drodze to chociaż jeden kierunek miałem włączony (oczywiście ten co schodził w strone pobocza)- zawsze widać z daleka...

#12 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 09 maj 2007 - 16:54

Światła awaryjne w ciagniku ok jeśli z przyczepami to sie zgadzam panowie. ale nie powiecie ze kogut to głupi pomysł

#13 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 09 maj 2007 - 17:09

Światła awaryjne w ciagniku Pewnie, że dobry :blink:. Zwłaszcza jak jedziesz ciągnikiem i masz zaczepiony pług czy agregat :D. Ja mam np. problem z rozsiewaczem, bo zasłania mi światła z tyłu (niezależnie na jakiej wysokości jest ustawiony). Zrobiłem błąd, że nie kupiłem do niego instalacji świetlnej jak brałem u dealera nowy. Teraz właśnie myśle o kogucie do ciągnika, zawsze to jakaś alternatywa dla tych zasłoniętych świateł.

#14 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 09 maj 2007 - 17:13

Światła awaryjne w ciagniku przede wszystkim bezpieczeńtwo swoje i innych. i wydaje mi sie ze w ciągnikach powinny byc obowiązkowe takie sygnalizacje, bo coraz większe maszyny są które zasłaniają swiatłą

#15 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 15 maj 2007 - 20:08

Pewnie, że dobry :blink:. Zwłaszcza jak jedziesz ciągnikiem i masz zaczepiony pług czy agregat :D. Ja mam np. problem z rozsiewaczem, bo zasłania mi światła z tyłu (niezależnie na jakiej wysokości jest ustawiony). Zrobiłem błąd, że nie kupiłem do niego instalacji świetlnej jak brałem u dealera nowy. Teraz właśnie myśle o kogucie do ciągnika, zawsze to jakaś alternatywa dla tych zasłoniętych świateł.

kupilem na aledrogo taki zestaw swiatel na magnesie, nie ma problemu czy to opryskiwacz, rozsiewacz, siewnik, prasa czy cokolwiek innego.
kogut kogutem przydatny bardzo, kultura na drodze od razu inna, szczegolnie wieczorkiem

a co do awaryjnych mam w zetorku i czesto ludzie dziwnie patrza jak stoje ciagnikiem gdzies z boku i stoje na awaryjnych

pozdrawiam
YacentY

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#16 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 15 maj 2007 - 20:23

Światła awaryjne w ciagniku a niebieskie LEDY-diody po bokach to dopiero bajera :blink:

ps
no właśnie jak to jest z tym tz KOGUTEM.... bo jak sie okazuje mogą tego typu sygnalizacji uzyćac odpowiednie słuzby :D

#17 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 15 maj 2007 - 20:32

Światła awaryjne w ciagniku Mi sie wydaje ze kolor pomarańczowy jest ostrzegawczy i chyba kazdy go moze uzyc jesli moze byc zagrozeniem dla ruchu innych pojazdów. ale jak jest to w ustawach zapisane to nie wiem. moze ktoś wie to niech poda artykułu, to sie dowiemy prawdy

#18 Share halun20

halun20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 15 maj 2007 - 21:23

Światła awaryjne w ciagniku tak zwany kogut moze byc uwywany tylko wtedy jesli maszyna zawieszona na ciagniku lub przez niego ciagnieta wystaje poza jego obrys wiecej niz 20 cm.a co do tych przyczep to przyczepy moga miec i 4 metry a kogut nie jest ci potrzebny i jeszcze jedno kogut nie sygnalizuje wypadku lub awari w pojezdzie.

#19 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 15 maj 2007 - 21:28

Światła awaryjne w ciagniku masz rację halun20
kodeks drogowy wyraznie mowi kto i w jakich sytuacjach może używać żułtego sygnału błyskowego
Art. 54.
1. Pojazd wykonujący na drodze prace porządkowe, remontowe lub modernizacyjne powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.
2. Kierujący pojazdem, o którym mowa w ust. 1, może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o obowiązku jazdy na jezdni lub przy jej prawej krawędzi oraz o zatrzymaniu i postoju, z tym że:
1) na jezdni jednokierunkowej oraz poza obszarem zabudowanym, podczas oczyszczania drogi ze śniegu, dopuszcza się również jazdę przy lewej krawędzi jezdni,
2) jazdę po chodniku dopuszcza się tylko przy zachowaniu bezpieczeństwa pieszych.
2a) Kierujący pojazdem, o którym mowa w ust. 1, może korzystać z autostrady lub drogi ekspresowej nawet wtedy, gdy pojazd ten nie jest pojazdem samochodowym lub jego konstrukcja uniemożliwia rozwinięcie prędkości co najmniej 40 km/h.
3. Pojazd, który ze względu na konstrukcję, ładunek lub nietypowe zachowanie na drodze może zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym, powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.
Zabrania się, z zastrzeżeniem art. 31 ust. 1 pkt 5, używania żółtych sygnałów błyskowych do innych celów niż określone w ust. 1 i 3.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 15 maj 2007 - 21:33

Światła awaryjne w ciagniku Dzięki katator tego trzeba było nam moze podaj linka do stronki o tym to dokładnie poczytam

Pozdrawiam Balzak

Dodaj odpowiedź