Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki temat wybraliście na maturę ustną z polskiego

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 13:45

Jaki temat wybraliście na maturę ustną z polskiego Witam, chciałbym aby każdy napisał jaki temat wybrał i mile widziane uwagi oraz porady, które mogą pomóc maturzystom na AF.
"Motyw homo viator w literaturze i sztuce. Omów na przykładach wybranych utworów."
Pracuje nad tym tematem ponieważ, jest prosty i można się nim wszędzie "wpiąć"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki temat wybraliście na maturę ustną z polskiego Dzisiaj, 10:41
  •  

#2 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 17:16

Jaki temat wybraliście na maturę ustną z polskiego Ja osobiście wybrałem motyw bohatera, wędrowca, zdrajcy (czy jakoś tak) dokładnie nie pamiętam jak brzmi ale niedługo sobie przypomnę bo do końca grudnia muszę zrobić bibliografię.

#3 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 20:49

Jaki temat wybraliście na maturę ustną z polskiego Rozmowy człowieka z bogiem. Omów na podanych przykładach.

#4 Share michalgin

michalgin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 21:56

Jaki temat wybraliście na maturę ustną z polskiego Obraz Polski i Polaka w tekstach Kazika Staszewskiego, wokalisty kultu. Omów temat na podstawie wybranych tekstach.

Miły i przyjemny temat, aż chce się pracować z czymś co się lubi słuchać.

#5 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 17:36

Jaki temat wybraliście na maturę ustną z polskiego omow najciekawsze twoim zdaniem motywy domu i rodziny w wybranych utworach literackich czy jakos tak.. bardzo latwy, praktycznie nic nie umialem i 60% uzbieralem.. jak ktos zdaje w tym roku albo przyszlym a ma jakies pytania to na PW! pozdrawiam

#6 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 21:21

Jaki temat wybraliście na maturę ustną z polskiego Też zdałem na 60%nic nie umiałem a miałem motyw małżeństwa :D

#7 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 23 styczeń 2011 - 22:05

Jaki temat wybraliście na maturę ustną z polskiego a ja w poprzednim roku mialem: kreacja herosa w literaturze fantasy i filmach sensacyjnych, scharakteryzowac na wybranych przykladach.
no to z ksiazek to z wladcy pierscieni, conana wzialem i cos tam jeszcze, a z filmow to superman, batman i jeszcze jakies tam a i james bond jako wspolczesny bohater no i naprawde polecam ten temat, zero nauki wszystko ogladalem lub tez poprostu znalem ich charakterystyke no i 100% z ustnej dzieki temu hehe ;)
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

#8 Share Fizia

Fizia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 01 luty 2011 - 21:56

Jaki temat wybraliście na maturę ustną z polskiego A czy mi koś mógłby pomóc? Mam problem ze zrozumieniem tematu i proszę o pomoc. Chodzi o temat "Literackie portrety synów lub córek. Przedstaw najciekawsze analizując wybrane utwory". Temat niby łatwy, prosty i przyjemny, ale po dłuższym zastanawianiu się nad nim nachodzą mnie wątpliwości - mogę opisywać portrety synów i córek? W temacie jest "tego lub tego", co sugerowało by zdecydowanie się na synów lub córki. Czy jednak mogę wybrać kilka przykładów męskich a kilka żeńskich i "lub" oznacza dowolność wyboru.... Już sama się w tym zakręciłam.

Proszę wszystkich o jakiekolwiek sugestie, może ktoś miał coś podobnego (tzn dwa motywu połączone tym nieszczęsnym "lub")?
Baaardzo proszę o pomoc, bo się już zafiksowałam i ciągle mi się po nocach śni to "LUB" :-)

#9 Share Marq

Marq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 01 luty 2011 - 23:27

Jaki temat wybraliście na maturę ustną z polskiego a ja się mogę tylko pochwalić swoim tematem - "Frazeologia dziennikarstwa sportowego" :) 6 lat temu, pierwsza "nowa matura" :) opowiadałem o Szaranowiczu i spółce, troche porzucałem frazeologicznym mięsem, na koniec puściłem wiązankę prześmiesznych komentarzy sportowych i 90% moje :D ach, jak to dawno było... łezka w oku się kręci :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 02 luty 2011 - 14:53

A czy mi koś mógłby pomóc? Mam problem ze zrozumieniem tematu i proszę o pomoc. Chodzi o temat "Literackie portrety synów lub córek. Przedstaw najciekawsze analizując wybrane utwory". Temat niby łatwy, prosty i przyjemny, ale po dłuższym zastanawianiu się nad nim nachodzą mnie wątpliwości - mogę opisywać portrety synów i córek? W temacie jest "tego lub tego", co sugerowało by zdecydowanie się na synów lub córki. Czy jednak mogę wybrać kilka przykładów męskich a kilka żeńskich i "lub" oznacza dowolność wyboru.... Już sama się w tym zakręciłam.

Proszę wszystkich o jakiekolwiek sugestie, może ktoś miał coś podobnego (tzn dwa motywu połączone tym nieszczęsnym "lub")?
Baaardzo proszę o pomoc, bo się już zafiksowałam i ciągle mi się po nocach śni to "LUB" :-)

Wybierasz dwóch synów i jededen np jest nagatywny drugi jest postacią pozytywną i np co wpłynęło na ich zachowanie charakter. Możnaby wziąść Kaina i Abla ale Biblia nie jest utworem literackim i Ci tego nie zaliczą. Musisz szukać w innych utworach. Nie czytałem lektur to wiele Ci nie pomogę ;)

#11 Share arleta

arleta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 19 wrzesień 2011 - 21:57

Jaki temat wybraliście na maturę ustną z polskiego Hejj ! Jestem tu nowa. Mam problem. Zdaje w tym roku maturę. Znaczy w 2012 i potrzebuje dobrej rady.
Zastanawiam się nad tematami :( pomóżcie mi błagam!

Mam do wyboru tematy które mi pasują :
1.Przedstaw ewolucję ideału kobiety w literaturze Średniowiecza i Renesansu.
2.Sposób uzyskiwania bohaterskiej śmierci w literaturze. Scharakteryzuj je na przykładzie wybranych utworów powstałych w dwóch epokach literackich.

Który temat jest lepszy ? Pomóżcie mi ! :)

#12 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 20 wrzesień 2011 - 12:45

Jaki temat wybraliście na maturę ustną z polskiego A masz jakiś temat o reklamie?? Ja sobie taki wybrałem - zero lektur które trzeba znać tylko się pracy nauczyć :D

#13 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 20 wrzesień 2011 - 19:14

Hejj ! Jestem tu nowa. Mam problem. Zdaje w tym roku maturę. Znaczy w 2012 i potrzebuje dobrej rady.
Zastanawiam się nad tematami :( pomóżcie mi błagam!

Mam do wyboru tematy które mi pasują :
1.Przedstaw ewolucję ideału kobiety w literaturze Średniowiecza i Renesansu.
2.Sposób uzyskiwania bohaterskiej śmierci w literaturze. Scharakteryzuj je na przykładzie wybranych utworów powstałych w dwóch epokach literackich.

Który temat jest lepszy ? Pomóżcie mi ! :)

ja bym wybrał 2 temat ale to Ty piszesz i wybiez ten który bardziej Ci pasuje ;) ja miałem jeden z trudniejszych tematow na polskim a najlepiej przygotowałem się z klasy znajomy miał o emotikonach w brew pozorom miał z tym robote proste tematy są podchwitliwe i się czepiaja szczegułów. Pozdro :)
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

#14 Share arleta

arleta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 20 wrzesień 2011 - 21:01

Jaki temat wybraliście na maturę ustną z polskiego A ja własnie boje się, że nie poradzę sobie z tym trudnym tematem i ten 1 wydaje mi się łatwiejszy.

Dzięki bardzo za pomoc.:)

Może ktoś jeszcze wypowie się który jest lepszy i łatwiejszy.
:)

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 wrzesień 2011 - 21:07

Rozmowy człowieka z bogiem. Omów na podanych przykładach.

Podobny temat rozwalałem na maturze, całkiem przyjemny:)

#16 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 21 wrzesień 2011 - 20:51

Jaki temat wybraliście na maturę ustną z polskiego musisz sobie sprawdzić ile ksiązek,materiału masz na jeden i drugi temat żeby wiedzieć na czym sią oprzeć :)
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 05 styczeń 2012 - 18:42

Jaki temat wybraliście na maturę ustną z polskiego "Dworek szlachecki w literaturze polskiej"

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem