Skocz do zawartości

Zdjęcie

claas variant 280 RC czy Krone Vario Pack

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomas

tomas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 07 grudzień 2009 - 17:43

claas variant 280 RC czy Krone Vario Pack Witam. Może ktoś się wypowie na temat tych pras. Jakieś szczegóły? Prasa potrzebna do wszystkiego. Na co zwrócić uwagę przy kupnie pasówki? Czy może jakieś inne typy, może jakieś linki z danymi technicznymi? Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
claas variant 280 RC czy Krone Vario Pack Dzisiaj, 01:20
  •  

#2 Share tomas

tomas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 17:04

claas variant 280 RC czy Krone Vario Pack Może jakieś inne propozycje? Vicon?

#3 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 17:59

claas variant 280 RC czy Krone Vario Pack troche slabe prownanie, moze i sa to zmiennokomorowe ale Krone jest lancuchowa i na pewno bedzie glosniejsza i bedzie przy niej wiecej obslugi przy smarowaniu lancuchow. mialem kiedys Krone lancuchowa i byla to dobra maszyna ale brakowalo jej tego co nawet sipma ma a mianowicie sprzegla rozlaczajacego naped na lancuch podczas gdy jest uniesiona klapa komory, a przez to lancuch sie szybko wyciagal i musialem wymieniac ogniwa. nigdy bym jej nie sprzedal gdyby nie ten lancuch, zrobiona z dobrej stali wiec bardzo wytrzymala. Claasa tez mialem tyle ze Rollanta 66 wiec walcowa, ale ona juz tak dobra nie byla. ukrecila sie nawet os od tego ubijaka w podbieraczu co nawet by sobie nikt nie pomyslal ze w maszynie takiej firmy jak Claas moze sie stac. sam bym wybral Krone i zadnej innej bym pod uwage nie bral no ale jak tam chcesz. moze pomysl jeszcze o Welger pasowej, tez dobre maszyny.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

McHale na Targach FERMA zobacz »

•  

#4 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 18:29

claas variant 280 RC czy Krone Vario Pack Ale wiesz ze tego Twojego rollanta a tego Varianta to epoka dzieli ? ;) Ten Variant z tego co wiem jest konstrukcyjnie podobny do mojego, więc raczej nie masz się czego obawiać... :D
I wydaje mi się że do claasa najszybciej częsci zamienne dostaniesz.

#5 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 20:21

claas variant 280 RC czy Krone Vario Pack co do tego ze sporo lat je dzeili to wiem, ale co do tych czesci sie nie zgodze. ja do Krone praktycznie w kazdej duzej agromie kupowalem a jak nie to zamawiali i tak w ogole to do sklepu z czesciami do takich maszyn jak Kverneland, Krone, Amazone, Overum itp. mam ok. 6 km wiec ja problemu nie mialem, nie wiem jak u was jest z takimi sklepami, ale z reszta od czego sa kurierzy?? zamawialem tarcze do siewnika do kukurydzy Omega to 2 dni po zamowieniu byly u mnie. i tylko nie gadac mi o cenach czesci bo to jest ta sama cena co do Claasa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 20:32

claas variant 280 RC czy Krone Vario Pack No tak, ale przekonaj moze kolege dlaczego odradzasz tego claasa, konstrukcyjnie rzecz biorąc.... ;)

#7 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 21:47

claas variant 280 RC czy Krone Vario Pack Nie mam zamiaru rozpętywać tu jakieś niesnasek, ale mam KRONE 10-16 S, która jest zmiennokomorową poprzedniczką VARIO PACA i muszę ją poprostu pochwalić, bo zrobiłem nią kilka tyś.szt. bel słomy siana i sianokiszonki.
Prasa ma podobnie jak VARIO PACI centralne smarowanie łańcuchów i sprzęgło kłowe rozłączające napędy, ale jej mankamentem mogą być łańcuchy podłogi rolkowej, a raczej ich trwałość ok. 15000 szt.
Co do CLAASA to nie mam praktycznego doswiadczenia, ale jak szukałem prasy widziłem właśnie taką maszynę w prawie idealnym stanie z wyrwanym dolnym wałkiem w tylnej otwieranej części.Gościu twierdził że zbierany materiał właźi pod pasy i niestety to są skutki.
Ale powtarzam nie chcę dyskwalifikować lub faworyzować którejś z maszyn, bo wiadomo że idealnej jeszcze nikt nie wymyślił.
Osobiście polecam KRONE, bo mam praktyczne doświadczenie z nią.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#8 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 21:50

claas variant 280 RC czy Krone Vario Pack A gosciu wspomniał ze czyszczenie komory tej między pasami nalezy do obsługi codziennej ? ;) Szczególnie w mokrym materiale....

#9 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 22:31

claas variant 280 RC czy Krone Vario Pack Nie wspominał że to należy do obsługi codziennej, tylko podał przyczynę.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 22:57

claas variant 280 RC czy Krone Vario Pack @dyczkowski ja wcale nie odradzam Claasa tylko twierdze ze wedlug mnie Krone jest lepsza, moze i nie mialem do czynienia z Claasem Variantem ale jednak wiem z jakiej stali robione sa prasy Claasa i moge powiedziec ze Krone jest "solidniejsza". nie wiem czy miales do czynienia z Krone ale mysle ze bys byl zadowolony. powiem tak... kazdy chcwali to co ma, ja mialem prasy tych dwoch marek i byly one praktycznie (jak to sam ujales) z tej samej epoki bo Krone byla z 94-95 roku a Claas chyba z 95 lub 96 roku i bez wahania stwierdzam ze Krone byla wykonana o wiele lepiej, mozna powiedziec ze wyprzedzala Claasa o jakies 5 lat. Claas u mnie dlugo nie pochodzil bo chyba tylko przez jeden sezon. sprzedalem ja ze wzgledu na wielkosc bel o te o srednicy 160 cm byly dla mnie za duze. potem kupilem Krone i ona sluzyla mi przez 5-6 lat. no i teraz mam sipme :unsure: to moge powiedziec ze nawet Claas z 95 roku wyprzedzal konstrukcyjnie sipme o jakies 10-12 lat :blink: