Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki przebieg macie w swoich samochodach

417 odpowiedzi na ten temat

#361 Share Seba8080

Seba8080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 18:57

ford fiesta 2010 r przebieg 198000km

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki przebieg macie w swoich samochodach Dzisiaj, 21:47
  •  

#362 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 08 lipiec 2015 - 21:46

Ojciec ma cc 704 i jak dla mnie to jest samochód dobry na pole.Na gazniku ma spory apetyt na paliwko a osiągi wiadomo "W uszach szum ,w oczach łzy na liczniku 43"

Nie twierdzę że to zły samochód ale raczej na krótkie trasy.Powyżej 300 tys złom,dla niektórych starszych silników to rozgrzewka np.merceds w123,w124

#363 Share Simmi

Simmi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 21:50

Peugeot 206, silnik 2.0 HDi, niedawno minął 320000km. 

#364 Share bastek89

bastek89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 21:57

vw golf 3 97r 1,9 TDI 355 tys km

audi a4 02r 1,9TDI  240 tys km

#365 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 09 lipiec 2015 - 11:10

Wszystkie są moje, a akurat CC nie mój tylko dziadka :) Ale widać że zabolało

CC 700 było i jest bardzo dobrym i ekonomicznym autem , a Ci pajace o których mowisz, to byli głąby którzy nie potrafili obsługiwać się takim autem, które miało gaźnik elektroniczny.  Zapytaj się prawdziwego fachowca czy profesjonalistę, (nie partacza) to Ci powie to samo,

PS: Jeśli będziesz regularnie odwiedzał  serwis i wykonywał przeglądy na czas, to auto będzie śmigać bardzo długo

Śmieszny jesteś, myślisz, że dzisiaj samochodem komuś zaimponujesz. Ludzie nie takie mają. Skoro cc jest dziadka to po co piszesz o nim w temacie o swoich samochodach. Pewnie i reszta taka sama twoja

Chwalić się umiesz pięknie a czytanie ze zrozumieniem ci się kłania. Gdzie ja napisałem o mechanikach wg ciebie pajacach. Napisałem tylko, że kilku znanych mi osób po zakupie 700 w salonie sprzedawało ją po kilku miesiącach góra roku. I kupowało albo 900 albo inne auto. Były trzy modele cc sporting, 900 i pralka. 700 praktycznie nie jechała tylko burczała. Co w połączeniu z kwadratowym wyglądem dało jej przydomek pralka. Niektóre pralki podobnie burczały.

Ale fajnie, że napisałeś o tych mechanikach, pajacach. Bo jak widać coś było na rzeczy i 700 faktycznie w porównaniu do 900 często trafiały do mechaników. Ci zwani przez ciebie pajacami nie chcieli grzebać się w tym złomie by skasować parę zł. Mechanik wolał w tym czasie naprawić kilka aut i wziąć za to kasę. Podsumowując 700 w porównaniu do 900 praktycznie nie jechała tylko burczała. Spalanie jak na osiągi tez było wysokie. Wuja miał 900 zrobił grubo ponad 240 tys z czego część na gazie. Do mechaników praktycznie nie jeździł. Serwisy robił sam  Tak więc nie chwal złomu tylko dla tego, że dziadek go ma. Bo kto zna te auta tj. 700 i 900 tylko cię wyśmieje.

PS znani mi mechanicy zwani przez ciebie pajacami co to 700 nie chcieli dotykać. Dzisiaj maja warsztaty w których wyposażenie jest droższe niż rzekomo twoje vito i bmka kiedyś w salonie razem. Więc takimi pajacami chyba nie są.

#366 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisany 09 lipiec 2015 - 11:33

@up Dobrze piszesz że  ma zero osiągów bo zanim się rozpędzisz to musisz już hamować  :) Na gaźniku asian to porażka lepiej zmienić na webera.Z tą pralką dobre  ;) .Jak nie jezdzisz daleko to jakoś się dodyrdasz do celu.Popularność 700 była spowodowana ceną  bo  900 była zbyt droga jak na te parametry ale dużo lepsza to jest cennik fiata z 1997 i nie tylko http://i.imgur.com/OTzFRR6.jpg

Edytowany przez jonek98, 09 lipiec 2015 - 19:53.

#367 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 21:03

Mój pierwszy samochód- Renault 19 Chamade (sedan) 1,7 B, fajny samochód był, miło wspominam, przez 6 lat zrobiłem nim jedynie 20tys km a jak sprzedawałem miała 198tys. Przebieg był autentyczny, spalanie 7l benzyny na 100km w cyklu mieszanym  silnik i skrzynia były bezawaryjne ale co z tego jak blacha była tragiczna, lpg nie opłacało się montować ani blachy robić. Poszła za 1200zł do dziś jeździ.

Mój teraźniejszy samochód to Audi 80 b4 2.0 90km B+lpg. 95r. Jest już 6 rok u mnie, świadomie go kupiłem taniej niż cena rynkowa ale z paroma uszkodzeniami. Części tanie, psuje się w nim tylko to co ulega naturalnemu zużyciu. Kupiłem go z przebiegiem 233tys km byłem swiadom, że ma pewnie ze 400 ok. W zeszłą zimę wyjmowałem akumulator to znalazłem w skrzynce kartke z napisami po Niemiecku i z liczbą 680 000. Przetłumaczyłem to i była to kartka od wymiany rozrządu przy takim właśnie przebiegu. Zamurowało mnie. :unsure:   dodałem do tego przebieg który auto zrobiło w PL (po przekroczeniu granicy miał 190tys km) to wyszło mi, że aktualnie ma prawie 870tys km... Wszystkie części które w nim wymieniłem były oryginalne ( a były to tarcze hamulcowe, pompa wody, wszystkie elementy zawieszenia, przeguby zewnętrzne, końcówki drążka, łożyska tył, poduszki pod silnikiem i skrzynią) Widać Niiemcy dbali. To jest dopiero trwałość i wytrzymałość-  mierzyłem ciśnienie sprężania i było równo po 11. Teraz w lato będę wymieniał uszczelniacze zaworowe bo troche oleju pije i znów bedzie hulał trochę km. LPG zużywa 11l/100km w cyklu mieszanym. Dla mnie bdb samochód tani w utrzymaniu, dużo miejsca, zadowalający komfort jazdy. Nic więcej mi nie trzeba.

#368 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 22 lipiec 2015 - 13:03

MarcinC360 Audi 80 B4 zawsze mi się marzyło kupiłem któregoś pięknego dnia za 1200zł z LPG 2.0 po lekkim dzwonie zrobiło się ale auto mimo wielu zachwytów ludzi mnie nie urzekło. Spalanie spore przyśpieszenie średnie. Piszesz że dużo miejsca właśnie malutko w porównaniu np. do Vectry czy Laguny a niby segment ten sam...Audi poszło do wujka który ma ją po dzisiaj dzień... Co do przebiegu może i tyle mieć tylko nie wiadomo z którym silnikiem :P 

Moje osobiste obecne auta.

Renault Megane Combi 01r 1.4 16V LPG 253 tys km w tym 100 tys km na LPG

Fiat Panda 03r 1.2 LPG 159 tys km

No i moje dwa kółka

Piaggio X9 01r 125cm3 51 tys km

Co do Pandy kolega posiada z takim silnikiem jak moja z przebiegiem 400+ tys km ... Nie wiadomo ile ma na tą chwilę dokładnie ponieważ Fiat nie przewidział licznika na więcej km i na wyświetlaczu wyświetlają się tylko kreseczki (silnik oryginalny)

Auto moich rodziców którym często też jeżdżę:

Renault Scenic 99r 1.6 16V 302 tys km... 

#369 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 23 lipiec 2015 - 11:20

Przy tym silniku 2.0 90 czy 115KM to rewelacji nie ma z przyspieszeniem i ze spalaniem tak jak piszesz, ale za to dobry do gazu. Ja tam zadowolony jestem z ilości miejsca :) Ładne kwiatki z tym licznikiem w Pandzie :D

#370 Share kali828

kali828

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 23 lipiec 2015 - 11:52

Jaki przebieg macie w swoich samochodach Scania R 380 896654 km

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share Kokojambo

Kokojambo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 lipiec 2015 - 12:28

Golf '12 przebieg 50 000 km

Kokojambo

#372 Share wojtekd

wojtekd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 07 sierpień 2015 - 20:06

VW T5 2.5 tdi -368 000km . Toyota Land Cruiser -267 000km.

OBÓZ NARODOWO-RADYKALNY

#373 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 07 sierpień 2015 - 21:40

cc700 - strefa zgniotu za bagażnikiem, strach tym jeździć bo nawet przy małej prędkości przodu nie ma. I niech nikt nie pisze że jest ekonomiczne, bo jak ktoś przeliczy możliwości tego auta do spalania, to wyjdzie że to jedno z najmniej ekonomicznych aut, lepiej kupić Corse w gazie albo golfa z dieslu, ekonomiczniejsze i trochę bezpieczniejsze.

#374 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 sierpień 2015 - 07:55

To tak samo jak z maluchem. Na swoje możliwości to jeden z najbardziej paliwożernych samochodów.

#375 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisany 08 sierpień 2015 - 08:01

Jaki przebieg macie w swoich samochodach Z obydwoma panami się zgodzę małe silniki nie są wcale ekonomicznie oczywiście z wyjątkami .Ale w przypadku cc700 czy malucha to jest zero ekonomii bo żeby tym płynnie jechać to trzeba cegłę na gaz położyć :)

#376 Share kali828

kali828

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 08 sierpień 2015 - 08:05

Jaki przebieg macie w swoich samochodach wioze dziś Vectra C 3.0 b+g auto ma 6lat 720 tys przebiegu

#377 Share Rob355

Rob355

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 08 sierpień 2015 - 12:20

Jaki przebieg macie w swoich samochodach Nie ma vectry c z silnikiem 3.0 benzyna. Jak juz to 3.2 lub 2.8T.

#378 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 08 sierpień 2015 - 13:14

Vectra C była produkowana do 2008 roku... I jak kolega wyżej wspomniał 3 litrowej benzynki nie było... Tylko diesel... Więc nie bajeruj... 

#379 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 08 sierpień 2015 - 14:23

To tak samo jak z maluchem. Na swoje możliwości to jeden z najbardziej paliwożernych samochodów.

Nie przesadzaj, dobry maluch palił 4,5-5 litrów ( 600-tka czy 650-tka, nie elegant), innymi autami z tej epoki musisz poruszać się z podobną dynamiką żeby tyle spaliły....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 sierpień 2015 - 14:41

5 litrów wolne żarty To chyba gdy muskasz gaz w tym maluchu. Paliły po 5,5 i 6. A tu już było blisko do dobrze wyregulowanego dużego fiata. Oczywiście przy jeździe z dynamiką malucha ale dużo większym komforcie i ładowności. A maluch był smokiem na tle takich aut z tamtych lat jak np. zastawa 1100, fiat 127 czy wieloma innymi konstrukcjami z zachodu. To, że ople, vw, fordy czy renówki i inne nie były tak powszechne w prl u nie czyni malucha ekonomicznym autem. On po prostu był smokiem. W jednym się z tobą zgodzę włoska 600 paliła mniej niż polska 650. I była znacznie bardziej udanym i lepszym jakościowo autem.