Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki przebieg macie w swoich samochodach

417 odpowiedzi na ten temat

#341 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 21:12

Do 2000 roku jakos te samochody robili zeby jezdziły :)
Po 2000 wyliczone jest kiedy masz do serwisu z czyms przyjechac

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki przebieg macie w swoich samochodach Dzisiaj, 11:46
  •  

#342 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 25 czerwiec 2015 - 22:32

Audi a3 1.9-tdi 1997 teoretyczne 253k kilometrów odpukać jak na razie bez większych problemów poza nieuczciwością sprzedawcy

#343 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1071 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 08:45

dziś pod kościołem widziałem mercedesa z przebiegiem powyżej 1 miliona kilometrów no i ładnie się trzyma następny milion chyba przejedzie

#344 Share Slaszmh9014

Slaszmh9014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 11:39

Jaki przebieg macie w swoich samochodach Passat B5 1999r 1.9 tdi - 207953km z czego 187000km w niemczech. Niemiec pewnie do dzis by nim jeździł ale ktoś go uderżył w tył i niemiec stwierdził " że nie będzie jeździł po wypadkowym autem " a wystarczyło zmienić tylni zderzaj, lewą lampe i klape bagażnika i auto jak nowe :D

#345 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 13:24

Do 2000 roku jakos te samochody robili zeby jezdziły :)
Po 2000 wyliczone jest kiedy masz do serwisu z czyms przyjechac

Sęk w tym, ze ludzie do serwisu nie jeżdżą bo oszczędzają. Pierwszy właściciel jeszcze o auto dba. Jeździ do serwisu. Oczywiście wielu pierwszych właścicieli tylko do końca gwarancji potem jak popadło. Potem takie "rodzynki" wykupują polscy handlarze. I raczą poszukiwaczy okazji w Polsce. No i zaczyna się jazda po warsztatach. Bo oszczędności pierwszych właścicieli wyłażą.

Drugi powszechny problem to nie właściwy dobór auta do tego jak i gdzie jeździmy. Ludzie kupują do miasta mocne diesle. A potem pyrkają do max 1800 obr by mało palił. A potem płacz jaki to badziew. Bo dwumasa siada od meczenia na wolnych obrotach. Dpf nie chce się wypalić, zapycha się i ropy w oleju przybywa, komputer każe często zmieniać drogi olej. No i jak mocny diesel to duża turbina. Jak się pyrka to się kierownica sadzą zalepia. A potem płacz jakie to badziewie teraz robią.

Oczywiście wielu właścicieli aut z drugiej reki dodatkowo je dobija bo też oszczędza na przeglądach. Bo przecież kupili diesla żeby tanio jeździć.

Tak ganiony 2.0 tdi w vw crafterze dojeżdża do 600 tys km. Bez poważniejszych awarii. Samochód eksploatowany na autostradzie nie ma żadnych problemów z dpf em nawet przy dużym przebiegu. oczywiście serwisowany w aso jak książka pisze. Znajomy ma e klase 05 r cdi na taksówce kupił chyba roczną czy dwu letnią. Już 350 czy 400 tys i zero problemów. Takich przykładów znam całe mnóstwo. Grunt to dobra eksploatacja bez oszczędzania i dobór auta do swoich potrzeb.

#346 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1071 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 19:20

cdi to znaczy ciąg dalszy inwestycji

#347 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 20:44

Ciąg dalszy to jest jak się kupi rempa i oszczędza na serwisie. Jak jest wszystko ok to w busie cdi wytrzyma 700 - 800 tys. Na własne oczy takie widziałem i znałem od nowego. Wymienia się jedynie raz turbo, dwumasę (jak ciągasz przyczepy) i może wtryskiwacze. Ale to nie norma. Miałem sprintera 390 tys km i motor żyleta. 

#348 Share DjFarmerr

DjFarmerr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, informatyka, muzyka.

Napisany 28 czerwiec 2015 - 20:52

Jaki przebieg macie w swoich samochodach Passat b5 1.9 TDI kod ATJ 260tys :-) z czego 40tys zrobione w PL przeze mnie :-) Vectra B lift 1.8 16v 120tys z czego 60 tys zrobione w PL u nas :-) auta śmigają bezawaryjnie :-)

#349 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 05 lipiec 2015 - 14:53

Nie ma czegoś takiego jak 300-400tys i super stan. Właśnie zużywa się wszystko podczas jazdy i niech autko będzie miało 10 lat i tylko 100tys km to będzie zdecydowanie mniej zużyty niż 3 latek i przebieg 200. I nie ma czegoś takiego jak to mówią że po 200tys wszystko się sypie, chyba że z komisu jest i ma magiczne 180,190, 170 itd. a w rzeczywistości razy 3. Proponuje kupować od pierwszego wł. w Polsce ale od prywatnego, a nie z firm i mamy po problemie na długie lata. Ostatnio dla żonki kupiłem Getza i niejeden mówi że drogo bo za te pieniądze to z niemiec to czy tamto...... ale ona śmiga aż miło, po trzech latach nowe oponki, co roku olej i łączniki z przodu 2 razy i wszystko.... a ciekawe ilu ma nie rozbite zawieszenie przednie np. w A4? Najpierw kupują szroty a potem płaczą że części drogie..... 

#350 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 lipiec 2015 - 15:35

A ja kupuje z firmy i twierdzę, że jest super. Mam octavie 08r kupioną za 14,5 tys w 2012 roku z przebiegiem 306 tys. Auto serwisowane w aso do samego końca czyli do 288 tys jak ją kupiłem. Nawet wymiany oleju robili w aso. Ostatnia rzecz przed moim zakupem to wymiana 4 kompletów klocków i tarcz wraz z płynem za ponad 2 tys. Jaki prywatny właściciel tak robi w 5 letnim aucie z przebiegiem 275 tys. Ja na naprawy wydałem 200 zł zawór klimatyzacji 350 zł chłodnica klimy z wymianą bo puścił plastikowy korek, wada tych chłodnic i 150 zł łożysko tylnego koła. Oczywiście podstawa to wiedzieć skąd się kupuje. I nie być naiwnym. A drugi fakt to taki, że coraz więcej poważnych firm decyduje się na serwisy aut w aso do końca. Bo wliczą se to w koszta i maja nie zawodna flotę. Miałem też 3 letniego craftera z przebiegiem 450 tys. Auto wyglądało jak by miało 150 tys. Wymieniłem tylko łożysko tylnego koła za 500 zł. A samochód w ciągu swojej eksploatacji był 4 razy na serwisie.Pompa oleju, podstawa filtra oleju - teraz mam crafetra z przebiegiem 200 tys i tez mi z podstawy cieknie, maglownica i koło pasowe. Oczywiście najlepiej kupować od pierwszego właściciela z Polski drożej ale pewniej. Ale auta z firm nie są złe tylko trzeba wiedzieć skąd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 07 lipiec 2015 - 22:14

Może się trochę rozpędziłem z odpowiedzią bo sam mam terenówkę od właściciela firmy. Kupiłem 3latka z przebiegiem 160tys. i obecnie mam 225 i tylko jedna awaria (poleciało łożysko na kole zamachowym) i to tyle. Poza tym klocki i oleje. Jak z firmy to dobrze kupić od szefa ale trzeba liczyć się z większą gotówką i trudno znaleźć takie autko. A z autami którymi jeżdżą pracownicy to różnie bywa (świrów nie brakuje) często są niby serwisowane, ale powierzchownie to masakra bywa..... Ja swój kupiłem to z tyłu gość miał tylko wieszak na gajerek i nikt nigdy nawet nie usiadł (kanapa nowa po 160tys) Auto używane w dalekie trasy. Podczas zakupu obok stało już nowe A6 z salonu zamiast tego, a obecnie gość jeździ MLem z salonu oczywiście..... od takich warto kupić....

#352 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1071 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 06:27

a ja mam pasata b5  500000 km przebiegu i zrobione przezemnie 50 tys km spalanie strednie 5,2 l ON na 100km Naprawy tylko wymiana oliwy w silniku a przegląd przeszedł bez problemu z sugestią bym wymienił przednie przewody hamulcowe dla własnego bezpieczęnstwa

#353 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 07:04

No lepiej wymień, mojemu koledze w audi a 4 pękł pzedni. Na szczęście na podwórku, gdy chciał wyjechać na ulicę.

#354 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 08 lipiec 2015 - 10:13

Ja mam Peugeota 407sw, Poloneza Caro Plus i BMW e-36 z 91 roku, przebieg 386 tyś, ale chyba zafałszowany na gazie 1,8, pali 9 litrów błękitnego paliwa, przez 6 lat wymieniłem łożysko w kole i maglownicę od wspomagania bo ciekła- to jest ponoć bolączka tych aut.
Peugeot ma 170 tyś 1,6 hdi, 2007 ale coś dużo pali bo ok 7 litrów, z napraw to wymieniłem tylko wyświetlacz na środkowym panelu, też ponoć wada fabryczna. Do wymiany pójdzie dwumasa w najbliższym czasie bo zaczyna ją być słychać.
Polonez ma 220 tyś z 2001 roku, zero rdzy, pali 12-13 litrów gazu, ale wcale się nie psuje. Tylko oleje wymieniane i filterek od gazu. Na wielopunkcie więcej palą te auta, ale są w miarę mocne i się nie psują.

Edytowany przez master20002, 08 lipiec 2015 - 10:15.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#355 Share Jarecki88

Jarecki88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 10:35

Jaki przebieg macie w swoich samochodach Volvo V70 D5 163KM, przebieg około 500tys kilometrów.

#356 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 10:42

Jak złomowałem Fiata Crome w 2004 roku to miał na liczniku 660 tys km, na złomie nie chcieli uwierzyć, że samochód jest w stanie tyle przejeździć, zwłaszcza benzyniak. A ile miał rzeczywiście , to nikt nie wie, jak kupiłem to na liczniku było 160 tys, czyli standard handlarza. Jeździłem też Volvo 850 , miało 770 tys (nie moje, sprowadzone ze Szwecji), diesel.

Teraz mam AR 156 2,4 JTD, na liczniku 176 tys km, z czego 15 moje, na razie, odpukać OK. Pali od 5,5l/100KM wzwyż, czyli da się przeżyć.

#357 Share TheMariko12

TheMariko12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja (CC,SC) i wszystkie odmiany sportowych aut
    Lakiernictwo

Napisany 08 lipiec 2015 - 17:23

Toyota Corolla 1,4 D4D 2012,  51 tyś km 

Fiat cinquecento 704 1998  - 132 tyś km

Mercedes Benz Vito 2008 - 102 tyś  km

BMW E60 2007-  145 tyś km

Wszystkie samochody są od nowości i przebiegi są faktyczne  :)

Nie rozumiem, kwestii  jak można jeździć złomami z przebiegami po 500 tyś i więcej , 300 to juz gruchot

Edytowany przez TheMariko12, 08 lipiec 2015 - 17:28.

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

Sprzedam

NOWE CZĘŚCI DO URSUSÓW 360/355/4011/330 Z PRL , PISAĆ NA PW

#358 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 08 lipiec 2015 - 17:35

Jaki przebieg macie w swoich samochodach hehe kolego nie szpanuj ze masz tyle aut i ze stac cie na nie , prawda taka ze przykladowo samochód z 2000r i przebiegiem 600000 pojezdzi dluzej i bez awaryjniej juz ta twoja bmka
jak dbasz tak masz i bmw z 2013 moze byc gruchotem jak nie bedziesz dbal ;)

#359 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 17:43

Auta mamy, taty siostry czy szwagra a jego cc  704. Lepszy już passat z 300 tys przebiegu niż takie cc. Niech każdy jeździ tym na co go stać, aby sprawne było. Chociaż to forum rolnicze wiochy tu robić nie trzeba bo szpanować naprawdę nie ma tu czym. 

PS cinqueocento 700 już gdy wyjeżdżałeś nim z salonu było gratem. Masa ludzi, gdy wtedy kupiła ten samochód po kilku miesiącach sprzedawała bo nie dało się tym jeździć normalnie. CC 900 była bardzo fajnym i ekonomicznym autem jak na tamte lata.

Edytowany przez hubertuss, 08 lipiec 2015 - 17:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share TheMariko12

TheMariko12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja (CC,SC) i wszystkie odmiany sportowych aut
    Lakiernictwo

Napisany 08 lipiec 2015 - 17:45

Wszystkie są moje, a akurat CC nie mój tylko dziadka :) Ale widać że zabolało

CC 700 było i jest bardzo dobrym i ekonomicznym autem , a Ci pajace o których mowisz, to byli głąby którzy nie potrafili obsługiwać się takim autem, które miało gaźnik elektroniczny.  Zapytaj się prawdziwego fachowca czy profesjonalistę, (nie partacza) to Ci powie to samo,

PS: Jeśli będziesz regularnie odwiedzał  serwis i wykonywał przeglądy na czas, to auto będzie śmigać bardzo długo

Edytowany przez TheMariko12, 08 lipiec 2015 - 17:57.

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

Sprzedam

NOWE CZĘŚCI DO URSUSÓW 360/355/4011/330 Z PRL , PISAĆ NA PW