Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Miałeś któryś z tych samochodów i zrobiłeś milion km? Dzisiejsze auta czy to civic czy coś z vw. Bęą miały problem, aby osiągnąć milion km Silnik może i wytrzyma, ale całe auta są delikatne. Co z tego, że silnik będzie chodził jak wszystko inne będzie szrotem.

Znam audi a6 115 KM PD 98 r. Koles jeździ na taksówce. przebieg 600 tys km. żadnych większych napraw.

Coś nowszego crafter 2.0 TDI 136 KM sredniak. Przebieg 500 tys bez większych problemów.

Sam miałem craftera 2,5 tdi z przebiegiem 450 tys. Oryginał turbo, dwumasa i nawet dpf nigdy na serwisie wypalany nie był. Miałem kompletna historie serwisową.

Oczywiście prosty benzyniak ma szansę przejechać więcej km bez poważnych napraw niż diesel. Ale gdzie teraz masz proste silniki. Podnoszenie norm emisji spalin wymusza stosowanie coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań nawet w benzyniakach. Poza tym sami producenci przeprowadzają badania ile przeciętnie jeżdżą ich autami pierwsi właściciele. I celowo obniżają jakość produktów. Aby wytrzymały bez problemu powiedzmy do 10 lat i 300 tys KM.

 

np. w hondzie silniki benzynowe sa zbudowane jak w latach 90-tych, totalna prostota, brak turbo, brak kompresora, brak wtrysku bezposredniego, do tego skrzynia manual i masz recepte na 1mln km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozwal3cie    0

VW golf 4 1.9 TDI 101 km pompowtryskach  aktualny przebieg to 262 tyś i na razie brak jakichkolwiek poważnych awarii u mnie jedynie termostat i łożyska z przodu  zaznacze ze posiadam go od roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

Passat B5 FL, 131 KM, 2001 rok - prawie 500 tys

Astra G, 75 KM, 1998 rok - 195 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Toyota Corolla 1.4 D4D DPF 2009 95 000 km

Skoda Octavia 1.9 TDI 2009 98 000 km

Seat Cordoba 1.4 1998 105 000 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Citroen C5 1.6HDi II generacji 310 tyś km

Citroen Berlingo 1.8D I generacji  270 tyś km

 

A rekordzistą był Polonez 1.9GLD który przejechał ponad 400 tyś km bez robienia silnika,może i zrobiłby pół miliona gdyby nie był cały podziurawiony.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forterraturbo   
Gość forterraturbo

opel corsa 1.4 60 km 1996 150 tyś 

toyota yaris 1.0 65KM 5m/t 2003/4 220 tyś 

toyota yaris 1.33 6m/t 99 KM  2012 38 tyś 

skoda yeti outdoor 4x4 1.8 tsi 160 KM 2015 600 km 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1693    44

No widzę że mój temat znowu ożył ^^  A więc Aktualizacja mojego golfa 4 1.6 sr + lpg aktualnie 264 tyś km i leci dalej :D


Zetor Power !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Audi 80 B4 1991r 2.0 368000 w tym 180000 na gazie zero problemów. Passat B5 TDI 1998r 110km 298600. Astra 2001r 1.7 DTI ISUZU 326000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Vectra 3.0 jest ok jezeli nie przegrzejemy silnika a jak zaczyna sie cos dziać z temp to komplet nowych chłodnic i spokój.

Tak sie sklada ze mam do czynienia z vectrą bo niejedną rozsiepałem na części:D

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manteo    1

Volkswagen T4 2.5tdi  90KM 1999r przebieg:310000km (na liczniku  :) )

Ford Mondeo mk3 2.0 tddi (na pompie) 2004r przebieg:240000km 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Vectra 3.0 jest ok jezeli nie przegrzejemy silnika a jak zaczyna sie cos dziać z temp to komplet nowych chłodnic i spokój.

Tak sie sklada ze mam do czynienia z vectrą bo niejedną rozsiepałem na części:D

 

Rozsiepac może rozsiepałeś to zawsze łatwiej niż naprawić. A tak na poważnie to gdyby ktoś zadał sobie trud i poczytał w linku. To wyszło by, że vectra 3,0 z 2007 roku jest wolna od wady osiadających tulei. A w egzemplarzach poniżej 2005r, gdzie tuleje osiadają zmiana chłodnic nic nie pomoże. Ponieważ w skutek osiadania tulei powstaje nieszczelności. Płyn z układu chłodzenia jest wywalany i 100 chłodnic nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

hubertuss Vectrami się zajmuje od kilku lat, samych swoich aut przeszło mi przez ręce grubo 50 sztuk.

Z doświadczenia ci powiem że żaden nie jest wolny od wad czy to będzie y30 czy z30, który ma minimalnie większa miskę olejową i kilka drobnych poprawek czy też zmian konstrukcyjnych na zewnątrz silnika, które nie mają wpływu na jego żywotność.

Wadą tego silnika jest słaby układ chłodzenia to fakt, przez to że lamelki w chłodnicy klimy i wody z przodu się zatykają silnik ma coraz słabsze chłodzenie i właśnie przy przebiegu +- często ok 200 tyś km zaczyna się przegrzewać, jak się przegrzeje to dopiero w łep dostają tuleje i opadają. Jak ktoś miarę zareaguje i wymieni minimum chłodnice  klimy ( ona głównie blokuje przepływ powietrza z przodu na chłodnice wody) to problem ustepuje. Po prostu trzeba widziec czy temp zachowuje sie normalnie czyli stoi na 90 stopni czy sobie już faluje w granice 98 i w tedy na mieście bardzo łatwo zagrzać ten motor.

I nie jest to wyssane z palca tylko sprawdzone już w iluś tam samochodach, nawet w samej okolicy po znajomych.

A to co wypisują niekiedy wszyscy znawcy na VKP to możesz dziecku jako bajki pisać bo znam to forum  od prawie dekady, zresztą i na tym forum nie brakuje bajkopisarzy.

Pisałem to ja, jeden z większych zaopatrzeniowców w części do vectry swego czasu na VKP i VU.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Tak jak pisalem wczesniej jak kto dba tak ma. Najwieksze problemy byly z silnikami 177km,z tym moim podobno juz jest ok. Frajde z jazdy robi 400Nm.Czas pokaze jak bedzie z tym autkiem,plusem jest to ze jest PL i caly czas serwis ASO.

Peugeot 307 2004r

1.6hdi 110KM fajna furka tylko troszke problemowa,przebieg niby201tys. ale kto to wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekm66    26

Honda Civic V 1.3   niby 250 tyś na liczniku ale była kupiona od handlarza przy stanie 140 tyś a Bóg raczy wiedzieć ile miała na blacie w niemczech 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem wczesniej jak kto dba tak ma. Najwieksze problemy byly z silnikami 177km,z tym moim podobno juz jest ok. Frajde z jazdy robi 400Nm.Czas pokaze jak bedzie z tym autkiem,plusem jest to ze jest PL i caly czas serwis ASO.

 

Kolego nie chcę nikogo straszyć , stwierdzam tylko fakt .Brat w Grudniu 2006 w salonie kupił nowe Signum 3.0 CDTI ( 184 KM) , przy przebiegu 180 000  zaczęły się problemy z tulejami .Może brat miał pecha .W sumie dla mojej rodziny Opel to pechowa marka . Brat miał  problemy z Signum , w Zafirze 2.2 DTI ojca pękł wał  :blink: , a w mojej Zafirze 2.2 ( benzyna ) przeskoczył łańcuch rozrządu . Życzę Ci wielu lat bezproblemowej eksploatacji :) .

 


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Zawsze sie trafi jakiś pech. Ja jeżdżę vectrami ponad 10 lat i nie mam problemów.

Ogólnie 2.2 benzyna to amerykan i niewypał jakich malo. Co do pękających walów to w vectrze b nie pekaly dopiero w nowszych zaczely sie cyrki ale inne marki nie są lepsze hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlaudiaRolniczka
      Hej, sprzedam Kombajn zbożowy Bizon super z056 stan bardzo dobry, rocznik 1981, silnik po remoncie zrobił 500mth, nowe sita, opony przód 100%, +wózek do hedera 
      Cenna  24 tys  do negocjacji
       
    • Przez qlawyufok
      Witam,
      sprzedam oponę Firestone 600/65 R38.
      80 % bieżnika stan idealny nie popękana oryginał z 1 montażu John Deere  Więcej info pod numerem telefonu 607 441187
      Cena: 4200 zł
       
       

    • Przez Ursusc360polska
      Witam  Mam na sprzedanie Zgrabiarkę Pasową z266 w stanie idealnym. Cena 850 zł do negocjacji. Zgrabiarka stoi w Chwałowicach w powiecie Radomskim (Mazowieckie). Nie jestem handlarzem po prostu wymieniam sprzęt na większy. Tutaj daję link do ogłoszenia, jeżeli nie można to proszę administrację o usunięcie ! https://www.olx.pl/oferta/zgrabiarka-pasowa-CID757-IDrXJFF.html#ca4513dfb6 Pozdrawiam ! 

    • Przez wrbl
      Witam
      Czy ktoś mi coś powie na temat mojej skrzyni Vario (FENDT 714 2002), zdjęcia przestawiają test jaki robiłem na skrzyni 1 i skrzyni 2 i co oznacza komunikat o hydrostacie, proszę o pomoc
      Pozdrawiam
       
       
       

       
    • Przez Ares1x
      Witam, jesteśmy zainteresowani zakupem NW TS 135 A . Ma on dość duży przebieg 10.800 godzin, warto bać się takiej liczby godzin?
      Ciągnik krajowy, pracował w dużym gospodarstwie na pomorzu głównie przy opryskiwaczu. 
      Oraz co myślicie o tych ciągnikach?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj