Skocz do zawartości

Zdjęcie

kirovets k700

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ZSRR

ZSRR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 15:06

kirovets k700 Witam jako ze mój temat został zablokowany z powodu istnienia już podobnego moje pytania umieszczam tutaj:

Jestem tutaj nowy i mam pytanko do specjalistów.

Jestem zainteresowany kupnem ciągnika kirovec K700, który miał by mi służyć do ciągnięcia przyczepy podczołgowej wraz z gąsienicową amfibią na zloty militarne.

I moje pytanko:

1) Jak odróżnić wersję K 700 od K 700 A i K 701 i czym tak naprawdę one się one różnią i po czym je rozpoznać że to ta a nie inna

2) Czy owy traktor da sobie radę z przyczepą która sama waży 15 Ton + Amfibia 20 Ton ? (oczywiście po normalnych drogach utwardzonych).

3) Ciągnika używał bym praktycznie dwa razy w roku, raz na odcinku 4 kilometrów (na terenie miasta w którym mieszkam i odbywa się zlot militarny) a raz chciał bym pojechać do miejscowości która jest oddalona o 130 kilometrów w jedną stronę.

Na jakie spalanie musiał bym się nastawić chcąc pokonać ten dłuższy odcinek drogi i jaki czas by mi to zajęło ? (oczywiście z przyczepą + amfibia, po utwardzonych drogach)

pytam bo kolega tutaj umieścił link do rosyjskiej strony ale ja po rosyjsku nie panimaju.

4) Konkretnie interesuje mnie ten ciągnik

http://www.allegro.p...00_sprawny.html

Może akurat ktoś wie coś więcej na jego temat, czy warto czy nie warto ? czy ktoś tylko lał paliwo i miał resztę w przysłowiowej d...e

Pozdrawiam KAMILLO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kirovets k700 Dzisiaj, 07:07
  •  

#22 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 19:19

kirovets k700 A nie pomyślałeś żeby wynająć kogos żeby Ci woził tą amfibie? Nie byłoby prościej ? I prawdopodobnie taniej.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#23 Share ZSRR

ZSRR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 01:33

kirovets k700

A nie pomyślałeś żeby wynająć kogos żeby Ci woził tą amfibie? Nie byłoby prościej ? I prawdopodobnie taniej.

Po pierwsze kupiłem przyczepę podczołgową za blisko 25 tys więc nie będę jej sprzedawał bo szukałem takiej dwa lata to raz, dwa ta większa amfibia ma 3,3 metra szerokości czyli jest to ładunek ponad gabarytowy, a firmy transportowe w takim przypadku liczą sobie blisko 5 zl za kilometr (i zawsze liczą w dwie strony)

Więc tak jak bym chciał jechać na zlot do miejscowości oddalonej ode mnie o 130 kilometrów to i tak płacę za 260 kilometrów co daje 1300 zł.
Mało tego ta kwotę trzeba pomnożyć X2 bo na zlot chciał bym pojechać np w środę a wrócić w niedzielę a nikt nie będzie czekał 5 dni bo ja sobie chcę pojeździć, więc jeszcze we środę wraca do domu i przyjeżdża po mnie za te 5 dni licząc wszystko od początku.

Tak więc mamy kwotę 2600 zl do ugadania może za 2500zł i tak powiedzmy dwa, trzy razy w roku to wychodzi kupę szmalu, maszyna w nie tak dalekim czasie by się zwróciła.

I co ważne, jeszcze jest takie coś jak chęć posiadania takiego potworka ;)

#24 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 18 kwiecień 2009 - 00:21

kirovets k700 K 700 to tzw. rekin - ma trochę ściętą maskę i pionowo żebrowaną atrapę chłodnicy, oraz pionowe wloty na bocznych osłonach silnika (jak zęby i skrzela - stąd ten przydomek). Dziś to już zabytek i w Polsce go już raczej nie kupisz (nie spotkałem na Allegro, na mobile.de kiedyś były). K 700 A to ten kanciasty, glownie takie sa w Polsce, ma on silnik JaMZ 238 NB V8 z turbo o mocy 205 do 220 KM w zaleznosci od specyfikacji. K 701 z zewnatrz sie prawie nie rozni, ale ma silnik V12 bez turbo o mocy 305 do 320 KM. K 701 M to wersja eksportowa, wystepowal tylko z silnikiem V12, ma inna maske, kanciaste bloniki i duza kabine z szybami o odwrotnym skosie, jak w kombajnach. Co do uciagu to fabrycznie ma DMC przyczep 32 t (zestaw naczepa PTS9 (lad nominalna 9 ton) i przyczepa PTS12 (ladownosc 12t) dokladnie tyle wazy, ale wiem, ze w kombinacie ladowali na te pociagi drogowe znacznie wiecej i Kirowiec to ciagnal, a mieszkam pod Jelenia Gora, a wiec prawie w gorach). Spalanie bedzie oczywiscie zalezec od warunkow pracy, nie da sie tego wyrazic dokladnie, bo rowniez zuzycie silnika konkretnego egzemplarza wchodzi tu w gre. Ceny z Allegro to okolo 20 tys. za te ktore przyzwoicie wygladaja.
Zycze powodzenia w poszukiwaniach i sorry za brak polskich liter, ale mam jakis problem z kompem.
good God damn and other such phrases...

#25 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 18 kwiecień 2009 - 22:26

kirovets k700 A propos mojej poprzedniej wypowiedzi: koledzy od ciężkiej artylerii podpowiadają mi, że Kirowiec może do Twoich zadań nie być zbyt odpowiedni, ponieważ posiada on zaczep transportowy do przyczep typu 'hitch' sterowany hydraulicznie, który dedykowany jest do przyczep jednoosiowych (tandem), czyli takich które wywierają nacisk i dociążają ciągnik (na Allegro chyba jeszcze jest 'naczepa' PTS9 do Kirowca, zobacz sobie jak to wygląda...), a Twoja przyczepa 'podczołgowa' jeśli jest z naszego wojskowego demobilu to pewnie jest to przyczepa co najmniej trzyosiowa, z typowym dyszlem i skrętną przednią osią, a więc nie wywiera nacisku, nie dociąża jego tylnej osi, w efekcie czego nawet przepotężny Kirowiec może okazać się zbyt "słaby" (czy to jest czasem taka trzyosiowa 8 kół na dwóch pierwszych, 6 kół na trzeciej osi, nie pamiętam typu..?). Do tego celu najodpowiedniejszy może okazać się KRAZ 255B tzw. 'balonowy', przyczepy niskopodwoziowe w naszym wojsku były dedykowane do ciągania ich na ogół właśnie przez takie pojazdy. Zresztą Kraz posiada ten sam silnik co K 700 A czyli JaMZ V8 z turbo, więc wrażenia słuchowe będą te same. Poza tym 130km w jedną stronę ciągnikiem to wrażenia większe niż sam zlot, a na asfalcie strasznie szybko będą "szły" Ci opony (a one są drogie i zmienia się je niełatwo), do tego Kirowiec nie za bardzo może pracować w trybie 4x4 na asfalcie (napęd na tył jest tam dołączany, a na twardych nawierzchniach instrukcja każe go wyłączać), ponieważ tak jak większość ciągników z tamtego okresu nie posiada międzyosiowego mechanizmu różnicowego, a sam napęd na przód to może być za mało do takiego obciążenia. Tak więc przemyśl to jeszcze, kup sobie Auto Market TRUCK i zobacz ceny Krazów...
Kirowiec to jednak mimo wszystko ciągnik rolniczy, nie drogowy, i nie był on też projektowany pierwotnie jako ciągnik artyleryjski, tak jak to niektórzy "znawcy" usiłują wmawiać...
good God damn and other such phrases...

#26 Share Rrolnik

Rrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:MASZYNY ROLNICZE
    Modernizacja gospodarstw i rolniczych

Napisany 31 maj 2010 - 15:28

kirovets k700 kirowiec to k 700A TO JEST DUZA MASZYNA PRZEZNACZONA NA DUZE AREAŁY KUPIŁEM taką maszynę jestem na ta chwilę zadowolony ta maszyna na początku ciągnie do przodu jak sie olej rozgrzeje to nie ciągnie do przodu

#27 Share Rrolnik

Rrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 02 czerwiec 2010 - 19:22

kirovets k700 kirowca morzn kupic na allegro sa sp[otykane k 700 i t-150 ciągniki t 150 były uzywane na gospodarstwach rolnycha k700 przeznaczony ciągnik do różnych prac np na stoczniach wożenie stalowych płyt na lawetach w zimę bo ciągniki siodłowe slizgały sie dlatego kirowce były tam potrzebne
w Gdyni takie ciągniki pracowały NA STOCZNI :D

#28 Share lorak8751

lorak8751

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 10:21

kirovets k700 Witam!

Jeśli ktoś byłby zainteresowany to mam parę części do K-700A (silnik, chłodnica, siłowniki ,itp.)
Silnik pracował idealnie (ciągnik poszedł na złom z powodu skrzyni biegów, a cena była dobra :)

#29 Share Rrolnik

Rrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 30 czerwiec 2010 - 16:12

kirovets k700 szukam cegieł do kirowca tych kocowek jak masz to za ile i cegło srodkowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share lorak8751

lorak8751

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 12 lipiec 2010 - 20:24

kirovets k700

szukam cegieł do kirowca tych kocowek jak masz to za ile i cegło srodkowe

Niestety cięgła już ktoś zabrał, są siłowniki od podnoszenia i skrętu, kompletna chłodnica, silnik i jakieś drobiazgi.

#31 Share PITER23

PITER23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 15:04

kirovets k700 Siema jestem tutaj nowy. Nie długo kupuje K700 i chciałbym się dowiedzieć więcej o nim i co inni o nim sądzą i wiedzą

#32 Share ddd123

ddd123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 19:37

kirovets k700 posiadam kirowca k 700a to za***istai ekonomiczna!!! maszyna chętnie udziele informacji co do spalania i obsługi tego monstrum i naco zwracac uwage kupujac ale tylko tym co chcą kupic a nie snuć opowieści nając 16 lat i udowadnijąc ze u360 to szczyt hehehe

#33 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2013 - 20:07

kirovets k700 Witam o Kirowcach to mało wiem.Wiem tylko że miały silniki Jelcza dużo paliły.

#34 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 25 styczeń 2013 - 20:34

kirovets k700 jelcza? coś Ci się chyba pomyliło, może do t150 ktoś taki założył, ale w standardzie to raczej nie było

#35 Share ddd123

ddd123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 13:34

kirovets k700 totalną bzdura jest to że k 700a chodzi na wszystkim ponieważ ma bardzo skąplikowany i dokładniy zestaw filtrów i jak nalejesz syfu to się zapchają i nie bedzie osiągał mocy a faktem jest ze lepiej chodzi na oleju opałowym niz na ON może to dlatego że kompotu nik jeszcze oszukuje maszyna wydajna z pługiem zawieszanym 8 skibowym około 2.-3 ha na godzine przy spalaniu 30 l na moto godzinę waży nie zatakowany 13.400 kg

#36 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 19:56

kirovets k700 Witam ostatnio wyczytałem że wersje Kirowca z silnikiem V12 mają silnik z ruskiego czołgu, to prawda czy może ktoś pomylił czołg z amfibią albo jakimś lekkim wozem opancerzonym?
Jeśli tak to możliwe że jest to silnik wielopaliwowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share kulako

kulako

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 21:31

kirovets k700 NIe ma na pewno. Ruskie czołgowe V12 ma trochę ponad 39L pojemności skokowej, i zależnie od specyfikacji między ok. 450 a 600km. Nie wspomnę nawet o ilości paliwa potrzebnej do takiego silniczka :D z tego co pamiętam to instrukcja czołgu T-34 podawała 180 litrów na godzinę jazdy.