Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakim sprzętem oczyszczacie ziarno przed siewem?

118 odpowiedzi na ten temat

#21 Share robcio3dz

robcio3dz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Dziewczyny, AF, %, i jazda wszystkim co ma kola:)

Napisany 09 maj 2007 - 14:29

Jakim sprzętem oczyszczacie ziarno przed siewem? Ja posiadam wialnie na kolbke ale nie chce mi sie krecic to biore od woja wialnie z silnikem.
URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakim sprzętem oczyszczacie ziarno przed siewem? Dzisiaj, 13:20
  •  

#22 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 09 maj 2007 - 17:16

Jakim sprzętem oczyszczacie ziarno przed siewem? ja mam mlynek i wialnie. rozni ludzie roznie rozumieja slowo mlynek, wiec pozwole sobie napisac, ze w mlynku na gorze jest kosz na zboze. na jego spodzie jest szpara, przez ktora zboze leci w strumien pedzacego powietrza, ktore jest wprawiane w ruch przez wirnik napedzany silniczkiem 220V. mlynek jest takiej wysokosci, ze zasypujemy go z przyczepy. w tylnej burcie przyczepy jest zsyp, kiper do gory i przez niego leci zboze na mlynek i wystarczy tylko odgarniac oczyszczone zboze. szczerze polecam ten patent. kiedys jak nie wpadlem na ten pomysl, to musialem oczywiscie kubelkiem przerzucic 6t zboza rocznie, a tak to wystarczy kubelki zmieniac i juz. a dzialanie wialni opiera sie glownie na rawkach. na gorze duze sito, potem mniejsze, az do samej ziemi. oczywscie strumien pedzacego powietrza tez jest.

#23 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 09 maj 2007 - 17:19

Jakim sprzętem oczyszczacie ziarno przed siewem? ja mam wialnie odsrodkową z WSosnowski i zwykła starą polską :blink:

#24 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 09 maj 2007 - 17:24

Jakim sprzętem oczyszczacie ziarno przed siewem? To ja podobnie jak większość jestem posiadaczem młynka (w moich okolicach jest taka nazwa) z silnikiem od pralki :blink:. Na moje potrzeby spokojnie wystarcza, robi jakieś 1,0-1,2 t/h :D.

#25 Share Lesin

Lesin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 09 maj 2007 - 17:50

Jakim sprzętem oczyszczacie ziarno przed siewem? Widze,że większość posiada "młynki" czy "wialnie". Ja takze robie młynkiem,stary, dobry wynalazek :blink:

#26 Share Massey

Massey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 10 maj 2007 - 07:39

Jakim sprzętem oczyszczacie ziarno przed siewem? My tez czyscimy zboze wialnia, naszczescie nie trzeba juz machac kolba wystarczyl stary silnik, pasek i zamiast kolby stara felga od rowera i czyszczenie nie jest juz takie meczace :blink:

#27 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 12 czerwiec 2007 - 21:54

Jakim sprzętem oczyszczacie ziarno przed siewem? ja mam starego petkusa i czysci jak ta lala:)

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#28 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 01:39

Jakim sprzętem oczyszczacie ziarno przed siewem? No ja uzywam wialni Sosnowskiego wydajnosc 40t/h. Co prawda nie wykorzystuje jej do konca. 100 % zboza ze zniw idzie przez nia zanim trafi do BINa. Ladnie odkurzy i odpewi. A do siewu puszczam jeszcze raz jakies 3t/h przy duzym wietrze. Bardzo ladnie czysci rowniez z polowek i klosow i od razu zmijka na zaprawiarke i nastepna zmijka na przyczepe. Ale wydaje mi sie, ze najbardziej do tego wlasciwym urzadzeniem jest PETKUS. Zreszta rozne firmy zielarskie pracuja na takich sprzetach!!! no chyba ze ktos ma czas i pieniadze to niech sobie kupi stol grawitacyjny :D

#29 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 08:55

Jakim sprzętem oczyszczacie ziarno przed siewem? a czyszczę na zwykłym młynku. Zboże z młynka leci odrazu do worka.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#30 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 09:23

Jakim sprzętem oczyszczacie ziarno przed siewem? A ja czyszczę takim wynalazkiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share klusek

klusek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 06 listopad 2007 - 20:30

Jakim sprzętem oczyszczacie ziarno przed siewem? łooo mój młynek to samoróbka była na korbe ale przerobiłem na silnik i idzie dobrze niewiem jaka ma wydajność nie liczyłem ale czysci dobrze :rolleyes: :)
"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

#32 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 06 listopad 2007 - 20:49

Jakim sprzętem oczyszczacie ziarno przed siewem? Ja mam młynek na silniczek do prądu nie trzeba kręcić korbą

#33 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 06 listopad 2007 - 20:55

Jakim sprzętem oczyszczacie ziarno przed siewem? Ja mam wialnię przerobioną z ręcznej na elektryczną - wydajność około 1 t na godzinę

#34 Share kamil14

kamil14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Komunikacja samochodowa

Napisany 07 listopad 2007 - 20:53

Jakim sprzętem oczyszczacie ziarno przed siewem? Ja mam młynek na korbe sam z ojcem zrobiłem w tamtym roku
Pamiętaj iż każda czynność wykonana przez Ciebie winna być wykonana dobrze !!!

#35 Share Pejus94

Pejus94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 21:13

Jakim sprzętem oczyszczacie ziarno przed siewem? ja to tam jak dmuchawa dmuchnie to habry na bok a ziarno czyste i bez żadnych słomek
W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

#36 Share marcin1606

marcin1606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 21:58

Jakim sprzętem oczyszczacie ziarno przed siewem? Ja mam młynek przerobiony na silnik siłowy nisko obrotowy i jest dobrze

#37 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 07 listopad 2007 - 22:08

Jakim sprzętem oczyszczacie ziarno przed siewem? a więc tak - co roku mamy do czyszczenia około 2 500 ton ziarna

- wiekszość nasion czyszczone jest na lini czyszczacej składajacej sie z wialni Fortschritt-Petkus K-545 następnie ziarno kierowane jest na tryjer Fortschritt-Petkus K-231 ziarno z tryjera trafia na stół wibracyjny skad kierowane jest do wagi automatycznej napełniaja.cej big-bagi - wydajnośc linii podczas czyszczenia pszenicy dochodzi do 8 t/h - dodatkowo ziarno przed przejsciem przez linię jest czyszczone na czyszczalni Petkus U40-4G

- ziarno czyszczone jest również za pomocą czyszczalni uniwersalnych Fortschritt-Petkus K-531 których posiadamy 3 sztuki

jak znajde chwile czasu to cykne fotki tego sprzętu
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#38 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 23:11

Jakim sprzętem oczyszczacie ziarno przed siewem? u nas petkusem czyszcza, ale nie mam pojecia jaki model, jak odczytam to dopisze.
co roku jest czyszczone ok. 50 ton
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#39 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 22 listopad 2007 - 10:56

Jakim sprzętem oczyszczacie ziarno przed siewem? ja czyszczę ..fachlem'' silnik z pralki ,,frania'' :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 22 listopad 2007 - 15:26

Jakim sprzętem oczyszczacie ziarno przed siewem? moja wialnia również wyposażona jest w silnik od "frani" :lol: