Herbet

Jakim sprzętem oczyszczacie ziarno przed siewem?

Polecane posty

Herbet    0

Jakim sprzętem oczyszczacie ziarno przed siewem? Ja mam stary ''fachel'' i chciałbym cos to unowoczesnic? I za bardzo niewiem gdzie idzie cos takiego nowego kupić albo nakierujcie mnie jak cos takigo zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

U nas czyscimy typową wialnia nie pamiętam jaką to jest ale idzie ok

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

wszystko mozliwe ale młynek to cos mieli tak mi sie wydaje ale ok róznie rózne rzeczy w róznych regionach nazywaja ale dzięki za informacje,

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys123    21

U mnie taka wialnia z desek nazywa się fajok. Kręci się korbą a pod spodem są 2 wyloty ziarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Herbet    0

tylko mówie że przydało by sie coś z silniczkiem :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

No to ta wialnia to sie u nas nazywa młynek!!!!!!!!To od teraz u nas to bedzie tez wialnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

U nas jest tez takie cos co sie zakłada pas od motoru od śrutownika i wtedy jest super sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

u mnie jest ta wialnia z silnikiem i z tyłu są 4 sita które przesiewają i czyste ziarena wybadają z przodu, póki co ciekawy temat:) niby o tak banalnej rzeczy a tyle mozna sie dowiedzieć

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

A ja mam 2 maszyny do czyszczenia:

1. wialnia swojej roboty, na kolbe niesztety

2. młocarnia, typowa maszyna do młócenia zboża po wiązałce, zboże czyści pięknie, a największy wysiłek to założyć zboże na stuł i podsuwać do maszyny :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

ja jezdżę do znajomego który posiada tryjer. pięknie czyści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

tak samo jak robertbara mam petkusa. na moje potrzeby jest jak znalazł...:blink:


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krynio    2

To ja dodam że tez urzywam "wialni" czy tam "młynka" z silnikiem od pralki i wystarczy :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g_eorge    0

Ja do czyszczenia zboża używam wialni troche tam kiedyś pomajstrowaliśmy założyliśmy na nią jakiś stary silnik,koło do napędu pasek i działa jak ta lala :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robcio3dz    0

Ja posiadam wialnie na kolbke ale nie chce mi sie krecic to biore od woja wialnie z silnikem.


URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

ja mam mlynek i wialnie. rozni ludzie roznie rozumieja slowo mlynek, wiec pozwole sobie napisac, ze w mlynku na gorze jest kosz na zboze. na jego spodzie jest szpara, przez ktora zboze leci w strumien pedzacego powietrza, ktore jest wprawiane w ruch przez wirnik napedzany silniczkiem 220V. mlynek jest takiej wysokosci, ze zasypujemy go z przyczepy. w tylnej burcie przyczepy jest zsyp, kiper do gory i przez niego leci zboze na mlynek i wystarczy tylko odgarniac oczyszczone zboze. szczerze polecam ten patent. kiedys jak nie wpadlem na ten pomysl, to musialem oczywiscie kubelkiem przerzucic 6t zboza rocznie, a tak to wystarczy kubelki zmieniac i juz. a dzialanie wialni opiera sie glownie na rawkach. na gorze duze sito, potem mniejsze, az do samej ziemi. oczywscie strumien pedzacego powietrza tez jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ja mam wialnie odsrodkową z WSosnowski i zwykła starą polską :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

Widze,że większość posiada "młynki" czy "wialnie". Ja takze robie młynkiem,stary, dobry wynalazek :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj