mati5457

prosze o rady jak spożądzic sianokiszonke suchą czy bardziej mokrą ??

Polecane posty

mati5457    1

mam dylemat mianowicie spozadzic sianokiszonke bende ja robił pierwszy rok i nie wiem jak ja spozadzic sucha czy mokro bo jedni mówią ze mokro drudzy ze sucha . i wedlug was ktora ma wiecej wartosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

wg mnie najlepiej wychodzi taka która ma powyżej 60% suchej masy robiliśmy żyto wieczorem i na 2 dzień tez wieczorem i to które było dłużej bardziej wyschło i było lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Przy normalnej pogodzie bez deszczu i upału ma schnąc 1 dzień (około 60 %0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

U nas to tak koszę po 12 h (wtedy najwięcej cukrów mają podobno) i przetrząsanie zaraz. Na drugi dzień sobie stoi, na trzeci zbiór. Mowa o maju i właśnie najlepsze trawy z niedojrzałymi nasionami (na siano też)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

My robimy tak:po 12 kosimy ,od razu rozbijamy a na drugi dzień tak kolo południa jedziemy grabić i belować.I krowy jedzą aż im się uszy trzęsą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

W bele raczej suchą ok 50-60% , w pryzmę lepiej troszkę mokrzejsza bo łatwiej jest ugnieść :lol: z suchą może być problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5457    1

Witam ,to zależy czy w worki ma być wkładana czy owijana.

 

 

 

no ona byla by kladzona w worki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

@wasyl75 a to jest jakaś różnica czy w worki czy owijać? bo nigdy nie stosowałem worków, jeśli tak to napisz dlaczego będę wdzięczny za odpowiedz :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

poczytaj ten temat : worki do sianokiszonki - Agrofoto.pl Forum

 

ogólnie w moim rejonie te worki już wycofano, o ile na początku było dużo ludzi co się nimi zachwyciło (oczywiste przed próbą z nimi i zakupem owijarki) ale na następny rok już ich nie chcieli widzieć i pokpili owijarki. Sam mam owijarkę i nigdy się w worki nie bawiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasso    0

lepiej żeby była ewentualnie za sucha niz za mokra, bo jak jest za duzo wody to nic z tego nie będzie. Przynajmniej tak wnioskuje patrząc na swoje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

a ja patrząc na swoje jedne prawie "łowione" drugie prawie suche stwierdzam że i te i te się udały i krowy je jedzą ale chyba zdrowsza jest suchsza ale nie zawsze tak się da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

a ja tam w bele staram się robić raczej takie świeższe, po co mam robić suche jak suche to mają siano. Wiec nie wielka różnica by była, a tak to siano suche a sianokiszonka bardziej świeża i krowy mają różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik88    0

zgadza sie, nie ma co robić suchej sianokiszonki. Już lepiej zrobić dobre siano. Od dobrych kilku lat praktykuje w ten sposób, że po 16 godz kosze łąki a na drógi dzień o ok 11 zaczynam je zwijać. Po paru godz jedziemy owijać bele w folie i możemy kosić następną łąke... robimy tak gdysz dobrze wiemy że w żywieniu bydła mlecznego jak i opasów dobrze wykonane pasze objętościowe to priorytet. wszystko musi być zrobione na czas i nie ma co oszczędzać przy produkcji pasz. Dobrze nawóźcie łąki bo bydle też chce zjeść coś wartościowego...pozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolton13    0

robienie mokrej jest wielkim plusem,poniewaz sucha sianokiszonka jest bardziej objetosiowa i krowa zje tego mniej bo wiecej nie zmiesci,wlasnie teraz trafiaja mi sie suchsze bele i leje wode do paszowozu zeby krowa mogla wiecej pobrac tej paszy a co za tym idzie-wiecej mleka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

A czy zamiast lania wody do paszowozu krowa nie może napić się wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Lanie wody to ma na celu lepsze rozmieszanie sie paszy tresciwej, bo jak sucha sianokiszonka i dajesz pasze do paszowozu to potem krowy wybieraja tresciwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Aha czyli to tylko chodzi o wymieszanie paszy treściwej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermes    1

Jak sobie radzicie z równaniem pryzmy po każdorazowym rozładowaniu zbierki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Tur a mniejsze poprawki ręcznie widłami.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

siemka :D a co powiecie na pokrzywy w sianokiszonce??bedzie to coś dobrego?? mam troche w balocie i widze ze łądnie wcinają a szczególnie jałóweczki B) a miałbym mozliwośc pokoszenia taz kz 0,5ha prwie same pokrzywy a trawa  2-3lata ma ale głównie chodziło by mi o te pokrzywy jak myślicie warto cos z rego zrobić?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3Perkins    0

Witam WSZYSTKICH :) mam pytanie, wziołem w dzierżawe takie pole i posiałem tam mieszanke zbożową (jęczmień, owies, pszenica jara) troche mi to zarosło perzem i połoskuchą, nie ma sensu kosić kombajnem :) tak myślałem żeby zrobić z tego sianokiszonke w bele. Co myślicie na ten temat??? i czy bedzie z tego dobra pasza dla opasów???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atlas22    0

jeżeli nie jest za suche to oczywiście, ja z jęczmienia zrobiłem za późno i ziarko bylo twarde,większość Wys**wały tyle ze ja robię samozbierającą a nie zwijam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez Ci3mny
      Witam.
      Pierwszy raz będę się zabierał za wysiew facelii na moim 1ha (0,7 użytkowej). Nigdy nie miałem odczynienia z  rolnictwem. Dopiero raczkuję z wszystkim i staram się pogłębiać swoją wiedzę. Zdecydowałem się na facelie bo to będzie pierwszy sezon mojej małej pasieki (przezimowałem 5 rodzin pszczelich).  
      Znajomy rolnik wysieje mi moje pole facelią (wcześniej on uprawiał to pole - dzierżawa). 
      Mam wiele pytań na które szukam odpowiedzi związanych z uprawą facelii. Na samym końcu chcę wszystko robić już sam
      Będę zobowiązany za odpowiedz na poniższe pytania (podpowiedzi, linki z informacjami, przykłady).
      1. Czy jest sprzęt lub sposób na ręczne zebranie nasion z facelii ? np. widzę w Internecie Glebogryzarki kultywatory spalinowe z różnym oprzyrządowaniem w granicach 7-10 tys zł (max na moją kieszeń). 
      2. Czy taki sprzęt spalinowy jest warty uwagi na moim 1 ha jeśli chcę pracować tam sam czy lepiej liczyć na znajomego rolnika ( jak to mówią "umiesz liczyć, licz na siebie"  ). Wolę być samo wystarczalny.
      3. Jeśli nie zbiorę nasion z facelii (mój znajomy nie będzie miał czasu w danym momencie) co dalej z polem ?
      4. Jakie kroki należy podjąć aby przygotować pole na zimę i kolejny sezon wiosenny ? 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj