Skocz do zawartości

Zdjęcie

prosze o rady jak spożądzic sianokiszonke suchą czy bardziej mokrą ??

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mati5457

mati5457

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane.

Napisany 05 grudzień 2009 - 19:13

prosze o rady jak spożądzic sianokiszonke suchą czy bardziej mokrą ?? mam dylemat mianowicie spozadzic sianokiszonke bende ja robił pierwszy rok i nie wiem jak ja spozadzic sucha czy mokro bo jedni mówią ze mokro drudzy ze sucha . i wedlug was ktora ma wiecej wartosci

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
prosze o rady jak spożądzic sianokiszonke suchą czy bardziej mokrą ?? Dzisiaj, 00:24
  •  

#2 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 19:35

prosze o rady jak spożądzic sianokiszonke suchą czy bardziej mokrą ?? wg mnie najlepiej wychodzi taka która ma powyżej 60% suchej masy robiliśmy żyto wieczorem i na 2 dzień tez wieczorem i to które było dłużej bardziej wyschło i było lepsze
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#3 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 19:43

prosze o rady jak spożądzic sianokiszonke suchą czy bardziej mokrą ?? Przy normalnej pogodzie bez deszczu i upału ma schnąc 1 dzień (około 60 %0

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
prosze o rady jak spożądzic sianokiszonke suchą czy bardziej mokrą ?? Dzisiaj, 00:24
  •  

#4 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 20:52

prosze o rady jak spożądzic sianokiszonke suchą czy bardziej mokrą ?? U nas to tak koszę po 12 h (wtedy najwięcej cukrów mają podobno) i przetrząsanie zaraz. Na drugi dzień sobie stoi, na trzeci zbiór. Mowa o maju i właśnie najlepsze trawy z niedojrzałymi nasionami (na siano też)

#5 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 17:06

prosze o rady jak spożądzic sianokiszonke suchą czy bardziej mokrą ?? o jaką sianokiszonkę chodzi w belach czy w pryzmie??

#6 Share mati5457

mati5457

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 17:42

prosze o rady jak spożądzic sianokiszonke suchą czy bardziej mokrą ?? no oczywiscie ze w belach

#7 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 06 grudzień 2009 - 18:09

prosze o rady jak spożądzic sianokiszonke suchą czy bardziej mokrą ?? My robimy tak:po 12 kosimy ,od razu rozbijamy a na drugi dzień tak kolo południa jedziemy grabić i belować.I krowy jedzą aż im się uszy trzęsą

#8 Share wasyl75

wasyl75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 19:22

prosze o rady jak spożądzic sianokiszonke suchą czy bardziej mokrą ?? Witam ,to zależy czy w worki ma być wkładana czy owijana.

#9 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 20:08

prosze o rady jak spożądzic sianokiszonke suchą czy bardziej mokrą ?? W bele raczej suchą ok 50-60% , w pryzmę lepiej troszkę mokrzejsza bo łatwiej jest ugnieść :lol: z suchą może być problem.

#10 Share mati5457

mati5457

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 20:08

prosze o rady jak spożądzic sianokiszonke suchą czy bardziej mokrą ??

Witam ,to zależy czy w worki ma być wkładana czy owijana.

no ona byla by kladzona w worki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 20:24

prosze o rady jak spożądzic sianokiszonke suchą czy bardziej mokrą ?? @wasyl75 a to jest jakaś różnica czy w worki czy owijać? bo nigdy nie stosowałem worków, jeśli tak to napisz dlaczego będę wdzięczny za odpowiedz :lol:

#12 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 15:23

prosze o rady jak spożądzic sianokiszonke suchą czy bardziej mokrą ?? poczytaj ten temat : worki do sianokiszonki - Agrofoto.pl Forum

ogólnie w moim rejonie te worki już wycofano, o ile na początku było dużo ludzi co się nimi zachwyciło (oczywiste przed próbą z nimi i zakupem owijarki) ale na następny rok już ich nie chcieli widzieć i pokpili owijarki. Sam mam owijarkę i nigdy się w worki nie bawiłem.

#13 Share Lukasso

Lukasso

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co rolnicze.
    i sport:)

Napisany 09 grudzień 2009 - 21:55

prosze o rady jak spożądzic sianokiszonke suchą czy bardziej mokrą ?? lepiej żeby była ewentualnie za sucha niz za mokra, bo jak jest za duzo wody to nic z tego nie będzie. Przynajmniej tak wnioskuje patrząc na swoje. 

#14 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 20:59

prosze o rady jak spożądzic sianokiszonke suchą czy bardziej mokrą ?? a ja patrząc na swoje jedne prawie "łowione" drugie prawie suche stwierdzam że i te i te się udały i krowy je jedzą ale chyba zdrowsza jest suchsza ale nie zawsze tak się da

#15 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 09:12

prosze o rady jak spożądzic sianokiszonke suchą czy bardziej mokrą ?? a ja tam w bele staram się robić raczej takie świeższe, po co mam robić suche jak suche to mają siano. Wiec nie wielka różnica by była, a tak to siano suche a sianokiszonka bardziej świeża i krowy mają różnice.

#16 Share rafik88

rafik88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 15:45

prosze o rady jak spożądzic sianokiszonke suchą czy bardziej mokrą ?? zgadza sie, nie ma co robić suchej sianokiszonki. Już lepiej zrobić dobre siano. Od dobrych kilku lat praktykuje w ten sposób, że po 16 godz kosze łąki a na drógi dzień o ok 11 zaczynam je zwijać. Po paru godz jedziemy owijać bele w folie i możemy kosić następną łąke... robimy tak gdysz dobrze wiemy że w żywieniu bydła mlecznego jak i opasów dobrze wykonane pasze objętościowe to priorytet. wszystko musi być zrobione na czas i nie ma co oszczędzać przy produkcji pasz. Dobrze nawóźcie łąki bo bydle też chce zjeść coś wartościowego...pozd

#17 Share bolton13

bolton13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:żywienie bydła,maszyny rolnicze

Napisany 07 kwiecień 2010 - 21:16

prosze o rady jak spożądzic sianokiszonke suchą czy bardziej mokrą ?? robienie mokrej jest wielkim plusem,poniewaz sucha sianokiszonka jest bardziej objetosiowa i krowa zje tego mniej bo wiecej nie zmiesci,wlasnie teraz trafiaja mi sie suchsze bele i leje wode do paszowozu zeby krowa mogla wiecej pobrac tej paszy a co za tym idzie-wiecej mleka;)

#18 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 29 maj 2010 - 19:59

prosze o rady jak spożądzic sianokiszonke suchą czy bardziej mokrą ?? A czy zamiast lania wody do paszowozu krowa nie może napić się wody?

#19 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 29 maj 2010 - 20:48

prosze o rady jak spożądzic sianokiszonke suchą czy bardziej mokrą ?? Lanie wody to ma na celu lepsze rozmieszanie sie paszy tresciwej, bo jak sucha sianokiszonka i dajesz pasze do paszowozu to potem krowy wybieraja tresciwe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 30 maj 2010 - 11:08

prosze o rady jak spożądzic sianokiszonke suchą czy bardziej mokrą ?? Aha czyli to tylko chodzi o wymieszanie paszy treściwej...