Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tuleje przedniego napedu

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 16:05

Tuleje przedniego napedu Można tak zrobić pod warunkiem że coś się przyspawa i będzie trzymało, nie próbowałem więc nie wiem, poza tym nie mam dostępu do takowego sprzętu jak wyciągarka. Tak jest kołek z uszczelniaczem który trzeba wybić.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tuleje przedniego napedu Dzisiaj, 21:26
  •  

#22 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,komputery

Napisany 08 grudzień 2010 - 11:53

Tuleje przedniego napedu witam

kupiłem ta sprężynę http://allegro.pl/sp...1352139083.html i nic mi to nie dało cały czas siedzi lewa strona mam pytania czy od spodu można podłożyć jeszcze jedna podkładkę pod tą sprężynę

Pozdrawiam
Mariusz

#23 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 12:21

Tuleje przedniego napedu A łożysko oporowe pod sprężyną masz?

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#24 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 12:30

Tuleje przedniego napedu mam to znaczy takie kulkowe nad nią jest podkładka oryginalna ja chce jeszcze dać nad nią jeszcze jedna

#25 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 12:58

Tuleje przedniego napedu Jeżeli jest kompletne ł. oporowe tj dwie bieżnie i koszyk z kulkami, to wg katalogu powinno wystarczyć. Podkładki daj nad łożyskiem. W starym rusku też mam wstawione podkładki.

#26 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 15:53

Tuleje przedniego napedu Witam

mam pytanie czy na tą tuleje idzie uszczelniacz w ten rowek czy po prostu się tak wyrobiła

Pozdrawiam
Mariusz

Dodany obrazek

Dodany obrazek

#27 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 21:47

Tuleje przedniego napedu Uszczelniacze idą do środka tej tulei, na zewnątrz nic nie przychodzi. Jedyne uszczelnienie jakie tam jest, to pasek filcu włożony w tą ramkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share TTjarek

TTjarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 lipiec 2011 - 20:09

Tuleje przedniego napedu Odświeże troche temat, Tuleja pęka i tu jest moje pytanie czy jak zmienie na tuleje z grubym kołnieżem to będzie dobrze bo z jednej strony będzie z cienkim a z drugiej strony z grubym, czy to będzie miało jakiś wpływ na przednią oś, czy trzeba wymienić z obu stron na te tuleje z grubym kołnieżem?

#29 Share reset1990

reset1990

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 20:16

Tuleje przedniego napedu kup te z grubym kołnierzem

#30 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 29 sierpień 2011 - 22:16

Tuleje przedniego napedu Panowie problem http://www.bankfotek.pl/view/1065670 z miejsca oznaczonego strzałkami czyli tam gdzie jest amortyzacja pewnego pięknego dnia stał sobie na podwórku i zauważyłem kałuże oleju z prawej strony a z lewej zaczęło dopiero powoli wyciekać :o A dzień przed wieczorem go myłem i nic nie było sucho. Sądze że uszczleniacze to wysadziło pewnie od temp bo kiedyś z prawej strony lekko poleciało ale wytarłem i długo jeździłem było ok. Jak to rozebrać bo narazie sucho ale jak cos ciężkiego na tyle i przodek jest odciażąny to potrafi skapnąć. Te śruby co są wkręcane od spodu trzeba odkręcic i co dalej?
Mój Wladimirec podbija świat

#31 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 00:01

Tuleje przedniego napedu niedawno też ściągałem bo uszczelniacze poszły :) musisz odkręcić 6 śrub na klucz 17 lub 19 i wtedy cała połówka Ci spadnie ewentualnie odkręcasz tylko 4 śruby w każdym rogu i zostaje Ci na moście sama tuleja a reszta schodzi na dół. I czeka Cię wymiana uszczelniaczy i najlepiej kup sobie na cały most kpt naprawczy uszczelniaczy i jeżeli nie chcesz żeby Ci "kipiało" olejem po zwrotnicy to w zwrotnicy musisz odkręcić cały ten dekiel z piastą i będziesz miał tam taką drugą tuleję w której jest wałek i w niej na samej górze wywierć dziurę wiertłem 8 i z powrotem wszystko złóż do kupy ;) i ja tak zrobiłem tylko na jednej stronie a na drugiej nie i na tej co nie zrobiłem to widzę kropelki oleju ;) Ktoś w jakimś temacie to dokładanie opisywał to wiercenie tej dziury więc musisz poszukać ;)

#32 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7568 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 07:13

Tuleje przedniego napedu Prosze link do tego tematu. W sumie to wszystko w nim napisane.

http://www.agrofoto....82/page__st__20

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 22:11

Tuleje przedniego napedu dokładnie mi o ten temat chodziło ;) nawet mój temat ;p

Dodaj odpowiedź