Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tuleje przedniego napedu

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piotrek19812

piotrek19812

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 08:30

Tuleje przedniego napedu Witam.Naprawiam przedni naped w tym chce wymienic tuleje a sa 2 rodzaje z grubym i z cienkim kołnierzem jaka jest miedzy nimi roznica i czy mozna stosowac oba rodzaje.Ciagnik to mtz 82 z 90r.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tuleje przedniego napedu Dzisiaj, 13:47
  •  

#2 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 09:35

Tuleje przedniego napedu Lepiej kup te z grubym kołnierzem, są trwalsze

#3 Share piotrek19812

piotrek19812

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 10:08

Tuleje przedniego napedu Dzieki,tez tak myslałem.

#4 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 19:47

Tuleje przedniego napedu równiez Ci je polecam, miałem kiedyś te cienkie i popękały przy otworach w drobny mak. A teram mam te grube to juz chyba z trzy lata i nic sie nie dzieje... lecz musisz je dobrze po przykręcać... tyli śrubami 12mm(na 19 klucz) od dołu. Ja kupiłem specjalne podkładki, by dobrze trzymało.

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

#5 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,komputery

Napisany 15 grudzień 2009 - 12:29

Tuleje przedniego napedu witam

Prócz tej tulei trza coś dokupić jeszcze bo tez bende musiał wymienić bo olej leci

Pozdrawiam

Mariusz

#6 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 19:11

Tuleje przedniego napedu ja wymieniałem bo miałem kołnierze oberwane i olej tak i tak leci, lecz tylko przy zmianach temperatur, szczególnie latem... :/

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

#7 Share lukasz2727

lukasz2727

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 03 luty 2010 - 12:03

Tuleje przedniego napedu witam ja mam taki problem że leci mi olej z przedniego mostu jest to mtz 82 z 86r zawsze leci jak jest zimny z lewej strony zastanawiam się czy ma coś to wspulnego z tą tuleją co piszecie jak może ktoś mi pomuc to proszę o odpowiedz co muszę wymienić i jak to rozkęcić

#8 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 03 luty 2010 - 12:21

Tuleje przedniego napedu Uszczelniacze tulei masz do wymiany mi tak samo leci olej tylko z prawej strony i sam z siebie leci zwlaszcz zima

#9 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 03 luty 2010 - 15:33

Tuleje przedniego napedu tak idą tam chyba po 2 uszczelniacze na strone,tylko nie zawsze one poradzą gdyż,czasem tuleja się wyrabia w tym miejscu i uszczelniacz nie daje rady uszczelnić
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#10 Share lukasz2727

lukasz2727

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 luty 2010 - 11:01

Tuleje przedniego napedu a co muszę rozkręcić żeby wymienić te uszczelniacze ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 04 luty 2010 - 12:52

Tuleje przedniego napedu odkręcasz koł,zostaje ci "zwolnica" tam od góry jak dobrze pamietam masz śruby , odkręcasz je i opuszczasz całą zwolnice w dół, i w niej w środku zobaczysz 2 uszczelniacze, tylko samemu jest ciężko ,więc miej kogoś do pomocy

ps.zobacz czy tuleja która pozostaje przy osi po rozebraniu ,nie jest wyrobiona w miejscu gdzie jest uszczelniacz ,bo jeśli tak to uszczelniacz za bardzo nie pomoże...

#12 Share lukasz2727

lukasz2727

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 luty 2010 - 13:25

Tuleje przedniego napedu dobra dzięki bardzo

#13 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 10:38

Tuleje przedniego napedu Witam

Mam pytanie która tuleja jest najbardziej narażona na uszkodzenia czy ta co zostaje w przedniej zwolnicy http://allegro.pl/tu...1299977314.html czy ta co zostaje na półosi http://allegro.pl/tu...1328353061.html ? jeszcze jedno w moim ciągniku lewa strona siedzi a prawa storna jest właśnie troche uniesiona co może być przyczyną czy sprężyna wyrobiona czy może cios innego ?

Pozdrawiam

Mariusz

#14 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 11:21

Tuleje przedniego napedu [quote name='Scarface' timestamp='1290677916' post='588686']
Witam

Mam pytanie która tuleja jest najbardziej narażona na uszkodzenia czy ta co zostaje w przedniej zwolnicy http://allegro.pl/tu...1299977314.html czy ta co zostaje na półosi http://allegro.pl/tu...1328353061.html ? jeszcze jedno w moim ciągniku lewa strona siedzi a prawa storna jest właśnie troche uniesiona co może być przyczyną czy sprężyna wyrobiona czy może cios innego ?

Tuleja ta co pozostaje w półosi przedniego mostu ona jest bardziej narazona na uszkodzenia zazwyczaj urwa się przy samym moście.Jeżeli jedna strona Ci siadła to prawdopodobnie sprężyna już straciła swoje właściwości i pasowałoby ją wymienić.

#15 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 11:25

Tuleje przedniego napedu @Scarface bardziej narażona na zniszczenie jest tuleja w obudowie zwolnicy, zrobiona jest z miękkiego materiału, coś jakby żeliwo, i przede wszystkim ją trzeba wymieniać,nie kosztuje zbyt wiele, a przy wymianie starą należy wykruszyć. Co do problemu: unieś przedni napęd, odłącz u. kierowniczy i spróbuj pokręcić ręcznie zwrotnicą koła, powinno pójść z lekkim oporem, jeżeli nie dasz rady ruszyć, to zwrotnica się zatarła na tych tulejach. Hydraulika daje rady ale szybciej się zużywa. Trzeba ponownie zamontować u. kierowniczy, zdjąć koło,odkręcić śruby mocujące tuleje zwrotnicy, uruchomić silnik, kręcąc kierownicą obciążać jakąś brechą zwrotnice, aby zlazła z tulei. Jeżeli wszystko jest ok. to masz do wymiany sprężynę.
@qqq mam na myśli przypadek zużywania się podczas eksploatacji, a nie ze względu na wady.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#16 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 11:43

Tuleje przedniego napedu właśnie zdjąłem już wszystko bo strasznie olej mi leciał z tej tuleji i nie wiem którą wymienić a ta tuleja co siedzi w zwolnicy nie da jej się jakoś inaczej wyjąć tylko trzeba kruszyć

#17 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 11:48

Tuleje przedniego napedu Jak masz dostęp do prasy o takim prześwicie, to skorzystaj. Ja wymieniam obydwie, ale ja mam tura.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#18 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 11:53

Tuleje przedniego napedu Ja uspawałem sobie takie coś http://allegro.pl/zu...1324560459.html ręcznie tego nie zdejmowałem teraz tylko zostało mi ta tuleje wybić

#19 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 12:11

Tuleje przedniego napedu Po woli, wprowadziłem Cię w błąd ,nie da sie dojść do tej tulei od spodu więc prasa odpada, to przewężenie na którym leży łożysko oporowe to integralna część obudowy zwolnicy. Pokombinuj, ale ja tak wymieniałem wszystkie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 25 listopad 2010 - 12:44

Tuleje przedniego napedu Ej Ej Ej Ta dolna tuleja jest zabezpieczona kołkim! Jeśli jest potrzeba wymiany, to nie lepiej jest do niej przyspawac jakiś pręt i ją wyciągnąć na jakiejś wyciągrce?

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

Dodaj odpowiedź