Lampo55W

Rozrzutnik do obornika i wapna

Polecane posty

Lampo55W    0

Witam.

Poszukuje nowego rozrzutnika do obornika i wapna o ładowności jak w temaci, zwróciłem uwage na apollo 8 (nie znam jeszcze ceny) i tytana 7 (43tys) jaki rozrzutnik jeszcze możecie mi zaproponować bo tytan mi sie nie podoba a apollo bedzie zapewne drogi i kolejnym problemem jest to czy Lampo 55W da sobie z nim rade (52km i około 3ton wagi +300kg z przodu)??? górek raczej nie mam. Czy są jeszcze jakieś firmy produkujące tego typu rozrzutniki??

Dziekuje za pomoc w rozwiązaniu problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

Ja mam zestaw Lampo 55W i tytan7 za którego dałem 23tys. w 2007r. ale brałem z wałkami poziomymi, z pionowymi 13tys. drożej było. Moge ci powiedzieć że radzi sobie dobrze. O Apollo niestety nie moge się wypowiedzieć, ale moe troche ci pomogłem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Małe rozrzutniki z tarczami do wapna robi mengele a z uni tarcze dostepne sa dopiero w wiekszych modelach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo55W    0

wiec mam ceny apollo (60tys netto) tytan 43tys netto. @kapec24 tylko że ten tytan jest na tandemie i ma 2pionowe walce przez co chyba bedzie stawiał dużo większy opór?? Wie ktoś może ile kosztuje Mengele Doppel Trumpf ES 5200?? Czekam na inne propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo55W    0

a wersja z wąską skrzyniąi dużymi kołami nie jest lepsza?? kiszonki nigdy nie bedzie woził...joskin odpada pomimo że on sie wydaje być wyborem ale ciągnik posiada 52km i ja sie obawiam czy on sobie poradzi z apollo??? czy ktoś ciąga podobnym ciagnikiem taki rozrzutnik?? czy tak jak podaje producent takie rozwiązanie (duże koło) potrzebuje sporo mniej mocy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Z apollo 8 ciągnik 52KM sobie nie poradzi gdyż zapotrzebowanie mocy ma 80KM.

 

Ja polecam ci do ciągnika mocy 52KM rorzutniki następujących firm i ładowności:

Pol-Mot Warfama, rozrzutnik N-228, ładowność 4,5t, jednoosiowy, zapotrzebowanie mocy według producenta 48KM, cena 23tys. netto

Unia Group Tytan 6, ładowność 4t, jednoosiowy, zapotrzebowanie mocy według producenta 50KM, cena 23-29tys. netto


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo55W    0

ale chce żeby dało rade też wapno rozwozić!!! opryskiwacz pilmet europa też ma zapotrzebowanie 80km a ciągam go Lambo bez problemu, domyślam sie że gdy bedzie mokro to nie mam sie co na polu z apollo pokazywać ale w normalnych warunkach chyba sobie poradzi??? obciążniki oczywiście mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Nie chodzi o to czy mokro czy nie, ale na pionowych wałkach wzrasta znacząco zapotrzebowanie mocy, wymiękasz z tym lambo przy akich....radzę nie pakowac sie nawet w to :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo55W    0

tytan itp odpadła, czy apollo ma jakąś konkurencje w tej ładowności (6,5t) wykluczając Jeantila??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Raczej tylko Apollo 8 ma ładowność 6,5t no i Jeantil. Więcej rozrzutników o takiej budowie i ładowności nie słyszałem. Tylko obawiam się czy twój lampo poradzi sobie z tym apollo 8 gdyż pionowe wałki trochę mocy potrzebują. Jeśli masz zamiar rozsiewać apollo wapno to musisz się upominać o dodatkowe blachy z tyłu przy adapterze aby wszystkie wapno spadało ci na talerze a nie na ziemie.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo55W    0

mozesz powiedzieć cos wiecej o tych blachach bo pierwsze słysze?? myśle że da sobie rade, oczywiście w normalnych warunkach, bez górek i dość wolno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

A wiec tak.. ja Zetorem 5340 ciagalem tytana 10 plus po gleboszowanym polu , nie powiem ze przy starcie czy nawrotach mial lekko , ale na prostej nie bylo problemu :blink: (zdjecia w galeri) A teraz uwaga ten tytan ma zapotrzebowanie na moc 100 KM a moj zetor ma ich tylko 62,5 :D wiec sadze ze twoj lampek powinien chodzic w tym apollo , nie twierdze ze bedzie mial lekko , ale powinien chodzic . A tak z ciekawosci to jaka masz pompe w lampku ?? ja mam 40L/min i wszystko jest ok :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
    • Przez redbull
      Stoję przed wyborem rozrzutnika 10-12 ton , raczej stawiam na polskie maszyny bo ceny i tak zwalają z nóg Unia , Euromilk a może coś takiego jak Roltrans czy coś jeszcze innego polecacie, są tu użytkownicy tych marek rozrzutników jakieś wady zalety w porównaniu z konkurencją?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj