Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozrzutnik do obornika i wapna

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lampo55W

Lampo55W

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 21:51

Rozrzutnik do obornika i wapna Witam.
Poszukuje nowego rozrzutnika do obornika i wapna o ładowności jak w temaci, zwróciłem uwage na apollo 8 (nie znam jeszcze ceny) i tytana 7 (43tys) jaki rozrzutnik jeszcze możecie mi zaproponować bo tytan mi sie nie podoba a apollo bedzie zapewne drogi i kolejnym problemem jest to czy Lampo 55W da sobie z nim rade (52km i około 3ton wagi +300kg z przodu)??? górek raczej nie mam. Czy są jeszcze jakieś firmy produkujące tego typu rozrzutniki??
Dziekuje za pomoc w rozwiązaniu problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozrzutnik do obornika i wapna Dzisiaj, 03:51
  •  

#2 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 04 grudzień 2009 - 22:07

Rozrzutnik do obornika i wapna Jaki rozrzutnik wybrać do Ursusa C-360 ?? - Agrofoto.pl Forum A może tytan 7 premium?
KPK - Ochrona

#3 Share kapec24

kapec24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 22:42

Rozrzutnik do obornika i wapna Ja mam zestaw Lampo 55W i tytan7 za którego dałem 23tys. w 2007r. ale brałem z wałkami poziomymi, z pionowymi 13tys. drożej było. Moge ci powiedzieć że radzi sobie dobrze. O Apollo niestety nie moge się wypowiedzieć, ale moe troche ci pomogłem ;p

#4 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 23:44

Rozrzutnik do obornika i wapna Małe rozrzutniki z tarczami do wapna robi mengele a z uni tarcze dostepne sa dopiero w wiekszych modelach.

#5 Share Lampo55W

Lampo55W

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 08:29

Rozrzutnik do obornika i wapna wiec mam ceny apollo (60tys netto) tytan 43tys netto. @kapec24 tylko że ten tytan jest na tandemie i ma 2pionowe walce przez co chyba bedzie stawiał dużo większy opór?? Wie ktoś może ile kosztuje Mengele Doppel Trumpf ES 5200?? Czekam na inne propozycje

#6 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 07 grudzień 2009 - 21:02

Rozrzutnik do obornika i wapna Ja proponuję Ci: Joskina Siroko 9t za 60tys. netto,
Heros - N 162/1 produkcji Pronaru 6t cena 58tys. netto
Metal-Fach tandem 6t, cena 36tys. netto
Pol-Mot Warfama 6t tandem cena 29 tys. netto
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#7 Share Lampo55W

Lampo55W

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 20:17

Rozrzutnik do obornika i wapna a wersja z wąską skrzyniąi dużymi kołami nie jest lepsza?? kiszonki nigdy nie bedzie woził...joskin odpada pomimo że on sie wydaje być wyborem ale ciągnik posiada 52km i ja sie obawiam czy on sobie poradzi z apollo??? czy ktoś ciąga podobnym ciagnikiem taki rozrzutnik?? czy tak jak podaje producent takie rozwiązanie (duże koło) potrzebuje sporo mniej mocy??

#8 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 21:38

Rozrzutnik do obornika i wapna Z apollo 8 ciągnik 52KM sobie nie poradzi gdyż zapotrzebowanie mocy ma 80KM.

Ja polecam ci do ciągnika mocy 52KM rorzutniki następujących firm i ładowności:
Pol-Mot Warfama, rozrzutnik N-228, ładowność 4,5t, jednoosiowy, zapotrzebowanie mocy według producenta 48KM, cena 23tys. netto
Unia Group Tytan 6, ładowność 4t, jednoosiowy, zapotrzebowanie mocy według producenta 50KM, cena 23-29tys. netto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Lampo55W

Lampo55W

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 22:05

Rozrzutnik do obornika i wapna ale chce żeby dało rade też wapno rozwozić!!! opryskiwacz pilmet europa też ma zapotrzebowanie 80km a ciągam go Lambo bez problemu, domyślam sie że gdy bedzie mokro to nie mam sie co na polu z apollo pokazywać ale w normalnych warunkach chyba sobie poradzi??? obciążniki oczywiście mam

#10 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 08:24

Rozrzutnik do obornika i wapna Nie chodzi o to czy mokro czy nie, ale na pionowych wałkach wzrasta znacząco zapotrzebowanie mocy, wymiękasz z tym lambo przy akich....radzę nie pakowac sie nawet w to :lol:

#11 Share Lampo55W

Lampo55W

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 17:00

Rozrzutnik do obornika i wapna tytan itp odpadła, czy apollo ma jakąś konkurencje w tej ładowności (6,5t) wykluczając Jeantila??

#12 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 10:27

Rozrzutnik do obornika i wapna Raczej tylko Apollo 8 ma ładowność 6,5t no i Jeantil. Więcej rozrzutników o takiej budowie i ładowności nie słyszałem. Tylko obawiam się czy twój lampo poradzi sobie z tym apollo 8 gdyż pionowe wałki trochę mocy potrzebują. Jeśli masz zamiar rozsiewać apollo wapno to musisz się upominać o dodatkowe blachy z tyłu przy adapterze aby wszystkie wapno spadało ci na talerze a nie na ziemie.

#13 Share Lampo55W

Lampo55W

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 17:10

Rozrzutnik do obornika i wapna mozesz powiedzieć cos wiecej o tych blachach bo pierwsze słysze?? myśle że da sobie rade, oczywiście w normalnych warunkach, bez górek i dość wolno

#14 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 21:10

Rozrzutnik do obornika i wapna oto zdjęcie rozrzutnika z tą blachą i bez Imageshack - nowyfolder

#15 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 17:35

Rozrzutnik do obornika i wapna A wiec tak.. ja Zetorem 5340 ciagalem tytana 10 plus po gleboszowanym polu , nie powiem ze przy starcie czy nawrotach mial lekko , ale na prostej nie bylo problemu :blink: (zdjecia w galeri) A teraz uwaga ten tytan ma zapotrzebowanie na moc 100 KM a moj zetor ma ich tylko 62,5 :D wiec sadze ze twoj lampek powinien chodzic w tym apollo , nie twierdze ze bedzie mial lekko , ale powinien chodzic . A tak z ciekawosci to jaka masz pompe w lampku ?? ja mam 40L/min i wszystko jest ok :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share Lampo55W

Lampo55W

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 19:16

Rozrzutnik do obornika i wapna nie wiem teraz dokładnie jaką ale z tego co pamietam to wiecej jak 40