Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca się zaczynać siać buraki

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rolas14

Rolas14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 20:54

Czy opłaca się zaczynać siać buraki mam 20 hektarów ornego na buraki mogłbym dać 3-4 hektary

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy opłaca się zaczynać siać buraki Dzisiaj, 07:55
  •  

#2 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 04 grudzień 2009 - 21:21

Czy opłaca się zaczynać siać buraki Posiać to łatwo gorzej to sprzedać nie majac limitu buraczanego czy jak to sie tam nazywa :blink:

#3 Share kapec24

kapec24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 21:26

Czy opłaca się zaczynać siać buraki Nie powiedziałbym. Niedaleko mnie koleś zasiał w tym roku na pierwszy raz 40ha buraka nie posiadając limitu i wzieli mu z pocałowaniem ręki. Tak samo przecieże moga siać nadal buraki ci co sprzedali teraz limit.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share radom

radom

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 21:51

Czy opłaca się zaczynać siać buraki Zależy też od typu ziemi, bo jak trochę pisaku to na przepałach małe wschodzą. Tak miałem w tym roku, ale generalnie małe w tym roku buraki.

#5 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 04 grudzień 2009 - 21:59

Czy opłaca się zaczynać siać buraki kolo mnie mail facet 53 hektary burka i mu odebrali on w życiu nie sial buraków

#6 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 22:44

Czy opłaca się zaczynać siać buraki w grudniu? troche za wnet :blink:
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#7 Share Rolas14

Rolas14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 13:34

Zależy też od typu ziemi, bo jak trochę pisaku to na przepałach małe wschodzą. Tak miałem w tym roku, ale generalnie małe w tym roku buraki.

ziemia 2-3klasa

#8 Share michalzuromin

michalzuromin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 14:16

Czy opłaca się zaczynać siać buraki Może kilka słów o opłacalności, po dokładnym wyliczeniu za buraki w tym roku wyszło, że dopłata cukrowa nie pokryje kosztów produkcji. A nie liczyliśmy jeszcze kosztów paliwa, eksploatacji maszyn. Więc nie bardzo jest opłacalne.

#9 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 14:48

Czy opłaca się zaczynać siać buraki najpierw trzeba mieć zbyt, a to gwarantuje tylko kontraktacja. Jak zboże było po 900zł/t, a buraki (16%) 90zł/t wiele osób nie chciało siać buraków i cukrownie zaczęły szukać plantatorów w gronie szerszym niż Ci co mają limit i tak w tym roku wielu załapało się na buraki. Zresztą co tu dużo pisać w zeszłym roku po 90 zł a w tym przeszło 130zł/tonę, to musi coś w kieszeni zostać szczególnie jak w tym roku średnia plonowania zapowiada się rekordowa.
Nasiona drogie, opryski choć sporo staniały i tak nie są tanie a jak się nie opryska to 2-3 razy z gracą, zbiór z cukrowni do tego załadunek i transport. Jak przychodzi co do czego gdy się brało wszystko od cukrowni na zeszyt to wiele nie zostaje. Moim zdaniem teraz bez limitu nie ma co zaczynać, szczególnie gdy cena na przykładzie ostatnich dwóch lat różni się o 50%.

#10 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, nauki humanistyczne

Napisany 14 grudzień 2009 - 00:12

najpierw trzeba mieć zbyt, a to gwarantuje tylko kontraktacja. Jak zboże było po 900zł/t, a buraki (16%) 90zł/t wiele osób nie chciało siać buraków i cukrownie zaczęły szukać plantatorów w gronie szerszym niż Ci co mają limit i tak w tym roku wielu załapało się na buraki. Zresztą co tu dużo pisać w zeszłym roku po 90 zł a w tym przeszło 130zł/tonę, to musi coś w kieszeni zostać szczególnie jak w tym roku średnia plonowania zapowiada się rekordowa.
Nasiona drogie, opryski choć sporo staniały i tak nie są tanie a jak się nie opryska to 2-3 razy z gracą, zbiór z cukrowni do tego załadunek i transport. Jak przychodzi co do czego gdy się brało wszystko od cukrowni na zeszyt to wiele nie zostaje. Moim zdaniem teraz bez limitu nie ma co zaczynać, szczególnie gdy cena na przykładzie ostatnich dwóch lat różni się o 50%.

Podobnie myśle, jeśli ktoś nie posiada jeszcze swojego sprzętu to do interesu się dokłada.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share grzegorz13174

grzegorz13174

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 13:18

Czy opłaca się zaczynać siać buraki Ja w tym roku nie nrzekam na opłacalność. Średnia wydajność 69t/ha polaryzacja 17,2 wszystkie kluski sprzedane bo nie mam opasów tylko blondynki :blink: . Mam swoje maszyny siewnik, kombajn itp. W dodatku dobry przelicznik kursu euro. Ale wracając do pytania kolegi to mocno bym się podrapał po głowie ponieważ nie mając doświadczenia w uprawie buraka, ziemie nie najlepszej klasy i do tego ryzyko związane z kursem euro :unsure: . Ale w końcu do odważnych świat należy :D B) :)

#12 Share Lexion430

Lexion430

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Technoka Rolnicza i inne branże powiązane z Rolnictwem

Napisany 17 grudzień 2009 - 13:28

Czy opłaca się zaczynać siać buraki Kolego @Rolas możesz te 4 ha dołączyć do innego plantatora z tym ze on mniej zasieje a ty dołożysz ze swojego na jego limit potem przeliczenia i dajmy na to te 270t odliczy ze swojego i wyjdziesz na tym nie bedziesz musiałsie męczyć z przyznaniem limitu bo limit będzie drugiego plantatora;)
człowiek z zapałem na przyszłość gospodarowania wielkoobszarowego

#13 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 16:15

Może kilka słów o opłacalności, po dokładnym wyliczeniu za buraki w tym roku wyszło, że dopłata cukrowa nie pokryje kosztów produkcji. A nie liczyliśmy jeszcze kosztów paliwa, eksploatacji maszyn. Więc nie bardzo jest opłacalne.

To chyba plon 25t/ha miałes...

@Rolas, wartoby Ci wejsc z uprawą, moze nie odrazu 4ha ale narazie chociaz hektar do zabawki, najlepiej jakbys przyłapał sie jeszcze i umowe dostał, bo na kogos to... (o spólki to sie biją jaskółki) w przyszłym roku mają być jeszcze droższe buraki i za 2 lata jeszcze mają skoczyć...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#14 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 17:56

Czy opłaca się zaczynać siać buraki kolego marcin dzisiaj słyszałem w agrobiznesie, że w Polsce jest już nadprodukcja cukru co wiąże się ze spadkiem cen buraka. na dodatek u mnie w okolicy ludzie zwiększają areał buraków.
hoduję króliki

#15 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 18:07

Czy opłaca się zaczynać siać buraki agrobiznesu nie warto słuchać... :unsure: na przyszły rok podnieśli cenę o 17zł za 1t.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#16 Share grzegorz13174

grzegorz13174

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 18:54

Czy opłaca się zaczynać siać buraki Podwyżkę cen zapowiedziała tylko krajowa spółka a zachodnie koncerny mają to w d.... :unsure: Ale mam nadzieję że złotówka się bardzo nie umocni i będziemy mieć dobrą cenę za buraki w przyszłym roku i oczywiście dopłaty w miarę przyzwoite :blink:

#17 Share Poczatkujacy

Poczatkujacy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 19:13

Czy opłaca się zaczynać siać buraki Witam
Jestem zainteresowany uprawal burakow cukrowych w przyslosci wiec mam pytania: jaka musze miec ziemie zeby bylo najlepiej dla buraka

Koszty:
drogie jest nasienie buraka cukrowego?
czy drogie sa opryski?
na jakim terenie najlepiej uprawiac buraki?
kiedy sie siejie buraki, i kiedy sie je zbiera?

Narazie tyle pytan dotyczacych burakow
z góry dzieki

#18 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 20:55

Czy opłaca się zaczynać siać buraki mój wujek sieje buraki , i do niego przysylają taką gazetkr "burak cukrowy" i tam było wyliczenie opłacalności buraka , pszenicy i rzepaku .i wyszło ze z buraków przy plonie 48ton zostawało z ha ponad 2000 zł . mnie to zszokowało , z pszenicy(6 ton) było ok.500zł , a z rzepaku(3,5 tony) coś koło 800zł ;)

#19 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 17 luty 2010 - 21:53

Czy opłaca się zaczynać siać buraki Według mnie opłaca się siać buraki ale średnia musi być mimimum 50ton/ha -to wtedy można mówić o jakiś zyskach.U nas w wiosce zostaliśmy sami z burakami,każdy drił jak posialiśmy ,ale jak Tiry odjeżdżały z pola to mina była nie ciekawa co niektórych :D .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 17 luty 2010 - 22:07

Czy opłaca się zaczynać siać buraki Ja bym powiedział że się opłaca (nawet jakby zyski wyrównały sie ze stratami i nie było zarobku tylko na tym zerze się zostało, ale pr5zeważnie coś zostaje nawet niezłe coś :D ) jak się korowy trzyma to zostaje jeszcze kiszonka z liści i ewentualnie wytłoki jakieś zawsze to jest coś nie trzeba dokładać na to kasy :)
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow