Skocz do zawartości

Zdjęcie

sipma z rotorem i nożami

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pronarek82

pronarek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 17:03

sipma z rotorem i nożami W instrukcji pronara jest wyraźnie napisane że szybkość obrotową 540obrotów/minmo należy stosować jedynie do maszyn których zapotrzebowanie mocy nie przekracza 60kW a co do ślizgania się taśm w ciągnikach twoich znajomych dochodzi przez niewłaściwe włączaniem to jest na zbyt wysokich obrotach silnika co powoduje szybsze ścieranie tarcz. WOM należy uruchamiać przy obrotach silnika 900obr/min

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sipma z rotorem i nożami Dzisiaj, 18:55
  •  

#22 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 08 grudzień 2009 - 20:15

sipma z rotorem i nożami 60kw czyli całą moc silnika? nie ma żadnych strat na osptrzęcie, pompie przekładni? Wozy są uruchamiane po załadowaniu słomy która nie stanowi oporu więc start jest według opisu prawidłowy, w trakcie ładowanie kolejnych bel bo ten materiał stawia najwięcej oporu słychać coraz dłuższe wycia taśm które po miesiącu- dwóch wymagają regulacji aż do ich wymiany po jednym sezonie. Swoją drogą wielką sztuką jest ruszyć załadowany wóz paszowy po przejchaniu kilkudziesięciu metrów jedynie z 900 obrotów
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#23 Share pronarek82

pronarek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 21:12

sipma z rotorem i nożami Nie wiem jak przedstawia się sprawa z wozami paszowymi a 900obr to zalecenie z instrukcji i jak już pisałem poślizg taśm przy 60kW to ta sama lektóra :lol: skoro tak często wymieniasz te taśmy to może po wymianie zbyt słabo je naciągasz? to tylko moje przypuszczenie bo nie mam z tym żadnych problemów.
A jak wygląda sprawa z wymianą tych części i ewentualną regulacją? bo o cenę części jestem spokojny (napewno tanie) :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 23:23

sipma z rotorem i nożami Taśmy podciągałem już kilka razy, ten z przed miesiąca pewnie będzie ostatni, wymieniać jeszcze ich nie wymieniałem, są to stare nie ekologiczne jeszcze i przez to trwalsze. Wałek ciężko u mnie nie ma, właściwie MTZ jest już tylko na pół etatu. Najciężej ma przy rozrzutniku i to na starcie którego ja nie uważam jako tego który ma największy wpływ na zużywanie się przedwczesne okładzin.
Jaki masz system uruchamiania wałka, ten na siłowniczek? O cenę możesz być spokojny ale o jakość tych taśm już nie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 13:05

sipma z rotorem i nożami

Ale czy napewno na 540 a nie na 1000 obr/min? Znajomi posiadający właśnie MTZ przy wozach paszowych i sieczkarniach mają ciągłą walkę z taśmami wałka i o ile w wałku sterowanym mechanicznie można podregulować punkt włączenia dźwigni i jej docisku, to przy tym smiesznym siłowniczku sprawa robi się skomplikowana. Trzech spośród znajomych posiadających sprawne, młode MTZ i podobne kupowało zjeżdżone duże ursuski do napędu wozów gdzie jak wiadomo obciążenia są bardzo że tak powiem falowe. To jeszcze jedna zagadka: Jak lepiej napędzać MTZ-em wóz paszowy wyposażony w przekładnię redukcyjną, wałkiem na 540 i wyłączonym reduktorze czy na 1000 i włączonym reduktorze?

lepiej na 540 bez reduktora, gdyż przekładnia nie jest przystosowana do 1000 obrotów, przynajmniej w moim wozie paszowym
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#26 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 16:57

sipma z rotorem i nożami Nie zrozumiałeś 540a albo 1000 na ciągniku a włączony lub wyłączony reduktor obrotów w wozie paszowym i obroty końcowe na ślimaku są zawsze takie same

#27 Share pronarek82

pronarek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 17:58

sipma z rotorem i nożami W moim pronarze jest mechaniczne włączanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 22:01

sipma z rotorem i nożami

Nie zrozumiałeś 540a albo 1000 na ciągniku a włączony lub wyłączony reduktor obrotów w wozie paszowym i obroty końcowe na ślimaku są zawsze takie same

zrozumiałem kolego:D ale ta przekładnia przy wozie ta na której możesz zmienić obroty nie jest przystosowana do obrotów 1000 na wyjściu ciągnika, mósi być 540, i jeżeli chcesz to możesz przestawić na szybciej lub wolniej zależnie jaki traktor posiadasz, czy o dużej mocy czy troche mniejszej.
u nas jak przyjechał sprzedawca to przestrzegał właśnie żeby na 1000 nie włączać:lol:
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet