Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyciszenie kabiny

49 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szprycha00

szprycha00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 20:58

Wyciszenie kabiny czy ktoś może wyciszał kabine w ursus-ie 5714??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyciszenie kabiny Dzisiaj, 01:51
  •  

#2 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 21:04

Wyciszenie kabiny A co to za problem ? Kupujesz takie maty WYGŁUSZAJĄCE MATY BITUMICZNE standard BOLL (825985749) - Aukcje internetowe Allegro i przyklejasz na podłogę :blink: ja do c-355 będe kupował

#3 Share szprycha00

szprycha00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 17:26

Wyciszenie kabiny ale to na podłogę wystarczy czy jeszcze gdzieś??

#4 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 19:14

Wyciszenie kabiny Chyba na podłogę, gdzieś pisali ze w ursusie podłoga nie jest wyciszona :blink:

#5 Share szprycha00

szprycha00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 19:55

Wyciszenie kabiny dzieki

#6 Share MariuszB77

MariuszB77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 luty 2010 - 22:37

Wyciszenie kabiny

A co to za problem ? Kupujesz takie maty WYGŁUSZAJĄCE MATY BITUMICZNE standard BOLL (825985749) - Aukcje internetowe Allegro i przyklejasz na podłogę :D ja do c-355 będe kupował

wyciszenie samej podłogi nie wystarczy jestem po takim zabiegu i nie ma oczekiwanego efektu. moim zdaniem trzeba wyrzucić poza kabinę rozdzielacz hydrauliczny i przerobić na sterowany linkami tak jak to było w starszych modelach 5314 4514 on jest głównym źródłem hałasu w kabinie i źródłem ciepła którego nie chcemy głównie w upalne dni. Aby to sprawdzić wystarczy wcisnąć pedał sprzęgła do końca i dodać gazu różnice widzac od razu. Natomiast wyciszenie podłogi tez jest ważne jak i przestrzeni za deską rozdzielczą od strony silnika(za zbiornikiem paliwa)i dobrze by było wypełnić przestrzeń w dachu.

A co to za problem ? Kupujesz takie maty WYGŁUSZAJĄCE MATY BITUMICZNE standard BOLL (825985749) - Aukcje internetowe Allegro i przyklejasz na podłogę ^^ ja do c-355 będe kupował

wyciszenie samej podłogi nie wystarczy jestem po takim zabiegu i nie ma oczekiwanego efektu. moim zdaniem trzeba wyrzucić poza kabinę rozdzielacz hydrauliczny i przerobić na sterowany linkami tak jak to było w starszych modelach 5314 4514 on jest głównym źródłem hałasu w kabinie i źródłem ciepła którego nie chcemy głównie w upalne dni. Aby to sprawdzić wystarczy wcisnąć pedał sprzęgła do końca i dodać gazu różnice widzac od razu. Natomiast wyciszenie podłogi tez jest ważne jak i przestrzeni za deską rozdzielczą od strony silnika(za zbiornikiem paliwa)i dobrze by było wypełnić przestrzeń w dachu.
Czekam na ciekawe propozycje z Waszej strony

#7 Share mateuszm

mateuszm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 20 luty 2010 - 11:24

Wyciszenie kabiny w niektórych kabinach są są takie osłony osłaniające skrzynie biegów i i drążki kierownicze. Wie może ktoś gdzie takie osłony można kupić??

#8 Share MariuszB77

MariuszB77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 luty 2010 - 20:40

Wyciszenie kabiny

w niektórych kabinach są są takie osłony osłaniające skrzynie biegów i i drążki kierownicze. Wie może ktoś gdzie takie osłony można kupić??

jak masz namyśli osłony i dźwigni zmiany biegów takie skóro podobne to najlepiej je samemu wykonać jak ma się dostęp do materiału np. skóra lub wazie braku skaj i maszyna do szycia z dobrymi nićmi bo obawiam się że takie rzeczy to tylko u producenta

#9 Share djvtec

djvtec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Dj'ka, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 11 kwiecień 2010 - 10:03

Wyciszenie kabiny witam. mam zamiar wyciszyć kabine w moim 3512, ale nie wiem jak sie do tego zabrac. myslalem takze o zalozeniu jakiegos audio, a takze blizej nieokreslonych bajerow/ulepszen :P co byscie polecili? kabinke mam juz troche nowszego typu i nie jest w niej jeszcze jakos najgorzej :)

http://www.agrofoto....mage&img=164688

pzdr
Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

#10 Share Adex

Adex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 10:28

Wyciszenie kabiny Możesz użyć mat wygłuszających, w samochodach dużo dają ale w traktorze to nie wiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 kwiecień 2010 - 10:29

Wyciszenie kabiny możesz położyć na podłogę jakieś maty wygłuszające, lepiej zabudować ten panel przed kabiną co idą zegary.

#12 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 11 kwiecień 2010 - 13:11

Wyciszenie kabiny Wy chyba nie macie tego ciągnika ,że takie bzdury piszecie. On nie ma podłogi, są tam podesty i skrzynia biegów pomiędzy nogami. Trzeba by było zabudować jakoś spód, a dopiero potem maty. Sam mam MF 255, też myślałem go wyciszyć, ale za dużo roboty, trzeba by było blachy docinać, uszczelniać. Oj za dużo roboty i sobie odpuściłem.
Wieczny kawaler ;)

#13 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 14:18

Wyciszenie kabiny samczyk1991żeby komuś doradzać trzeba być trochę rozeznanym w temacie. Najpierw dokładnie zobacz jaką kabinę ma kolega. Nie jest taka jak twoja z podestami pod nogi i skrzynią na wierzchu.
W tej kabinie jest nieduże wzniesienie nad skrzynią a poza tym jest płaska. Ma dodatkowo siodełka na błotnikach.

Co do wyciszenia tej kabiny najlepszym rozwiązaniem będzie dokładne uszczelnienie i wypełnienie wnęki za zegarami i miejsca na akumulator (ja mam aku pod kabiną w wersji z komfortową kabiną z szybkami przykręcanymi na śrubki), oraz uszczelnienie połączenia kabiny z maską.

Wydaje mi się że przyklejanie mat wygłuszających za duzo nie da i nie będziesz zadowolony.
Uszczelnij te miejsca, które ci wymieniłem i powinieneś odczuć różnicę.
Ja używałem gąbki i pianki :P

#14 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 14:21

Wyciszenie kabiny Tak, ale podłogi nie ma, trzeba uszczelnić bo maty zaczną gnić. Wiem jaką on ma kabinę, ma taką jak @celeronik a on fotki ze środka wrzucał, widziałem zdjęcie ze środka takiej kabiny na allegro. :P
Tak jak poprzednik napisał, najważniejsza jest przednia ściana. Celeronik wyciszył i zabudował kabinę na maxa, pisał, że dużej różnicy nie ma :)
http://www.agrofoto....image&img=16537

Z ferdkami jestem na bieżąca bo nimi najbardziej się interesuje :)
Wieczny kawaler ;)

#15 Share djvtec

djvtec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 14:54

Wyciszenie kabiny @celeronik ma inna kabinke :P
Ursus C-360
Ursus 3512

#16 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 17:12

Wyciszenie kabiny Najlepiej to jakbyś dał fotę ze środka, kabina celeronika była bardzo podobna, jak dokładnie porównałem obydwie to faktycznie jest różnica.
Na twoim miejscu bym zbudował przegrodę między zegarami i użył bym do wyciszenia specjalną piankę lub matę. Potem przednia ściana, przy drążkach kierowniczych i przestrzeń między maską. Zrobiłbym w tych miejscach z blachy osłony, potem gąbka i maty wygłuszające, no i można z sztucznej skóry zrobić ładne obicie.
No i podłogę choćby grubszą gumą wyłożyć :P
Wieczny kawaler ;)

#17 Share djvtec

djvtec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 19:12

Wyciszenie kabiny zobaczymy kolego @samczyk1991 :P narazie nie ma funduszy, ale w przyszlosci sprobujemy :)
Ursus C-360
Ursus 3512

#18 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 02 maj 2010 - 18:37

Wyciszenie kabiny Ja mam kabinę taką jak u celerolnika i zamontowałem radio :rolleyes: co prawda słuchanie w czasie pracy to przekrzykiwanie silnika i jest bez sensu ale na postoju np. podczas załadunku obornika praca staje się przyjemniejsza no i bajer jest :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#19 Share bogus56

bogus56

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 12 wrzesień 2010 - 10:52

Wyciszenie kabiny Tak się złożyło, że przerabiam ten temat już jakiś czas. Pierwsze postepy w kierunku wyciszenia to było wywalenie akumulatora ze standardowego miejsca i zabudowa tej przestrzeni pomiędzy zbiornikiem paliwa a kabiną. Nie dało to praktycznie żadnego efektu więc kupilem maty bitumiczne wygłuszające. Dodatkowo zabudowałem wneke pod podstawa gdzie kiedyś stał akumulator i wszystko wykleiłem matami. I tak samo efekt mizerny. Po tych porażkach zrezygnowalem juz ze starań, aż niedawno udało mi się zdobyć wełne szklaną powleczoną zbrojoną srebrną folią. Wszystko od nowa zdemontowałem i wykleiłem weaną i w końcu przyszły jakieś efekty :P Co prawda nie ma oszałamiającej różnicy ale napewno jest ciszej. Dalsze plany to wygłuszenie i wytapicerowanie dachu i błotników i uszelnienie podłogi. Ale to pewnie po jesiennych pracach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share MATUS2

MATUS2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiscie rolnictwo :D

Napisany 27 wrzesień 2010 - 15:41

Wyciszenie kabiny po prostu wycisz go matą wygłuszającą w okolicach silnika i na podłodze to na pewno pomoże. Taka mata niewiele kosztuje mozna ją zamówi na allegro.pl :D