Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy rorzutnik 8t

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Ekonomia, Rolnictwo, GPW, Motoryzacja

Napisany 03 grudzień 2009 - 19:49

Nowy rorzutnik 8t Witam,
Jaki rozrzutnik wybralibyście w tej wielkości?
Osobiście zastanawiam się nad Mengele ES 8000( jednoosiowy, większe kapcie, poziome wałki) i Joskin Ferti-Cap8U ( chyba w std. ma już pionowe wałki). Generalnie chodzi o niezawodny sprzęt, może byc w standardzie. Nie wiem czemu ale wole mniejszy,uboższy model na 1 osi sprawdzonej firmy niż polski wypasiony, znacznie większy na tandemie. Wprawdzie seria tytan to już przyzwoity sprzęt ale ww firmy chyba troche dłużej produkują rozrzutniki...
Widziałem jak śmiga ponad 30 letni rozrzutnik mengele. Nie chce wydawac majątku na rorzutnik (fliegl czy annaburger są znacznie droższe). Ok 50-80 tys. brutto za 8t to i tak sporo.
Preferuje te 2 marki, bo są dotępne w rolsad. Słyszałem cos o Jeantil ale jeżeli jest podobnej jakości to nie opłaca się szukac innego dealera.
Mam blisko położone pola, do rozrzutnika planuje podpinac 80KM, nie będzie miał lekko ale pójdzie( z joskinem 8400ME 1-oś daje radę)
Co mi doradzicie warto czy są lepsze w tej cenie. Ktoś ma może takie modele?
Z góry dzięki za pomoc
Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy rorzutnik 8t Dzisiaj, 04:21
  •  

#2 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 03 grudzień 2009 - 20:16

Nowy rorzutnik 8t Witam nie mam wprawdzie rozrzutnika Joskin, ale posiadam beczke 8400ME i rocznie wywoże ok 1.5mln litrów (mam ja 3 lata) i nic sie nie psuje. Wiec wnioskuje, ze jezeli robi rozrzutniki tej jakości co beczki to rozrzutnik tez pochodzi. Sam planuje kupic w najbliższych latach rozrzutnik 8ton i jak tylko kasy wystarczy to bedzie to Joskin.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 20:23

Nowy rorzutnik 8t mój znajomy ma joskina już 2 lata bedzie zimą jak narazie żadnych awari nie miał i mówił że dobrze się sprawuje ( on ma chyba 10t czy 11 coś koło tego)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Ekonomia, Rolnictwo, GPW, Motoryzacja

Napisany 04 grudzień 2009 - 17:57

Nowy rorzutnik 8t

Witam nie mam wprawdzie rozrzutnika Joskin, ale posiadam beczke 8400ME i rocznie wywoże ok 1.5mln litrów (mam ja 3 lata) i nic sie nie psuje. Wiec wnioskuje, ze jezeli robi rozrzutniki tej jakości co beczki to rozrzutnik tez pochodzi. Sam planuje kupic w najbliższych latach rozrzutnik 8ton i jak tylko kasy wystarczy to bedzie to Joskin.

Ja również nie narzekam na swoją beczkę- ten model jest już produkowany w Belgii. Mam ją na dużych oponach 1-oś bez resorowania i podoba mi się takie rozwiązanie. Sprzet jest lekki w uciągu,jest to prosta konstrukcja i przede wszystkim tańsza.
(przy małych odległościach do pól i tak się nie rozpędzam , no i 5714 jest wykorzystany:),
Z tego co się orientuje to ten ferti-cap jest też z Belgii, ale mają w planach przenieśc produkcje tej serii do Trzcianki. W ogóle to jest chyba nowa seria rozrzutników- wczesniej produkowali tylko Tornado. Nie widziałem na żywo, ani w pracy tego joskina, mengela czy jeantila także na podstawie reklamy ciężko coś powiedziec. Raczej takie firmy nie wypuściły by jakiegoś bubla, ale ceną i wyposażeniem nieco się różnią.
Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.