Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 8540 czy MF 3065

201 odpowiedzi na ten temat

#141 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 17:38

Zetor 8540 czy MF 3065 [url=http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B160513]Ciągnik rolniczy MASSEY FERGUSON 6150 , 1996r., 95KM - otoMoto[/url] tu tez jest poniżej 50tyś no ale się cenią pod 70tyś za sam ciągnik z tej serii
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 8540 czy MF 3065 Dzisiaj, 23:39
  •  

#142 Share kamil987

kamil987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 21:53

Zetor 8540 czy MF 3065 Dzięki :lol: Ariss a dlaczego ty swojego tak tanio kupiłeś?? Był jakiś wybrakowany czy coś?? Bo twój bez tura też coś koło 45 by kosztował...
A ty ten swój jak znalazłeś ?? Przez allegro czy jak??

#143 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 21:58

Zetor 8540 czy MF 3065 znalazłem na allegro była okazja wyszedł 54 chyba z VATem bo VAT wzięliśmy od mniejszej kwoty wszystko sprawne tylko do tura nie było osprzętu i byliśmy tam jako 2 i od razu wpłacaliśmy kasę a ludzie wciąż dzwonili nawet jak umowę podpisywaliśmy miała 2 telefony

#144 Share kamil987

kamil987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 23:07

Zetor 8540 czy MF 3065 aa czyli jednak nie był wcale tani.... :lol:

#145 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 12:41

Zetor 8540 czy MF 3065 jak ni był tani wyszło 54 tyś za MF 6160 z turem Faucheuxa z 1997 roku wszystko sprawne dla mnie było tanio

#146 Share kamil987

kamil987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 16:32

Zetor 8540 czy MF 3065 a nie to sorki pomyłka :lol: pomyliło mi się, że bez vatu kosztował 54 ;[

a te 61xx to już nie są tak awaryjne jak 30xx?? mniej się psują niż tamte starsze?? skrzynia w nich jest wytrzymalsza?? dużo są lepsze od nich?? co sądzicie??
a ten ciągnik co kolega wyżej podał :http://www.allegro.p...k1996_igla.html co o nim sądzicie?? może jest coś z nim nie tak skoro jest taki tani?? ma ogrodnicze koła a kupno tylnych szerokich kół ile by wynosiło??
o serii 30xx już sporo wiem ale w tych 61xx jestem kompletnie zielony ;[

#147 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 16:48

Zetor 8540 czy MF 3065 te 61xx maja dynaschifta czyli 32x32 biegi z rewersem elektrohydraulicznym lub mechanicznym (rzadziej spotykany) silniki raczej te same mają inaczej ułożone przyciski od EHR i hydrauliki zewnętrznej inną kabinę i nie wiem myślę że ta nowsza seria jest bardziej przejrzysta dla operatora. Tak z aukcji to nic nie kupisz bo to różnie bywa czasem nawet ciągnik może nie być na chodzie tak jak 6160 z gowarzewa pewnie jest jeszcze na allegro na aukcji ładnie i na telefon tez a d*pa nie odpalił filtr od paliwa tak zabrudzony ze szok akumulatory na 0. Skrzynia z rewersem elektrohydraulicznym nie jest narażona na takie coś że nie wyhamowując ciągnika wbijesz przeciwny kierunek jazdy na 2 do tyłu i na rewersie do przodu i palisz gumę a skrzynia kwiczy musisz zatankować auto i pojeździć pooglądać

#148 Share kamil987

kamil987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 19:11

Zetor 8540 czy MF 3065 a ma ktoś z was jeszcze jakiegoś ferdka z serii 61xx?? :rolleyes: jak tak to jak wam sie sprawują?? miał ktoś jakieś awarie?? uciąg mają dobry??
bo znajomy ma 6120 i ma 80 km, ale mówi, że coś te konie jakieś "papierowe" :D Mówi, że np. w transporcie jest za słaby... :) To prawda?? :)

#149 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 01 styczeń 2010 - 19:17

Zetor 8540 czy MF 3065 A nie rozważałeś takiego jelonka jak mój albo podobnego? Ja też miałem do wyboru ferdka lub mojego JD, ale jelonek bardziej przypadł mi do gustu i był mniej zużyty :rolleyes:
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#150 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 19:21

Zetor 8540 czy MF 3065 @dawid777 że pojechałeś do 1 handlarza i Ci się ten MF nie spodobał to twierdzisz że cała seria jest cienka i każdy z niej est zużyty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 19:59

Zetor 8540 czy MF 3065 Przede wszystkim nie radzę się spieszyć z zakupem ciągnika, tylko poczekać, aż minie szał kupujących, którzy dostali dopłaty, przetrzymać dopłaty, a ciągnik kupić przed albo po żniwach, gdyż wtedy są najtańsze i jest największy wybór. Z zakupem radzę spieszyć się powoli :rolleyes: . A co do tego 6120 to prawda. Gościu w moich stronach ma takiego i żałuje, że nie kupił mocniejszego, np. 6130/6140, bo 6120 jest bez turbo. Jakież było moje zdziwienie, jak przejechałem się wujka zetorem 7340, a sam mam 7211 i 8145. Niby tylko 13km więcej niż w 7211, ale z turbo ciągnik ma tak jakby innego duch niż bez. 8145 ma bez porównania słabsze odejście z miejsca niż 7340. Dlatego radzę kupić ciągnik z turbo, a nie pożałujecie tego wyboru. Może w lekkich robotach spali trochę więcej, a może i nie, ale uważam, że warto.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#152 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 01 styczeń 2010 - 20:50

Zetor 8540 czy MF 3065 Ale przecież ja tak nie napisałem że są złe, napisałem tylko że te które oglądałem były bardziej zużyte, sądze że są dobre inaczej przecież bym sie nad nimi nie zastanawiał :rolleyes: Byłem u kilku handlarzy bo jeździłem za JD 2140 MF 3060 i podobne, ale patrzyłem na zużycie i wybrałem tego najmniej wyeksplaltowanego ale niestety droższego niż był w planach :) Jakby MF był mniej zużyty od JD to pewnie by już stał u mnie na podwórku :D
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#153 Share kamil987

kamil987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 21:19

Zetor 8540 czy MF 3065 eee nie do żniw nie będę czekał...jeszcze się tata rozmyśli i tyle będzie :rolleyes:

#154 Share kamil987

kamil987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 22:25

Zetor 8540 czy MF 3065 A tak nam przyszło do głowy, że może coś z innej stajni... A co myślicie o tym ciągniku ?: John Deere 3300 (Renault ceres 330) Idealny!!! (870734961) - Aukcje internetowe Allegro
Na forum bardzo mało jest wiadomości na temat tej serii renówek, a z tego co widzę to są dosyć tanie jak na swoje lata...One już raczej elektroniki chyba nie mają...
Wiecie może jak jest z częściami do tych ciągników?? Jak z ich awaryjnością, jaką mają moc, itp??
Dodam jeszcze, że ten ciągnik jest z Biłgoraja a to jest nie daleko mnie jakieś 100km...Ale nie wiem czy warto... Z tego co widzę dużą ich wadą jest mała kabina... :rolleyes: Ale ten co podałem jest naprawde godny uwagi.... :D

#155 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 23:43

Zetor 8540 czy MF 3065 Co nagle to po diable niestety... Im prędzej to zrozumiesz tym lepiej dla ciebie.
Tutaj jest więcej info nt tego john deere'a: http://www.konedata....rit/jd3100.htm.. Szczerze mówiąc dałbym sobie spokój z takim john deere, bo mało tego jest i w razie czego ciężej dostać np. używane cięgno gdy pęknie, bo nowe za drogie, a te mf-y 30xx są tak oklepane, że chyba każdy rolnik przynajmniej raz widział go w życiu, a handlarze znają na wylot no i wybór w nich jest większy. Z resztą ten john deere to tak na prawdę z john deere, to ma tylko farbę i naklejki reszta to renault, a ta marka nie jest zbytnio popularna. Już wolałbym same/lamborghini, bo serwisu renault w Polsce nie ma, bo ta firma ciągników już nie istnieje, bo została w 2004roku przejęta przez claasa i z niewiadomych przyczyn ciągniki renault są podejrzliwie tanie. Ten fergaś jest fajny: http://www.agriaffai...guson-6140.html

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

#156 Share kamil987

kamil987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 09:47

Zetor 8540 czy MF 3065 Fajny fajny tylko tam po polsku to sie chyba z gościem nie dogadam ?? :rolleyes:

#157 Share pawloursus

pawloursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 10:06

Zetor 8540 czy MF 3065 Ja mam Zetora 9540 i jestem z niego zadowolony ale jak cos sie zepsuje to juz sa problemy bo nigdzie nie mogłem znalesc sprzegła.Napisałem faks do Czech zeby mi to przysłali ale ciagnik był mi potrzebny do prasy.Przyszło po 2 tygodniach.Zaczałem zakładac a sprzegło mi nie chciało wejsc .musiałem jeszcze raz pisac faks zeby mi to przysłali ale juz przyszło po tygodnu.Moim zadaniem jak lubisz 4napedowce z duza masa to tylko Zetor u mnie pracuje z prasa na 50h słoma i trawa.Niewiem bo nie jezdziłem Zetorem 8540 ale mi sie wydaje ze jest taki samy jak zetor 9540.

#158 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 12:42

Zetor 8540 czy MF 3065 Co do dogadania się, to na pewno znajdzie się ktoś, kto zna francuski. Na twoim miejscu poszukałbym wśród znajomych, bo czasem możesz nawet nie wiedzieć, że ktoś kogo znasz potrafi rozmawiać po francusku.

#159 Share kamil987

kamil987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 12:52

Zetor 8540 czy MF 3065 Oj kogoś by się znalazło...Mam bardzo fajną nauczycielkę od francuzkiego to z tym by może nie było problemu :rolleyes: Tylko najgorzej jak to trzeba by było tam do francji po niego jechać.... :) a może to jakaś firma jest tam co sprowadza ciągniki do polski?? a to też nigdy nic nie wiadomo z tym ciągnikiem... wydaje sie fajny a może tam pół żeczy nie działa... :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 13:05

Zetor 8540 czy MF 3065 Po to właśnie się tam dzwoni. Z resztą trzeba w miarę możliwości szukać najpierw ofert od rolnika, a jak będzie drogo lub nie będzie wcale, to szukać od handlarzy. Ciągnik musi w miarę dobrze wyglądać, mieć nie za duży przebieg(tak do tych 8-9tys mth max), bo nie wszyscy sprzedający oszukują. Trochę nadziei. Nie jest aż tak źle. Dobrze byłoby jeszcze zabrać ze sobą doświadczonego użytkownika takiego mf-a, który wie co i jak sprawdzić, żeby ciągnik chodził.

Dodaj odpowiedź