Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deutz-Fahr czy John Deere

67 odpowiedzi na ten temat

#61 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1395 postów

Napisany 07 grudzień 2009 - 09:33

Deutz-Fahr czy John Deere kolego rino całkowicie sie z tobą zgodzę.wszyscy ci co piszą że ta marka sie psuje a oczywiscie ta co oni posiadają jest super to są zarozumialcami.np. JD jest marką która wszystkim kojarzy się z niezawodnością i fakt było tak i jest nadal ale to już nie to samo co kiedyś inni im dorównują a pod nie jednym względem JD ustępuje innym markomi co nie którym cięzko jest z tym się z tym pogodzić i nawet jak coś się im popsuje w ich cudo ciągniku to o tym nie powiedzą.w moim agrotronie po 5 godzinach brakło ładowania.przyjechał serwis założyli nowy alternator i jest ok.i tego nie ukrywam.co nie mtórzy naczytają sie testów w gazetach i pózniej cawaniakują choć ciągnika nigdy z bliska nie widzieli :lol:

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deutz-Fahr czy John Deere Dzisiaj, 23:35
  •  

#62 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 07 grudzień 2009 - 19:02

Deutz-Fahr czy John Deere panowie mylicie się. Mam JD zetora i jednego NH. Jeszcze w sierpniu miałem dwa. TM i TD. TM chodził,świetnie, od 2003 roku bez jakiejkolwiek awarii. W TD jest problem z elektryką bo pali bezpieczniki, oprócz tego był wyciek oleju, który dostał się teraz na sprzęgło i prawdopodobnie tarcza jest do wymiany (niedługo go rozbierzemy to się dowiem) Oprócz tego hamulec gdzieś przepadł :lol: w JD- wersja SE rok prod 2003 (czyli wadliwa) wysiadła pompka paliwa i chłodnica zaczęła się pocić, ale co mam wyzywać jak to była wersja promocyjna i wkładali buble po prostu bo wszystkim się robi to samo. Jak wzięło się ciągnik od porządnego dilera to wymieniali to nawet po gwarancji, ja na takiego nie trafiłem i musieliśmy kupić, ale nie uważam tego za jakąś nie wiadomo jaką awarie bo wymieniliśmy to sami. Ale i tak chwale i polecam JD i będę to robił chyba że mi się 7730 sypnie :)

#63 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 07 grudzień 2009 - 19:47

Deutz-Fahr czy John Deere No sam widzisz bialy ze jednak moze dorbna usterka niewiele znaczaca ale jest, a nie tak jak niektorzy pisza ze kompletnie nic sie nie psuje. Tylko jest taka mentalnosc wsród niektorych uzytkownikow jd ze jak przy jd popsuje sie pompa paliwowa lub przepali sie tłumik czy jakas nawet powazniejsza awaria to mowia to nic bo to JD. Ale jak w ciagniku innej marki przepali sie żarówka po 3tys mtg lub tez nawali jakas pompka czy cos takiego to od razu sie mowi ze złom, lub ,jakbym mial jd to by sie to nie stało' Mysle ze wszyscy uzytkownicy jd i innych marek powinni obiektywnie podawac zalety i wady swoich ciagników(rownierz i awarie jakie wystapiły) .Przecierz nie ma sie czego wstydzic ze np kupiłem df czy nh i sie popsuł to nie napisze lub nie powiem bo beda sie inni smiali ze kupilem zlom a nie jd. Mi osobiście bardziej podobaja sie ciagniki Df, niz jd, moze dlatego ze mialem z nimi wiecej do czynienia.

#64 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 grudzień 2009 - 20:06

Deutz-Fahr czy John Deere Myślę że to co piszesz rozciąga się na użytkowników wszelkich marek DF nie wyłączając Dodany obrazek .Ja z kolei uważam że im nowszy ciągnik tym bardziej podatny na awarie-niestety ciągniki są robione "na sztukę"-co najbardziej mnie dziwi jak czytam to forum to jakieś (prawie powszechne ) przekonanie o tym że maszyna jest po to aby się psuć Dodany obrazek -z tego przekonania powstają opinie typu "bezawaryjny-przepracowałem już 100 mth","2 lata i tylko drobne awarie","to że pękła trzecia linka od sprzęgła to nic-sprzęt chodzi suuuper"Dodany obrazek etc. - ludzie po prostu przyzwyczajają się (a młodsi inaczej nie znają) do bylejakości,tymczasowości,chłamu i wszechobecnej chińszczyzny-dla mnie takim cudem techniki sprzed 20 lat jest Zetor 7211-o nim mogę naprawdę napisać-praktycznie bezawaryjny-i będzie to zgodne z prawdą.Mam też C-360 i niestety to już nie jest to (jednak awaryjne) no a JD nie będę oceniać-dopiero 4,5 roku (za jakieś 5 lat napiszę recenzję-przypomnijcie Dodany obrazek )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#65 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 07 grudzień 2009 - 20:16

Deutz-Fahr czy John Deere To musze si z toba zgodzic jaro kiedys to były maszyny (nie tylko ciagniki ale ogolnie maszyny) a teraz tylko na sztuke robia. Kiedys sie w nowych ciagnikach nie slyszało o czyms takim jak wada fabryczna itp. Nawet moja poczciwa c-355 nie miala zadnych awarii przez kilka pierwszych lat a byla sama na 50 ha. A teraz kupuje sie nowy ciagnik za 200 tys i poł ksiazki gwarancyjnej ma zapisane bo jakies wadyt fabryczne itp i niestety coraz cześciej zdarz sie to renomowanym firmom.

#66 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1395 postów

Napisany 07 grudzień 2009 - 21:11

Deutz-Fahr czy John Deere nie ma sie co oszukiwać z ciągnikami jak z autami, są coraz ładniejsze mocniejsze itd.ale i niestety bardziej podatne na awarie a przez co? przez wszelakiego rodzaju wyposażenie.przez oszczędności w koncernach które także są w fabryce JD a wszczególności widać to w tych mniejszych i tańszych modelach

#67 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 grudzień 2009 - 21:18

Deutz-Fahr czy John Deere Żeby nie było-u mnie w JD do tej pory dwa bezpieczniki siadły...i to chyba wszystkie awarie-ale tak jak powiedziałem-przed upływem 10 lat nie będę chwalił Dodany obrazek .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#68 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 10:20

Deutz-Fahr czy John Deere A co myślicie np.o takim sprzęcie Ciągnik John Deere 6400 TUR nie fend case massey (842632675) - Aukcje internetowe Allegro

Dodaj odpowiedź