Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zagospodarować 11 ha .

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 22:11

Jak zagospodarować 11 ha . ja proponuje rzepak ale jego uprawa wymaga dużych nakładów ja na 4a, 4b i miejscami 5a z rzepaku wyciągam do 4t/ha. A może jakąś mieszankę tam posiej?? Jeśli jest w okolicy jakiś hodowca co nie ma pola albo zbyt mało to pewnie kupi.

A ja mam pytanie co posiać na wiosnę na glebie od 4b do 5b. 10 lat pole było nieużytkiem. Na wiosnę była gorczyca która sypła 400kg/ha. Perzu już nie powinno być bo opryskałem. Myślę nad siewem mieszanki z przewagą owsa. Co sądzicie?? I jakie by dać proporcje??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak zagospodarować 11 ha . Dzisiaj, 09:30
  •  

#22 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 22:22

Jak zagospodarować 11 ha . Slomek wszystko się zgadza tylko że z tego co wiem nie ma 5 a jest (3 a i ;) (4 a i :blink: a reszta to są pełne klasy . Ale to jest teraz najmniej istotne przecież :) Chodzi mi o to że posieje 8 ha rzepaku dostane z tego załóżmy 25 ton rzepaku . Tylko co ja z nim zrobię ??? Znajdę nabywcę na niego ??

#23 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 396 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 02 grudzień 2009 - 22:26

Jak zagospodarować 11 ha . Z tymi ziołami to nie jest żadna bujda. Wiem bo mojej koleżanki ojciec Woj. Lubelskie pow. świdnicki ma 3ha tymianku a potem oddaje do herbapolu. Z tego co słyszałem to do takich ziół trzeba m.in mieć specjalne suszarnie.

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 02 grudzień 2009 - 22:58

Jak zagospodarować 11 ha . No ale z tymi ziolami to dopiero by bylo roboty. Moim zdaniem najlepszy na slaba ziemie jest owies, a siano zawsze gdzies sie sprzeda. Ja obecnie mam 10 ha łąk i wszystko na siano idzie. Osobiście zużywam może ze 100 kg na rok, a reszta wszystko na sprzedaż (bez problemów ze znalezieniem odbiorców)

#25 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 03 grudzień 2009 - 08:46

Jak zagospodarować 11 ha . Nie piszesz nic o posiadany parku maszynowym, wiec jak nic nie masz i będziesz najmował to szkoda roboty na tych piachach. Jak zamierzasz inwestować w kupno sprzętu to też nie zarobisz na tym raczej będziesz dokładał z pracy poza rolnictwem. Najlepiej podzielić pole na działki budowlane i sprzedawać po jednej co roku i wyjdziesz na tym zdecydowanie najlepiej. A co znaczy, że łąka jest trwała, dziś jest jutro jej nie ma kwestia zaorania przecież nikt Ci nie zabroni, chyba, że teren podmokły zalewowy itd.

#26 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 03 grudzień 2009 - 09:51

Jak zagospodarować 11 ha . Chodzi mu chyba o to ze jest zgłoszona we wniosku o doplaty jako TUZ (TRWAŁY użytek zielony)

#27 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 11:50

Jak zagospodarować 11 ha . To w tym roku zgłoszony TUZ a w przyszłym zaorane i posiane żyto, w polsce wzrosła ilość TUZ i raczej nie ma problemu ze zmianą sposobu uzytkowania. Moze zapytać sie w BP ARiMR

#28 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 12:34

Jak zagospodarować 11 ha . Ze sprzedażą rzepaku nie ma problemów bynajmniej w mojej okolicy. A odpowiedzcie coś na moje pytanie??

#29 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 15:11

Jak zagospodarować 11 ha . O maszyny się nie ma co bać zaraz obok tych pól mój wujek ma swoje gospodarstwo i ma wszystkie potrzebne maszyny . Chodzi o to żeby mieć co roku jakiś grosz , nie żeby się z tego utrzymywać tylko żeby było na jakąś używaną maszynę czy coś takiego . takie trochę hobby , jakby . :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Power

Power

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 15:18

Jak zagospodarować 11 ha . najlepiej to wykoluj sobie hybrydowe zyto i bedzie sypac na piaskach

#31 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 15:27

Jak zagospodarować 11 ha . A jak ze sprzedażą tego żyta ??

#32 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 15:49

Jak zagospodarować 11 ha . Nie wiem jakie masz układy z wujkiem ale z życia wiem, że pożyczanie sprzętu jest do pierwszej awarii gdzie nie wiadomo kto jest winny a naprawa kosztuje. Eksploatacja wbrew pozorom także kosztuje sprzęt się zużywa, itd
Żyto to porażka, cena nędzna, posiej grykę, wymagania ma małe a ze sprzedażą raczej niema problemu, lub siej gorczycę i sprzedawaj tym co sieją poplony ale tu już też na rynku nastąpiło nasycenie produktem.

#33 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 15:54

Jak zagospodarować 11 ha . No właśnie myślałem o tej gryce . Tylko gdzie się ją sprzedaje ?? A co do wujka to to jest mój ojciec chrzestny , a poza tym to to jest c-360 więc to nie aż taki żal w razie awarii :blink:

#34 Share kuba330m

kuba330m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 20:49

Jak zagospodarować 11 ha . Najmniej roboty bedzie jak wezmiesz sie za plantacje perzu. Z tego co słyszałem perz ma właściwości lecznicze ;). Tak sie rozpisaliście o ziolach. :blink:
Jak na V klasie to tylko zyto no moze jeszcze pszenżyto.

#35 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 21:20

Jak zagospodarować 11 ha . A zadam pytanie całkiem z innej beczki . Ile może dostać na rękę taki operator maszyn rolniczych (ciągniki głównie ) w 320 ha gospodarstwie , które prowadzi hodowlę bydła (180 dojnych , ale razem jakieś 400 ogonów ) :blink: ??

#36 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 22:51

Jak zagospodarować 11 ha . 12- 15 zł na rękę za godzinę a nawet więcej.

#37 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 09:09

Jak zagospodarować 11 ha . 15 zł na godzinę to na ręką miesięcznie jest ponad 2,5 tys netto, tyle to traktorzysta może zarobić jak przyjdzie z własnym sprzętem a na umowę o pracę to do 1,5 tys netto z nadgodzinami. Za takie pieniądze yarecki12 to wszyscy by chcieli traktorami jeździć, po co iśc do roboty za 1,0 tys na miesiąc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 04 grudzień 2009 - 10:39

Jak zagospodarować 11 ha .

[...] po co iśc do roboty za 1,0 tys na miesiąc.

Bardzo słuszna uwaga! Warto się nad tym zastanowic. :blink:

Mam nadzieję, że za cytowanie posta powyżej po głowie nie dostanę. Ale chodziło mi konkretnie o to zdanie.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II