Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozrzutnik z samozbierającej

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 15 luty 2010 - 15:46

Rozrzutnik z samozbierającej A znasz powiedzenie że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego?? Mała to mała ale weź tako przyczepę samozbierającą 12 ton. Obornika weszło by ze 20 albo więcej. W dodatku do załadunku potrzebna teleskopowa bo to wysokie jest.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozrzutnik z samozbierającej Dzisiaj, 03:48
  •  

#22 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 15 luty 2010 - 23:47

Rozrzutnik z samozbierającej NO tak ale może jakieś nakładki nad takie cacko adapter i mamy rozrzutnik. Ale pewno by to kosztowało jak to i to czyli rozrzutnik 5 tys samozbierająca 5 za to by wołali 10 wiec na 1 wychodzi. JA na moja samozbierająca Fahr nakładłem 9ton wysłodków buraczanych to blachy lekko wygięło na boki powietrza trzeba było dopompować po 7 ale wytrzymała transport 8km 2 takie kursy i tir wywieziony :D ale nie było mowy o wysypywaniu normalnym tylko tur (tyle ze łyżka wchodziła do środka) i ile tur sięgnął tyle wybrałem i wtedy posuwem i jeszcze sie bałem bo cały tył te napinacze sie wyginały i myślałem ze sie to potarga ale maszyna wytrzymała. Moim zdaniem to szkoda przyczepy samozbierającej do gnoju. Popatrz na rozrzutnik na same ogniwa a jakie są w samozbierce?? ^^ moim zdaniem szkoda maszyny wiadomo ze nie ma kasy ale zepsuje ci sie i nie będziesz miał niczego takie jest moje zdanie

A to moja maszyna

Pozdrawiam petes :)

#23 Share ZETORRRRRR

ZETORRRRRR

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 25 luty 2010 - 20:12

Rozrzutnik z samozbierającej oj powzmacniane jest trochę obornika ostatnio woziłem i daje rady nic nie pęka nie trzeszczy czasem więcej siana na niej było i daje rade :)
i już gadanie ze się zrypie ile ja mma w oku tego obornika nie jest dużo na max 2-3 ha wywożenia kilka kursów po troche jest już pomysł żeby założyć adapter przekładnie na paski klinowe i łańcuch jak nie przejdzie prób to nic ale napewno sie nie zrypie ;D
a co do przyczep wieloczynnościowych jak juz kolega pisze czego nie robią otuż odpowiedź nie opłacało by im się a tak zrobią 2 i 2 razy zarobią nie raz :P:)

#24 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 21 marzec 2010 - 07:32

Rozrzutnik z samozbierającej Fajny pomysł. Trzeba by jeszcze pomyśleć o adapterze.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share ZETORRRRRR

ZETORRRRRR

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 18:40

Rozrzutnik z samozbierającej juz adapter leży przywieziony ze starego rozrzutnika tyko podremontować i montować,
łańcucha dość grubego parę metrów też od przekładni będzie szedł lewą stroną łańcuch do adapteru
jak coś wymodzę to dam znać
tylko jeszcze trzeba będzie górę z przyczepy ściągnąć i częściej deski dać :)

#26 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 19:24

Rozrzutnik z samozbierającej Ale z tym że przyczepa samozbierajaca jest słabsza od rozrzutnika to ok bo zielonka czy siano nie ma takiej gęstości jak obornik , ale naprawde nie wiem dlaczego produceńci takich rzeczy nie robią jak przyczepa ma 12 ton ładowności to 10 ton obornika i już a nawet z napędem nie było by więkrzego problemu bo leprze przyczepy mają adaptery dozujące , i argument w stylu za wysokie burty za słabe ogniwa to moim zdaniem żadne argumenty a mam na myśli taką maszyne która jest projektowana od nowa a nie jakaś stara ygosłowianka :) ( sam mam taką) bo wiadomo że będzie troche słabsza i przecież nie ładować gnoju równo z burtami :) . Ale kto by nie pisał i nie wiem jak by mnie przekonywali to i tak uważam że to by był bardzo dobry pomysł gdyby jakiś producent wypuścił taką uniwersalną przyczepe samozbierajko-rozrzutnik. Pozdro
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share ZETORRRRRR

ZETORRRRRR

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 20:38

Rozrzutnik z samozbierającej no dobra rzecz by była jak zrobimy i wywieziemy te 10 rozrzutników i bedzie wszystko ok to dam znac wam co i jak