Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozrzutnik z samozbierającej

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ZETORRRRRR

ZETORRRRRR

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 20:31

Rozrzutnik z samozbierającej Witam.
Ostatnio z ojcem wpadliśmy na taki pomysł chcialem sie was zapytać co o nim sądzici:
Chodzi mi o to żeby z przyczepy samozbierającej SIP PRP II zrobić narazie na sezon zimowy coś w stylu przyczepy z taśmą do wywozu obornika.

O tuż chodzi o to że obornik cały rok wywozimy na pole kawałek drogi od domu a ciagłe zwalanie widłami obornika kilka razy w tygodniu jest meczace i pracochłonne, więc wpadliśmy z ojcem na pomysł ze z naszej samozbiorki zrobic coś takiego:
1.Sciągnać podbierak ponieważ i tak musimy go troche naprawić po sezonie
2.Sciągnać burty boczne z przyczepy i zrobić pełne burty
3.Zrobić zamykaną burte z tyłu
4.Zrobić tzw. przyczepę 2 zadaniową
5. jeżeli by to wypaliło pymyśleć by można było o adapterze do roztrzepywnia obornika w przyszłości

I takie pytanie czy już kiedyś robiliście coś takiego??? Czy taśma wytrzyma i popychacz od taśmy także moim zdaniem siano nie jest lekkie a gnoju duzo by na niej nie ładowało by sie. Co o tym sądzicie. Proszę o odpowiedzi od Was i wasze propozycje.

Pozdrawiam

A tak wogóle to ludzie wożą siano rozrzuutnikiem to czego nie można wozić samozbiorką obornika ;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozrzutnik z samozbierającej Dzisiaj, 09:15
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 20:39

Rozrzutnik z samozbierającej Sam o tym myślałem, probmeme może być to że oś w zbierającej jest troche za bardzo na środku lepiej żeby była bardziej z tyłu no i siano to siano a gnój to bardziej jak zielonka i nie wiem czy taśma długo wytrzyma :blink:

#3 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 20:48

Rozrzutnik z samozbierającej Tez kiedyś myślałem czemu to do rozrzutnika nie robią podbieracza i by był do zbierania siana tylko jedno ale gabaryty siano potrzebuje dużo miejsca a obornik wytrzymałości

Do rzeczy by wozić gnój to Musisz skrócić ją tak jak rozrzutnik tzn koniec podłogi za osią zaraz (jeżeli pracowałeś z rozrzutnikiem to Wiesz że po przeładowaniu obornik jak będzie za osią to zaczep rozrzutnika będzie dzwonił w zaczep ciągnika) i ładowność ile ta SIP ma 2 t to tyle ładuj inaczej rama nie wytrzyma.

#4 Share ZETORRRRRR

ZETORRRRRR

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 21:03

Rozrzutnik z samozbierającej No macie racje Panowie po części ale co do osi mam ja wzomcniona bo jak kupilismy przyczepe to postanowilismy odrau wzmocnić oś tak za zaś. a chodzi mi o zrobienie takiej przyczepy na zime i wiosne jak nie ma siana tylko.
A co do ładownosci to po co mam na nia wlaic 5 ton jak cigam ja i tak władimircem i tak mam spore góry wiec duzo nigdy nie ładuje na przyczepy.
A co do masy to 2t wytraczjaco i tak lekko by nie było np. w zimie,
a po 2 to tyle ładuje na kibitke i chodzi mi o zastapienie kibity i troche lżejszą prace bo tylko załadunek a samo sie przeciez rozładuje.

A co do tasmy to o łańcuchy sie nie boje zabardzo bardziej o te porzeczne katowniki i o ten prety co z boku idzie chodzi mi o napęd kipru. :blink:

#5 Share Zetor1992

Zetor1992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 21:10

Rozrzutnik z samozbierającej A nie lepiej tego obornika wywozić zwykłym rozrzutnikiem, nie będziesz się bawił z przerabianiem przyczepy i nie będziesz się martwił że coś nie wytrzyma bo w końcu rozrzutnik jest do obornika przystosowany
Zetor siła i tradycja na polskiej ziemi

#6 Share pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 21:25

Rozrzutnik z samozbierającej według mnie to nie wytrzyma i nie warto ryzykować bo jak sie rozwali to nie bedziesz mial ani przyczepy ani rozrzutnika .
Lepiej by było załatwić jakiś używany rozrzutnik i go troche podkleić i jazda

#7 Share ZETORRRRRR

ZETORRRRRR

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 21:28

Rozrzutnik z samozbierającej Ha dobrze mówić, kupiło by się rozrzutnik wiadomo ale z kasą problem ,fajnie mówić.
Jak juz coś wyjdzie z tego to ładowane bedzie proporcjonalnie tyle co siana ok 2t max nie więcej, jak bedzie cos z tego dam znać jak z wykonaniem i jak działa:D

#8 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 08:08

Rozrzutnik z samozbierającej Właśnie przeróbka taka jakby się powiodła może być opłacalna, bo zwykły rozrzutnik 3,5t to nawet stare pruchno kosztuje nie mało, a taka zbieraczka, w moim przypadku zwykła polska zbieraczka to więcej jak 2 tyś nie warta a rama jest zdrowa nie zgnita i wysokie burty by były, tylko zastanawiam się jaki łańcuchy jest mocniejszy czy taki typowy łańcuch jak w rozrzutnikach, czy takie jak mam łańcuchy w rodzaju łańcuchów rowerowych czy ten typ na podłogę do gnoju nie będzie za słaby?

#9 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 12:11

Rozrzutnik z samozbierającej Dobra jeśli ładujesz 2 t to ją pogniesz bo (oś wzmocniłeś ale ona nie siądzie ale ramy nie) Oś Masz na środku więc załadujesz obornik i włączysz taśmę gdy zostanie pół obornika to będzie za osią i wtedy przeważy ją tzn zaczep w gorę tył w dół (nieraz tak miałem w rozrzutniku a nawet właśnie w zbierającej przy trawie ) i istnieje możliwość pogięcia ramy bo przód Masz wzmocniony trochę a z tyłu nic no chyba że jakieś podpory na czas wyładunku zastosujesz

#10 Share rzaremba

rzaremba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 15:34

Rozrzutnik z samozbierającej nie wiem jak w samozbierającej ale w rozsiewaczu do wapna jest os centralnie na środku, po przesunięciu towaru do tylu c-360 ma ciężko po kopnym terenie gdyż nie posiada dociążenia a jak napisałeś ze masz góry w okolicy i wladka to raczej daleko takim czymś daleko nie zajedziesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 19:06

Rozrzutnik z samozbierającej @ZETORRR
Ja taką zbieraczką zbieram nać z marchewki i ładuję ją na wysokość blach.Teściu zbierał nią liście od buraków i też ładował do wysokości blach.
Więc jak nie będziesz za bardzo przeładowywać sprzętu to powinieneś spokojnie sobie poradzić z wywożeniem tego obornika, jak nie spróbujesz to nie będziesz wiedział czy twój pomysł na zbieraczko-rozrzutnik jest dobry.A tak poza tym to na Allegro widziałem kiedyś taką zbieraczkę i gościu miał do niej adapter do zakładania na tył tylko nie wiem czy to nie było "made in stodoła"
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#12 Share ZETORRRRRR

ZETORRRRRR

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 20:31

Rozrzutnik z samozbierającej @FERDEK1 no może made in stodoła ta zbieraczka co mówiłeś ale są tez orginalne zbieraczki z adapterem zazwyczja ten adapter jest do kiszony znajomy ma takąwą a może akurat tak jak mówisz ktoś przerobił zbieraczke na zbieraczko-rozrzutnik.

@sebe1033 też masz racje z tymi podporami, zobaczymy co bedzie w ten weekend chyba nic z tego bo choroba mnie dopadła a takie miałem plany, ale sprubować można na początek nie bede walił bóg wie ile.
Jak sie coś wymodzi dam panowie Wam znać ale dalej licze na wasze pomysły w tej sprawie i opinie ;)

Podrawiam :blink:

#13 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 09:12

Rozrzutnik z samozbierającej Mi chodziło że do zbieraczki SIP PRP II miał dorobiony adapter, a to że są zbieraczki z oryginalnym adapterem do kiszonki to wiem
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#14 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 17:12

Rozrzutnik z samozbierającej W tej zbieraczce słabym miejscem będą łańcuchy, nie chodzi o to że nie wytrzymają lecz będą się zapiekać ogniwa. Reszta wytrzyma bez problemu.

#15 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 17:22

Rozrzutnik z samozbierającej ROZRZUTNIK+SAMOZBIERAJĄCA 2,7 t IGŁA (838020352) - Aukcje internetowe Allegro chyba nie muszę pisać nic więcej??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#16 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 18:34

Rozrzutnik z samozbierającej Ale blachy na podbieraczu albo powyrywane albo się odkręciły. Napewno taniej jest kupić taką jak samemu robić

#17 Share ZETORRRRRR

ZETORRRRRR

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 18:52

Rozrzutnik z samozbierającej Ja bym się kłucił z tym żeby było taniej kupić, ponieważ samozbiorkę już mam tylko ściągnąć podbierak to żaden koszt, nie chce montować adaptera. a co do taśmy w tej ROZRZUTNIK+SAMOZBIERAJĄCA 2,7 t to taśma jest taka jak z mojej samozbierającej te same łańcuchy i reszta jedyna zaleta oś z tyłu.

#18 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 19:13

Rozrzutnik z samozbierającej Zbieraczkę byś sprzedał za jakieś 2,5 tys trochę dołożyć i kupić ten rozrzutnik. Podbieracz to pewno blachy podkręcane tylko. Może kilka do wymiany. Niestety górny zaczep no ale..
Rozrzutnik i tak ci potrzebny do rozwalania.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#19 Share ZETORRRRRR

ZETORRRRRR

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 23:22

Rozrzutnik z samozbierającej Eee tam już wiem z czym stoje przy tej samozbiorce więc nie wiem czy bym ją sprzedał, znam jej stan ale niezła myśl z kupnem tego tylko nie orientujecie się ile kosztuje transport takiego czegoś bo kawałek jednak jest z tego miejsca do mnie , tak orientacyjnie chciałbym sie zapytać.Bo ciągnikiem jechać po to to jest jednak kawał drogi :lol:

A zapomniałem ale znalazłem w galerii moja fote tej samozbiorki i dorzucam:
Dodany obrazek
SAMOZBIERAJĄCA

Pierwsza próba samozbiorki jako przyczepy do wywiezienia obornika zakończona powodzeniem.

Ok 2 t towaru zwalone w 3 minuty, bez najmniejszych problemów, taśma nie pękła tylko się podniosła lekko bo przymarzła część gnoju.

Przy 2 kursie tego samego dnia lekko tylko wygiął się napęd taśmy ten co idzie z prawej strony (już są plany aby go wzmocnić)
łańcuchy całe, posuw w porządku, żadnej awarii, tyłu ciągnika nie podniosło, nic nie pogięło
.
Są plany tylko żeby zagęścić poprzeczki na taśmie te które wypychają.

Edytowany przez ZETORRRRRR, 25 grudzień 2009 - 00:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 15 luty 2010 - 11:32

Rozrzutnik z samozbierającej W sumie to i ja sie zastanawiałem dlaczego nie robią samozbierajko-rozrzutników ^^ takie cuda wymyślają jakieś Joskiny cargo trele morele , a tu wytarczy do samozbierajki dać z tyłu adapter i już. Produceńci powinni to wziąść pod uwage projektując takie maszyny , bo wykonać solidniejszą rame i przesunąć troche oś do tyłu to chyba żadnego problemu by nie było.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.