Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z pryzmą kukurydzy

282 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 grudzień 2009 - 10:49

Problem z pryzmą kukurydzy Kuku zawiera dużo cukru i jest najlepiej zakiszającą się paszą stosowanie zakiszaczy i pożywek dla bakterii-wywalanie pieniędzy, lucerna zawiera dużo białka, posypując cukrem dostarczasz bakteriom pożywkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z pryzmą kukurydzy Dzisiaj, 23:04
  •  

#42 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 03 grudzień 2009 - 17:41

Problem z pryzmą kukurydzy Ciekawa sprawa z tym cukrem w lucernie, jakie dawkowanie i koszty zarazem? Zastanawiam się czy poszło by takim syropem przez aplikator na prasie.
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#43 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 15:09

Problem z pryzmą kukurydzy u mnie tez jest problem z plesnia w pryzmie ale nie sa to pasy tylko takie male skupiska i przewaznie w srodku pryzmy, ciekawe ze jak otworze to przez miesiac tego nie ma tylko dopiero po miesiacu sie pojawia
w tamtym roku bez zakiszacza to bylo troche wiecej tej plesni i wlasnie pasy byly a w tym roku dalismy zakiszacz i plesni jakgdyby mniej
mi tez wydaje sie ze to wina rozrzucania i ugniatania, to trzeba bardzo cienko rozrzucic a tak nie robilismy , zostawialo sie warstwy 30 -40 cm i gnietlo odrazu
pryzma wymiary 8x30 wysokosc 1,4 m w najwyzszym miejscu, na spod daje zawsze stara troche diurawa folie ktora w poprzednim roku byla na gorze, a na gore nowa, i tak od gory do polowy kiszonka jest suchsza a od połowy w dol tak zarabiscie mokra i wyglada apetycznie i tam plesn sie nie pojawia

a pamietam ze pierwszy raz jak robilismy kiszonke pare lat temu to wybralismy z bratem specjalnie dol pod nia, cos w rodzaju silosu tylko to wygladalo jakby nie budowane do gory tylko pod powierzchnie ziemi, i wtedy kiszonka byla super, bez dodatkow, zero odrzutu i na calej wysokości pryzmy byla taka mokra jak teraz od polowy w dol

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 20:09

Problem z pryzmą kukurydzy U nas zdąża się że ugniata się warstwy po 30-40 cm i jest ok jak dotąd nic się nie popsuło :lol:

#45 Share TomaszW

TomaszW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 15:40

Problem z pryzmą kukurydzy Witam.
wszystkie problemy o których mówicie są przyczyną kilku składowych. Zarówno złe ubicie kukurydzy i nieszczelne przykrycie może spowodować zagniwanie pryzmy. Wszystkim polecam stosowanie bardzo dobrego zakiszacza i nie żadną chemię tylko na bazie bakterii. Bardzo polecam stosowanie EM- Efektywnych Mikroorganizmów. Nie spotkałem rolników którzy powiedzieliby, że mieli problemy z pryzmą kukurydzy przy stosowaniu EM. A co do szczurów, najlepszy na szczury jest POLDEK :blink: Gość w mojej miejscowości miał szczury które zagnieździły się w pryzmie której nie zdążył skarmić. Przykrył folią pryzmę, podłączył wąż do rury wydechowej do poloneza zasilanego LPG a drugi koniec włożył pod folię. 30 min przy obrotach 2 tys. poldek pochodził, odkrył folię, a tam szczury albo już nie żyły albo ledwo co na nogach się trzymały, siekierą można je było rąbać. Tylko jest teraz problem, bo u mnie w miejscowości nie ma już poldków, a szczury są :huh:

#46 Share dex1988

dex1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 16 wrzesień 2010 - 12:19

Problem z pryzmą kukurydzy Witam
Ja w tamtym roku też miałem problem z kiszonką, na początku była pleśń, zbierałem ją jak tylko się pokazywała, ale nic to nie dało. Potem na wiosnę zaczęła się zagrzewać i w rezultacie 2 rozrzutniki musiałem wyrzucić. Ugnieciona była dobrze tylko pewnie w folii były dziurki, ale dość o tym.
Mam pytanie czy warto jest wydawać kasę na zakiszacze, mam na myśli Sano Labacsil Bakterie i Labacsil Acid.
Ten pierwszy to po to by lepiej kiszonka się zakiszała i krowy lepiej ją jadły, a drugi żeby się nie psuła (pleśń i takie tam).
Czy ktoś to już stosował? I jak się to dozuje, wystarczy polać tym pryzmę z kukurydzą (oczywiście stopniowo powiedzmy po każdym rozrzutniku).

#47 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 16 wrzesień 2010 - 13:41

Problem z pryzmą kukurydzy Ja myślę że nie warto dawać tych zakiszaczy bo to tylko strata pieniędzy. Ja nigdy nie dawałem i często jest dobra więc to zależy od ugniecenia i okrycia

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#48 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 16 wrzesień 2010 - 14:19

Problem z pryzmą kukurydzy z technik nakrywania pryzmy to dobry patent jest "Sanowski", czyli na kukurydzę cieniutka folia np malarska, później zwykła gruba kiszonkarska, następnie siatka od ptaków ( ja zamiast siatki rzucam zeszłoroczną folię) straty w pryzmie, szczególnie tuż pod folią są zerowe.

#49 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 16 wrzesień 2010 - 18:47

Problem z pryzmą kukurydzy U mnie daje się pod spód nową a na wierzch starą i wrony 2 folii już tak bardzo nie przebiją. Oczywiście na wierzch ziemi tyle żeby białego nie było widać

#50 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 06:48

Problem z pryzmą kukurydzy Witam,

Zielonym do góry?
Apropos żeby białego nie było widać. Mam folię dwuwarstwową z jednej strony biała z drugiej czarna, czy jest jakaś różnica którą strona się powinno okrywać pryzmę, czy to wszystko jedno? Na folii nie znalazłem żadnej instrukcji a w okolicy to różnie ludziska robią.

Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 17:31

Problem z pryzmą kukurydzy czarno biała jest po to że okrywasz białym do góry jak na dłuższe przechowanie, np. lato a jak przez zimę jakąś pryzmę wypasiesz to może być czarnym na wierzch

#52 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 20 wrzesień 2010 - 17:50

Problem z pryzmą kukurydzy Dzięki za odpowiedz.

Ale dlaczego akurat tak a nie inaczej, czy chodzi tutaj o odbijanie promieni słonecznych czy czegoś innego i czy to ma znaczenie jak się okrywa folię 10-15 centymetrową warstwą ziemi?

Mam jeszcze inne ważniejsze pytanie !!!
Po ilu dniach od momentu przykrycia można najwcześniej odkryć bez ryzyka psucia się pryzmę, bo miałem w tym roku firmę i jakoś tak wyszło że skosili całość a miało trochę zostać na bieżąco na zielonkę a zeszłoroczne pasze się bardzo szybko kończą i teraz mnie ciśnie!!!

#53 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 20 wrzesień 2010 - 18:00

Problem z pryzmą kukurydzy 6 tygodni, ale z tego co słyszałem podobno najlepsze kiszonki są gdy otworzy się je po roku od skoszenia ;)

#54 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 20 wrzesień 2010 - 18:05

Problem z pryzmą kukurydzy w zasadzie 6 tygodni, ale tu chodzi o to aby zakończył się proces zakiszania. Podobno można rozstroić krowom żołądki jak się za wcześnie zacznie skarmiać. Ja osobiście otwieram po 5 tygodniach (jak mus to mus ;) ) i problemów z krowami, jak i z psuciem pryzmy nie było

#55 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 20 wrzesień 2010 - 18:37

Problem z pryzmą kukurydzy Ja krów nie posiadam, kiszonka wędruje dla opasów mięsnych. 5 tygodni to jeszcze musiałbym wytrzymać trzy co może być ciężkie. miałem nadzieję że ktoś napisze że dałoby radę po 3-4 tygodniach. Oj będzie dieta.

#56 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 20 wrzesień 2010 - 19:52

Problem z pryzmą kukurydzy

Dzięki za odpowiedz.

Ale dlaczego akurat tak a nie inaczej, czy chodzi tutaj o odbijanie promieni słonecznych czy czegoś innego i czy to ma znaczenie jak się okrywa folię 10-15 centymetrową warstwą ziemi?

Mam jeszcze inne ważniejsze pytanie !!!
Po ilu dniach od momentu przykrycia można najwcześniej odkryć bez ryzyka psucia się pryzmę, bo miałem w tym roku firmę i jakoś tak wyszło że skosili całość a miało trochę zostać na bieżąco na zielonkę a zeszłoroczne pasze się bardzo szybko kończą i teraz mnie ciśnie!!!

Chodzi o promienie słoneczne tak jak przy owijaniu sianokiszonki. Ja muszę okrywać grubą warstwą ziemi bo tydzień po skoszeniu przylatują wrony i wtedy szkoda gadać co się dzieje ;)

#57 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 20 wrzesień 2010 - 20:50

Problem z pryzmą kukurydzy u mnie to samo, wrony powodują duże straty, zawsze robię 3 pryzmy.
2 38x14m folii i jedną wąską i długą na lato żeby się nie grzała
z tą na lato zawsze jest problem, wrony robią sobie z niej ucztę, ale w tym roku ładny patent mam od wuja podobno skuteczny, a mianowicie udaję się z wiatrówką na pryzmy, upoluję ze 4 sztuki tego dziadostwa (oczywiście nie jednego dnia) a następnie wbijam 3 metrowe kołki w glebę przy pryzmie i przywiązuje na czubku te "zwłoki".
wrony odczepią się na długo ;)
ubijam 3 ciągnikami MF 3650, zetor 5340 i NH T5060, w tym roku z zetorka poszło z 20 litrów oleju z ładowacza na pryzmie, ciekaw jestem co z tego wyniknie, jak sądzicie??
a jeśli chodzi o skarmianie to co do krów to najlepiej żeby to było coś koło 8 tyg. a byki to mogą po 4 dniach już szmać ;) znajomy już 2 dni po okryciu skarmiał opasy i cały rok przeżyły bez niczego tak że można :D

#58 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 21 wrzesień 2010 - 19:08

Problem z pryzmą kukurydzy Z tymi zwłokami to masz rację. To na prawdę działa.

#59 Share Empty87

Empty87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:Webmastering
    Scrypting - Proggraming
    Kobitki <3

Napisany 25 sierpień 2011 - 10:19

Problem z pryzmą kukurydzy Ja mam pytanie co do zakiszacza. Jaki najlepszy był by pod mięsne byczki?? Nie mam krów, a z tego co czytam na necie to większośc zakiszaczów jest robioonych albo bod mleczne albo mix mleczne + mięsne. Jak by ktoś znał jakiś dobry produkt to chetnie wypróbuje.
Kocham Spać

W Czoko Jest Spoko!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 25 sierpień 2011 - 13:54

Problem z pryzmą kukurydzy A co ma zakiszasz do rasy czy użytkowania bydła, w obu przypadkach chodzi o jak najlepszą pasze, czyli wspomożenie procesów zakiszania i nie doprowadzenia do zagrzewania się kiszonki.