Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z pryzmą kukurydzy

282 odpowiedzi na ten temat

#241 Share maroko

maroko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 14:51

Dzięki, zobaczymy jak to wyjdzie.

Może dokupię ze 2 byki takie 5 mies-rok,  bo mam miejsca.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z pryzmą kukurydzy Dzisiaj, 05:54
  •  

#242 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 07 listopad 2016 - 19:56

Dlaczego psuje mi się kiszonka z qq, pryzmę ubijałem Fendem 311 i kosiłem jednorzędówka pittingerem mex-2k. Pryzmę wycinam wycinakiem Vicona pasami po ok 40cm i w odciętej scianie już są fioletowe plamki czy za słabo było ubite czy grzyby w kukurydzy ?

#243 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 08 listopad 2016 - 15:34

Jak fioletowe plamki to znaczy że ona się już dawnej popsuła, pewnie tak jak piszesz, słabo ubita, ewentualnie grzyby lub piasek wniosłeś kołami. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 08 listopad 2016 - 17:45

a jaką macie technikę ubijania, bo ja jak wysypią to rozgarniam spychem na całej długości i potem jeżdżę koło przy kole aż przywiozą następna dostawę i tak w koło, a tam gdzie są niebieskie plamki to zaczyna się grzać i pleśń idzie dalej aż tworzą się takie bryły 

#245 Share Adrian_K_90

Adrian_K_90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 08 listopad 2016 - 18:34

Tak jak i ty. Lepszej techniki nie wymyślili. Kwestia czy nadążasz ugniatać, czy nie. Jak szybko szło cięcie, i z jaką częstotliwością przywozili? Dawałeś radę ujeździć przed przyjechaniem nowego wozu? 

Jeszcze pytanie. czy wjeżdżając bardzo się grzebali. Jak siądzie na takiej pryzmie, to zniszczy strukturę którą ugniatałeś, i trudno to spowrotem  ujeździć.

#246 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów

Napisany 08 listopad 2016 - 18:55

Jeśli się grzeje to obstawiam słabo zagęszczoną kiszonkę, gdyby była fest ubita to nie ma prawa się grzać, lub też za wolno wybierasz. 

#247 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 08 listopad 2016 - 20:38

Problem z pryzmą kukurydzy Kolego przy 1 rzedowce to ma sporo czasu na ubicie tylko kwestia jak sie jeździ, jak ciężki traktor itd.gdzies czytałem, że żeby była dobrE kuku ubita to trzeba minimum 4 razy w tym samym miejscu przy każdej nowej dostawie przejechać i musi byc odpowiednia waga ciągnika. Ja w tym roku ubijałem ciagnik sam wazy 6200 do tego obciążnik 1000 kg i łyżka na tura wiec zestaw ponad 7 ton i kiszonka super. Nie grzeje sie i nic sie nie psuje.

#248 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 08 listopad 2016 - 21:02

pozostaje pytanie jak wygladała kuku przed zbiorem i jak pocieta, zmiazdzona  itd    ... u mnie np sucha masa kiszonki 43%   i nie jest idealna mimo mocnego ubicia

#249 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 08 listopad 2016 - 21:09

nadarzałem ubijać i jak wcześniej pisałem ubijałem Fendem farmer 311 zraz ze spychem waga ponad 6t, jak wjeżdzali to starali się nie kopać, a jeżeli już zaczynali  się kopać to wciągałem i wozili polskimi rozrzutnikami 3,5t wraz z nadstawkami, pryzma wyszła 6x30 x1m. Podczas koszenia było ok 28*C i często na kolbach trafiała się głownia. Przed koszeniem kukurydza pod lasem ok 1/3 pola była sucha a miejscami 2 liście od dołu były suche.

Edytowany przez marcin2057, 08 listopad 2016 - 21:14.

#250 Share Fugeo

Fugeo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 11:44

Panowie jaki zapach powinna mieć kiszonka? U mnie wyczuwalny jest zapach alkoholu (spirytusu), kolor złoty/brązowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3378 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 12 listopad 2016 - 19:17

Panowie a co może być przyczyną,ze bydlaki nie do końca  trawią ziarno???Kukurydza koszona Jaguarem 870 i nie znalazłem całego ziarniaka...Podczas koszenia kukurydza byłą już dość sucha, pryzma ubita dobrze,masa zakiszona dobrze jedynie to te ziarenka nie strawione

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#252 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 19:21

pewny nie jestem czy niskie białko w paszy nie wpływa na trawienie QQ. Jaki mocznik w mleku o ile to na mleko?

#253 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 19:39

Problem z pryzmą kukurydzy jak mocno masz uszkodzone ziarno: dziabnięte tylko że widać że uszkodzone czy mocniej posiekane?

#254 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 19:43

mam podobny problem ale u mnie ziarno pocięte na min na 4 i wydaje mi sie że to jest kwestia drożdzy paszowych bo jak dostawały bydlaki to tego nie było a jak drożdze sie skończyły i na partie paszy nie miałem to to występowało 

#255 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 20:10

U mnie mimo drożdży mam całe ziarniaki w kale (całe mam na myśli uszkodzone ale nie strawione). 

Edytowany przez damianzetor9540, 12 listopad 2016 - 20:10.

#256 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 13 listopad 2016 - 12:00

Problem z pryzmą kukurydzy za twarde ziarno i zbyt mało uszkodzone

#257 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 13 listopad 2016 - 20:46

Problem z pryzmą kukurydzy Co do gnicia kiszobki mialem rok temu to samo a pryzma byla ubijana dobrze teleskopem o wadze ponad 7 ton. W tym roku ququ byla sucha na pniu kosilismy ale do aplikatora do sieczkarni dalem najwyklejszy kwas mrowkowy i powiem wam ze bardzo sie balem ze sie nie zakisi bo ziarnonmialo ok 35% wilgotnosci a wyszla super i byki wcinaja ja niemiłosiernie i widze ze bardzo ladnie przybieraja. Pierwszy raz dawalem dodatek do zakiszania i chyba za kazdym razem juz pojdzie bo zapach jest ladny nie psuje sie i dobrze jest pobierana.

#258 Share valadin1

valadin1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 13 listopad 2016 - 23:03

mam podobny problem ale u mnie ziarno pocięte na min na 4 i wydaje mi sie że to jest kwestia drożdzy paszowych bo jak dostawały bydlaki to tego nie było a jak drożdze sie skończyły i na partie paszy nie miałem to to występowało 

Częściowo trawienie ziarna zależy od białka drożdże oprócz tego, że wspomagają trawienie zawierają dużą ilość niemal idealne białko (duża ilość aminokwasów egzogennych) i dlatego lepiej trawiły :)

Też mam w pewnym stopniu problem z trawieniem ziarna i u mnie jedynym problemem może być za mała ilość białka bo kukurydza koszona własnym sprzętem i z ziarna zrobiony "gruz" nie to, że uszkodzone czy walnięte na pół tylko ćwiartkę ciężko znaleźć a i tak takie drobne przechodzi przez krowy..

#259 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3378 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 14 listopad 2016 - 09:16

pewny nie jestem czy niskie białko w paszy nie wpływa na trawienie QQ. Jaki mocznik w mleku o ile to na mleko?

bydło na opas więc nie określę

jak mocno masz uszkodzone ziarno: dziabnięte tylko że widać że uszkodzone czy mocniej posiekane?

Ziarniaki wszystkie "przetrącone"niektóre na pół inne na cztery jeszcze inne tylko trącone,przez bydlaki przechodzą te najmniejsze kawałeczki ziarna,takie co były podczas koszenia najmocniej twarde.

Mi się wydaje,że ziarno było zbyt twarde podczas koszenia.Jeżeli chodzi o białko to sądzę,ze dostarczam im wystarczającą ilość

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 20:00

Problem z pryzmą kukurydzy Pisałem już że za twarde. U mnie też widać ziarno tylko że całe a powodem jest zbyt małe uszkodzenie tzn. niby jest uszkodzone ale za mało, nie przecięte na pół tylko skórka zdarta - tak bynajmniej mi się wydaje. Sołtys to ile tego bialka dostarczasz?