Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z pryzmą kukurydzy

282 odpowiedzi na ten temat

#221 Share SW400kruger

SW400kruger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 25 grudzień 2015 - 18:15

Też widłami do ziemniaków robiłem i ograbiałem na równiutko metalowymi grabkami, ale pleśń była i się powiększała, a teraz po tygodniu odcinania kosą widocznie zmniejsza się, może przestanie z czasem - pożyjemy zobaczymy.

Tą sieczkarnie Mengele MB 300 ma kolega i z tego co wiem i mówił to ciężko ona mu idzie z C-380, dlatego w nocy zazwyczaj koszą, ale może ta 80-tka już nie bardzo, albo coś z sieczkarnią, ale widziałem, że szybko mu to idzie, na jedynce szosowej, czasem dwójka na żółwiu. W tym roku miał Forterrę 120 ale nie kosił nią tylko dalej 80, bo chyba się nie mieściła, chociaż muszę zapytać, bo tylko się domyślam. Ten PZ Zweegers Mh 80 SL którym kosiłem nie nadążał za traktorem, raz mi nawet zapchało ją, o szosowej jedynce można zapomnieć, tylko trójką terenową na żółwiu gdzie mniejsza była QQ na dołku, a tak to dwójka terenowa na zającu, a czasem nawet żółw. Pottingera mex ok miał ten od którego brałem PZ to mówił, że sprzedał bo zetor 7211 nie dawał rady.

Także doprawdy nie wiem którą maszynę najpoważniej brać pod uwagę myśląc o zakupie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z pryzmą kukurydzy Dzisiaj, 17:52
  •  

#222 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2246 postów

Napisany 25 grudzień 2015 - 18:24

O sieczkarni poczytaj w temacie http://www.agrofoto....jest-najlepsza/ Ja mam MB 300, wujek PZ80 i nic nikomu się nie zapycha

#223 Share piotrp88

piotrp88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 25 grudzień 2015 - 19:04

W mojej okolicy widok jednorzędowej sieczkarni z ciągnikiem byłby porównywalny z objawieniem Matki Bożej :) Nie ma u was kto kosić? Jaką macie wydajność? W przyszłym roku chyba ja z c-360 dołączę się do ugniatania, bo z tego co piszecie o tym cięciu pryzmy kosą to wychodzi że jest z tym ubiciem kiepsko.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2246 postów

Napisany 25 grudzień 2015 - 19:19

jak mam 4ha włożyć w nie za duży silos i dobrze ugnieść to nie ma co przesadzać z wydajnością sieczkarni. Skosze znajomemu, on u mnie rozgarnie. 2ha na dzień położe bez większego stresu. Póki mam ludzi to nie mam zamiaru nic z tym kombinować

#225 Share SW400kruger

SW400kruger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 25 grudzień 2015 - 22:04

W mojej okolicy widok jednorzędowej sieczkarni z ciągnikiem byłby porównywalny z objawieniem Matki Bożej :) Nie ma u was kto kosić? Jaką macie wydajność? W przyszłym roku chyba ja z c-360 dołączę się do ugniatania, bo z tego co piszecie o tym cięciu pryzmy kosą to wychodzi że jest z tym ubiciem kiepsko.

Kolega około 10 ha robi jednorzędową Mengele i żyje do dziś mając się w miarę nieźle heh. Nie ma kto kosić, bo rolnictwem tak na poważnie to zajmują się po jednej osobie na trzy wsie, dlatego nikt w pobliżu nie prowadzi takich kompleksowych usług w zakresie sporządzania kiszonki.
Było napisane, że chodzi o kose spalinową z zaimplementowaną do niej piła tarczową. Może raczej jest problem ze zbyt dużym zagęszczeniem/ubiciem tak jak pisał kris14, że spotkał się z taką opinią, bo na obrzeżach przy samej krawędzi gdzie nie jest tak bardzo zbita nie ma problemu tej pleśni, ale nie wiem, nie znam się, bo sporządzałem kiszonkę z QQ pierwszy raz w życiu.

Zapraszam w przyszłym roku, choćby nawet tylko do fachowego nadzoru a później na kielicha(nie koniecznie jednego ani nie dwa) żeby tym razem nie było problemów z kiszonka :) . Nie musisz brać nawet swojej C-360 bo ze dwie się znajdzie(4 i 3p), a jak będziesz chciał czymś innym pojeździć po pryzmie to też coś tam jest do wyboru.

#226 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 12:05

Pobrałem może z 1m pryzmy i się uspokoiło, jest w środku cała ok, czasami od folii zepsuta, norma, zobaczymy co będzie dalej.

#227 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2246 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 12:20

zmieniłeś sposób wybierania czy samo od siebie się uspokoiło?

#228 Share rafalsport

rafalsport

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 18:06

Problem z pryzmą kukurydzy Witam prawdo podobnie kukurydza ma niebieski nalot od tego ze jak byla cieta to byla za sucha jak sie kukurydze tnie to na pryzmie trzeba woda polewac i ugniatac wtedy jest giit super kukurydza sam na sobie sprawdzilem

#229 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 19:01

zmieniłeś sposób wybierania czy samo od siebie się uspokoiło?

Cały czas pobieram ręcznie, widełkami ;) tyle że zostawiam ścianę równą jak stół ;)

#230 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 styczeń 2016 - 15:24

Problem z pryzmą kukurydzy u mnie jest ten sam problem co u kolegi krisa ale przyszły mrozy i powoli uspokaja się niby wszystko było dobrze zrobione ale to już 2 rok z kolegi się dzieje i nie wiem co już robić ugniatam najpierw c 330 z obciaznikiem na koniec mtz jak wybieram i uderze w ścianę to jakbym w mur walił
jesli pomoglem kliknij fajne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Darecki2005

Darecki2005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 20:02

Witam. Także mam problem z niebieskimi kłakami (grudami) pleśni w środku pryzmy kukurydzy i powiem wam że nie mam pojęcia z czego to wynika bo co roku jest to samo. Na początku myslałem że to będzie słabe ubicie ale na jesieni zakupiłem valtrę t135 z pakietem obciążników, turem, dodatkowym zbiornikiem paliwa (350l zatankowany na full), do tego skrzynia na podnośnik zalana betonem o wadze 2 ton i zmienione koła na węższe. Łączna waga zestawu to prawie 10 ton (ważony na legalizowanej wadze elektronicznej sąsiada). Wożone było małymi rozrzutnikami i rozciągane cienkimi warstwami, w konsekwencji jest tak ubita że mam problem widły https://www.grene.pl...zy-fiskars.html wbić a niebieskie kłaki nadal są i to w środku pryzmy. Macie może jeszcze jakieś pomysły co to może być? Czy głownia może być tego przyczyną( miałem sporo w tamtym roku)?

#232 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2246 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 20:16

ja głowni raczej nie miał a niebieskie jest jak co roku... To już szczury choć folie podziurawiły jak sito nie przyniosły tyle strat (właściwie tylko mikro ogniska zgnitego) co te grudy niebieskiego dziadostwa których na 50 rozrzutników  będzie już ze 2 ;/

Heh a już miałem plan robić jakieś 500kg obciążnika na TUZ... widać daremne

#233 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 05:45

Problem z pryzmą kukurydzy Może za grube warstwy i mimo wszystko tego nie ubijesz dobrze.
U siebie teraz mam ubiegłoroczna to jest sucha jak siano ubijane Nh T6 waga 7T i zero odpadu.
Ps jak buksuja na pryzmie to w tych dolkach później też może się psuć.

#234 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 20 kwiecień 2016 - 05:54

Z tymi kulkami to jest problem w mojej całej okolicy z kim bym sie nie zgadał ale to przez jakis okres potem o dziwio znikaja

#235 Share Darecki2005

Darecki2005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 10:24

Zadnego buksowania nie ma, traktory wszystkie 4x4,rozrzutniki max 10 ton, wjezdzają lekko, pryzmy po 25m wiec jak jeden rozrzutnik rozsuwam łyżką to jest naprawdę cienka warstwa. Do tego teraz aż ciężko widły wbić wiec nie ma mowy że zle ugnieciona. Silosy jednego dnia nakryte folią. to musi być coś z kukurydzą lub jeszcze sprawdzę w tym roku u chłopaków co wożą czy nie ma przecieków z hydrauliki, bo może gdzie jak coś gdzieś kapnie to z tego ta pleśń( to tylko moje spekulacje)

#236 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2246 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 10:35

była wcześniej hipoteza o złym wybieraniu widłami... niby mozna się zgodzić ale przyuważyłem, że jakbym spróbował wejść widłami w pryzme nawet na 0,5m to te niebieskie tam już bedzie. Więc raczej to nie jest efekt wybierania widłami bo tak głęboko ściany nie narusze gdy wybieram ściane 20-30cm... Narusze może kolejne 5-10cm ale nie aż tak daleko wgłąb...

Buksowanie można by podejrzewać na podjeździe, no chyba że jakiś amator przy rozładunku zatrzymuje sie i rusza gwałtownie

Edytowany przez lukbold, 20 kwiecień 2016 - 10:36.

#237 Share maroko

maroko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 19:25

W tym roku chyba kukurydza się nie psuje, bo temat mało uczęszczany ostatnio. U mnie tez praktycznie zero odpadów. 

Tylko przez to powstał inny kłopot. A mianowicie boję się że nie zdarzę skarmić przed zbiorem nowej. A nie mam mozliwości zrobienia pryzmy w innym miejscu. Pewnie to nie najlepszy pomysł, ale spytać można ;)

Próbował ktoś może resztę tej starej co została rozgarnąć pod spód i na to nową wozić? Dużo by tego na pewno nie zostało.

#238 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 473 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 19:50

ja tak robiłem i jest ok

#239 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2246 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 20:04

znajomy też i nie narzeka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1618 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 21:26

widziałem pryzmę która była przewożona w inne miejsce, ubijana ponownie przyczepa po przyczepie i też się nic z nią nie stało