Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie?

920 odpowiedzi na ten temat

#861 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 02 maj 2014 - 14:35

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? w dużych gospodarstwach tak robią tylko że wszystko idzie ładowarką do paszowozu. Jak zadajesz ręcznie to połowę wywalisz z tego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Dzisiaj, 13:52
  •  

#862 Share destrukt

destrukt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 maj 2014 - 16:07

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? tylko w silosie nie opłaca sie robić w belach bo duzo gnije jak peknie folia

#863 Share DawidJaroszuk

DawidJaroszuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 maj 2014 - 20:20

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? w silosie jest duzo wygodniej przynajmniej dla mnie ok 6 lat robie w silos na bele juz bym sie nie zdecydowal ale jak sie zmienia kiszonke z pierwszego pokosu na ta z drugiego wydajnosc spada najlepiej by bylo gdyby wszystko w jednym bylo wtedy pasza przez caly rok ta sama i wydajnosc utrzymana :)

#864 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1618 postów

Napisany 02 maj 2014 - 21:21

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? W jednym silosie to będziesz miał dużo strat, na łączeniu będzie ci gniło

#865 Share DawidJaroszuk

DawidJaroszuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 maj 2014 - 21:55

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? wlsnie tego sie obawialem i wolalem zapytac ;/ 35 ha traw jak by zgnilo uuu strach myslec :)

#866 Share Romek120

Romek120

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 03 maj 2014 - 10:55

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? hej chłopaki odpowiedzcie ze na moje pytanie, jaki orkan kupic na te 15ha do ursusa c-360???

#867 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 03 maj 2014 - 20:26

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? @Romek120 Ty chcesz robić kiszonkę czy sianokiszonkę bo to spora różnica jest, najlepiej kup przyczepę samozbierającą wyjdzie taniej i będziesz bardziej zadowolony

#868 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 03 maj 2014 - 22:28

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Mój silos wygląda tak, 1 pokos kładę i nakrywam tylko brzegi woreczkami z kruszywem, na jesien odkrywam, ugniatam ponownie i kłade qq, po skoszeniu qq odrazu kładę 3 pokos i okrywam oponami. Trzeba tylko ostrożnie obchodzić sie z folią i na wszelki wypadek stosujemy zakiszacze. Pryzma wychodzi bardzo ładnie, i nie ma zadnych psuć na łączeniach

#869 Share Romek120

Romek120

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 04 maj 2014 - 09:32

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? mam przyczepę samozbierającą ale zwykły zbierak jest w niej bez noży, chcialbym właśnie do niej ładować trawe troszke podsuszoną tak do 30% s.m. zeby miała i dlatego chcialbym kupic sieczkarnie ktora by mi siekała tą trawe i ładowała do zbieraka, oczywiście po uprzednim skoszeniu kosiarką rotacyjną i zgrabieniem do wału a potem z wału sieczkranią do zbieraka i potem w pryzme, interesuje mnie ta sieczkarnia bo dobrze sie potem wybiera z pryzmy a tak gdy sie ma trawe z pierwszego pokosu to pozniej trzeba sie szarpac ze rowno z pryzmy wybierac a tak dzieki sieczkarni jest spokoj, po za tym na przyczepe trzeba duzo kasy a ja mam tylko 10tys zł i nie potrzebna mi jest druga, nie mam na nia miejsca a tak sieczkranią wszystko bym zrobił albo orkanem, co radzicie mi kupic???? dawniej robiłem w bele ale to jest drogie i nie opłaca sie za bardzo, mam 15szt. bydła, po za tym dzieki drobno pocietej trawie mógłbym podawac odrazu tresciwe do tego i miałbym jak z paszowozu. poradzcie mi co kupic za te 10tys??

#870 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 04 maj 2014 - 10:04

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Romek120

Tu masz poglądowo takiego typu maszynę która zrobi lepiej niż orkan http://allegro.pl/si...4169996726.html

DawidJaroszuk

Niema żadnego problemu z robieniem pryzmy z dwóch pokosów zawsze co roku idzie trawa a zaś kukurydza albo dwa razy trawa i kukurydza niema żadnego psucia jak dobrze zrobisz tylko ja przykrywam oponami i folia idzie zachodnia bo polskie się nie nadają bo nie wytrzymują

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#871 Share Ursusek4514

Ursusek4514

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 16 postów

Napisany 06 maj 2014 - 13:46

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Witam ! W tym roku zaczynam robić sianokiszonkę w pryzmę. Mam 12 ha porządnej trawy i nie wiem +/- jaki rozmiar folii do tego wziąć. np 10x50m byłą by dobra? Z góry dziękuję za pomoc ;)

#872 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 07 maj 2014 - 14:15

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Jeśli nie będziesz dużo wybierał to weź folie 8 m i zrób dłuższą. Mniej strat będzie.

#873 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 09 maj 2014 - 12:45

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ja robie w bele ale to dlatego,ze łąki jakie mam to przeważnie torfy i wjechanie na nie czyms cięższym grozi utonieciem.Oczywiscie,ze przy wiekszych powierzchniach lepiej w pryzmę-szybciej,taniej.Przy robieniu TMR-u tez szybciej idzie bo od razu do paszowozu.
Marcin

#874 Share rolnikzpodlasia

rolnikzpodlasia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 maj 2014 - 16:45

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? bela to jednak bela
ja mam 18 ha trawy
brat 120 ha trawy i wszystko w bele

#875 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 10 maj 2014 - 10:35

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? no majac 18ha to tak, bele sa ok, ale 120 ha i bele??? troche nie bardzo ekonomicznie

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#876 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 10 maj 2014 - 12:52

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? ze 120 ha to trochę tych bel jest, przy takiej ilości to chociąz z tych większych i bliżej położonych pól należałoby się już pryzmę robić

#877 Share andrews1987

andrews1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 11 maj 2014 - 15:59

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Panowie podpowiedzcie bo chciałbym mieć bele sianokiszonki bez pleśni :huh: Mam niedużą łąkę i czy jakbym kupił zakiszacz (jak możecie powiedzieć jaki to będę wdzięczny) to czy opryskiwaczem plecakowym mógłbym opryskać pokos przed samym prasowaniem?? Mam opryskiwacz który przy większym areale mogę postawić za siedzeniem w ciągniku (na skrzynce akumulatorów w Belarusie) tak aby dźwignia była po lewej stronie siedzenia i lance montuje nad pokosem jedyny minus że co 30 sekund muszę ruszyć 5 razy dźwignią, tylko będzie konieczne większe rozcieńczenie czy nie zaszkodzi większa ilość wody w pokosie???

#878 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 11 maj 2014 - 16:19

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? andrews1987 możesz opryskiwaczem plecakowym pryskać przed samym prasowaniem , raczej nikt ci nie zabroni pryskać zakiszaczem pokosu a żebyś nie musiał recznie
dobijać ciśnienie w opryskiwaczu to podłącz go pod układ pneumatyczny ciągnika i sprężarka dobije ciśnienie powietrza .
A możesz też założyć opryskiwacz na przedni tuz i będziesz przed ciągnikiem pryskał pokos trawy nie wiem tylko jak sam zakiszacz będzie działał na prase .

#879 Share Skup14

Skup14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 11 maj 2014 - 21:41

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie?

.

Edytowany przez Skup14, 16 marzec 2015 - 19:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#880 Share andrews1987

andrews1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 15 maj 2014 - 12:56

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? http://allegro.pl/em...4231965890.html Panowie a takie coś jakbym rozcieńczył i pokos opryskał to było by bezpieczniejsze dla prasy????