Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie?

920 odpowiedzi na ten temat

#841 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 18:39

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Wcale nie musze wyobrażać bo robię to codziennie. Kuć nie musze bo nie przykrywam ziemią, tylko końce folii. Robię tylko opaski z kiszek wypełnionych kamieniem tłuczonym i to wystarcza. A jak trochę śniegu to zaden problem bo co 2 dzien trzeba i tak odśnieżać drogę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Dzisiaj, 01:38
  •  

#842 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 20:02

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? dużo zależy jaka macie ziemię do przykrywania. U mnie jest taka śliska glina jak mokra zamarznię to jest jak beton nie chce się kruszyć. Miałem kiedyś pryzmę na polu na piasku to całkiem inaczej się odkrywało.

#843 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 20:15

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? a kto to ziemią przykryw ja zawsze oponami przykrywam i niema żadnych problemów z psuciem kiszonki zaczynają się problemy jak nie ubijecie albo za duża pryzma do pobierania i prędzej się grzeje niż bierzecie ,okrywanie ziemią to jest u nas receptura na tuszowanie błędów przy robieniu pryzmy ,no to teraz trzeba kuć a co do bali to nie warto wydać tyle pieniędzy na zrobienie aby mieć teraz taki luksus

#844 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 22:08

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Kolega @ysy bardzo dobrze pisze. A po drugie qq i tak trzeba odkryć a w moim przypadku jak trawa jest na spodzie to nie widze żadnego plusa przy belach tylko same minusy. Jak kupiłem paszowóz to miałem trawę w belach. Szlak trafiał jak trzeba było bele ustawić,zdjąć folię sznurki i kombinować zeby paszowóz to jakoś wymieszał bo po prasie sipmie to trawa długa i puki paszowóz pocioł to dobre 15 minut trzeba było sie męczyć. Mój paszowóz jest taki jak ten, http://tablica.pl/of...html#fab71dac71 tylko ze moj jest sterowany z panela elektrycznego i ja za swoj zapłaciłem 5tyś

#845 Share krzeniek

krzeniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 08 luty 2014 - 09:11

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? panowie a jak krowy u was lepiej jedzą ja mam pryzmę po sieczkarni samojezdnej class seria 820 chyba i robie też bale z 2 pokosu i krowy zawsze chętnie jedzą dłuższą trawę z bali niż tą krócej pociętą sieczkarnią, nie mam paszowozu .

#846 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 08 luty 2014 - 10:20

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Samą pociętą trawe to też nie chętnie jedzą ale jak zamiesza sie w paszowozie z qq to tylko uszy sie trzęsą

#847 Share andrews1987

andrews1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 11 luty 2014 - 21:28

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Panowie mam pytanie bo pierwszy raz robiłem sianokiszonkę, była z II pokosu w zeszłym roku robiona kosiłem jednego dnia a drugiego zbierałem, bo była niska trawa ale w miarę wyszła mokra sianokiszonka bo ta trawa nie była sucha tylko zwiędnięta ale nadal zielona. Belki były ciężkie ale mniejsza o to chodzi mi o czas na skarmienie po otwarciu beli, było dużo o tym pisane- niektórzy że trzy dni inni że do tygodnia a ja otworzyłem pierwszą w zeszły poniedziałek i zostało mi jeszcze 1/4 beli i chyba jest dobra bo się nie grzeje itd czy to możliwe że tak długo może być dobra??? Po otwarciu był ładny zapach a kolor trochę zielony trochę jasno brązowy- taki chyba powinien być. Po czym poznać że zepsuła się przez za długi kontakt z powietrzem??

#848 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 11 luty 2014 - 21:40

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Będzie czuć od niej pieśnią albo będzie się grzała potym poznasz

#849 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 11 luty 2014 - 22:01

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ile masz sztuk że tak słabo ci schodzi ta kiszonka?

#850 Share andrews1987

andrews1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 12 luty 2014 - 08:45

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Mało mam ogonów i to dlatego. 4 krowy,3 byki i 3 szt młodzieży tylko że nigdy nie jadły tego i nie chce żeby się pochorowały. A ile mogę max dziennie dać na sztukę??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 12 luty 2014 - 14:38

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? ja daje tyle ile chcą. Teraz zimą to i 2tygodnie może leżeć. W jednym garażu mam 6 cielnych jałówek luzem to około 10dni jedzą 1 bele. Ale dostają też kiszonkę z kukurydzy.

#852 Share andrews1987

andrews1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 12 luty 2014 - 22:44

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? No to mnie kolego trochę uspokoiłeś na szczęście

#853 Share Romek120

Romek120

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 01 maj 2014 - 16:14

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Chłopaki mam pytanie, zamierzam kupic orkana zeby zbierac trawy z pierwszego i drugiego pokosu do pryzmy, ok 15ha tego jest. Moglibyscie powiedziec jaki orkan bylby do tego najlepszy, zamerzam go uzywac w ciagniku ursus c-360, taki do 10tys zł zeby był dajcie propozycje jaki byłby dobry???

#854 Share DawidJaroszuk

DawidJaroszuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 maj 2014 - 09:15

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? witam. w tym roku zamierzam zebrac 2 pokosy i zlozyc je w jeden silos tzn zebrac 1 nakryc a pozniej jak juz bedzie gotowydo zbioru 2 pokos odkryc pryzme zwiezc potraw i okryc. co o tym sadzicie bo mam obawy ze pozniej kiszonka moze sie psuc. z gory dzieki.

#855 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 02 maj 2014 - 11:08

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Kiszonka psuje się w miejscu łączenia pokosów. Lepszym rozwiązaniem będzie zrobienie. 2 pryzm.

#856 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 02 maj 2014 - 11:09

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Wszystko będzie ok. Widziałem filmik nawet jak w silosie była trawa pierwszy pokos, potem 3 pokos i jeszcze na to qq :D Bez obaw możesz tak robić :)

#857 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów

Napisany 02 maj 2014 - 11:20

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? To fajnie, że widziałeś filmik a w realu miałeś styczność z taką pryzmą?

#858 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów

Napisany 02 maj 2014 - 11:24

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? W rzeczywistości tak nie do końca, bo akurat nie były to 2 pokosy traw tylko 1 pokos trawy i na to qq.

#859 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów

Napisany 02 maj 2014 - 11:27

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Stosowali jakąś konserwację na łączeniu kiszonek?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów

Napisany 02 maj 2014 - 11:47

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Nie, tylko otwarcie, na to qq, konkretnie ubite i znów przykrycie. Dodam że trawa przez cały czas była przykryta oponami, dopiero po skoszeniu qq cała pryzma była okryta piaskiem.