Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie?

920 odpowiedzi na ten temat

#61 Share halun20

halun20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 08 maj 2007 - 21:00

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? ten koles powietrze z workow wyciagal odkurzaczem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Dzisiaj, 11:28
  •  

#62 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 08 maj 2007 - 21:03

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Czyli w workach wychodzi taniej niż w balotach? A jak jest z jakością kiszonki? Krowy to chętnie jedzą czy nie nie bardzo?

#63 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 08 maj 2007 - 21:04

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Kiedys z ojcem z 3 bel wyciągnelismy powietrze a 3 nie. efekt był taki sam czyli bardzo ładnie ukiszona bela. I już teraz nie wyciągam powietrza i tez sie super kisi

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#64 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 08 maj 2007 - 21:12

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ja od 4 lat robie w belach wcześniej ciołem forszajsem i w pryzme i nie było w pryzmie gorzej w zimie to nawet cyklopem wybierałem na przyczepe i się nie psuło

Jak dla mnie bele mają taki + że robie sobie np 5 bel owijam i tyle a co z takim okruszkiem zrobić w pryzmie

Przy balotach też jest sporo roboty chyba że jak się parasuje to odrazu wożą i owijaja ale ja po sprasowaniu dopiero zwoże od tego roku mam owijarke na 75 cm folie to troche szybciej idzie owiajnie

#65 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 08 maj 2007 - 21:16

Czyli w workach wychodzi taniej niż w balotach? A jak jest z jakością kiszonki? Krowy to chętnie jedzą czy nie nie bardzo?

Miałem w foli tez wiec raczej róznicy nie widac no zdaży sie ze sie zle zacisnie albo co i sie bela troche popsuje. Krówki jedzą to tak samo jak z foli no i taniej tez wychodzi oczywiscie.

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#66 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 08 maj 2007 - 21:17

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? jaką kupiłes tą owijarke bo ja kupiłem sipme na szeroką folie

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#67 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 08 maj 2007 - 21:31

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? ja też sipme

#68 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 08 maj 2007 - 21:37

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? a ile dałeś bo ja 9200 a poteam podrozały chyba

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#69 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 08 maj 2007 - 21:51

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Miałem mieć za 9400 ale firma poleciała w balona , nie miałbym owijarki na żyto i kupiłem w CHEŁMIE w FINO za 9750 30 kwietnia , w sipmie chcieli 10200 i nic nie chcieli spuścić :blink:

#70 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 08 maj 2007 - 22:19

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? My zbieramy z 40 ha, minimalnie to wychodzi 700 bel, czy jakoś tak.Jeśli ma się wiecej tych ha, to trzeba miec oczywiscie do tego odpowiedni sprzet z którym praca zostanie szybciej wykonana,owijarka samozaładowcza dużo tu robi,belujemy na łące,owijamy na łące i gotowe bele wieziemy pod dom.jak dla mnie super sprawa,potrzeba to jade po bele rozcinam, folie, sznurek i mam piekna sianokiszonke, nic sie nie psuje.
Jedyny minus to koszty folii. :blink:
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 09 maj 2007 - 05:58

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? @buchaj jak w zimie zawaliło pryzmę to trzeba było 2 godz odwalać śnieg, później młotem zbijać ziemie a dopiero wtedy był dostęp do kiszonki. następnym razem jak się przyjechało to było jeszcze więcej śniegu bo nawiało równo z tym odrzuconym. także po trzech latach miałem dość. dwa lata najmowałem a od kilku mam swój zestaw do belowania

#72 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 maj 2007 - 06:44

@buchaj jak w zimie zawaliło pryzmę to trzeba było 2 godz odwalać śnieg, później młotem zbijać ziemie a dopiero wtedy był dostęp do kiszonki. następnym razem jak się przyjechało to było jeszcze więcej śniegu bo nawiało równo z tym odrzuconym. także po trzech latach miałem dość. dwa lata najmowałem a od kilku mam swój zestaw do belowania

Nic dodać,nic ująć-też miałem czasami takie przyjemności jak robiłem jeszcze kiszonkę z kukurydzy (teraz dziki łagodnie acz stanowczo wybiły mi kukurydzę z głowy :blink: )

#73 Share pawel

pawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 09 maj 2007 - 07:02

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? moje zdanie jest takie: w baloty to powinni robić ci rolnicy którtzy mają niezbyt dużo bydła tak jak ja, natomiast ci którzy mają dużo sztuk to ze względu na pracochłonność i wysokie koszty produkcji kiszonki w balotach konserwują ją w silosie ot i cała filozofia :blink:

#74 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 09 maj 2007 - 07:46

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? osobiscie robie sianokiszonke w belach i chociaz jest to sposob bardziej pracochlonny i kosztowny raczej nie wroce do silosu. aby zmiejszyc koszty i pracochlonnosc a jednoczesnie poprawic jakosc paszy produkowanej tym sposobem powaznie zastanawiam sie nad zakupem jakiejs prasoowijarki :blink:

#75 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 09 maj 2007 - 12:49

powaznie zastanawiam sie nad zakupem jakiejs prasoowijarki :blink:

a ile masz ha??
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#76 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 09 maj 2007 - 13:18

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? uzytkow zielonych ok25ha.
wiem ze to troche za malo jak na taka maszyne :blink:
ale przydalo by mi sie takie cos :D

#77 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 09 maj 2007 - 13:43

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? no troszeczkę wiecej by się przydało ha, ale to napewno ci pomoze ta maszyna duzo i szybciej to wszystko pójdzie, nam tez sie z hektarami nie przelewa ale wujek zdecydował się na owijarke samozaładowczą,wszystko od razu lepiej i sprawniej idzie... :blink:

#78 Share Bartek7

Bartek7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 09 maj 2007 - 20:40

@buchaj jak w zimie zawaliło pryzmę to trzeba było 2 godz odwalać śnieg, później młotem zbijać ziemie a dopiero wtedy był dostęp do kiszonki. następnym razem jak się przyjechało to było jeszcze więcej śniegu bo nawiało równo z tym odrzuconym. także po trzech latach miałem dość. dwa lata najmowałem a od kilku mam swój zestaw do belowania

z tym odkrywaniem to jest naprawdę dużo roboty szczególnie gdy przykrywa się ziemią, w zimę tragedia ( raz u nas porządnie się przykryło, to w zimę trzy godziny sie odkrywało a godzinę wycinało, na szczęście starczało na tydzień) jest to moim zdaniem jedyny mankament zakiszania w pryzmie, jak przykrywa sie oponami i po części ziemią to nie jest tak źle , no ale tak w zimę nie odzwyczajasz sie od ciężkiej roboty :blink:

#79 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 10 maj 2007 - 22:16

Nic dodać,nic ująć-też miałem czasami takie przyjemności jak robiłem jeszcze kiszonkę z kukurydzy (teraz dziki łagodnie acz stanowczo wybiły mi kukurydzę z głowy :blink: )

jesteś wolny jak ptak porobisz bel i tyle :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Karol12

Karol12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów
  • Zainteresowania:sport, bydło mleczne i gołębie...

Napisany 12 maj 2007 - 10:27

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? czyli z jednego ha laki wychodzi okolo 45balotów??
U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!