Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie?

920 odpowiedzi na ten temat

#741 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 18:47

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? a ja mam prośbę do użytkowników posaidających nowe przyczepy samozbierające... czy ktoś mógłby wstawić na agrofoto zdjęcie z bliska pocietej trawy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Dzisiaj, 22:05
  •  

#742 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 08:44

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? 11 ha krone mx320 i NH 150 km 160 li. paliwa i trawa na pryzmie

#743 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 10:46

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? ale i mniej więcej czasu zajęło Ci zbieranie i w jakiej odległości pola?
kiedyś na filmiku widziałem mtza 80 który ciągał claas sprint 4000s, na filmiku było widać że wszytskie noże są włóżone, na pryzmę nie wjeżdzał, ale czy myślicie, że przez 1 rok taki ciągnik wytrzyma z taką przyczepą? oczywiście rozumiem, że wydajność duża by nie była:)

#744 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 22:49

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? jak łąka do kilometra od pryzmy to musi się uwijać z ubijaniem bo załadować przyczepę to jakie 10 minut jak porządnie pograbione a z hektara masz od 1 do 2 przyczep jak jest ładna trawa tak jak w tamtym roku to nie przekraczało nawet jednej a co do czasu to jak łąki w odległości piciu kilometrów to w godzinę wychodzą 2 kursy ,ostatnio woziłem 3 ha z 8 kawałków zajęło 3 godziny 7 przyczep

#745 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 03 lipiec 2013 - 17:26

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Panowie nie ma co ukrywac w belach wygoda bo przywieziesz kiedy chcesz z placu jedną dwie trzy i git ale drożej belujesz owijasz wozisz ustawiasz wszystko w tych czasach kosztuje a w pryzme tylko wozisz depczesz i wycinasz sobie kostki w zimę, folia na pryzmę tańsza w porównaniu do bel z pryzmą walczysz max 3 dni a z belami to szkoda gadać sasiad ma pola oddalone o 8 km i lata zbierką a ja wożąc belki z tej samej odległości wożę i wożę i końca nie widzę ale moze coś na drugi rok się pomyśli o jakiejś zbierce ;)

#746 Share agronom100

agronom100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 11:59

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ja mam owijarkę szeregową Anderson Hybrid X, 225 belek po 160 cm średnicy zużyłem troche lepiej jak 4 rolki filii 750.... owijałem 2 godziny.... :)

#747 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 19:51

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? W tej technologii napewno jest taniej niż klasycznie owijać ale nie ukrywajmy się, takie maszyny dużo kosztują dlatego nie oplaca sie tyle inwestować. Taniej jest wynająć firmę specjalizującą sie w takich usługach i mieć spokój. Czy to technologia bel czy pryzma. Ale jak ktos lubi kredyty to czemu nie. W biznes planach może wychodzić ze sprzęt zwróci sie np za 5lat ale przy tym stanie gospodarki jaki mamy może być tak ze za rok bedzie problem ze spłaceniem rat. bo np. znajda jakiegoś wirusa w mleku w mięsie albo zaleją nas tanim towarem z innych krajów. Oby tak nie było ale kto wie

#748 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 14:46

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Daltego kredyty trzeba brać z głową i umiarem ja ciągnik zamiast wziąć na 5 lat mam na 10 trochę pewniejszy zawsze jestem i spokojniejszy ;) owijarka fajna ale cena też dla mnie się nie opłacało by na 500 bel rocznie jej ;)

#749 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 21:16

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? fajnie ładnie dopóki ptaki nie poskaczą kotki pazurki nie poostrzą i gryzonie chatek nie porobią a balot t najwyżej ten który podrapany a tu potrafi całe lecieć

#750 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 16 lipiec 2013 - 10:21

Daltego kredyty trzeba brać z głową i umiarem ja ciągnik zamiast wziąć na 5 lat mam na 10 trochę pewniejszy zawsze jestem i spokojniejszy ;) owijarka fajna ale cena też dla mnie się nie opłacało by na 500 bel rocznie jej ;)

Ale kredyt masz na 2% a nie 8. Przy takim oprocentowaniu nie oplaca sie na dłużej niz 4 lata

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 10:59

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Moze się nie opłaca ale ja wziąłem na 10 lat spokojną głowę mam a spłace go w 3 :)

#752 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 11:10

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Po co go masz splacac jesli jest na 2%? Przeciez mozna inaczej pieniadze zainwestować

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#753 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 09:10

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Jak to po co ma spłacać. Po to żeby nie mieć kredytu i mieć spokojną głowę. Lepiej najesz sie małą łyżeczką niż chochlą

#754 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 11:10

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? spłacanie kredytu o 2% wcześniej niż przewiduje umowa kredytowa jest nieoplacalne bo:
majac 100 tys na 10 lat odsetek bedzie około 11 tys a jesli splacisz po 4 latach wyniosa Cię 5tys z racji ich zmniejszania corocznie. A caly czas gotowke która masz na jego spłate możesz obracać i inwestować w coś innego. To tak zwana dźwignia finansowa.
Ale każdy ma swoje zdanie i recepte na sukces:)

#755 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 20:39

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Tylko w taki sposób można łatwo z dźwigni wpaść w spirale zadłużenia a więc lepiej szybciej spłacić niż to przeciągać. Troche drożej wyjdzie ale sie śpi spokojniej

#756 Share slavik80

slavik80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport polityka ekonomia

Napisany 17 lipiec 2013 - 21:23

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? panowie lepiej moze byloby podać cenę konkretną za maszynę
czsami jesli jest mozliwosc lepiej i taniej jest wynając maszynę anizeli kupowac i uzywac jej kilka godzin w roku. no ale zawsze satysfakcja jest ze MAM SWOJE.
w silosie taniej tylko trzeba miec duze zapoytrzebowanie aby sie nie psula kiszonka po rozpoczęciu
bele mają przewagę nad pryzmą ze nie marnuje się tyle co po odkryciu pryzmy

#757 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 17 lipiec 2013 - 21:26

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Pryzma tez się nie będzie psuła tylko trzeba ja zrobić z głową :) Po 1 , dobrze ubić :) Po 2 robić wąskie a długie :) I problem z głowy :)
A jak ma się jeszcze wycinak to już lux :)

#758 Share agronom100

agronom100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 22:10

Nowa przyczepa na 30 ha łąk kosztuje lekko 260 tys, za te pieniądze mam owijarkę szeregowa i prasę.....Przy samozbierajacej siana i słomy nie zbierzesz czyli i tak trzeba miec belarkę....Jak się policzy koszty kapitału nawet tego z kredytu to owijanie szeregowe juz przy 500 baleach jest bardzo konkurencyjne no i przedewszystkim czas!! szybciej panowie sie nie da!!! chyba że ma się armię ludzi w domu do roboty:) ja miałem przyzmy teraz robie szeregowo i nie zamienie się za nic na nic:) a robimy ponad 200 ha trawy na pokos

Zachęcam do myślenia:)

#759 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 04:31

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? a ja sie zapytam, czy masz woz paszowy i czy zywisz nim krowy mleczne?

ja mam i bilansowanie dawki z bel jest totalna porazka! nie mam pól równych jak stół z jedną jakością gleby, caly czas mozaika wiec i bela beli nierowna. W jednej jest 15% białka a w drugiej 20%. Dlatego też dla mnie jest to podstawowy argument przeciwko.

Ale rozwiazanie fajne:)

A masz woz paszowy i zywisz nimi krowy? bela beli nierowna i w jaki sposob zbilansujesz codzienna dawke?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share agronom100

agronom100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 12:49

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Odpowiem pytaniem na pytanie....Jak mi wytłumaczysz coś takiego, że w gospodarstwach gdzie mają max do 15 krów też potrafią osiągać wydajności żedu 13 tys l w laktacji i tam nikt o pryzmach nie myśli? czy zastanwaiałeś się nad tym czy wyższą jakością paszy nie na doisz wiecej niż stabilnością? Jakoś paszy to nie tylko samo białko!!!