Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie?

920 odpowiedzi na ten temat

#581 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 21 luty 2012 - 21:41

Kilka milimetrów? Nie doświadczasz 30 stopniowych mrozów :D :D :D . Masz jakoś specjalnie izolowaną pryzmę? :D :D :D

Sianokiszonka w pryzmach nie zamarza tak jak w belach. Ja jak wycinałem to zmarznięte było tylko góra 5 cm z wierzchu a w qq to tak ok. 30 cm z góry i z jednego boku bo z drugiego jest niezaczynana jeszcze pryzma z sianokiszonką to nie zamarzała za mocno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Dzisiaj, 06:40
  •  

#582 Share Karol323

Karol323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:- KPK Kumurun Team - Forever xD
    - Rolnictwo i wszystko po troszku :)

Napisany 02 lipiec 2012 - 21:38

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? U mnie panowie to QQ max 20cm zamarzała a tak to nie dużo :) Znajomy ma dużo bydła i robił w bele.. Mieszka ode mnie 13km i nie daleko mnie ma pola wzięte i mówi że będzie walił w pryzmę i woził 2 przyczepami 8 i 10t Classami.. Powiedział że w ten rok pierdzieli robić w Bele, zrobi w pryzmę... 2 woził, Jeden grabił a Renia na pryźmię z Turem i gniotła.. Mówi lepiej będą krowy żreć bo to wszystko wymiesza w paszowozie i mniej roboty i taniej.. Ja też się zastanawiam czy nie przejść na Pryzmę.. Jest ok 40ha do koszenia, bydła 30szt.. wychodzi 260-300bel rocznie u nas i tak myślę że wszystkie Pola mam w obrębie 2km to czy nie było by lepiej robić w pryzmę bo blisko i wgl.. Kupić przyczepę jakąs pod ZT albo 12 (8-10t) i robić sianokisznkę... No tam nie licząc pól co 4km są dalej ale tam bagna... U mnie by pasowało bo co nosić bele ze stodoły a kiszonkę można by było wrzucić na korytarz i roznieść... Jak myślicie panowie ? :) Opłaca przejść ?
Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

#583 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 21:58

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? w pryzmę wychodzi dużo taniej i jak ktoś ma bydło całym rokiem w oborze to chyba najlepsze rozwiązanie. U nas robimy bele bo raz nie mamy przejazdowej obory bele podwoze pod drzwi i rozdaje nie ma odkrywania i wycinania. Zanim bym z kopca dowiózł to mam już rozdane. A druga sprawa to to że krowy na pastwisko wychodzą dostają dużo kiszonki z kukurydzy żeby się nie psuła a sianokiszonki tylko trochę zależnie od tego jaka jest trawa na pastwisku. Wcześniej robiliśmy wszystko w pryzmy to efekt był taki że latem nie nadążyliśmy wybierać kukurydza i sianokiszonka się grząła i psuła.

#584 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 08:24

U mnie panowie to QQ max 20cm zamarzała a tak to nie dużo :) Znajomy ma dużo bydła i robił w bele.. Mieszka ode mnie 13km i nie daleko mnie ma pola wzięte i mówi że będzie walił w pryzmę i woził 2 przyczepami 8 i 10t Classami.. Powiedział że w ten rok pierdzieli robić w Bele, zrobi w pryzmę... 2 woził, Jeden grabił a Renia na pryźmię z Turem i gniotła.. Mówi lepiej będą krowy żreć bo to wszystko wymiesza w paszowozie i mniej roboty i taniej.. Ja też się zastanawiam czy nie przejść na Pryzmę.. Jest ok 40ha do koszenia, bydła 30szt.. wychodzi 260-300bel rocznie u nas i tak myślę że wszystkie Pola mam w obrębie 2km to czy nie było by lepiej robić w pryzmę bo blisko i wgl.. Kupić przyczepę jakąs pod ZT albo 12 (8-10t) i robić sianokisznkę... No tam nie licząc pól co 4km są dalej ale tam bagna... U mnie by pasowało bo co nosić bele ze stodoły a kiszonkę można by było wrzucić na korytarz i roznieść... Jak myślicie panowie ? :) Opłaca przejść ?

To chyba wiem o kogo chodzi,. Zbierali chyba jedna przyczepą :)

#585 Share kamilo758002

kamilo758002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 09:09

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? u mnie ludzie proferują bele kilka razy robiłem kiszonke z trawy jak z ciołem orkanem to paskudne ładowało się na toczki , sieczkarnią ładowało się bardzo dobrze ale dużo pleśni przeżucilem się na bele poniważ po forszmicie długo trawa odbija

#586 Share meduza06

meduza06

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 07:56

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? My od trzech lat tez zbieramy trawę w pryzmę jest dużo szybciej i mniej pracy, my wynajmujemy usługę i to jak jest dużo do zwiezienia to trochę taniej np. na wiosnę zrobiliśmy pryzmę z 30h przeliczając na bele to ponad 600na 100%za usługę wziął 4000+folia do przykrycia 1500, a za sama folie na bele trzeba by było zaplacic6000 i do tego ile roboty to wszystko owinąć pozwozić ułożyć, drugiego pokosu było ok 15 h i wyszło jakieś 250 bel +folia ok 800 to już trochę mniej się opłacało. Zawsze jest jeszcze oszczędność na paliwie bo tylko jeden ciągnik na pryzmie pyka.
W zimę trochę przymarza tak ok10 cm nie więcej i z brzegów sie psuje tak poza tym jest ok nawet bez zakiszacza krowy wcinają aż się uszy trzęsą
Trzeci pokos zbiare w bele na lato żeby się pryzma nie psuła jak jest gorąco

#587 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 21 sierpień 2012 - 09:11

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ja roubienia w to i to.
Robert podstawą to dobrze ugniesc i przykryć dwiema foliami. ja daje jedną bez filtra uv a druga na górę. plus takie woreczki z piaskiem i dziele to na kilka przssel aby powietrze nie dostawało się pod cała pryzme czy też silos. Ciekawostką jest to że stosuje olej kuchenny aby kleic te dwie folię na zalamaniach. Stosuje zakiszacz. Ale nie powiem.jaki ma efekt.
Dlaczego sieczkarnia? moim zdaniem to najdroższy system zbioru. 3 ludzi więcej względem przyczepy

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#588 Share kamilo758002

kamilo758002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 10:08

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? U was po ile złotych kosztuje Forschiritt do kukurydzy w mojej okolicy to koło 390 - 400 za godzine

#589 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 25 sierpień 2012 - 19:39

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Jak cenowo wychodzi folia na pryzmę do qq?? jakie wymiary są ?? jaka by stykla na 1 ha średniej qq?? Posialem pierwszy raz stąd tyle pytań.

#590 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 25 sierpień 2012 - 20:19

U was po ile złotych kosztuje Forschiritt do kukurydzy w mojej okolicy to koło 390 - 400 za godzine

Po co Ci ciecie taka maszyna? marnowanie paszy moim zdaniem

Jak cenowo wychodzi folia na pryzmę do qq?? jakie wymiary są ?? jaka by stykla na 1 ha średniej qq?? Posialem pierwszy raz stąd tyle pytań.

zalezy jaka ta qq 15m dluga i 8 szeroka mysle ze spokojnie starczy

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share Geronimo900

Geronimo900

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 22:45

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Jeśli chodzi o ceny samych kiszonek czy nasion do traw, a także folii do sianokiszonki to polecam stronę http://www.nokaut.pl - są tam dobre porównywarki cen i opinie ludzi, wydaje mi się że szczere. Kilka razy porównałem i dzięki temu zakupiłem folię dużo taniej niż mi pani polecała w sklepie!

#592 Share lukas12975

lukas12975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 18:58

Każdy ma swoje zdanie,bo warunki w gosp.są jakie są i każda technologia inaczej się sprawdza.
Moje zdanie-nigdy BEL!!!
Fakt,przyczepa jest droga:300tysi piechotą nie chodzi Dodany obrazek
Większy ciągnik już miałem,więc duży plus.
15ha zebrałem w 12godz(łąki nawet 7km od pryzmy i znaczną część tego czasu poświęciłem na gniecenie sieczki),co zwijką trwało ponad 2 dni,że o owijaniu po nocach nie wspomnę Dodany obrazek(na usłudze doszedłem do 3ha/godz. :rolleyes: )
I najważniejsze-paliwo+folia=1400zł,gdzie pod folię pójdzie jeszcze ok 3 ha kuki Dodany obrazek
Bele są dla rolników,którzy koszą kilka ha lub zapaleńców tej metody!
W mojej okolicy na szczęście trendy się zmieniają i więksi hodowcy(coraz większa ich część) wysłali gałki do lamusa-mimo,że mają własne prasy korzystają z usług ku uciesze krów,które są wdzięczne za jednolitą jakość paszy Dodany obrazek

Amen Człowieku tyle powiem ja robię silos z 20 ha traw ,pasza super ..... wcześniej były bele ,powiem tyle to prosta droga do bankructwa ... folia ,paliwo , mnóstwo maszyn koszmar a w zimie puczenie tego zamarzniętego diabelstwa ..... radość jedynie dla dealera maszyn i folii , i te tony odpadów foliowych ,gdzie tu ekologia

#593 Share agronom100

agronom100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 19:24

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? A ja mam owijarkę szeregową i jestem zadowolony...i nie zamienie się na nic innego!!! pryzma to już przerzytek...

#594 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 19:56

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? ile taka maszyna kosztuje ? jaki model ?

#595 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 20:22

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? to chyba owija balot za balotem w rzędzie się wkłada na maszyne i owija.

#596 Share agronom100

agronom100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 20:26

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Anderson Hybrid X 133 000 zł netto

Trzeba się dobrze uwijać żeby nadażyć kłaść belki na owijarkę...200 belek po ok 1 tona każda owinołem 4 rolkami foli...w tym roku owijaliśmy belki prostopadłościenne bo nam prasa nie zdążyła przyjść...

#597 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 20:26

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Droga sprawa, za tą samą cene można kupić dobrą samozbierającą, którą można wykorzystać też do kuku

#598 Share agronom100

agronom100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 20:35

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? No niby tak...ale to samo można powiedzieć o rozzutniku czy zwykłej przyczepie....jedno jest pewne w pryzmie nie ubijesz tak sianokiszonki jak w prasie a kazdy wie, żę powietrz nie sprzyja....ja wybrałem tą maszyne bo i tak potrzebowałem nowej belarki wiec to jest tylko dodatek...kupujac samozbierajacą potrzebował bym dużo większego ciągnika i waraz musiałbym kupić belarkę do słomy...mam ponad 500 ha TUZ wiec mie się to nie opłaca....teraz robie tyle ha gdzienie ile mi pogoda pozwoli i nie martwie się że ktoś czegoś niedogniutł czy nie przykrył..jest git

#599 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 20:39

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Mi po głowie chodzi prasa kostka, zresztą kostki też można owijać szeregowo. Masz 500 ha użytków zielonych? to ile Ty hodujesz zwierzat?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share agronom100

agronom100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 20:47

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Puki co mam 300 sztuk miesnych...w tym 180 matek chcę dojść do 500 matek...stopniowo podsiewam łąki wiec narazie nie mam szału ale powoli...