Balzak

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie?

Polecane posty

Balzak    6

ja jeden rok robiłem tylko na pryzmie a od tego roku kupiłem zestaw do belowaniw i bede kręcił bele


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
ale powiedz mi skoro jest tanszy sposob to po co wybierac ten drozszy

bo np. dla 15-20 krów to silos trochę nie bardzo ciężko dawać i silos jest otwarty prawie cały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2
bo np. dla 15-20 krów to silos trochę nie bardzo ciężko dawać i silos jest otwarty prawie cały

jak prawie caly masz odkryta przednia sciane a tak poza tym to nikt ci nie karze robic 10 metrow szeroki jak cos to mozesz robic 6 metrow szerokosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

ja miałem pryzme szeroką 8 metrów długo 33 i wysoka jakęs półtora metra. w wszystko ładnie schodziło dawałęm krowaom raz dziennie i raz suche sianko


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
ja miałem pryzme szeroką 8 metrów długo 33 i wysoka jakęs półtora metra. w wszystko ładnie schodziło dawałęm krowaom raz dziennie i raz suche sianko

a z ilu ha taka pryzma wyjdzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Panowie możeci napisać o co chodzi z tymi workami do sianokiszonki, bo wiedziałem zdjęcia na AF, ale nie wiem czy to zdaje egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

w ktoryms topagrarze bylo opisane zakiszanie balotow w workach foliowych i z tego co mowil ten koles to nie do konca jest to takie dobre ale moze ktos to dopracowal i jest oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

ja chyba 12 ha na to pryzme połozyłem


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to ja bym musiał ze wszystkich moich łąk powozić w ciągu dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja stosuje już kilka lat worki i powiem jesli sie dobrze wszystko zrobi to efekt jest podobny jak z folia. Metoda ta jest dosyc łatwa wystarczy wsadzic bele do worka i dobrze zawiązac lub zacisnąc jakims zaciskiem tak zeby sie juz powietrze nie dostało podczas kiszenia. A to powietrze które zostało zamknięte w srodku nie ma znaczenia na jakosc kiszonki czyli jest tak jak by go nie było. Jesli chodzi o to czy mozna stosowac je wielokrotnie to powiem ze zalezy. Jesli worek nie jest uszkodzony to mozna go dalej stosowac. U mnie zawsze w jedne worek kłade 2 razy bele a pózniej juz go wywalam. Koszt wynosi od 6zł do 9zł za worek zalezy gdzie sie kupuje ja ostatnio jak kupywałem 60 sztuk płaciłem 7 zł.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Czyli w workach wychodzi taniej niż w balotach? A jak jest z jakością kiszonki? Krowy to chętnie jedzą czy nie nie bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Kiedys z ojcem z 3 bel wyciągnelismy powietrze a 3 nie. efekt był taki sam czyli bardzo ładnie ukiszona bela. I już teraz nie wyciągam powietrza i tez sie super kisi


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja od 4 lat robie w belach wcześniej ciołem forszajsem i w pryzme i nie było w pryzmie gorzej w zimie to nawet cyklopem wybierałem na przyczepe i się nie psuło

 

Jak dla mnie bele mają taki + że robie sobie np 5 bel owijam i tyle a co z takim okruszkiem zrobić w pryzmie

 

Przy balotach też jest sporo roboty chyba że jak się parasuje to odrazu wożą i owijaja ale ja po sprasowaniu dopiero zwoże od tego roku mam owijarke na 75 cm folie to troche szybciej idzie owiajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8
Czyli w workach wychodzi taniej niż w balotach? A jak jest z jakością kiszonki? Krowy to chętnie jedzą czy nie nie bardzo?

 

Miałem w foli tez wiec raczej róznicy nie widac no zdaży sie ze sie zle zacisnie albo co i sie bela troche popsuje. Krówki jedzą to tak samo jak z foli no i taniej tez wychodzi oczywiscie.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

jaką kupiłes tą owijarke bo ja kupiłem sipme na szeroką folie


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

a ile dałeś bo ja 9200 a poteam podrozały chyba


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Miałem mieć za 9400 ale firma poleciała w balona , nie miałbym owijarki na żyto i kupiłem w CHEŁMIE w FINO za 9750 30 kwietnia , w sipmie chcieli 10200 i nic nie chcieli spuścić :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

My zbieramy z 40 ha, minimalnie to wychodzi 700 bel, czy jakoś tak.Jeśli ma się wiecej tych ha, to trzeba miec oczywiscie do tego odpowiedni sprzet z którym praca zostanie szybciej wykonana,owijarka samozaładowcza dużo tu robi,belujemy na łące,owijamy na łące i gotowe bele wieziemy pod dom.jak dla mnie super sprawa,potrzeba to jade po bele rozcinam, folie, sznurek i mam piekna sianokiszonke, nic sie nie psuje.

Jedyny minus to koszty folii. :blink:


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

@buchaj jak w zimie zawaliło pryzmę to trzeba było 2 godz odwalać śnieg, później młotem zbijać ziemie a dopiero wtedy był dostęp do kiszonki. następnym razem jak się przyjechało to było jeszcze więcej śniegu bo nawiało równo z tym odrzuconym. także po trzech latach miałem dość. dwa lata najmowałem a od kilku mam swój zestaw do belowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
@buchaj jak w zimie zawaliło pryzmę to trzeba było 2 godz odwalać śnieg, później młotem zbijać ziemie a dopiero wtedy był dostęp do kiszonki. następnym razem jak się przyjechało to było jeszcze więcej śniegu bo nawiało równo z tym odrzuconym. także po trzech latach miałem dość. dwa lata najmowałem a od kilku mam swój zestaw do belowania

Nic dodać,nic ująć-też miałem czasami takie przyjemności jak robiłem jeszcze kiszonkę z kukurydzy (teraz dziki łagodnie acz stanowczo wybiły mi kukurydzę z głowy :blink: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel    4

moje zdanie jest takie: w baloty to powinni robić ci rolnicy którtzy mają niezbyt dużo bydła tak jak ja, natomiast ci którzy mają dużo sztuk to ze względu na pracochłonność i wysokie koszty produkcji kiszonki w balotach konserwują ją w silosie ot i cała filozofia :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

osobiscie robie sianokiszonke w belach i chociaz jest to sposob bardziej pracochlonny i kosztowny raczej nie wroce do silosu. aby zmiejszyc koszty i pracochlonnosc a jednoczesnie poprawic jakosc paszy produkowanej tym sposobem powaznie zastanawiam sie nad zakupem jakiejs prasoowijarki :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
powaznie zastanawiam sie nad zakupem jakiejs prasoowijarki :blink:

a ile masz ha??


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj