Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie?

920 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 08 maj 2007 - 19:02

ja juz wielu mowilo koszty owijana balotow folia sa wysokie.przy zywieniu krow mlecznych wskazana jest w miare jedolita pasza a w balotach tego nie masz.raz balot jest lepszy a raz gorszy.
@zetor 7211 i to wszystko co robisz w baloty??

Jesli chodzi o kiszonki to tak po za tym jeszcze w bele robie około 500 bel słomy no i siano a ile to zalezy od tego ile dam w kiszonke.

Moje Filmiki

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Dzisiaj, 17:01
  •  

#42 Share halun20

halun20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 08 maj 2007 - 19:09

Jesli chodzi o kiszonki to tak po za tym jeszcze w bele robie około 500 bel słomy no i siano a ile to zalezy od tego ile dam w kiszonke.

koszt sprasowania nie jest tak wysoki jak koszt foli.a tak poza tym co ma sloma do kiszonki?????

#43 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 maj 2007 - 19:13

@jaro a jakie mają prasy???

Różne,różniste-ale coraz więcej pojawia się zachodnich -szczególnie Welger,Krone a ostatnio JD a nawet McHale (pojedyncze sztuki)

#44 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 08 maj 2007 - 19:26

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? WQidze ze temat powoli sie rozkręca. aby tak dalej mam nadzieje ze temat przydatny i napewno kazdego z nas czegoś nauczy i coś podpowie

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#45 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 08 maj 2007 - 19:49

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? ja robię w belach . kiedyś robiłem pryzmy , ale że nie mam miejsca na podwórku musiałem robić na polu około 1km od gospodarstwa. najlepiej było w zimie jak zawiało albo padał akurat śnieg i był silny wiatr. bele to zajeżdżam biorę chwytakiem i nie wysiadam z ciągnika. mój kumpel robił też do tego roku pryzmy i to przy samej oborze ale jak mówi ma już tego dość. właśnie kupił zestaw do belowania. każdy robi jak mu pasuje, a co do kosztów to jak mówi mój znajomy "a co z pieniędzy robić" :blink: :D

#46 Share halun20

halun20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 08 maj 2007 - 20:02

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? za to moj kupel robil w baloty a teraz zaczol robic w pryzmy.na cala zime potrzebowal okolo 900 balotow.

#47 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 08 maj 2007 - 20:03

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? @wojtas równie dobrze możesz pojechać z wycinakiem do kiszonki zamiast chwytaka.
@zetor7211 - piszesz, że cena sieczkarni jest duża. Zgoda, ale tę samą sieczkarnię możesz wykorzystać do zbioru kukurydzy.
Wspomniałeś też coś o workach do sianokiszonki. Możesz dokładniej to opisać? Czy mogą one być wykorzystywane wielokrotnie?

#48 Share halun20

halun20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 08 maj 2007 - 20:07

ja studiuje w olsztynie a w którą strone od olsztyna

jadac do mnie trzeba jechac na Purde kolo dawnego stomilu olsztyn

#49 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 08 maj 2007 - 20:07

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? ja w ostatnim roku miałem na pryzmie fajny szybki zbiór, tylko uciązliwe te kopanie w zime, zimno wieje a i trzeba sie troche napracować nawet jak nozami trawa była pocieta, bo wycinaka jeszcze nie mam. folia mnie kosztowała jakęs 350zł plus zebranie przyczepą, ale to inna kwestia bo mój braciak jeżdzi u goscia co swiadczy takie usługi i jakoś innaczej sie liczyli za to. więc jak widze po dotychczasowej dyskusju i to i to ma swoje plusy i minusy wiec kazdy niich wybiera forme zbioru odpowiednia dla swoich mozliwości i dyspozycji pieniędzmi

Pozdrawiam Balzak

#50 Share halun20

halun20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 08 maj 2007 - 20:10

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? ale powiedz mi skoro jest tanszy sposob to po co wybierac ten drozszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 08 maj 2007 - 20:14

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? ja jeden rok robiłem tylko na pryzmie a od tego roku kupiłem zestaw do belowaniw i bede kręcił bele

#52 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 08 maj 2007 - 20:15

ale powiedz mi skoro jest tanszy sposob to po co wybierac ten drozszy

bo np. dla 15-20 krów to silos trochę nie bardzo ciężko dawać i silos jest otwarty prawie cały

#53 Share halun20

halun20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 08 maj 2007 - 20:17

bo np. dla 15-20 krów to silos trochę nie bardzo ciężko dawać i silos jest otwarty prawie cały

jak prawie caly masz odkryta przednia sciane a tak poza tym to nikt ci nie karze robic 10 metrow szeroki jak cos to mozesz robic 6 metrow szerokosci

#54 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 08 maj 2007 - 20:29

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? ja miałem pryzme szeroką 8 metrów długo 33 i wysoka jakęs półtora metra. w wszystko ładnie schodziło dawałęm krowaom raz dziennie i raz suche sianko

#55 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 08 maj 2007 - 20:30

ja miałem pryzme szeroką 8 metrów długo 33 i wysoka jakęs półtora metra. w wszystko ładnie schodziło dawałęm krowaom raz dziennie i raz suche sianko

a z ilu ha taka pryzma wyjdzie??

#56 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 08 maj 2007 - 20:34

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Panowie możeci napisać o co chodzi z tymi workami do sianokiszonki, bo wiedziałem zdjęcia na AF, ale nie wiem czy to zdaje egzamin.

#57 Share halun20

halun20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 08 maj 2007 - 20:37

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? w ktoryms topagrarze bylo opisane zakiszanie balotow w workach foliowych i z tego co mowil ten koles to nie do konca jest to takie dobre ale moze ktos to dopracowal i jest oki.

#58 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 08 maj 2007 - 20:44

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? ja chyba 12 ha na to pryzme połozyłem

#59 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 08 maj 2007 - 20:52

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? to ja bym musiał ze wszystkich moich łąk powozić w ciągu dnia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 08 maj 2007 - 20:55

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ja stosuje już kilka lat worki i powiem jesli sie dobrze wszystko zrobi to efekt jest podobny jak z folia. Metoda ta jest dosyc łatwa wystarczy wsadzic bele do worka i dobrze zawiązac lub zacisnąc jakims zaciskiem tak zeby sie juz powietrze nie dostało podczas kiszenia. A to powietrze które zostało zamknięte w srodku nie ma znaczenia na jakosc kiszonki czyli jest tak jak by go nie było. Jesli chodzi o to czy mozna stosowac je wielokrotnie to powiem ze zalezy. Jesli worek nie jest uszkodzony to mozna go dalej stosowac. U mnie zawsze w jedne worek kłade 2 razy bele a pózniej juz go wywalam. Koszt wynosi od 6zł do 9zł za worek zalezy gdzie sie kupuje ja ostatnio jak kupywałem 60 sztuk płaciłem 7 zł.

Moje Filmiki

Pozdrawiam